Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Hm, v duchu súhlasím, ďakujem. Uvidím, či neprídem o pár klientov - haha
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
Hm, v duchu súhlasím, ďakujem. Uvidím, či neprídem o pár klientov - haha
pridu novi, nebojte sa....ja si to tiez pomalicky rozbieham. Ale preco by sme mali za kazdu cenu robit za uplne minimum a pritom zivorili, ak si nebudeme nasu pracu vazit sami, nemozeme ocakavat od klientov ze to budu robit. Drzim palce a pekny den.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

kimart Pozri príspevok
No áno robím na živnosť, no aj minulý rok som mala problém dostať tých 15€ za RZZP, to mi dal len 10€ tých 5 nemal drobných, a to som mala dojem, že si už pýtam veľa.
5.- eur nie sú drobné, ale papierové. Mala si teda zobrať 20.- a akože drobné nemáš vydať
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

abel Pozri príspevok
Tomu nerozumiem, že si nevieš vypýtať, hoci to máš ako živnosť. Ty keď prídeš do obchodu kúpiť chlieb, tiež sa ti stáva, že si predavačka nevie vypýtať? A tiež to má ako živnosť. Tiež urobím mnohým ľuďom DP zadarmo, ale o tom, komu to tak spravím, rozhodujem ja, a nie zákazníci. Minule mi jeden klient bez opýtania, čo je dlžný, veľkodušne položil na stôl kávu. Tak som ho musela usmerniť, že ja to robím ako živnosť, čo doslova znamená, že sa tým živím, a za prácu chcem zaplatiť peniazmi. Neviem, prečo by za moju prácu mal platiť vedľa v obchode predavačke.
ja som myslela ze od tych znamych si neviem vypytat, od cudzich samozrejme ze ano
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Inac ja som DMV robila len dom klientom a zadarmo ale RZZP bez rozdielu beriem 17 eur a nikto sa nestazoval
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ja sa asi znova budem opakovať, ak by naša živnosť nebola voľná, tak by to asi bolo všetko iné. Určite táto téma by sa uberala iným smerom a nie takým smutným. Ak by DP muselo byť podpísané minimálne certifikovaných účtovníkom, ani nehovorím o VŠ vzdelaní, tak by sme videli ako by si nás väčšia časť ľudí vážila. Niekedy tak rozmýšľam, načo sú nám štúdia, keď taký človiečik s učňovkou - nechcem nikoho podceňovať, pretože ja si vážim každú prácu - má zárobok poviem jednoducho vyšší. Ja za mesiac určite nezarobím 1500 až 2000 eur.

Ináč, svojím známym účtujem symbolických 5 euro za DPFO A. A ďalším známym robím paušál tiež za symb 40 euro. Už som sa naučila, že ak nič nezoberiem, tak potom moja práca je - "len pár riadkov". Potom sa pýtam,prečo si tých pár riadkov nevypíšu sami.

Moji milí PORAĎÁCi, želám vám čo najlepšie zvládnuť zvyšok našej ako hovorím psycho.


A nakoniec, nebojte sa za A pýtať aj viac, ja napr hovorím, že na tento rok. kto má zamestnaneckú prémiu, tak mu ju štát dá, ale ja sa musím naučiť, ako sa to ráta a t tiež čosi stojí.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Janiela Pozri príspevok
Ja sa asi znova budem opakovať, ak by naša živnosť nebola voľná, tak by to asi bolo všetko iné. Určite táto téma by sa uberala iným smerom a nie takým smutným. Ak by DP muselo byť podpísané minimálne certifikovaných účtovníkom, ani nehovorím o VŠ vzdelaní, tak by sme videli ako by si nás väčšia časť ľudí vážila. Niekedy tak rozmýšľam, načo sú nám štúdia, keď taký človiečik s učňovkou - nechcem nikoho podceňovať, pretože ja si vážim každú prácu - má zárobok poviem jednoducho vyšší. Ja za mesiac určite nezarobím 1500 až 2000 eur.

Ináč, svojím známym účtujem symbolických 5 euro za DPFO A. A ďalším známym robím paušál tiež za symb 40 euro. Už som sa naučila, že ak nič nezoberiem, tak potom moja práca je - "len pár riadkov". Potom sa pýtam,prečo si tých pár riadkov nevypíšu sami.

Moji milí PORAĎÁCi, želám vám čo najlepšie zvládnuť zvyšok našej ako hovorím psycho.


A nakoniec, nebojte sa za A pýtať aj viac, ja napr hovorím, že na tento rok. kto má zamestnaneckú prémiu, tak mu ju štát dá, ale ja sa musím naučiť, ako sa to ráta a t tiež čosi stojí.

Neblázni......
Veď to by som prišiel o prácu. Nie som ani certifikovaný, a nemám ani VŠ.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Neblázni......
Veď to by som prišiel o prácu. Nie som ani certifikovaný, a nemám ani VŠ.
Certifikovaného si s tvojimi vedomosťami hravo dorobíš .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alenad Pozri príspevok
Certifikovaného si s tvojimi vedomosťami hravo dorobíš .

Budem úprimný, a načo mi to bude? Zbytočne vyhodený peniaz (môj osobný názor), drahý špás, na ktorý najprv je potrebné zarobiť peniaze. Potom mať na to aj čas.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Neblázni......
Veď to by som prišiel o prácu. Nie som ani certifikovaný, a nemám ani VŠ.
Neplač, nevadí, hlavne že máš poriadok v hlave. A účtovníctvo v malíčku....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Danila Pozri príspevok
Neplač, nevadí, hlavne že máš poriadok v hlave. A účtovníctvo v malíčku....
Toto tvrdenie trošku pokrivkáva...
V malíčku to nemám, ale väčšiu časť v hlave, a keď tam nenájdem, tak viem kde hladať.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.02.10 at 14:28
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Budem úprimný, a načo mi to bude? Zbytočne vyhodený peniaz (môj osobný názor), drahý špás, na ktorý najprv je potrebné zarobiť peniaze. Potom mať na to aj čas.
Jasné. Malo by to význam len vtedy, ak by konečne vedenie účtovníctva nebolo voľnou živnosťou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alenad Pozri príspevok
Jasné. Malo by to význam len vtedy, ak by konečne vedenie účtovníctva nebolo voľnou živnosťou.
Súhlasím, lebo dovtedy je to len "zdrap" papiera, ktorý si môžem zarámovať a vyvesiť v kancli. Len by bola pridrahou dekoráciou kancelárie.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

ja by som potrebovala poradiť: Firma poskytuje okrem hlavnej činnosti aj nejaké služby. Počas roka však zákazníkom (fyzické osoby nepodnikatelia) vystavovala len príjmové doklady za poskytnutú službu. Zobrala som im spracovať účtovníctvo a dohodli sme sa, že ku každému príjmovém dokladu vystavíme dodatočne aj faktúru.Faktúry im idem vystavovať ja. nemám ani potuchy, koľko si pýtať za vystavenie faktúry za kus. všetky fa budem aj tlačiť. Je ich presne 263 ks. Ďakujem za rady.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

prosím vás, ak máte niekto skúsenosť, poraďte.. rozmýšľala som nad sumou 0,40 eur za kus...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

vilob Pozri príspevok
prosím vás, ak máte niekto skúsenosť, poraďte.. rozmýšľala som nad sumou 0,40 eur za kus...
ja osobne nevystavujem faktury, ale pozerala som teraz na fakturu jednej uctovnej firmy po ktorej som preberala firmu, v r. 2007 som nasla sumu za vystavovanie faktur 7 ks - 700, Sk, to je sila co? Ja si myslim ze kludne mozete pytat 1 EUR, za kus v cene je predsa papier, cartridge, elektrina a popr. ine energie, vasa praca a cas. Mozno ma niekto odlisny nazor.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Ďakujem za názor. Ak ešte máte niekto nejakú skúsenosť, napíšte. No a tých 7ks za 700 Sk - tak to je teda riadna "pecka".
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vilob Pozri príspevok
ja by som potrebovala poradiť: Firma poskytuje okrem hlavnej činnosti aj nejaké služby. Počas roka však zákazníkom (fyzické osoby nepodnikatelia) vystavovala len príjmové doklady za poskytnutú službu. Zobrala som im spracovať účtovníctvo a dohodli sme sa, že ku každému príjmovém dokladu vystavíme dodatočne aj faktúru.Faktúry im idem vystavovať ja. nemám ani potuchy, koľko si pýtať za vystavenie faktúry za kus. všetky fa budem aj tlačiť. Je ich presne 263 ks. Ďakujem za rady.
Ide o platiteľa DPH ? A ak nie prečo ste sa dohodli podľa mňa na tejto zbytočnej práci?
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Nie, nieje to platiteľ dph. no a pre fa sme sa rozhodli z toho dôvodu, že sme sa nikde nedopátrali informácie, či stačia príjmové doklady bez faktúry ako účtovný doklad. Z jednej strany nám radili, že netreba faktúry, z druhej strany, že samozrejme faktúry... tak sme to pre istotu takto poistili.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vilob Pozri príspevok
Nie, nieje to platiteľ dph. no a pre fa sme sa rozhodli z toho dôvodu, že sme sa nikde nedopátrali informácie, či stačia príjmové doklady bez faktúry ako účtovný doklad. Z jednej strany nám radili, že netreba faktúry, z druhej strany, že samozrejme faktúry... tak sme to pre istotu takto poistili.
V prípade neplatiteľa DPH je príjmový doklad účtovným dokladom s náležitosťami podľa § 10 zákona o účtovníctve. FO-občanom vôbec nie ste povinní vystaviť faktúru. Dokonca, ak by aj išlo o platiteľa DPH a PPD by mal všetky náležitosti podľa §71 je to uznateľný doklad pre odpočet a samozrejme odvod DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať