Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Aj tak si myslim, ze je to vsetko len a len v hlave. Ten akoze oducovatel ta presvedci, ze ked urobis, co chce, bude vsetko ok, uveris mu, takze je to v hlave.Ak to hlava neprijme, tak sa moze aj on na hlavu postavit, no stratovy nebude.-)
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja som prestala fajcit vtedy, ked som kazdu jesen prestala vraviet aspon na tri dni /predstavte si tu radost doma/, to bol zaciatok a potom som nevladala kricat na deti , no a hlavne vtedy, ked som zistila, ze som otrokom cigarety. Pytate sa v com?, no napriklad, ked som este chodila z terajsieho bydliska autobusom do mojej rodnej Bratislavy, tak som ledva cakala na zastavenie v Nitre, pretoze tam autobus stal 15 minut a zima- nezima, chytro som si zapalovala jednu mentolku, inak mi vobec nastojaka nechutila, kde som nemohla vnutri fajcit, tak ani na navstevu som nechodila a tak dalej, skratka tato cigareta ma zacala obmedzovat a to neznasam a ked som sa k tomuto poznaniu dopracovala, tak som to ukoncila zo dna na den a to az z poctu 3O ks denne. Takze ano, je to v hlave a nie je to take jednoduche / este dva roky sa mi snivalo, ze fajcim/.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Tentokrát dávam za pravdu bobinovi 38, ale žiaľ nie každý má pevnú vôľu.
Moja skúsenosť je takáto. Ja osobne keď som ešte nebola na dôchodku, v práci som fajčila podľa toho, aký pracovný nápor bol-čiže stres-no môžem povedať že bolo ich niekedy ojedinel aj 40 za deň. Ale keď som si nachladila prieduškz, cigi mi nechutili a niekedy som aj rok nezafajčila. Pri mne mohli húliť ako komíny nelákalo ma. Teraz keď som na dôchodku som donedávna fajčila (vravela som si že si idem dať kávu so soletkou) tak za tri dni jednu krabičku. Ale už je to mesiac čo som bola na operácii a doteraz nefajčím. Že dokedy??? -neviem, ale ani si žiadny záväzok nedám. Bola by som ale rada, keby som to vydržala a pevná vôľa???!!! buď pri mne prosím - ale však uvidíme. Však to naozaj peňaženky vyprázdňuje (hlavne teraz keď sú ceny vyššie) a pre zdravie???- tomu vôbec, ale vôbec neprospieva.
Toto však vieme veľmi dobre všetci no nemám pravdu A verte, že žiadne detoxikačné kúry neplatia- aj oni niečo stoja a škoda aj tam vyhodených peňazí.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zitulda Pozri príspevok
A verte, že žiadne detoxikačné kúry neplatia- aj oni niečo stoja a škoda aj tam vyhodených peňazí.
ten komu pomohla, neľutuje, veď sa mu vrátia
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

kukučka Pozri príspevok
ten komu pomohla, neľutuje, veď sa mu vrátia
Kuky moja tvrdím to , že to nepomôže zo skúsenosti mojej dcéry (zať nefajčiar na tom trval aby to absolvovala a bola tam dokonca 2x) Stálo to ju dosť a znova fajčí. Tak isto aj jedna spoločná známa len obe prerobili.
0 0
4špulo 4špulo

4špulo

Zitulda Pozri príspevok
Kuky moja tvrdím to , že to nepomôže zo skúsenosti mojej dcéry (zať nefajčiar na tom trval aby to absolvovala a bola tam dokonca 2x) Stálo to ju dosť a znova fajčí. Tak isto aj jedna spoločná známa len obe prerobili.

Zitulda .

A ty keď si nezapáliš , potom nespíš a kade tade surfuješ.

Povedz si ako ja : nebaví ma to fajčiť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zitulda Pozri príspevok
Kuky moja tvrdím to , že to nepomôže zo skúsenosti mojej dcéry (zať nefajčiar na tom trval aby to absolvovala a bola tam dokonca 2x) Stálo to ju dosť a znova fajčí. Tak isto aj jedna spoločná známa len obe prerobili.
Treba aby tam išli takí, ktorí sú vnútorne presvedčení že to aj chcú... ale ak tam niekto ide s tým, že to prestane s fajčením samo... tak takto to určite nefunguje... Musí byť vôľa.
0 0
xavenka xavenka

xavenka je offline (nepripojený) xavenka

ja som sa rozhodla jednoducho dlhe roky som pracovala v bare a nielen ze som tuho fajcila ale som ten smrad aj pracovne dychala moj manzel je nefajciar a ja som sa strasne hanbila ked ma bolo stale citit tym smradom a on mal pocit ze pobozkal popolnik a nie mna tak som si povedala dost odvtedy nefajcim uz 2 a pol roka a poviem vam dycha sa mi ovela lahsie a hlavne mi to nikde tak nesmrdi no jednoznacne netrpi ani zdravie.Takze kazda nech si najde ten spravny dovod a k tomu pevnu volu a je to ucinnejsie ako kadejake kury a hlavne to nic nestoji.
0 0
sejmensky sejmensky

sejmensky je offline (nepripojený) sejmensky

pevna vola...vlastne chcenie a ziaden sebaklam...nahrat si do hlavy program s ktorym mozte zacat hned...odteraz pri styku s cigaretou si automaticky hovorit : nechuti,fuj,je to otrasne, je to smiesne dychat do seba dym,predstava svojich pluc pri vdychovani dymu...a viete vobec co do nich davaju?v podstate to uz ani nieje tabak ako niekedy...same firmy najvacsich vyrobcov napustavaju listy tabaku latkami aby zavislost zvysili a podporili,a udrzali si biznis...nechcem byt clenom skupiny ludi ,ktory si vedome nicia zdravie a su klamani...som rad ze zijem a tento zlozvyk pomaly ovladam a nicim...vsetkym prajem vela sil a odhodlania...kazdy to dokaze,len musi chciet...a staci aj sameho seba o to poprosit...pekny den...
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

http://www.prestanfajcit.sk
0 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

V prvom rade sa musí fajčiar sám od seba, bez nátlaku okolia, rozhodnúť, že chce a veľmi chce prestať fajčiť a potom už len stačí pevná vôľa.
Pevná vôľa všetko zdolá.
Treba s tým seknúť odrazu, raz a navždy, neuznávam postupné odvykanie. Svoje odhodlanie si možno upevňovať dohováraním si samému sebe: "Smrdím od fajčenia, škodí to môjmu zdraviu, zadýchavam sa do schodov, každá vyfajčená cigareta je klinec do rakvy a ešte si za to aj platím nehorázne peniaze. Už som dosť stará/ý na to, aby som konečne mal/a rozum."
Mne to pomohlo.
Naposledy upravil polka : 25.09.08 at 22:35 Dôvod: pravopis
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
polka Pozri príspevok
V prvom rade sa musí fajčiar sám od seba, bez nátlaku okolia, rozhodnúť, že chce a veľmi chce prestať fajčiť a potom už len stačí pevná vôľa.
Pevná vôľa všetko zdolá.
Treba s tým seknúť odrazu, raz a navždy, neuznávam postupné odvykanie. Svoje odhodlanie si možno upevňovať dohováraním si samému sebe: "Smrdím od fajčenia, škodí to môjmu zdraviu, zadýchavam sa do schodov, každá vyfajčená cigareta je klinec do rakvy a ešte si za to aj platím nehorázne peniaze. Už som dosť stará/ý na to, aby som konečne mal/a rozum."
Mne to pomohlo.
Keby to bolo také ľahké.....!..:-(((
0 0
xavenka xavenka

xavenka je offline (nepripojený) xavenka

je to lahke ja som s tym sekla zo dna na den ale to musi ozaj clovek chciet.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

keby to bolo také ľahké, asi by nebolo toľko fajčiarov
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Danila, ty mi tu necáp súhlasy, ale sa konečne capni po prstoch
0 0
xavenka xavenka

xavenka je offline (nepripojený) xavenka

keby to bolo az take tazke tak asi fajcim este dnes.no chvala bohu ze nie
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ďakuj bohu, aj mne sa to podarilo. Tiež zo dňa na deň a bez abstinenčných príznakov.
Teraz chcem byť milionárom, tiež zo dňa na deň. Poraď, ako?
0 0
xavenka xavenka

xavenka je offline (nepripojený) xavenka

pravdu povediac v tomto este nemam taku skusenost ale budem skusat a ked sa mi to podari tak dam vediet.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Vidim,. ze dvojrocna tema opat nedavno obzivla, co sa mi prave velmi hodi.

Som clovek, co sa velmi nerad strapnuje vyhlaseniami, ktore nedodrzi, tak chcem vyuzit, hoci anonymnu verejnost.

Da sa povedat ze uz od 2006 sledujem obcas tuto temu ako velmi silny fajciar / 40 denne, uz 28 rokov/ a od zaciatku si vravim, ze cchem prestat fajcit, len som dva roky cakala na impulz. Povodny termin som si dala /vo februari/ ze az schudnem na 60 kg / ako som mala pred 5 timi rokmi/, tak skoncim s fajcenim. Chudnem od februara, zdravou stravou, mam dole uz 12 kg, caka ma este 18, ktore som realne ocakavala mat dolu o cca rok.

No stalo sa, ze dcera fajciarka je v nemocnici, s plucnym problemom, z ktoreho sa vyklul aj zapal pluc. Nefajci tam uz druhy tyzden a uz nikdy ani nesmie zacat. Mala by sa vratit snad uz bud. piatok domov. Chcem jej to ulahcit, a tak som sa rozhodla, ze prestanem uz teraz / rozumej o par dni/.

A to sposobom, ze najprv prestanem fajcit v dome / fajcim v celom/ aj v aute a to uz OD PONDELKA, nech sa dom do piatku vyvetra. Odvyknem si od dennych ritualov - cigareta jedna za druhou pri PC, pri telke, x kav . Vonku uz mi nebude tak chutit ani ta kava s cigou / je chladno/.

A od 14.10. utorok, nalepim prvu naplast a koncim. NAVZDY.
/ preto ten datum, ze od 10.10. do 13.10 vecer budem v UK u dcery, kde vsetci fajcia a urcite by som to nevedela dodrzat. Bude to moj posledny vylet s cigaretkou a este si odtial donesiem naplaste na 14 dni, iba za 480 Sk, zatial co unas na 14 dni stoja 1200 sk/

Spravila som dohodu s tymi hore - ze nech uz dcera nema ziadne zdrav. komplikacie a nech sa vyzdravie a ja prestanem fajcit. Kedze verim, ze ti tam hore su, moj slub porusit nemozem a viem, ze neporusim.

Ked som vedela ze musim schudnut, vedela som to uz dva roky, ale cakala som az sa rozhodnem. Operacia ma vtedy presvedcila a chudnutie mam uz v hlave, uz sa jednoducho neviem prezrat, aj ked si dovolim vynimky, tak s vahou maxiamalne stojim, niekedy aj mesiac, ale hore nejdem.

Tak isto som si dostavala do hlavy nefajcenie. Viem ze teraz je ten spravny cas.

Nebudem pisat, ze ak zlyham, oznamim to. Lebo zlyhat nesmiem. Ale oznamim ako pokracujem. Som totalny zavislak, co sa nikotinu tyka, preto tie naplaste / pred rokmi som s nimi dokazala prestat fajcit na 2 mes., ale potom zlyhala psychika/. Od nalepenia naplaste , uz ani cigaretka - ako alkoholik - jedna a je po vsetkom.

HLADAM spolocnika touto tazkou cestou, kto by sa pridal. Datum menit nemozem, lebo sa uz nan v hlave programujem.A oznamujem tento termin, kamoskam, rodine, aby som vedela, ze cchem od nich potom pocut - Fiha, dobra si a nie Ja som to vedela, ze nedokazes, druhykrat to radsej nerozpravaj do sveta.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dievča, tak to bude riadna fuška
budem na teba myslieť a veľmi, veľmi ti držím palce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať