Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na určitu dobu

luli luli

luli je offline (nepripojený) luli

Dobry den,
prosim mozete mi poradit ohladom zamestnanca, ktory je zamestnany na urcitu dobu od maja 2004 bude koncit v novembri 2004, zamestnavatel by mu chcel predlzit pracovny pomer do polovice decembra. Zamestnavatel zamestnava do 20 zamestnancov. Moze vobec zamestnavatel predlzit tuto pracovnu zmluvu alebo nie ? Je este nejake riesenie napr. dohoda o zmene pracovnych podmienok. Dakujem.
Usporiadat
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zitka mám tu jedného nového zamestnanca ktorý nemá nič len vysvedčenie a žiadosť o prijatie do zamestnania nebol evidovaný na UP nemá ani započtový list. Môžem ho prijať keď mi napíše čestné prehlásenie, že nie je evidovaný na UP a nemá žiadny zdaniteľný príjem. Je trošku mimo a už asi aj ja z neho.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

dada 1
Zitka mám tu jedného nového zamestnanca ktorý nemá nič len vysvedčenie a žiadosť o prijatie do zamestnania nebol evidovaný na UP nemá ani započtový list. Môžem ho prijať keď mi napíše čestné prehlásenie, že nie je evidovaný na UP a nemá žiadny zdaniteľný príjem. Je trošku mimo a už asi aj ja z neho.
Môžeš ho prijať, ak mu vieš bez preukázanej praxe dať plat, len nebude mať nárok na vyššiu výmeru dovolenky, kým nepredloží doklady. Čestné vyhlásenie nemusí dávať. Dnes môže mať hocikoľko zamestnaní a keď je evidovaný, je to jeho problém, nie tvoj .
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Ako mám chápať §48 ods.5 f.) ??? Ak končí zamestnancovi PP na dobu určitú po 3 rokoch, môžem mu ju predĺžiť podľa tohto ? Samozrejme máme len 4 zamestnancov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Bea Š.
Ako mám chápať §48 ods.5 f.) ??? Ak končí zamestnancovi PP na dobu určitú po 3 rokoch, môžem mu ju predĺžiť podľa tohto ? Samozrejme máme len 4 zamestnancov.
Áno, vo firmách, kde je počet zamestnancov menší ako 20, je možné predlžovať dobu určitú aj viac ako 3 roky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať