Zavrieť

Porady

stravne listky, resp. ceniny v JU Money S3

ako je najlepsie viest knihu cenin v JU Money S3? Je pohodlnejsie vytvorit pokladnu cenin alebo sklad na ceniny?
faktury za stravne listky uhradzam vzdy cez bankovy ucet.
asi najpraktickejsie je vytvorit ten sklad a vytvarat prijemky a vydajky bez uhradzania a pohybov v penaznom denniku, nie?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môžeš, môžeš to takto urobiť. Takto sa to robí klasicky, vydá sa plný počet dopredu a potom v nasledujúci mesiac ponížime výdaj straveniek o stravenky vydané naviac.(DPN, PC,D...)
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ja mam na pokladnu cenin cislovanie zvlast. doklady si tlacim a davam podpisovat zamestnancom, mam to ako potvrdenie o prebrati SL.
SL pridelujem vzdy na zaciatku mesiaca v pocte pracovnych dni daneho mesiaca, ponizeny o neupotrebene listky z predosleho mesiaca (kvoli dovolenke, PN..)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Mna to číslovanie napadlo až teraz, ked mám pár dokladov vytlačných, ale už to nechám tak očíslované a od januára si urobím zvlášť číslovanie, zatiaľ dík, aj mne pomohli rady, ale myslím, že ešte dnes narazím na problém, lebo zamestnancov účtujem prvýkrát-stravné lístky.
Naposledy upravil sybila3 : 10.12.07 at 08:54
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Neviem, či to mám dobre, môžete mi to pozrieť? Takže 21 SL x 70,- = 1470.
Z toho 55 % čo je 808,50 si dá zamestnávateľ do réžie a 45 % čo je 661,50 strhne z výplaty zamestnancovi. Môžete mi povedať v ktorej kolonke vo výpl.páske by malo byť tých 661,50? ďakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

preco si zamestnavatel neda do nakladov 48,95 Sk za 1 SL? kde je prispevok zo socialneho fondu??
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

To je tých 55 % z najvyššej sumy 89? No ja som mu povedala, že do nákladov si môže dať až do tej sumy ale sa rozhodol, že dá iba 55 % zo 70, čo je hodnota lístka, ktorý jej dáva. A sociálny fond z minimálnej mzdy vychádza na rok do 1000,-, čo sa zamestnávateľovi zdalo, že by prispeval napr. dvoma korunami smiešne. Tak čo mi poradíš? dík
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

55% zo 70 je jeho vec, ale prispievat 1 Sk na listok zo SF smiesne vobec nie je...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže mu ešte môžem povedať, že či si nerozmyslí tých 55 % či zo 70 alebo až z 89, ale asi mu robí problém, že potom by si predavačka musela menej zaplatiť, resp. by sa jej strhlo z výplaty. A ten soc.fond mu tiež môžem povedať, že či bude prispevať, do akej výšky môže prispeť? Takže keby prispel napríklad 2,- na lístok, tak na konci mesiaca zaúčtujem výdaj zo SF a výdaj z pokladne 21lístkov x 2= 42.
A ešte kde sa to výplatnej páske vyčísli, doplatok za SL? díky moc
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

este raz, je to jeho vec ci si da do nakladov plnu vysku 48,95 alebo menej.
ina vec je, ze predavacke dal minimalnu mzdu, co nie je spravne podla zakonnika prace a zatriedenia prac do skupin.
prispevok zo SF sa vo vyplatnej paske nevycisluje, SF sa iba cerpa z pokladne a tam eviduje.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

To zatriedenie do skupín nájdem v zákonníku práce? Ešte prosím ťa, kde v páske vyčíslim tých 45%, čo bude mať strhnuté za SL? A je jedno koľko poskytne zo SF na stravné lístky? A keby chcel vyčerpať niečo zo SF, tak by mohol kúpiť predavačke napríklad kolekciu? díky moc
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
To zatriedenie do skupín nájdem v zákonníku práce? Ešte prosím ťa, kde v páske vyčíslim tých 45%, čo bude mať strhnuté za SL? A je jedno koľko poskytne zo SF na stravné lístky? A keby chcel vyčerpať niečo zo SF, tak by mohol kúpiť predavačke napríklad kolekciu? díky moc
Pru,
1) prečo to komplikovať s kolekciou ? Kolekcia je nepeňažný príjem, musela by si zraziť 19% daň z hodnoty kolekcie. Dajte jej 2 Sk/SL, to je nezdanené.
2) za stravné lístky - to je zrážka , zapíš to do pásky ako zrážku zo mzdy.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, ja som ešte neúčtova soc.fond. vychádza tam asi tisíc sk do konca roka, ked jej dám 2 sk na SL, tak tam ostane ešte dosť Sk, som myslela, či ich nemusím vyčerpať, prenesiem ich do bud. roka poskytnem na ďalšie SL?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže ešte som narazila na problémik, szčo už mám hotové, ale idem robiť výdaj lístkov z pokladne cenín a neviem ako to zaúčtovať, nakoniec sa rozhodol zamestnávateľ, že preplatí tých 48,95. Takže výdaj do réžie aj v knihe cenín je 21dní x 70,-= 1470. A potom by som cez ID mala preúčtovať tých 45 %, ktoré budú strhnuté vo výplate? Alebo nie, prosím o radu. ďakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

tych 45% minus prispevok zo SF das ako VNZD a zaroven to bude suma zrazky zo mzdy uvedena na vyplatnej paske (o to menej sa vyplati v mzde zamestnancovi)
dufam ze som to napisal dobre.....
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

dufíček, ďakujem za trpezlivosť, aj ostatným, takže ešte pre ujasnenie:
uvediem na jeden SL aby to bolo jednoduchšie:
V doklade výdavkovom z pokladne cenín: 48,95 - Réžia, 19,05 - VNZD, 2,- dám ako výdaje-čerpanie zo soc.fondu. To sedí na hodnotu lístka , ktorý bol vydaný z pokladne cenín. Je to dobre, ak nie, prosím o opravu. ďakujem veľmi pekne
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ako by si mi okopirovala pokladnicny doklad
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Mám okopírovať pokladničný doklad? či to myslíš, že je to dobre, veď už som šiši. A má to byť všetko z pokladne cenín, aj ten soc.fond? no dúfam, že to je už všetko, ešte výplatu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Takže ešte som narazila na problémik, szčo už mám hotové, ale idem robiť výdaj lístkov z pokladne cenín a neviem ako to zaúčtovať, nakoniec sa rozhodol zamestnávateľ, že preplatí tých 48,95. Takže výdaj do réžie aj v knihe cenín je 21dní x 70,-= 1470. A potom by som cez ID mala preúčtovať tých 45 %, ktoré budú strhnuté vo výplate? Alebo nie, prosím o radu. ďakujem
http://www.porada.sk/553250-post33.html
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
ďakujem, ja som ešte neúčtova soc.fond. vychádza tam asi tisíc sk do konca roka, ked jej dám 2 sk na SL, tak tam ostane ešte dosť Sk, som myslela, či ich nemusím vyčerpať, prenesiem ich do bud. roka poskytnem na ďalšie SL?
Pru, sumu 2Sk/SL som uviedla ako príklad. Keď chceš viac vyčerpať SF, zamestnávateľ môže prispieť aj sumou 10,05 Sk/SL - to je na jeho rozhodnutí. Ale SF nemusíš vyčerpať, môžeš ho preniesť do nasled. roka.
Pru
Takže ešte som narazila na problémik, szčo už mám hotové, ale idem robiť výdaj lístkov z pokladne cenín a neviem ako to zaúčtovať, nakoniec sa rozhodol zamestnávateľ, že preplatí tých 48,95. Takže výdaj do réžie aj v knihe cenín je 21dní x 70,-= 1470. A potom by som cez ID mala preúčtovať tých 45 %, ktoré budú strhnuté vo výplate? Alebo nie, prosím o radu.
Každú operáciu treba urobiť samostatným dokladom.
V knihe cenín zaúčtuješ len úbytok cenín v nominálnej hodnote 70 Sk/SL = 1470 Sk.
Cez ID zaúčtuješ príspevok zamestnávateľa 48,95 Sk = 1.027,95 Sk ako VOZD (ak si pri nákupe účtovala ako VNZD).
Cez ID zaúčtuješ príspevok zo SF (napr. 2,05 Sk) = 43,05 Sk ako VNZD. Ale môžeš prispieť aj vyššou sumou. Zvyšok 399 Sk je zrážka zo mzdy zamestnanca. O túto sumu dostane zamestnanec nižšiu čistú mzdu na výplatu.
Pru
V doklade výdavkovom z pokladne cenín: 48,95 - Réžia, 19,05 - VNZD, 2,- dám ako výdaje-čerpanie zo soc.fondu. To sedí na hodnotu lístka , ktorý bol vydaný z pokladne cenín. Je to dobre, ak nie, prosím o opravu. ďakujem veľmi pekne.
Každú operáciu urob samostatným dokladom.
Musíš mať úbytok v knihe cenín aj úbytok v knihe SF.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

no ja to robim inac, nie cez ID.
vydaj z pokladne cenin rozuctujem ako pisala pru hore. mam v nom teda 3 polozky rezia, VNZD a cerpanie SF.
potom len z pokladne SF prevediem cez priebezne polozky do normalne pokladne sumu napr. tych 21 x 2 Sk, aby doslo aj k ubytku penazi v pokladni SF....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať