Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

myslíš v tvojom prípade, či "tie 3 sro"? ak sa to tebe zdá primerané v tvojom prípade, tak to je hlavné, mne sa to tiež nezdá zlé, ale na konci roka, keď sa budeš trápiť s uzávierkou a DP a tam to máš v cene... tam by som im navrhla tých 5000,- aj za toto, môj názor. /ja teda aj viac ako tých 5000,-, aj to je málo za koncoročné uzávierky, ale keď ty nechceš nič, tak aspoň toto/
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

M0NIKA
Mne sa za obe zdalo primerané 5.000 (vrátane DP). Tak som bola zvedavá, či sa to tak javí aj niekomu inému ako mne
Monika neviem či tých 1000 položiek myslíš spolu za sro a FO. ale PÚ s.r.o. , vrátane poradenstva, závierky plus DP a FO akú opisuješ spolu za 5000 považujem veľmi za podhodnotené. Odrátaj si od toho odvody a daň a stanovila si si podľa mojej mienky cenu, proti ktorej sa tú všetci vyjadrujeme v tom zmysle, že sa sami podceňujeme
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
M0NIKA
Mne sa za obe zdalo primerané 5.000 (vrátane DP). Tak som bola zvedavá, či sa to tak javí aj niekomu inému ako mne
Monika, z príspevkov nie je zrejmé, či budeš účtovať sumu 5000,- mesačne, alebo je to konečná cena. Ak je to mesačne tak cena je podľa mňa O.K., ale ak je to 5000,- za rok vrátane tých prác čo si popísala si podľa môjho názoru si veľmi výrazne pod cenou .
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Tých 5.000,- bolo na mesiac. Takže Vám ďakujem, že ste mi tú cenu "odobrili", aspoň budem vedieť do budúcna.
Porada ma zasa niečo naučila!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Už pred mesiacom som sa chcela zapojiť do debaty, ale nebolo času
Rozprávali ste sa tu viacerí o vyhotovovani DP, fakturácii za to a podpisovanie. Pamätala som si to z kurzu, ale nevedela som presne č. zákona. Našla som ho teraz celkom ľahko, ale nie je tam dobrá správa. Zvlášť si, prosím, pozrite § 29. Treba fakturáciu tomu prispôsobiť.

http://www.skdp.sk/web/main.nsf/(Pag...n?OpenDocument


Ešte doplním fórik: čo z toho vychádza? Za odplatu sa nesmie, zadara áno
Takže: zvýšiť cenu za účtovníctvo a za dane (ani DPH) neniesť žiadnu zodpovednosť. Ak zákazník nebude súhlasiť, poslať ho za daňovým poradcom Ešte zostáva premyslieť, ako sa to vzťahuje na účtovníkov v pracovnom pomere.
Naposledy upravil ayya : 21.04.05 at 20:12
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Mne to nefrčí

Ľudia, Vám to ide?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Áno, mne to išlo.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

mm, mne stále nič...

Iba si to odklikla alebo tam treba aj niečo iné?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

iba odklikla /tak si nahoď len základnú stránku a choď na zákon/
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Asi to neviem, alebo už majú po fajronte...
Ani tak mi to nejde...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

M0NIKA
Asi to neviem, alebo už majú po fajronte...
Ani tak mi to nejde...
tak skús takto:
www.skdp.sk - a potom na ďalšej stránke hore majú sekciu o nás - v nej je zákon 78/1992
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ďakujem, teraz ide aj tá pôvodná - asi na noc stránku vypínajú .
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
ayya
Už pred mesiacom som sa chcela zapojiť do debaty, ale nebolo času
Rozprávali ste sa tu viacerí o vyhotovovani DP, fakturácii za to a podpisovanie. Pamätala som si to z kurzu, ale nevedela som presne č. zákona. Našla som ho teraz celkom ľahko, ale nie je tam dobrá správa. Zvlášť si, prosím, pozrite § 29. Treba fakturáciu tomu prispôsobiť.

http://www.skdp.sk/web/main.nsf/(Pag...n?OpenDocument


Ešte doplním fórik: čo z toho vychádza? Za odplatu sa nesmie, zadara áno
Takže: zvýšiť cenu za účtovníctvo a za dane (ani DPH) neniesť žiadnu zodpovednosť. Ak zákazník nebude súhlasiť, poslať ho za daňovým poradcom Ešte zostáva premyslieť, ako sa to vzťahuje na účtovníkov v pracovnom pomere.
Podľa toho znenia by ma mohli postihnúť, ak by som vystavila faktúru s textom: .....za daňové poradenstvo vám fakturujeme...... a taký blbý asi nikto nebude, nie ? Nečítala som celú debatu, možno niekde tak do polovičky a teraz posledné dve strany, takže som možno niečo nepostrehla - toto je len môj názor na citovaný zákon a tvoj príspevok ayya
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Mne zapísali na živnostenskom do ŽL "Podnikateľské poradenstvo" a to na návrh samotnej pracovníčky ŽU. Možno by sa to mohlo obísť týmto slovným spojením, namiesto daňového dať podnikateľské. Neviem, či to nieje od veci, lebo som tiež nečítala všetky príspevky.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Bohužiaľ, jednoznačne je tam špecifikovaný zákaz poskytovať daňové poradenstvo bez oprávnenia za úplatu. Doporučovala by som povymieňať a preformulovať všetky faktúry, na ktorých je uvedené poradenstvo v súvislosti s daňami. Aj za staré roky. Na "svetlo božie" sa to môže dostať u hociktorého vášho zákazníka a môže to byť len otázka času. Daňoví kontrolóri to majú priamo v popise práce - vyhľadávať aj súvisiace porušenia zákona.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ayya
Bohužiaľ, jednoznačne je tam špecifikovaný zákaz poskytovať daňové poradenstvo bez oprávnenia za úplatu. Doporučovala by som povymieňať a preformulovať všetky faktúry, na ktorých je uvedené poradenstvo v súvislosti s daňami. Aj za staré roky. Na "svetlo božie" sa to môže dostať u hociktorého vášho zákazníka a môže to byť len otázka času. Daňoví kontrolóri to majú priamo v popise práce - vyhľadávať aj súvisiace porušenia zákona.
Ešte by bolo treba zistiť, či do pojmu "daňové poradenstvo" spadá aj spracovanie daňových priznaní k DPH a dani z príjmu. Aj keď ja som vždy fakturoval nanajvýš spracovanie podkladov pre daňové priznanie.
0 0
dana181 dana181

dana181 je offline (nepripojený) dana181

žena,matka
Na to, aby ste mohli robiť daňového poradcu, musíte mať DOKLAD! Skúšky sa voľakedy robili priamo na MF, boli platené.

Spracovanie DP, DPH, vedenie účtovníctva, účtovné poradenstvo, podnikové poradenstvo, spracovanie miezd a ekonomickej agendy na to nepotrebujete doklad Daňového poradcu. Na ŽL by vám to ani nedali, pokiaľ sa nepreukážete, že máte o tom doklad. Takže samozrejme nedávať na faktúru za daňové poradenstvo, len ten, kto to má v ŽL.
Dana
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
andrej_rv
Ešte by bolo treba zistiť, či do pojmu "daňové poradenstvo" spadá aj spracovanie daňových priznaní k DPH a dani z príjmu. Aj keď ja som vždy fakturoval nanajvýš spracovanie podkladov pre daňové priznanie.
Podľa môjho názoru do pojmu daňové poradenstvo spadá výklad jednotlivých ustanovení zákonov o daniach a riešenia konkrétnych prípadov z daňového hľadiska.
Spracovanie daňových priznaní podľa mňa nespadá pod pojem daňové poradenstvo, lebo je to v podstate len vpísanie výsledkov z účtovníctva, a u dane z príjmov výsledkov "upravených na základ dane". A tým, že to DP spracujem, nikomu neposkytujem poradenstvo (iba ak sebe ).
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Petra, z logického pohľadu máš 100% pravdu, aj ja to tak chápem, len v našej legislatíve býva často výklad zákona na míle od zdravého rozumu. A mne sa zdá, že niekde (ale dosť dávno) som čítal, že vyplňovať akékoľvek DP (za úplatu) je oprávnený len daňový poradca. Skúsim ešte pozrieť dôvodovú správu alebo nejaký komentár k zákonu o daňových poradcoch (pre istotu ).
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andrej_rv
Petra, z logického pohľadu máš 100% pravdu, aj ja to tak chápem, len v našej legislatíve býva často výklad zákona na míle od zdravého rozumu. A mne sa zdá, že niekde (ale dosť dávno) som čítal, že vyplňovať akékoľvek DP (za úplatu) je oprávnený len daňový poradca. Skúsim ešte pozrieť dôvodovú správu alebo nejaký komentár k zákonu o daňových poradcoch (pre istotu ).
Ja som tento problém konzultovala s auditorom, ale vyviedol ma z omylu, toto bolo iba v návrhu (tak 2 roky dozadu!!), keď mám živnosť na vedenie účtovníctva som oprávnená vypisovať i podpisovať na základe zmluvy s klientom všetky doklady. Dokonca jednám za firmy s DÚ a nik sa nad tým nepozastavuje..., budem sledovať či nájdete niečo iné - ale nezdá sa mi to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať