Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Monika, dnes ani mne nejde kliknúť na tie stránky. Asi si mala pravdu, že na víkend sa odpájajú
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Samozrejme, že sa podpíšete aj na DP, aj jednáte s DÚ. V ŽL máte všetko okrem daňového poradenstva no a vyplnenie DP je už len omrvinkou z celej tej práce účtovníka. Čoho sa bojíte, keď viem čo viem, tak ma nedomotá žiaden auditor ani daňový poradca. Veď dôležitá je tá mravenčia práca, čo robíme my, včítane všetkých výkazov a hlásení. Podklady pre úvery či granty robíme tiež my, taktiež podrobné rozbory a plánovania. Vieme kde je sever, len keby tá správna pláca mala na tom Severe aj pokladnicu!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

bez komentára /prekopírované z diskusie/

http://[img]http://smeprintsp.diskus....gif[/img] RE: podala somvzdy zaciatkom marca a za par supov mi to robi uctovnicka. Ja jej nahadzenm podklady a ona mi to pekne pripravi, ako pre uplneho debila, polepi farebne odkazy, vypise pokyn na uhradu, porobi kopie, vyplni tlacivo pre socialku a zdravotnu....kto by sa s tym s**l?BeataBB[Ignoruj]31. 03. 05, 13:28Hodnotenie:Moje hodnotenie:
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

pokračovanie:

http://[img]http://smeprintsp.diskus....gif[/img] RE: Preco nechces dat tej chudere troska zarobit? Ona je ekonomka, ja biolog vo vysluzbe, ked to urobi ona, viem, ze je to v poriadku a stoji to menej ako jedna kabelka.BeataBB[Ignoruj]31. 03. 05, 14:57Hodnotenie:Moje hodnotenie:
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

na odľahčenie:


RE: To vieš že jo,
daňové je v pohode. Viac ma trápi platenie zdravotného z autorských honorárov - kým som na VŠZP vysvetlil že prečo na to nemám živnostenské oprávnenie (!) tak som normálne cítil ako sa mi začínajú predlžovať nechty a zašpicaťovať uši.
milosh [Ignoruj] 31. 03. 05, 13:42
Hodnotenie:
Moje hodnotenie:
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte poraďáci viem, že sa tu už viedlo veľa debát, že koľko pýtať, bola by som veľmi rada ak by mi vedel niekto poradiť, že koľko mám pýtať, naozaj neviem, že ani ako si mám vypracovať cenník.

Mám robiť pre s. r. o -čku mesačne asi okolo 150 pokladničných dokladov a 50 faktúr + mesačný výkaz DPH + ete aj nejaké daňové poradenstvo, ktoré nie je bližšie špecifikované, a samozrejme, že aj uzávierkové operácie...



Koľko mám pýtať? A ako má vlastne vyzerať taký cenník?

0 0
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

ja platim za cca 50+50 faktur mesacne, 50 pokl. dokladov, Q DPH, (PU, bez zamestnancov) 4000 Sk bez DPH/mes + 4000 Sk za uzavierku
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte prosím Vás,je tu niekto kto by mi vedel poradiť ako má vyzerať cenník podvojného účtovníctva?Aké položky tam majú byť? A keby mi ete niekto mohol niečo povedať ohľadom paušálu...
Prosím potrebujem to veľmi súrne a neviem sa pohnúť z miesta...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Podľa mojich informácií je cena, ktorú uvádza lubos f štandardný priemer pri externom účtovníctve. Budem sa opakovať, kdesi som už poznamenala: veľmi závisí od lokality a taktiež od toho, koľko si firma môže dovoliť a koľko si chce dovoliť platiť.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Paula
Podľa mojich informácií je cena, ktorú uvádza lubos f štandardný priemer pri externom účtovníctve. Budem sa opakovať, kdesi som už poznamenala: veľmi závisí od lokality a taktiež od toho, koľko si firma môže dovoliť a koľko si chce dovoliť platiť.
Lokalita je Bratislava
Prosím ťa mohla by si mi povedať niečo ohľadom paušálu?Čo sa tam všetko započítava?
Mám z toho poriadny zmätok
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronica, neporadím, v tomto veru nie......to vo svojej lokalite zistíš len cez okolie známych, ktorí takto zarábajú. Ja som z KE a počula som pred 2 rokmi hlášku od jednoho človeka , že sa ktosi chválil, že za lekáreň berie 20 tis., čomu neuverím nikdy (ale budiž, doprajem ak je to pravda). O nejakom paušáli nemám predstavu (za riadok, za zápis, za počet......). Nepomohla som Ti, uvedomujem si, pátrať musíš asi len tak, ako píšem vyššie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronica
Lokalita je Bratislava
Prosím ťa mohla by si mi povedať niečo ohľadom paušálu?Čo sa tam všetko započítava?
Mám z toho poriadny zmätok
Veronica, ak chceš uplatňovať paušál je najlepšie si vymedziť vzťahy presne zmluvou- paušál zahrňa komplet vedenie účtovníctva od evidencie, účtovania jednotlivých položiek, tvorbu vystavovanie všetkých výkazov, daňových priznaní, účtovnú závierku. Rozsah dokladov, ktoré uvádzaš nezaŕňa ešte napr. účtovanie bankových výpisov, t.j. o to ich bude viac. Najmä s prihliadnutím na to, že sa jedná o mesačného platcu DPH považujem sumu 4 000 SK za malú. Z tej si musíš ešte odpočítať svoje odvody a dane . Zvlášť treba dať pozor na daňové poradenstvo /to poskytujú daňoví poradcovia/ čiže v Tvoojom prípade by to malo byť napr. ekonomické poradenstvo, resp. to čo máš v ŽL ak tam nejaké pordenstvo máš. Táto položka ak nie je v zmluve jasne definovaná je veľmi často zo strany podnikateľov veľmi zneužívaná a pomaly budú od Teba chcieť "poradiť" čo majú večer uvariť a samozrejme všetko čo im zabezpečí čo najväčší zisk s min. daňami a minimálnou platbou účtovníkovi.

Ja považujem min. hranicu za akékoľvek PÚ /lebo aj keď má dve faktúry mesačne musíš firmu založiť, robiť výkazy, používať svoj soft, vedomosti ˇatď. atď. 6 000 SK. Väčšinou sa dohodnem na 3 mesačnej lehote, kedy s prihliadnutím na množstvo dokladov a ich zložitosť môže byť cenová otázka znovu otvorená. Po zlých skúsenostiach s tým, čo podnikatelia považujú za účtovnú položku požadujem nahliadnuť do hlavnej knihy za predchádzajúce obdobie, aby som si vedela utvoriť presný obraz. Často zo 100 položiek sa v realite ukáže 200 položiek.

Uvedomme si, že min. mzda je 6 500 SK!
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ďakujem Vám detská ste super cmuuk
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

evina-lenže min.mzda 6 500 Sk je za 8 hod. prac. čas každý prac.deň.To pri 2 faktúrach mesačne by som v živote niekomu neplatil.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

bepo
evina-lenže min.mzda 6 500 Sk je za 8 hod. prac. čas každý prac.deň.To pri 2 faktúrach mesačne by som v živote niekomu neplatil.
Ono je to tak, že k dohode vždy treba dvoch. Záleží na prosperite firmy atď......
Ak pri 3 faktúrach mu to zviaže aj zlatými mašličkami, prečo nie ??? Keď si to ten podnikatel tak váži. Nedá sa paušalizovať. Vidíš Ty by si tolko v živote nezaplatila a niekto nad tým ani nerozmýšla.
Vždy treba vyskúšať cenu hore a potom prípadne spúšťať z nej. Tu si musí nájsť a vybojovať vlasnú pozíciu každý sám a keď má šťastie na solventných klientov tak má vyhraté. Čo k tomu ešte dodať... asi len to že všetko je aj o troche šťastia.
Pekný večer...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bepo
evina-lenže min.mzda 6 500 Sk je za 8 hod. prac. čas každý prac.deň.To pri 2 faktúrach mesačne by som v živote niekomu neplatil.
Bepo to som tým určite nechcela povedať ako to tu popisuješ. Aj tie dve faktúry musíš vedieť zaúčtovať. A účtovníctvo aj s dvoma faktúrami nie je len o tých dvoch faktúrach

A zaplatíš 500,- SK za hod. práce automechanikovi?
Zaplatíš tomu, kto u Teba robí na polovičný úväzok, ale dokáže pre firmu svojou prácou napr. zabepečiť zákazky za 100 000 menej ako tomu, ktorý u Teba robí osem hodinový pracovný čas a zabezpečí Ti zákazky za 10 000,-?
Naposledy upravil evina : 05.05.05 at 19:59
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

veronica tu červeným a modrým písmom vypisuje, že sa nevie pohnúť z miesta, že nevie stanoviť cenu, keby si prečítala tých 29 strán, čo je venované len tejto téme, tak by nemohla nevedieť...lepšie spracovaná téma s toľkými príspevkami hádam na Porade ani nie je...

Inak, na strane 29

som uviedla prepis nejakej debaty z diskusie zo sme, je tam vyjadrené doslova

pohŕdanie kvalitnou prácou účtovníčky za málo peňazí, tak už len kvôli

tomuto sa

treba spamätať a nerobiť zbytočné láskavosti podnikateľom, ktorí si to takto

vážia!!! Ja mám z toho obrovské ponaučenie a už neriešim žiadnu dilemu, že či

moja cena nie je "vysoká". Nie je. Kvalitnú prácu si už nikto neváži, tak aspoň

cenu treba mať primerane vysokú náročnosti tejto práce.

Názory pani podnikateľky nám dali odpoveď na otázky, ktoré sme tu na 29

stranách riešili.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

evina-v cene práce automechanika ja zahrnuté vybavenie dielne a to sa pohybuje v státisícoch až miliónoch čo u účtovníka je rádovo nižšie takže to je dosť neštastné porovnanie.Vždy závisí od úžitku ktorý tá-ktorá práca prinesie.Právnici majú zaujímavé sadzby ale len keď vyhrávajú a prinášajú peniaze.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

pyton-nepíš na akej strane- každý si môže nastaviť počet príspevkov na stranu takže čo je u niekoho 3 strana môže byť u iného 8- ale daj číslo príspevku.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bepo
evina-v cene práce automechanika ja zahrnuté vybavenie dielne a to sa pohybuje v státisícoch až miliónoch čo u účtovníka je rádovo nižšie takže to je dosť neštastné porovnanie.Vždy závisí od úžitku ktorý tá-ktorá práca prinesie.Právnici majú zaujímavé sadzby ale len keď vyhrávajú a prinášajú peniaze.
Bepo nesúhlasím s tebou ani v jednom z týchto bodov vrátane právnikov - a možno ten účtovník má to státisícové až miliónové vybavenie dielne vo svojej hlave a svojou hlavou môže tie státisíce a milióny zachrániť aj podnikateľovi. Závisí to od toho kto ako a akú prácu si ocení. Je to na dohode oboch strán ako píše Manual vo svojom príspevku a každý si musí vedieť urobiť predstavu pri prvom vstupnom rozhovore o tom akú predstavu majú ľudia o svojej práci navzájom. Moje heslo je ten, kto platí nesmie mať pocit, že platí veľa a ten kto dostáva nesmie mať pocit, že málo dostáva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať