Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Betina2 Pozri príspevok
1/ každý tvrdí, že má toho málo alebo že toho nemá veľa. A nakoniec je toho niekolkonásobne viac.
2/ ak vyváža tovar a služby do Francúzska, jednoduché to určite nebude. Najmä z pohľadu DPH. K tomu súhrnné výkazy. S tým súvisí aj skladová evidencia...bude si ju robiť on alebo ju budeš robiť Ty? Akým spôsobom? ako má zabezpečenú prepravu, nájom, nákup......? A čo platby, banka, má aj platobnú kartu? terminál? A čo pracovné cesty? Autá? .......
3/ak je spoločník/konateľ súčasne aj zamestnancom na dohodu, treba robiť mzdy a všetko s tým spojené. + kvartálny prehľad + ročné hlásenie DZČ. + potvrdenia minimálne pre účely dane a RZZP FO. Ak si bude aj odmenu za výkon funkcie vyplácať, máš o zábavu tiež postarané.
4/ Uzávierku mu budeš robiť akože grátis? A DP PO a RZ dane?

Aj bez týchto mzdových a závierkových vecí je to mááálo.
Čo poznam eknomky tak ziadna si neučtuje zvlast platbu za DZP takze to je tazke u nas, ved asi vsade, nikto nechce platit navyse. On si tovar objednava a dodava ho do zahraničia, ako som ho pochopila, prepravu tiez len sprostredkuje. Zatiaľ neviem, či si vyplaca nejake odmeny alebo ma len plat na zaklade DoVP. Vdaka za opis čo všetko ma čaka, som si toho vedoma ale ked to tu takto čitam vyzera to zlozitejsie takze určite budem pytat nejaku lepsiu sumu a ak nema zaujem tak dovidenia, zadarmo tiez robit nebudem, aj ja chcem mat z toho niečo, že obetujem svoj voľný čas, robím to teraz popri materskej. A ak možem poprosiť sumu, akú by ste dali? tých 65eur som myslela len za účtovníctvo, za DoVP tak 5eur na mesiac?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ja by som za s.r.o., platcu DPH účtovala minimálne 100 €/mes. Aj pri malom počte dokladov. Predsa je to podvojné účtovníctvo, priznania k DPH... Tiež už potom neúčtujem za DP PO.
1 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

JarkaL Pozri príspevok
Ja by som za s.r.o., platcu DPH účtovala minimálne 100 €/mes. Aj pri malom počte dokladov. Predsa je to podvojné účtovníctvo, priznania k DPH... Tiež už potom neúčtujem za DP PO.
waaaw len ked taku sumu poviem asi zdrhne .)) ja mam tych 65+5 za DoVP čo je 70 spolu tak uvidime dam viac aiem ist s cenou dole, dakujem za radu
0 0
vlado.porada vlado.porada

vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

som Vlado
Caute. Viete mi povedat, koko ma bude stat danove priznanie a komplet uctovnictvo? Som zivnostnik, za min. rok mam 8 faktur, nie som platca DPH, pouzivam svoje osobne auto a uctujem v jednoduchom uctovnictve, no nie pausalne. Dakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
vlado.porada Pozri príspevok
Caute. Viete mi povedat, koko ma bude stat danove priznanie a komplet uctovnictvo? Som zivnostnik, za min. rok mam 8 faktur, nie som platca DPH, pouzivam svoje osobne auto a uctujem v jednoduchom uctovnictve, no nie pausalne. Dakujem.
A na to auto si robíš knihu jázd sám, alebo to očakávaš tiež od účtovníčky???
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň
prosím Vás,nájdem tu cenník-tabuľku,aj podla krajov?
hladám,no bezúspešne
poradíte mi prosím,v ktorom príspevku si to môžem pozrieť

ďakujem vopred moc
0 0
vlado.porada vlado.porada

vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

som Vlado
m.hladka Pozri príspevok
A na to auto si robíš knihu jázd sám, alebo to očakávaš tiež od účtovníčky???
Ocakavam od uctovnicky
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň
prosím Vás,nájdem tu cenník-tabuľku,aj podla krajov?
hladám,no bezúspešne
poradíte mi prosím,v ktorom príspevku si to môžem pozrieť

ďakujem vopred moc
Pozri tu:

http://www.porada.sk/misc.php?do=sho...hments&t=71171
1 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

vlado.porada Pozri príspevok
Caute. Viete mi povedat, koko ma bude stat danove priznanie a komplet uctovnictvo? Som zivnostnik, za min. rok mam 8 faktur, nie som platca DPH, pouzivam svoje osobne auto a uctujem v jednoduchom uctovnictve, no nie pausalne. Dakujem.
Na takúto otázku odpovedať - to by som musel byť kúzelník.
Ale skús si to spočítať sám:

minimálne treba počítať napríklad:

faktúry (DF, VF), pokladňa (uhrady VF a DF, tankovanie, kanc.potreby, ..., úrady SP, ZP, DÚ, ...) xx ks × 0,85
kniha jázd xx riadkov × 0,85
vyplnenie a tlač najrôznejších daňových a iných dokladov xx ksA4 × 1,20

Ja po doterajších skúsenostiach doporučujem každému klientovi, aby počítal minimálne cca 30,- €/mesiac.
3 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
romanpp Pozri príspevok
Na takúto otázku odpovedať - to by som musel byť kúzelník.
Ale skús si to spočítať sám:

minimálne treba počítať napríklad:

faktúry (DF, VF), pokladňa (uhrady VF a DF, tankovanie, kanc.potreby, ..., úrady SP, ZP, DÚ, ... pohyby na bankových účtoch) xx ks × 0,85
kniha jázd xx riadkov × 0,85
vyplnenie a tlač najrôznejších daňových a iných dokladov xx ksA4 × 1,20

Ja po doterajších skúsenostiach doporučujem každému klientovi, aby počítal minimálne cca 30,- €/mesiac.
... páči sa mi Tvoja priama reč... to je jediná cesta, ako naučiť klientov správne vnímať služby, ktoré si u účtovníka objednávajú... ...

P.S...text som si dovolila doplniť pre zadávateľa... aby mohol kompletne prehodnotiť svoju požiadavku...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

romanpp Pozri príspevok
Na takúto otázku odpovedať - to by som musel byť kúzelník.
Ale skús si to spočítať sám:

minimálne treba počítať napríklad:

faktúry (DF, VF), pokladňa (uhrady VF a DF, tankovanie, kanc.potreby, ..., úrady SP, ZP, DÚ, ...) xx ks × 0,85
kniha jázd xx riadkov × 0,85
vyplnenie a tlač najrôznejších daňových a iných dokladov xx ksA4 × 1,20

Ja po doterajších skúsenostiach doporučujem každému klientovi, aby počítal minimálne cca 30,- €/mesiac.
Tých 30 eur mesačne rátaš aj pri tzv. jednorazovom spracovaní celého roku vrátane DP a uzávierky? Čiže 30x12=360 Eur ? Alebo tam postupuješ individuálne? Lebo pri tom množstve, čo tam spomínal, je 360 podľa mňa vela, ale zase.....kedže ide o spätné spracovanie, on si spomenul až teraz, že niečo treba aj zaúčtovať, tak príplatok je na mieste, len ja by som stanovila cenu riadne položkovite a potom k tomu príplatok v %, napr. 30%-50%, kedže ide o účtovanie spätne až do 12 mesiacov (asi pretom si potom pripadám moc lacná, ved čo je to 900 Sk alebo 30 Eur mesačne, že? ....).........priebežné účtovanie to celkom isto nie je, to by som brala tak mesiac pozadu u plátcu, resp. 2-3 mesiace u neplátcu DPH.
Ja mám tendenciu aj prepočítavať , aký čistý je môj hodinový príjem pri takomto účtovaní a či sa mi to vôbec oplatí...závisí aj od náročnosti spracovania a od bordelu, v akom mi to odovzdajú.
Naposledy upravil Betina2 : 12.01.11 at 15:09
0 0
vlado.porada vlado.porada

vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

som Vlado
Betina2 Pozri príspevok
Tých 30 eur mesačne rátaš aj pri tzv. jednorazovom spracovaní celého roku vrátane DP a uzávierky? Čiže 30x12=360 Eur ? Alebo tam postupuješ individuálne? Lebo pri tom množstve, čo tam spomínal, je 360 podľa mňa vela, ale zase.....kedže ide o spätné spracovanie, on si spomenul až teraz, že niečo treba aj zaúčtovať, tak príplatok je na mieste, len ja by som stanovila cenu riadne položkovite a potom k tomu príplatok v %, napr. 30%-50%, kedže ide o účtovanie spätne až do 12 mesiacov (asi pretom si potom pripadám moc lacná, ved čo je to 900 Sk alebo 30 Eur mesačne, že? ....).........priebežné účtovanie to celkom isto nie je, to by som brala tak mesiac pozadu u plátcu, resp. 2-3 mesiace u neplátcu DPH.
Ja mám tendenciu aj prepočítavať , aký čistý je môj hodinový príjem pri takomto účtovaní a či sa mi to vôbec oplatí...závisí aj od náročnosti spracovania a od bordelu, v akom mi to odovzdajú.
Suhlasim, 360 eur je vela. Opakujem, pani a damy uctovnici. Jednoduche uctovnictvo, bez DPH, kazdy mesiac cca 3-4 uct. polozky, 8 vystavenych faktur, kniha jazd z cca 80 jazdami, dan za mot. vozidlo uz podana. Tak to s Vasimi ponukami cien neprehanajte. Vazim si Vasu pracu, no netreba prehanat. Ja si za svoju pracu nepytam miliony, som realista. Tak skuste aj Vy realne. Dakujem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vlado.porada Pozri príspevok
Ocakavam od uctovnicky
A odkiaľ má účtovníčka vedieť kedy a kam si jazdil?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

marjankaj Pozri príspevok
A odkiaľ má účtovníčka vedieť kedy a kam si jazdil?
Tu by som pridala hneď niekoľko súhlasov. Zadávateľ otázky píše, že máme byť realisti pri stanovení ceny. OK, súhlasím. Ale zadávateľ by mal byť realista v očakávaniach od účtovníka
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
vlado.porada Pozri príspevok
Suhlasim, 360 eur je vela. Opakujem, pani a damy uctovnici. Jednoduche uctovnictvo, bez DPH, kazdy mesiac cca 3-4 uct. polozky, 8 vystavenych faktur, kniha jazd z cca 80 jazdami, dan za mot. vozidlo uz podana. Tak to s Vasimi ponukami cien neprehanajte. Vazim si Vasu pracu, no netreba prehanat. Ja si za svoju pracu nepytam miliony, som realista. Tak skuste aj Vy realne. Dakujem.
...v príspevku 2390 máš návod ako si spočítaš položky a máš tam uvedenú aj sadzbu za položku... tak neviem teraz... prehliadol si to, alebo licituješ... ...na klienta, ktorý mňa účtovníčku vníma ako obchodného partnera na úrovni, máš na môj vkus príliš nadradený spôsob komunikácie... to len tak na okraj... každý z nás sa môže v niečom mýliť... zaujímalo by ma... čo konkrétne máš na mysli pod tými 3 - 4 účt.položkami za mesiac... ...
0 0
vlado.porada vlado.porada

vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

som Vlado
marjankaj Pozri príspevok
A odkiaľ má účtovníčka vedieť kedy a kam si jazdil?
Mas pravdu, uctovnicka nemôze vediet kedy a kam som jazdil. No kedze nemôze vediet, tak ako môze hovorit o cene 30 eur mesacne, popripade 360 rocne? A co to percentualne navysenie? 30 alebo 50 percent naviac za spätne uctovanie? Podla coho sa uctovnik rozhodne? Podla nalady? V poriadku, bolo tu napisane, ze jedna uctovna polozka je za 0,85 eur. To beriem. Uctovnik si povedal cenu, ktora sa doladi bud hore alebo dole po osobnom zhliadnuti môjho uctovnictva a bud sa dohodneme alebo nie. Ale naco pisat vopred take sumy ( 360 ), ved to hned zamrazi cloveka. A hlavne, ked mam ozaj malicke uctovnictvo. Opakujem: ja respektujem Vasu pracu, uctovnici. Ale po precitani prispevkov v tejto teme nadobudam pocit, ze ste elita, ktora nema stale dost ( a neberte to doslovne ). Aj ja by som chcel, aby ma zakaznik platil kralovsky. No neprehanam to a po spytani sa na cenu hned navrhujem, aby sme sa stretli a ja mu vypracujem cenovu ponuku. Len tak môzem ponuknut primeranu a odpovedajucu cenu. Dufam, ze som sa nikoho nedotkol .
0 0
vlado.porada vlado.porada

vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

som Vlado
Ajuška Pozri príspevok
...v príspevku 2390 máš návod ako si spočítaš položky a máš tam uvedenú aj sadzbu za položku... tak neviem teraz... prehliadol si to, alebo licituješ... ...na klienta, ktorý mňa účtovníčku vníma ako obchodného partnera na úrovni, máš na môj vkus príliš nadradený spôsob komunikácie... to len tak na okraj... každý z nás sa môže v niečom mýliť... zaujímalo by ma... čo konkrétne máš na mysli pod tými 3 - 4 účt.položkami za mesiac... ...
Dakujem za odpoved. Nevedel som, ze je nejaky prispevok 2390. Pozriem si ho. A neboj sa, nelicitujem. Jednoducho potrebujem urobit uctovnictvo a chcel som nejaky prehlad cien. Co sa tyka Tvojho vkusu, ja ho nezmenim a ani nechcem menit. No mylis sa. Mozno Ty mas ubolene srdce z nejakeho klienta alebo z neviem coho, no ja kazdeho cloveka beriem ako seberovneho. A to mi môzes verit. Ci budes lekar, farar alebo predavacka, nerobim rozdiel a kazde povolanie si Vazim. Takze neviem. Mozno sa na moju komunikaciu s Tebou skus pozerat trosku inac a ber ma ako seberovneho. Dakujem Ti za pochopenie. A este k tym 3 - 4 uct. polozkam: myslel som napr. platbu do VSZP, prijatu fakturu, platbu za vedenie uctu, mozno nejaky nakup a tak podobne.
0 0
vlado.porada vlado.porada

vlado.porada je offline (nepripojený) vlado.porada

som Vlado
Ajuška Pozri príspevok
...v príspevku 2390 máš návod ako si spočítaš položky a máš tam uvedenú aj sadzbu za položku... tak neviem teraz... prehliadol si to, alebo licituješ... ...na klienta, ktorý mňa účtovníčku vníma ako obchodného partnera na úrovni, máš na môj vkus príliš nadradený spôsob komunikácie... to len tak na okraj... každý z nás sa môže v niečom mýliť... zaujímalo by ma... čo konkrétne máš na mysli pod tými 3 - 4 účt.položkami za mesiac... ...
Prave som zistil, co si myslela pod prispevkom 2390 Hej, videl som ho a beriem to ako hruby spôsob vypoctu. Dakujem.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Prepáč, ale keď si predstavujem podľa Tvojich slov:
3-4 položky mesačne znamená čo?
8 vystavených faktúr - -zaevidovať do evidencie pohľadávoka ich úhrady - sú účtovné položky
zaevidovať do evidencie záväzkov - zdravotné, sociálne poistenie takisto účtovné položky + vznikajú ešte aj iné záväzky, ktoré musíš evidovať -napr.DzPFO, DzMV
zaevidovať úhradyzáväzkov - účtovné položky
Takisto neviem, či z banky nevyberáš len tak na osobnú spotrebu a podobne -aj to sú účtovné položky.
Takisto ak nemáš peniaze v pokladni - musíš tam niečo vložiť-aj to sú účtovné položky
takisto bankové poplatky
a nehovorím o knihe jázd! - k nej máš asi bločky od PHM - účtovné položky.
Tak si potom zrátaj všetky položky a skús povedať koľko ich máš.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

a ešte:
keď vedieš účtovníctvo musíš robiť inventarizáciu - a to sú rôzne tabuľky, ktoré treba vyplniť a porobiť - takže aj za to sa pýtajú peniažky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať