Zavrieť

Porady

stravne listky, resp. ceniny v JU Money S3

ako je najlepsie viest knihu cenin v JU Money S3? Je pohodlnejsie vytvorit pokladnu cenin alebo sklad na ceniny?
faktury za stravne listky uhradzam vzdy cez bankovy ucet.
asi najpraktickejsie je vytvorit ten sklad a vytvarat prijemky a vydajky bez uhradzania a pohybov v penaznom denniku, nie?
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, už som tu zas, chcem sa opýtať vyšlo mi na 14 SL: 685,3 do réžie a predavačke strhnúť 294,7, pokl. doklad mi sedí lebo je na celú sumu 980, ale môžem jej vo výplate zaokrúhliť zrážku na 295? Lebo soc. fond budeme čerpať až za január. dík
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
ahojte, už som tu zas, chcem sa opýtať vyšlo mi na 14 SL: 685,3 do réžie a predavačke strhnúť 294,7, pokl. doklad mi sedí lebo je na celú sumu 980, ale môžem jej vo výplate zaokrúhliť zrážku na 295? Lebo soc. fond budeme čerpať až za január. dík
tento problém sa vám môže opakovať každý mesiac. Preto je vhodné zaokrúhliť platbu zamestnanca za 1 stravný lístok na celé Sk. Dosiahnete to tak, že prispevok zo SF bude aj v halieroch.
Napr.
48,95 Sk réžia zamestnávateľa
3,05 Sk príspevok zo SF
14,00 Sk uhradí zamestnanec, spolu hodnota SL je 67 Sk.
-----------
Samozrejme, že teraz môžeš=musíš zaokrúhliť zrážku zamestnancovi na celé Sk.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

liba2 Pozri príspevok
tento problém sa vám môže opakovať každý mesiac. Preto je vhodné zaokrúhliť platbu zamestnanca za 1 stravný lístok na celé Sk. Dosiahnete to tak, že prispevok zo SF bude aj v halieroch.
Napr.
48,95 Sk réžia zamestnávateľa
3,05 Sk príspevok zo SF
14,00 Sk uhradí zamestnanec, spolu hodnota SL je 67 Sk.
-----------
Samozrejme, že teraz môžeš=musíš zaokrúhliť zrážku zamestnancovi na celé Sk.

Liba, a mne tvoj výpočet vyšiel 66,00 korún za stravné lístky
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Chcela by som sa opýtať, či čerpanie SF na stravné lístky musí byť od januára, lebo SZČO až teraz sa rozhodol, že by dával asi 2 Sk zo SF, tak som nevedela, či aj v priebehu roka môže začať čerpať SF, lebo ešte ho nečerpal.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, či čerpanie SF na stravné lístky musí byť od januára, lebo SZČO až teraz sa rozhodol, že by dával asi 2 Sk zo SF, tak som nevedela, či aj v priebehu roka môže začať čerpať SF, lebo ešte ho nečerpal.
Môže, naopak - mal by doplatiť od 1.1.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Stačí keď to doplatí vo februárovej výplate?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ešte k príspevku 41, v pokladni cenín rozúčtujem doklad na tri položky, je mi to jednoduchšie, ale potom keď dám z pokl. soc.fondu výdej cez priebežné položky, tak potom mi nebudú sedieť priebežné položky, neviem ako to doriešiť. alebo sa to účtuje výdaj prieb. pol z pokl. soc.fondu a príjem do pokl. sk - príjem prieb.položky, tak?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ano, z priebeznych poloziek tie peniaze prijmes do normalnej pokladne, ved som to v tom prispevku napisal.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No ale ja som to nepochopila, ale už to mám dobre, ďakujem dosť mi to rozpísanie na položky pomohlo, lebo som sa z toho nemohla vymotať.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ešte ma napadlo, keď mi vyšlo 419,10 VNZD-strhnúť z výplaty, tak môžem dať na doklade 419-opraviť a čerpanie zo SF dám nie 44 ale 44,10?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dan Pozri príspevok
Liba, a mne tvoj výpočet vyšiel 66,00 korún za stravné lístky
Dan, máš pravdu, prepočítala som sa , ale horšie je že neviem vojsť do príspevku a opraviť sumu, nemám tlačidlo "uprav" .
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
Stačí keď to doplatí vo februárovej výplate?
Veď inú možnosť ani nemá. Január už je urobený, nie ? Radšej vo februári ako nikdy .
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sybila3 Pozri príspevok
Ešte ma napadlo, keď mi vyšlo 419,10 VNZD-strhnúť z výplaty, tak môžem dať na doklade 419-opraviť a čerpanie zo SF dám nie 44 ale 44,10?
áno, tie haliere za 1 SL treba započítať do príspevku zo SF, aby zamestnanec platil sumu na celé Sk.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No skúsila som to ale v rozúčtovaní mám v položkách nahodenú sumu x stravné lístky, čo mi vyráta napríklad 419,1, ale ked to chcem v korekcii opraviť tak mi to nejde, neviem, akým spôsobom opraviť ten doklad aby bolo 419 a zo SF 44,1.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sybila3 Pozri príspevok
No skúsila som to ale v rozúčtovaní mám v položkách nahodenú sumu x stravné lístky, čo mi vyráta napríklad 419,1, ale ked to chcem v korekcii opraviť tak mi to nejde, neviem, akým spôsobom opraviť ten doklad aby bolo 419 a zo SF 44,1.
Neviem čo presne opravuješ, ale treba hodnotu SL rozpočítať tak, aby zamestnanec platil celé Sk. Pozri môj príspevok č. 43. Mám tam síce 1 Sk súčtovú chybu, ale neviem tam vojsť aby som to opravila. Lenže to teraz nie je podstatné.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže namiesto 19,05, čo platí zamestnanec dám 19*22lístkov napr.=418,- a zo SF dám namiesto 2,- - 2,05?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A keď to ide cez priebežné položky, by sa mi to nemalo zobrazovať v pokladni SK, dúfam, že je to dobre, ďakujem.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

nerozumiem ti vobec.
ked si pri vydaji SL rozuctujes ten listok na VOZD, VNZD a SF, tak u teba tych 2,05 Sk bude zauctovanych ako vydaj zo socialneho fondu. ale fyzicky ti 2,05 sk z pokladne SF neodislo, preto prevdzam 2,05 sk z pokladne SF cez priebezne polozky 2,05sk do "klasickej" pokladne. ak by si to neurobila, tak by si zo socialneho fondu prispievala (zauctovane by to bolo spravne), ale realne by ti vsetky prostriedky ostavali v pokladni SF...skus si to
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno, už to mám dobre, len ma pomýlilo-či mi to neovplyvní pokladnu sk, že musím dať príjem cez prieb.pol. do pokladne sk, ale vlastne zo SF je to výdaj prieb.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

V pokladni sociálneho fondu mám zostatok 946,80 ku koncu roka. Mám to nejako zaokrúhliť? Lebo som išla robiť inventúru pokl. a vychádza mi tam podľa mincí buď 946,5, čo s tým? dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať