Zavrieť

Porady

spoločník v s.r.o., ano, alebo nie?

Anketa: Máte spoločníka v s.r.o.?

Počet hlasujúcich
5. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Mám a je to v poriadku

    2 40.00%
  • Mám a je to problém

    1 20.00%
  • Nemám, ale uvažujem o tom

    0 0%
  • Nemám a nikdy nechcem mať

    2 40.00%
Nedokážem sa rozhodnúť, či do svojej spoločnosti s.r.o., prijať spoločníka.Firma má dostatok zákaziek v stavebníctve, dostávam sa však do situácie, že som nútený zákazky odmietať nakoľko nemám možnosť ich vyfinancovať.Vidím možné riešenie práve vstupom spoločníka do firmy, je však to najlepšie?
Za názor, radu, alebo skúsenosť všetkým vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Bobos
    Nedokážem sa rozhodnúť, či do svojej spoločnosti s.r.o., prijať spoločníka.Firma má dostatok zákaziek v stavebníctve, dostávam sa však do situácie, že som nútený zákazky odmietať nakoľko nemám možnosť ich vyfinancovať.Vidím možné riešenie práve vstupom spoločníka do firmy, je však to najlepšie?
    Za názor, radu, alebo skúsenosť všetkým vopred ďakujem.
    Podľa mňa ani nie, pokiaľ by to mal byť niekto koho nepoznáš na 200%, tak je to vždy riziko, aj keď veľa závisí od rozdelenia podielov.

    Neuvažuješ nad tým, že by si niekoho zamestnal?

    dana

    ĽubicaV je offline (nepripojený) ĽubicaV

    ĽubicaV
    Neodporúčam prijať spoločníka . Ak máš dosť zákaziek , radšej pritvrď platobné podmienky v zmluve o dielo / zálohy , termíny platenia ... /

    Bobos je offline (nepripojený) Bobos

    Bobos
    Ďakujem za príspevok a radu, neviem ako je to inde, ale ja podnikám v oblasti, kde je to práve naopak...Nemám šancu získať zákazky, pokiaľ by som mal záujem meniť platobné podmienky stanové klientom.
    Som šťastný pokiaľ mám v zmluve splatnosť faktúr 30 dní, pozastávku 10% a zľavu za rýchlu platbu 3%...
    Prajem pekný deň

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Bobos my máme zase vo firme taký problém, že financie aj by boli len nemáme pracovnú silu. A zohnať teraz dobrého murára je problém.

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    spoločníka do firmy asi nie,pretože by Ti mohol kafrať do rôznych vecí (aj keď aj toto sa dá udržať na uzde spoločenskou zmluvou) ale uvažoval si nad Tichým spoločníkom?

    Bobos je offline (nepripojený) Bobos

    Bobos
    Ďakujem za vyjadrenie sa k mojej téme, áno uvažoval som aj o niekom, kto by vstúpil do firmy ako tichý spoločník, no neviem.
    Nebol by lepší spoločník, ktorý by tým, že má podiel, pre firmu aj niečo urobil?
    Bobos

    Bobos je offline (nepripojený) Bobos

    Bobos
    Ahoj va1ke, to som trošku prekvapený, moja firma realizuje zákazky iného typu a murárov nezamestnávam, ale poznám spolahlivých a skutočných odborníkov, ktorý prácu nemajú...
    Bobos

    spoločník v s.r.o., ano, alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.