Zavrieť

Porady

Diaľničné známky - tzv.mýto

Achóóójte, prajem Vám všetkým krásny slnečný piatok pred víkendom...

Pohoďáci, prosím poraďte, ako zaúčtujem diaľničné známky, ktoré si šéf kúpil v Maďarsku.

ďakujééééém
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viktoria17 je offline (nepripojený) Viktoria17

    Viktoria17
    Ešte jedna otázka k diaľn.známkam.
    Šéfino jedu kupoval 17.6.2006 a keď som si chcela pozrieť kurz NBS v tom dni, nepustil ma.
    Ot.: môžem brať kurz NBS deň predtým ???

    Ďakujem

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ahojte, mám otázočku, keď mi šéf dal vstupenku z výstavy k vyúčtovaniu v cesťáku, tak ako to mám zaúčtovať. Cesťák viem - 512/211, ale kam so vstupenkou? a ešte k tomu je v CZK a je tam napísané dokonca DPH 5%.
    Ďakujem za príspevky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    jenny7
    Ahojte, mám otázočku, keď mi šéf dal vstupenku z výstavy k vyúčtovaniu v cesťáku, tak ako to mám zaúčtovať. Cesťák viem - 512/211, ale kam so vstupenkou? a ešte k tomu je v CZK a je tam napísané dokonca DPH 5%.
    Ďakujem za príspevky.
    Vstupenku ako súčasť CP zaúčtuješ na účet 512 (prepočítanú sumu vrátane DPH).

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Paula
    Vstupenku ako súčasť CP zaúčtuješ na účet 512 (prepočítanú sumu vrátane DPH).
    Jejko, to je rýchlosť v odpovedi Ďakujem. A ešte ma napadlo, keď mám ešte jednu vstupenku, je to v SK a je tam uvedená cena:
    základ DPH 126,- Sk
    DPH 19% - 24,- Sk
    Cena 150,- Sk Čo s tou DPH, môžem ju dať normálne do výkazu DPH a normálne to priznať?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pri dokladoch, ktoré sú súčasťou CP neuplatňujem odpočet DPH ani v prípade SK. Ak by vstupenka bola účtovaná (a preplácaná) samostatne , tam by sa dalo, podobne ako pri parkovnom . Na výstavu môže ísť zamestnanec i v mieste bydliska , či výkonu práce a nemyslím, že by sa iba kvôli vstupenke vypisoval CP.
    Polemika okolo uplatňovania odpočtu v súvislosti s CP už na Porade bola, s nejednotným náhľadom, pozri napr. :
    http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=cest%2A


    Už sme trocha mimo témy zakladateľa
    Naposledy upravil Paula : 07.07.06 at 15:27

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.