Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

Prosím Vás je to veľa ak vypýtam za spracovanie DP - paušalista + RZZP 50 Eur?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

remenka Pozri príspevok
Prosím Vás je to veľa ak vypýtam za spracovanie DP - paušalista + RZZP 50 Eur?
nie
0 0
Ka-Be Ka-Be

Ka-Be je offline (nepripojený) Ka-Be

Prosím Vás o pomoc pri stanovení ceny -

JU, mesačný platca DPH, intrastat-zjednodušený

300 dokladov mesačne /faktúry+PD/

ďakujem
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Agerát Pozri príspevok
Prosím personalistky, ktoré externe spracovávajú mzdy firmám, koľko stojí v súčasnosti spracovanie miezd na osobu? (Východoslovenský kraj). Snažila som sa niečo nájsť, ale je tu toho popísané veľa, nedá sa všetko čítať... Vopred ďakujem
ja mam DoVP 7Eur a zamestnanec 10 eur. vela? malo? neviem ... ale viac si netrufam pytat ://
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deń, prosím o radu. s.r.o. stavebná firma vznikla v auguste 2009, v najblizsej dobe bude platcom dph, vystavene faktruy malo ale na velke sumy, + zalohove faktury a krycie listy mam robit ja+bločky a vsetko PU a pripadne ak budu tak aj mdzy. Kolko by ste pýtali na začiatok? Lebo čo mam v cenniku tak platca dph 130-260 eur podla cennika čo tu bol raz zverejneny, ale čo tu čitam tak 100 by sa malo brat od neplatcu PU. Kamoska im robila učto za rok 2009 a ze vrajj jej dali 50 zalohu a asi 200-250 doplatia. zatial neviem aka s nimi bude komunikacia a tak potom sa cena upravi ale na začiatok aby bola aj ovca cela aj vlk syty
nikto neda tip?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
remenka Pozri príspevok
Prosím Vás je to veľa ak vypýtam za spracovanie DP - paušalista + RZZP 50 Eur?

podla mna je to málo
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Ka-Be Pozri príspevok
Prosím Vás o pomoc pri stanovení ceny -

JU, mesačný platca DPH, intrastat-zjednodušený

300 dokladov mesačne /faktúry+PD/

ďakujem

ešte ktovie koľko majú pohybov na výpisoch ale ak málo tak okolo 220 € mesačne+ intrastat
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

robím teraz jedného igelitkára-JU bez dph, 68 položiek môžem pýtať 45-50 euro a RZZP 10 alebo 15? Je to veľa? ďakujem
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
sybila3 Pozri príspevok
robím teraz jedného igelitkára-JU bez dph, 68 položiek môžem pýtať 45-50 euro a RZZP 10 alebo 15? Je to veľa? ďakujem
To je myslene mesacne? Tak je to ok. Rzzp skor 15€
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nie to je myslené, že má málo dokladov a za celý rok 68 položiek v denníku. Tak keď som si to nejako prerátala na položky vyšlo mi 45-50 eur. Neviem, či to nie je moc. dík
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
sybila3 Pozri príspevok
nie to je myslené, že má málo dokladov a za celý rok 68 položiek v denníku. Tak keď som si to nejako prerátala na položky vyšlo mi 45-50 eur. Neviem, či to nie je moc. dík

45-50 € mi pripadá tak akurát ale ešte za spracovanie DP a učtovnej závierky dalších 50€
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Včera mi drahý hovoril, že jeho jeden známy sa sťažoval, že zaplatil za účtovníctvo 150 €. Vraj mal len dvanásť faktúr. Predtým mu to robila žena. Tak prečo mu to nespravila aj teraz... Najlepšie je nakydať. Nemám rada takéto reči.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veď práve, že si myslia, že je to pár dokladov, že to budú mať zadarmo, mne sa zdalo aj tých 50 veľa. Keď mu poviem 100 a 15 za RZZP tak ho prekotí.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
sybila3 Pozri príspevok
veď práve, že si myslia, že je to pár dokladov, že to budú mať zadarmo, mne sa zdalo aj tých 50 veľa. Keď mu poviem 100 a 15 za RZZP tak ho prekotí.

to je asi naša chyba, že sa bojíme vypýtať si svoje zarobene peniaze. Ja tiez vzdy rozmýšlam,že kolko vypýtať, aby klient "neodpadol".
Min.rok som to začala robiť tak, že vopred mu poviem koľko to bude stáť a bud zostane alebo pôjde inam. Ked to dávame "pod cenu", sami si neceníme svoju prácu.

čo sa týka RZZP, tento rok mam toho tak strašne veľa, že som všetkým klientom povedala, nech idu osobne do VšZP, že tam im to urobia zadarmo, alebo im to ja urobím za 20€. Našli sa takí, ktorí si to tam dali spraviť, ale určite banovali, lebo ich niekoľkokrát prehnali (ale väčšina si to vopred uvedomila a robila som im rzzp ja)
0 0
Tinau Tinau

Tinau je offline (nepripojený) Tinau

momentálne pracujem a zároveň študujem ...viac
ahojte, tiez ma zaujima vas nazor na moj vypocet ceny za JU SZCO neplatca dph, 625 poloziek, DP FO B, RZZP = 300 az 400€
Nechcem aby to bolo prilis lacne, ale ani nechcem premrstit cenu, dakujem za rady
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Tinau Pozri príspevok
ahojte, tiez ma zaujima vas nazor na moj vypocet ceny za JU SZCO neplatca dph, 625 poloziek, DP FO B, RZZP = 300 az 400€
Nechcem aby to bolo prilis lacne, ale ani nechcem premrstit cenu, dakujem za rady


ja by som to tak videla na 550-600€
0 0
Tinau Tinau

Tinau je offline (nepripojený) Tinau

momentálne pracujem a zároveň študujem ...viac
dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sybila3 Pozri príspevok
veď práve, že si myslia, že je to pár dokladov, že to budú mať zadarmo, mne sa zdalo aj tých 50 veľa. Keď mu poviem 100 a 15 za RZZP tak ho prekotí.
Stále zdôrazňujeme, že účtovníctvo nie je len o počte dokladov. Ak áno, nech si to skutočne nahodia do PC všetci. Ak neviem napr. či daná faktúra má byť zaúčtovaná na 311 alebo 321 tak musím prečítať kopec literatúry /to samozrejme nemierim na účtovníkov/ a možno mi len tento zápis bude trvať aj dva dni. O tom ako správne zaradiť položky z hľadiska daňového a spracovania príslušných výkazov v zmysle predpisov ani nehovorím...
Nepripúšťajte debaty typu - je to len pár dokladov, Vy sami musíte vedieť o čo ide a školiť aj zákazníkov. Mali by sme sa prestať zaoberať tým, či ich vykotí alebo nie /samozrejme sa zaoberám tým aj ja
Prečo ich nevykotí v potravinách? Tých 100 považujem za minimálnu položku pri 300 dokladoch a nasledovných účtovných operáciách bez ohľadu na to či v Bratislave alebo inde na Slovensku ....
0 0
Tinau Tinau

Tinau je offline (nepripojený) Tinau

momentálne pracujem a zároveň študujem ...viac
este ma napadli suvislosti a to, ze program je jeho nie moj a ze doklady mal poukladane a vypisane PPD a VPD, cize som cisto iba nahodila do programu a spracovala DP a RZZP, takze pri tom pocte 625 poloziek moze byt ta cena 500 az 600€?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tinau Pozri príspevok
este ma napadli suvislosti a to, ze program je jeho nie moj a ze doklady mal poukladane a vypisane PPD a VPD, cize som cisto iba nahodila do programu a spracovala DP a RZZP, takze pri tom pocte 625 poloziek moze byt ta cena 500 az 600€?
pekne pekne, ja sa odvazim pytat tak 200Eur, ale zalezi aj od mnozstva dokladov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať