Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Bastian Pozri príspevok
Kašli na pastilky a nálepky.........Pritom je to tak jednoduché... Ten kto fajčí, fajčí preto, lebo chce...
No neviem nemôžem s tebou súhlasiť. Ak telo a človek potrebuje nejakú barličku aby prestal fajčiť, tak s tým nikto nič nenarobí. Samozrejme patrím k bývalým fajčiarom a tvrdím o sebe že som abstinujúci fajčiar.
Skúšala som nespočetne veľa krát prestať, až som to prestala počítať. Neverila, som že niekedy sa mi podarí prestať. Preto sa mojou barličkou stala biorezonančná metoda. Šla som tam, po polhodine vyšla von. A čakala kedy dostanem absolútnu chuť na cigaretu. Doteraz som nedostala a je tomu rok. Prvé mesiace som vyhladávala fajčiarov, teraz sa im vyhýbam lebo mi smrdia. A vôbec to neni jednoduché prestať. Lebo som nechcela ale abstinenčné príznaky ma dotlačili k tomu aby som si zapálila dalšiu. S pomocou tej mojej ( pre mňa vhodnej ) barličky sa mi podarilo prestať.
0 0
Gia1carangi Gia1carangi

Gia1carangi je offline (nepripojený) Gia1carangi

Ahojte, chcem sa podeliť s mojimi skúsenosťami ako prestať fajčiť. Úspešne sa mi to darí už tri roky a na cigaretu si už ani nespomeniem. Nefajčiť je naozaj pohodlné. No my sme na odvykanie boli dvaja - s priateľom a podržiavali sme sa tým navzájom. Bola to veľká opora a asi najsilnejšia motivácia. Nápad vznikol v jednu sobotu v krčme, že dofajčíme túto škatuľku a končíme. Ešte jednu sme si zapálili po pár dňoch napoly a verte že nám bolo obom zle a hlava sa nám zatočila . Najhoršie "absťáky" bývali pri tých naučených činnostiach ako pitie kávy, v práci keď všetci šli na fajčiarsku a ja som zostala v kancli, pri pive vonku s kamarátmi, ktorí skoro všetci pofajčievali. Vtedy nám pomohli žuvky Nicorete, ale je to dobrý bordel, akoby ste vylízali popolník . No klepkanie sánky a hrajkanie sa so všetkým možným na stole prešli. A po dvoch týždňoch sa to ukľudnilo až sme prestali na to myslieť. No a behom roka priateľ pribral 15 kilov a ja 8 Nie je pravda že ušetríte peniažky, miniete ich na maškrty. Ale každopádne všetkým odhodlaným želám veľkú výdrž a držím palce!!!
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Skúsenosť:
Moja puberta - cez víkendy, keď prišli baby z intrákov, tak sme pofajčievali. Poznáte ... ja som si našťastie vtedy povedala - ako najväčší rebel vo všetkom - že nebudem závislá na nejakej malej cigarete, ktorá by mi mala "rozkazovať". Ony neprestali ani ako tehotné, ani pri kojení - fajčia doteraz už 20 rokov.
Môj svokor - fajčil od školy. Doma pofajčievali so svokrou - každí krabičku denne. Keď sme s nimi začali bývať aj s dieťaťom, stiahli sa smradiť do kotolne. Lenže jedného dňa s tým svokor sekol.
Asi sa zľakol malých zdravotných problémov.To by nestačilo na zaťatie pre obyčajného družstevníka na dedine, neskôr šoféra MKD ... chlapa po 50-tke 2 roky bez roboty ...na VPP atď., ktorý si ako "dobrý chlap" dosť často nadmieru vypil aj stále vypije.
Takže mi nesedí oháňanie sa tvrdou vôľou. Neviem, ako to dokázal, no v tomto ho obdivujem.
Známa - v Holansku jej robili zákrok v uchu (5 rokov späť = 20 tis. sk). Neviem presne o čo išlo. Ale zo 70 cigariet napr. za volantom skočila na O denne.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

inajana Pozri príspevok
Skúsenosť:
Moja puberta - cez víkendy, keď prišli baby z intrákov, tak sme pofajčievali. Poznáte ... ja som si našťastie vtedy povedala - ako najväčší rebel vo všetkom - že nebudem závislá na nejakej malej cigarete, ktorá by mi mala "rozkazovať". Ony neprestali ani ako tehotné, ani pri kojení - fajčia doteraz už 20 rokov.
Môj svokor - fajčil od školy. Doma pofajčievali so svokrou - každí krabičku denne. Keď sme s nimi začali bývať aj s dieťaťom, stiahli sa smradiť do kotolne. Lenže jedného dňa s tým svokor sekol.
Asi sa zľakol malých zdravotných problémov.To by nestačilo na zaťatie pre obyčajného družstevníka na dedine, neskôr šoféra MKD ... chlapa po 50-tke 2 roky bez roboty ...na VPP atď., ktorý si ako "dobrý chlap" dosť často nadmieru vypil aj stále vypije.
Takže mi nesedí oháňanie sa tvrdou vôľou. Neviem, ako to dokázal, no v tomto ho obdivujem.
Známa - v Holansku jej robili zákrok v uchu (5 rokov späť = 20 tis. sk). Neviem presne o čo išlo. Ale zo 70 cigariet napr. za volantom skočila na O denne.
Súhlasím, nie je to len o pevnej vôli - je to o tom, či ten človek naozaj chce skončiť - tí ktorí to nedokážu, tak je to len preto, že to nechcú oni. Len vedia, že by to bolo dobré aby to nechali, ale oni s tým nie sú stotožnení.
Jednoducho základom úspechu je, že ten človek sa rozhodol vnútorne sám a vôbec nie preto, že čítal, že to škodí, že to stojí veľa peňazí a pod. On to musí chcieť zo svojho vnútra.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
No, tak si povedz zakaždým ale zakaždým ked si pomysliš na cigu, že sa ti nechce, že existuje kopec iných vecí ktorým sa vlastne chceš prave v tej chvili venovať, a zistuj si o čo prichádzaš, kým strácaš čas fajčením, tvoje vnímanie, pocity, vonavé ruky, usta a potom čistý vzduch ktorý živí tvoje telo každu sekundu. ved zivot je krasny... a uznavaj sa za každu nezapalenu, aj nedofajcenu... ved to dostavas pod kontrolu. je to len tvoj život a ty rozhoduješ o tom že ako si ho prežiješ. ak sa daš ovplyvnit a strkaš svoje ťažko zarobené korunky do vrecka nejakým debilom čo nemaju úctu k životu tak je to tiež tvoje rozhodnutie no ale asi najdeš aj ine. Dufam že to spravne pre teba a život zviťazí. A nezabudaj nie si sama komu na tom zaleží lebo aj my bývalí fajčiari a nefajčiari sa tešíme každému kubíku čistého nezasmradeného vzduchu a naše deti tiež. ved je toho vela čomu sa možme tešiť aj ked sú to len maličkkosti. to fajčenie je naozaj nazvracanie... mne sa už nechce. už 6 alebo 7 rokov ale tým ludom čo utrpeli mojim mfajcenim tie chvile uz nevratim a to je smutne. nuž máš svoju kontrolu, ani do vlastnej vody ktorú piješ by si si nespinila... tak prečo do vzduchu ktorý dýchaš??
Naposledy upravil bettylou : 20.01.09 at 18:09
0 0
Strapo Strapo

Strapo je offline (nepripojený) Strapo

Fajčil som intenzívne 22 rokov a prestal som zo dňa na deň. Na jednej rannej porade si všetci zapálili a vyfúkli dym z cigariet, hotová krčmová clona, vtedy som hodil nezapálenú "cigu" na stôl a skončil som. Už je tomu rok a síce si zapálim tak raz za dva mesiace jednu cigaretu (sporadicky) nechýba mi to vôbec. Už dlhšie som si uvedomoval že chcem prestať, jednak kôli zdraviu ale aj kôli tomu smradu. Bol som síce tak cca mesiac podráždený ale dalo sa to vydržať. Náplaste, a iné overené metódy ako akupunktúra a hypnóza ..... sú podla mňa len ďalšia zlatá baňa pre podnikavcov. Pevnú vôľu má každý z nás, len ju musíte v sebe objaviť... nezabúdajte že vy ste pánom svojho tela. A slabochom je ten, kto ho zo seba robí sám. Držím palce.
0 0
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
Skúšal už niekto toto? www.prestanfajcit.sk
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pre mňa táto metoda bola tá pravá. Pomocou nej som skončila zo závislosťou na cigaretách a je tomu 15 mesiacov.
Ale poznám ludí, ktorým vôbec nepomohla. Je to naozaj o chcení a toto je len pomocná barlička. :-)
0 0
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
Xanti Pozri príspevok
Pre mňa táto metoda bola tá pravá. Pomocou nej som skončila zo závislosťou na cigaretách a je tomu 15 mesiacov.
Ale poznám ludí, ktorým vôbec nepomohla. Je to naozaj o chcení a toto je len pomocná barlička. :-)
Že vraj odbúrajú fyzickú potrebu nikotínu, ale nie psychickú - je to pravda?
0 0
mp.marika mp.marika

mp.marika je offline (nepripojený) mp.marika

ahoj, fajčila som denne jednu škatuľku.
Teraz je to 5-6 denne. Ruky si zamestnávam skladaním origami.
Zo začiatku to bolo náročné, lebo som mala boľavé prsty od začínajúcej reumy alebo artritídy, či čo to bolo.
Ale čuduj sa svet, nielen že som znížila počet cigariet, ale prestali ma bolieť prsty. A tiež chcem prestať.
Drž sa a nezúfaj.
Marika
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Otvorila som túto tému - ako som si neskôr všimla - po dlhej odmlke. Nakoniec som rada, že ju moje trapasenie oživilo. Klaniam sa úspešným a tým, čo sa zlozvyku ešte nezbavili, držím palce.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gaba30 Pozri príspevok
Že vraj odbúrajú fyzickú potrebu nikotínu, ale nie psychickú - je to pravda?
Vieš čo dá sa to tak povedať. Keby som naozaj nechcela neprestala by som . Mne pomohlo to, že som nemala absťaky, ale samozrejme v rukách som stále čosi mala a tiež aj v ústach ( gumové medvedíky a tik taky ) ale len jeden mesiac. Potom ma to prešlo.
Som veľmi rada, že do dnešného dňa po cca 15 mesiacov ma nepotiahne zapáliť si aj ked som medzi fajčiarmi.
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Moj otec bol tak, ze prestal fajcit, vydrzal mesiac, statocne, bez vselijakych pomocok, tvrdil, ze je v poriadku, ziadne abstaky a tak. Uz sme sa tesili, ze to bude nastalo, ved bol stale tuhy fajciar. Po mesiaci a pol, sme ho zase videli s cigaretkou v ruke. A odpoved? "Uz viem, ze mozem kedykolvek prestat, overil som si to, ved som 45 dni nefajcil, takze teraz uz kludne mozem fajcit dalej!"
No neporazilo by Vas?
0 0
Katarína Mihoková Katarína Mihoková
Ja som fajčila vyše dvadsať rokov. Kúpila som si náplaste NIQUITIN. Keďže sú 24 hodinové, človek nemá absťák a ak začne od najsilnejších, nemá chuť na cigaretu. Pravdaže je potrebná motivácia (u mňa už začínala obštrukčná choroba pľúc). Cenovo to vyjde rovnako ako cigarety. Sú tri druhy náplastí, od najsilnejšej koncentrácie nikotínu (tuším 24 mg) až po najslabšiu (7 mg). Aby som nepriberala, začala som s pohybom. Behám, cvičím. Motiváciu som zmenila (keď chcem behať, nemôžem fajčiť). Nebehám a necvičím kvôli postave, ale pohybom sa do krvi uvolnia hormóny radosti a človek aspoň v určitej miere odburáva stres. Nefajčím síce len 3 roky, ale dúfam, že to vydrží.
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

Moji milí, aj ja teraz riešim obdobný problém "ako prestať fajčiť". Do 1.2.09 som závisloval rôzne. Ale v uvedený deň som si dolámal na lyžovačke nohu (špirálová zlomenina stehennej kosti) a akééé absťáky zažívam, to si neviete predstaviť (začínam si byť sám sebe na obtiaž svojími prejavmi nervozity). Hlavne sa mi teraz ťažko hýbe. Dúfam, že to prežijem. Doma som nikdy nefajčil, vždy som vybehol do garáže alebo von. Poraďte ako prežiť túto traumu.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Tu je každá rada drahá. Keďže som nefajčiar už veľa rokov, len ťažko sa mi bude hľadať zázračná rada, ktorá by pomohla niekomu úplne prestať fajčiť. Ja som to mal jednoduché, lebo aj keď som fajčil asi dva roky, nikdy som si na to nezvykol a ani som sa to poriadne nenaučil. V jedno ráno som si povedal, že nebudem fajčiť a tak som prestal. Zahodil som plnú škatuľku cigariet. Nebolo mi to ani trochu ľúto. Ale hlavnou motiváciou bolo, keď ma videl fajčiť otec. Rozplakal sa, povedal mi, čo si o tom myslí a ako mu je ľúto, že som ho sklamal. Dnes to ja hovorím svojim deťom a v duchu dúfam, že ich tento zlozvyk nenapadne. Myslím, že k tomuto kroku, úplne prestať fajčiť, je treba veľmi silná vôľa. A kedysi mi ktosi hovoril, že ak chce niekto prestať fajčiť, musí to nechať naraz a nie postupne. Chvíľu to bude bolestivé, ale ak vydržíte pár týždňov, potom už to pôjde samo. Všetci, ktorí to chcete aspoň skúsiť, tak vám držím palce a pevné zdravie. Cigarety nie sú lacná záležitosť, tak by som si zvážil, kam vložím peniaze. Dnes je to už na zamyslenie
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

Rozhodujúca je vaša motivácia.
Nefajčím 10 rokov. Aj dcérka bude mať desať rokov. Tým chcem povedať, že človek potrebuje mať dostatočne silnú motiváciu na to, aby prestal. Človek ktorý toľké roky škodí sám sebe, len ťažko prestáva iba kvoli sebe. Aj keď je to individuálne ako pri všetkom. Prestal som kvoli ešte nenarodenej dcérke, prestala aj exmanželka, chceli sme jej pripraviť zdravší domov.
A to je druhý bod, je dobré keď ste v tom neni sám, ale v každom prípade je dobré uzatvoriť s tým ďalším dotyčným stávku, pretože ak jeden z vás neodolá, tomu druhému môže pomôcť prekonať sa ešte výhra.
Tretí možno najdôležitejší bod. Je dôležité si nájsť presvedčivú náhradu za čas strávený s cigaretou a tá by mala byť spojená tiež z niekym koho máme radi, na kom nám záleží. Nemyslieť na seba, pretože je väčšia pravdepodobnosť, že sa pri obrovskej chuti poľutujete a potom si zapálite.
Minimálne prvý mesiac sa treba vyhýbať všetkým príležitostiam, aj kolegom. Ideálne je naplánovať to na dovolenku.
To sú piliere, ale ani tie nevydržia ak nevydrží vaša vôľa.

Je dobré si uvedomiť a priznať, že fajčenie je sebectvo, egoizmus voči tým najbližším, voči spoločnosti, aj voči Zemi.
0 0
dzigit dzigit

dzigit je offline (nepripojený) dzigit

Zdravim
chcem sa opytat ci mate nejake skusenosti, alebo neviete nieco o biorezonacii ako o sposobe "ako prestat fajcit". Boli na tom uz 4 moji znamy a vsetci prestali fajcit ale neviem ci to nieje nejaky podfuj Ide o nejaky pristroj Bicom 2000. pozeral som aj stranku toho antinikotinoveho centra na strecnianskej a uvazujem ze to skusim aj ja len som bol zvedavy ci o tom neco neviete. ta stranka je www nefajci eu
0 0
evulik1 evulik1

evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

moje kolegyne , pomerne silné fajčiarky to dokázali - prestať fajčiť.
Prišla s tým jedna , že jej mužovi lekár predpísal lieky, ktoré fungujú na takom princípe , že v mozgu sa ,,vygumuje" informácia o tom,že človek má chuť na cigaretu.
Jej muž nefajčí už asi rok ony asi 1/2 roka a tvrdia, že už si na cigaretu ani nespomenú , a neláka ich to ani keď niekto pri nich fajčí,
-
Predpisuje to všeobecný lekár a pacient si to plne hradí .jedna dávka do 2000,- Sk .Potrebné su 2- 3 dávky.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
najlepší spôsob ako prestať fajčiť je ...nikdy nezačať.. ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať