Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Pre romanpp

V podsate máš pravdu. Na vystavovanie faktúr mám nastavený system, že mi to nezaberie veľa času, mám prednastavené rôzne typi dokladov, a rôzne iné veci, ale to je zasa moja šikovnosť, investícia do SW a HW, a hlavne know-how. A hlavne ten know-how by som im musela poskytnúť ak by zobrali účtovníčku na TPP,a ja by som robila dohľad, resp. kontrolu.
2 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
viktoria Pozri príspevok
Iného odborníka nechcú, ak by aj zobrali nejakú účtovníčku na nahadzovanie dokladov, tak pre mňa zase sa lepšie spolupracuje zo svojou účtovníčkou, takže je to zložitá záležitosť.
Zase som zbrklo reagovala, nakoľko som si neprezrela Tvoj profil...Po dopísaní tohto príspevku idem nato. Účtovník ( nejaký? - nespolupracujete s profesionálmi ?, nejaká účtovníčka a svoja účtovníčka ? Keď je nejaká, to si len tak "nejakého neovereného " vpustíte do účta?, nepobude trápiť, že je to OK? A propo ja ako účtovník nie som a nikdy nebudem " nahadzovač dokladov ", prosím negraduj ma a na budúce trošku profesionality.

Zuzana
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Pre romanpp:

Som rada, že som Ťa ako samostatného účtovníka, mzdára a účtovníka - živnostníka pobavila.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Prosim Vas, kolko by ste zobrali za vypracovanie danoveho priznania, ak zivnostnik ma za rok asi 30 faktur, asi 50 vyuctovani podla §6 odsek 2 (z inej samostatne zarobkovej cinnosti). Vydavky uplatnuje percentom z prijmov vo vyske 40%, takze robim len evidenciu pohladavok, prijmov (bank.vypisy), soc. a zdravot.odvody a vypracovanie danoveho priznania.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ahojte.
Akú sumu pýtate v podvojnom účtovníctve za položku?
Položka je podľa vás čo? Z
Zaúčtovanie faktúry v MRP je na dvoch riadkoch, tak sú to dve položky?
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

bredikova Pozri príspevok
Ahojte.
Akú sumu pýtate v podvojnom účtovníctve za položku?
Položka je podľa vás čo? Z
Zaúčtovanie faktúry v MRP je na dvoch riadkoch, tak sú to dve položky?
Ja počítam v MRP jeden riadok za jednu položku (0,85€/položka). Na zaúčtovanie jedného riadku potrebujem určitý čas, a ten chcem mať aj zaplatený. Neúčtujem klientovi za to, že pripravujem predkontáciu, ani za to, že ho prípadne upozorním že "toto nieje faktúra" a podobne. Všetky vedľajšie operácie sú zahrnuté v cene za položky.

Pritom si treba uvedomiť, že s jednou faktúrou môže súvisieť aj xx položiek.

Napríklad: Príde faktúra na materiál a prácu - to sú dve položky + 2×DPH. Klient ju uhradí v troch splátkach, prípadne aj kurzový rozdiel, ...

Pokiaľ s tou faktúrou postupne strávim napríklad 30 minút - tak to chcem mať aj zaplatené.

Zatiaľ ma nenapadol iný efektívny spôsob ako to klientovi vyúčtovať inak, než cez položky.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Druhá možnosť je vzájomná dohoda na paušále. Ale raz je to výhodnejšie pre jednu stranu, inokedy pre druhú. Pre mňa znamená kalkulácia na položky efektívnejší a spravodlivejší, aj ked časovo a výpočtovo náročnejší spôsob. Ale je to jednoduchšie aj na odkontrolovanie aj na argumentáciu, prečo platí "až toľko".
Vždy ale závisí aj od celkovej ochoty spolupracovať a prístupu zo strany klienta, od toho, v akom stave sa doklady preberajú, čo všetko sa od účtovníka očakáva, že vykoná. Ale aj tu sa väčšinou prikláňam k názoru na položky.Avšak v prípade , ako je napríklad vystavovanie , tlač, zakladanie PPD a VPD (ak klient si ich nevystavuje sám), spracovania zmlúv a pod, proste vecí, čo nie sú priamo náplňou práce účtovníka, tak sa celková cena za spracovanie navýši napr. aj o položky za vystavenie a tlač poklad.dokladov, vystavenie zmlúv, administratívy, ktorá nesúvisí priamo so spracovaním účtovníctva (a má si to inak riešiť klient sám) a pod., tak sa navyšuje o ďalšie položky. Tieto položky však už majú inú sadzbu než klasické účtovné položky.
Ak je s niekým "radosť spolupracovať", vychádzame si max. v ústrety, spolupráca je bezproblémová a práca "ide od ruky" tak potom kludne aj na paušál idem. Napriek riziku, že budem občas v nevýhode, sa mi takáto spolupráca z dlhodobého hľadiska oplatí.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Caute uctovnici, chcem Vam poprosit, kolko by ste zobrali za podvojne uctovnictvo s.r.o., platcu DPH:
- v uctovnom denniku 1422 poloziek, nepocitam polozky dph, takze bez nich su 1013.
- 4x investicny majetok, odpisy
- 73 prijatych faktur
- 36 vydanych faktur, ktore som sam aj vystavoval
- 16 ostatnych zaväzkov
- skladova evidencia - 436 novych poloziek zasob, 509 pohybov (prijem + vydaj).
- 4x danove priznanie DPH
- danove priznanie z motor.vozidiel za 4 auta
- uctovna zavierka, danove priznanie k dani z prijmov PO
- vypocet spotreby PHM za 4 auta
- 12x za rok mzda - konatel
- rocne zuctovanie
- 4x stvrtocny prehlad
- 1x rocne hlasenie o vyuctovani dane
- + nejake administrativne prace

Mam v plane za to zobrat asi 1100 € (je to za cely rok sa vsetko, co som uviedol).

Myslite, ze je to primerana cena? Alebo vysoka, prip. nizka?? Nechcem nadhodnocovat, ani podhodnocovat svoju pracu a takisto nechcem, aby si majitel myslel, ze ho chcem osklbat.. tak by som uvital niekolko vasich nazorov. Vdaka.
Naposledy upravil johny18 : 04.02.11 at 22:57
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
johny18 Pozri príspevok
Caute uctovnici, chcem Vam poprosit, kolko by ste zobrali za podvojne uctovnictvo s.r.o., platcu DPH:
- v uctovnom denniku 1422 poloziek, nepocitam polozky dph, takze bez nich su 1013.
- 4x investicny majetok, odpisy
- 73 prijatych faktur
- 36 vydanych faktur, ktore som sam aj vystavoval
- 16 ostatnych zaväzkov
- skladova evidencia - 436 novych poloziek zasob, 509 pohybov (prijem + vydaj).
- 4x danove priznanie DPH
- danove priznanie z motor.vozidiel za 4 auta
- uctovna zavierka, danove priznanie k dani z prijmov PO
- vypocet spotreby PHM za 4 auta
- 12x za rok mzda - konatel
- rocne zuctovanie
- 4x stvrtocny prehlad
- 1x rocne hlasenie o vyuctovani dane
- + nejake administrativne prace

Mam v plane za to zobrat asi 1100 € (je to za cely rok sa vsetko, co som uviedol).

Myslite, ze je to primerana cena? Alebo vysoka, prip. nizka?? Nechcem nadhodnocovat, ani podhodnocovat svoju pracu a takisto nechcem, aby si majitel myslel, ze ho chcem osklbat.. tak by som uvital niekolko vasich nazorov. Vdaka.
Podľa mňa je to málo, možno by to mohlo byť ale plus k tomu za skladovú evidenciu ešte cca 400 + za účtovnú závierku cca 100.
Teda ja to tak nejak vidím... Ale ešte aj tak sa mi to zdá málo.
1 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Fuuha, 1600 eur - neni to nejako vela?
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Nie je to veľa, je to tak akurát. Robím účto približne ako tvoje ale mám tam 6 zamestnancov za 100 € mesačne. Ale keby nebol kámoš, tak mu to za tie peniaze robiť nebudem.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To teda nie je. Je to tak akurát.

Pred asi 6 rokmi som bola na jednom školení a tam som bola svedkom rozhovoru o cenách. Jedna baba tam sa veľmi rozčuľovala, že si sami nevážime svoju prácu a povedala, koľko si účtujú oni (účtovná firma).
Za s.r.o.- platiteľa DPH 6000,- Sk/mes bez ohľadu na to, koľko dokladov prinesú, samozrejem s počtom dokladov stúpa aj cena, ale toto je minimum.
A za daňové priznanie v marci ešte 15 000,-Sk.

Priznám sa, mne samej sa to zdá veľa. Ja za s.r.o. platiteľa DPH si účtujem 100,-€/mes. - to mám u paušalistov, kde nie je veľa dokladov. Ak je dokladov viac tam už ideme cez položky.
Za daňové si nepýtam nič, lebo sa snažím priebežne účtovať tak, aby som nemala problém s inventarizáciami účtov a pod.,samozrejme ich robím, ale netrvá mi to tak dlho, ak si na to dávam pozor celý rok.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

No ako to tu čítam, až sa bojím spýtať koľko by ste brali za takéto účtovníctvo.
S.r.o. PU-mesačný platca DPH, 3 vydané fa. mesačne, 20 došlých faktúr, 6 zamestnancov na hlav. prac.pomer, približne 30 hotovostných dokladov mesačne, 2 účty, jeden EUR, druhý CZ.
neviem koľko to bude pohybov, lebo ešte len dohadujeme cenu.
Moja práca zahrňa aj úhrady faktúr,vybavovanie korešpondencie, a ostané administ. práce.

Môže mi niekto poradiť?

JarkaL do koľkých položiek berieš paušal?
Naposledy upravil EMILY04 : 07.02.11 at 16:05
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Môžete mi poradiť, do koľkých položiek v PU beriete ako paušal?
Ďakujem.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

hm, mám takýto problém minulý rok začala moja "kamarátka" podnikať, nejak sme sa handrkovali ohľadne ceny, najprv som nevedela - nechcela som si moc zapýtať, tak som jej ho urobila za minulý rok za 100€, stým že tento rok stanovím paušál. Ten som vypočítala tak, že som načítala počet DF, VF,dokladov v pokladni, ID - vyšlo mi cca 70€/mesiac s prihliadnutím nato, že je to kámoška, nerátala som výkazy DPH (Q), tiež neskutočné množstvo času čo som zabila konzultáciami - ako vysvetli mi súvahu... Teraz však keď som na ňu vybalila, že chcem 70€ na mesiac zdá sa jej to priveľa, vraj to mám účtovať kvartálne. Tak mi prosím poraďte, ako si mám účtovať položku, aby to pochopil aj laik :-)za január to bolo 5 DF, 13VF, 15 dokladov pokladne,16 položiek na BV, spolu 49 tiež budem robiť mzdy 2 dohodárom, kvartálne DPH a SV, časom možno intrastat
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kimart Pozri príspevok
hm, mám takýto problém minulý rok začala moja "kamarátka" podnikať, nejak sme sa handrkovali ohľadne ceny, najprv som nevedela - nechcela som si moc zapýtať, tak som jej ho urobila za minulý rok za 100€, stým že tento rok stanovím paušál. Ten som vypočítala tak, že som načítala počet DF, VF,dokladov v pokladni, ID - vyšlo mi cca 70€/mesiac s prihliadnutím nato, že je to kámoška, nerátala som výkazy DPH (Q), tiež neskutočné množstvo času čo som zabila konzultáciami - ako vysvetli mi súvahu... Teraz však keď som na ňu vybalila, že chcem 70€ na mesiac zdá sa jej to priveľa, vraj to mám účtovať kvartálne. Tak mi prosím poraďte, ako si mám účtovať položku, aby to pochopil aj laik :-)za január to bolo 5 DF, 13VF, 15 dokladov pokladne,16 položiek na BV, spolu 49 tiež budem robiť mzdy 2 dohodárom, kvartálne DPH a SV, časom možno intrastat
Tak jej kvartalne vyuctuj 210 EUR.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

kuk sem:
http://www.porada.sk/2956-posuskajte...ml#post1418243
možno. keď jej dáš objednávku, nech si ju vypíše, že čo vlastne od teba chce, tak pochopí.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

smutne je ze maloktory pochopi, maju pocit, ze to len nahadzujeme do softweru.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

moc pekne ďakujem za podporu, ale zaujala ma tu jedna vec - a to objednávka, je tu pridaný návrh zmluvy. No zaujímal by ma, či niekto šikovný nemá napr. vzor nejakej-tej objednávky, že by si to dotyčný len vyplnil, to by sa aj ľahšie faktúrovalo. Zmluvu nechce, a myslím, že vprípade vykonávania účtovných prác známym by to bolo lepšie, že by si možno uvedomili, čo všetko naša práca obnáša, tak ako to aj napísala nika.sum.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

asi použijem prílohu romanpp - moc pekne ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať