Zavrieť

Porady

Práca vo sviatok !!!!

Ahojte poradcovia,
ešte Vás chcem poprosiť o ďalšiu radu. Na porade som si našla k práci vo sviatok viac textov a pochopila som k §95 že pracovná zmena, ktorá je nastúpená v normálny prac. deň sa počíta ako odpracovaná v obyčajný deň, aj ked časť zmeny v skutočnosti odpracoval vo sviatok. A až tá zmena čo nastúpi prvá vo sviatok má zaň aj príplatok Základ je, kedy nastúpil do pracovnej zmeny a nie kedy ju končí.
Ale zároveň som sa dočítala v jednom príspevku, že :
"Pozor, ak je pracovník zamestnaný podľa zákona <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1:metricconverter w:st="on" ProductID="552 a">552 a</st1:metricconverter> 553/2003, ( O výkone práce vo verejnom záujme) tieto výpočty neplatia, lebo v zákone 553/2003 § 29, ods.4) je výslovne napísané, ktoré § zákona 311/2001 neplatia. V tomto prípade si treba aj všimnúť § 27, kde si píše, ze zamestnanec má nárok aj na príplatok za pomerne odpracovaný čas."
To znamená, že ak sme zamestnanci verejnej správy riadime sa zákonom 553/2003 konkrétne §27 ods. 4?Doteraz sme sa aj tak riadili, len jedna kolegyňka začala riešiť, že to nerobíme správne a tak som hľadala aj medzi Vašimi príspevkami a našla som niečo k tomu aj v zákonoch ale predsa by som sa chcela uistiť a s Vami poradiť.
Ďakujem a pekný den.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>




Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Aljoska
    "Pozor, ak je pracovník zamestnaný podľa zákona <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com[IMG] /><st1:metricconverter ProductID=[/IMG]552 a</st1:metricconverter> 553/2003, ( O výkone práce vo verejnom záujme) tieto výpočty neplatia, lebo v zákone 553/2003 § 29, ods.4) je výslovne napísané, ktoré § zákona 311/2001 neplatia. V tomto prípade si treba aj všimnúť § 27, kde si píše, ze zamestnanec má nárok aj na príplatok za pomerne odpracovaný čas."
    To znamená, že ak sme zamestnanci verejnej správy riadime sa zákonom 553/2003 konkrétne §27 ods. 4?Doteraz sme sa aj tak riadili, len jedna kolegyňka začala riešiť, že to nerobíme správne a tak som hľadala aj medzi Vašimi príspevkami a našla som niečo k tomu aj v zákonoch ale predsa by som sa chcela uistiť a s Vami poradiť.
    Ďakujem a pekný den.
    V zákone č. 553/2003 sú určené v § 29 ods. 4 paragrafy, ktoré sa netýkajú zamestnancov vykonávjúcich práce vo verejnom záujme, ale nie je tam uvedený § 95 Zákonníka práce:
    § 95

    Na pracoviskách s nočnými zmenami sa začína deň pracovného pokoja hodinou zodpovedajúcou nástupu pracovnej zmeny, ktorá v pracovnom týždni nastupuje podľa rozvrhu zmien ako prvá.

    Pri práci vo verejnom záujme sa neuplatňuje priemerná mzda pri náhradách mzdy za dovolenku a pod., mzdové zvýhodnenia sú určené v zákone 553/2003 a podobne.

    Aljoska je offline (nepripojený) Aljoska

    Aljoska
    Dakujem Zita4 za odpoved. Pochopila som to tak, ze pre nas je smerodajny §95 a podľa neho sa riadit.
    zelam pekny den

    Práca vo sviatok !!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.