Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

juliska
To je síce pravda, len by ma zaujímalo kto nesie zodpovednosť za účtovníctvo a kto to pri daňovej kontrole obhajuje, keď firma oficiálne nemá účtovníka.
Dlhšie som tu nebola - firma má účtovníčku, ja robím len taký akože dohľad, lebo niektoré veci sú dosť špecifické, tým sa venujem ja. Mala som aj daňovú kontrolu a nie jednu a problém nebol. Bežné doklady predkladala ona a ja som sa vyjadrovala k dotazom, prípadne obhajovala niektoré veci a nemali námietky. Ale zas musím povedať, že moja odmena je vyššia ako tá spomínaná, nechcem nikomu brať prácu, len sa to proste tak nejako vyvinulo.
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

Sany
Dlhšie som tu nebola - firma má účtovníčku, ja robím len taký akože dohľad, lebo niektoré veci sú dosť špecifické, tým sa venujem ja. Mala som aj daňovú kontrolu a nie jednu a problém nebol. Bežné doklady predkladala ona a ja som sa vyjadrovala k dotazom, prípadne obhajovala niektoré veci a nemali námietky. Ale zas musím povedať, že moja odmena je vyššia ako tá spomínaná, nechcem nikomu brať prácu, len sa to proste tak nejako vyvinulo.
Tomuto samozrejme rozumiem. Ja som reagovala na firmu, keď v nej spracuváva účtovníctvo niekto na DOVP, na ktorej ma samozrejme napísanú úplne inú prácu. Tak v tom prípade nerozumiem kto je zodpovedný? Ak konateľ, tak potom musí rozumieť účtovníctvu pri obhajobe, ale takých veľa nepoznám.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
juliska
Tomuto samozrejme rozumiem. Ja som reagovala na firmu, keď v nej spracuváva účtovníctvo niekto na DOVP, na ktorej ma samozrejme napísanú úplne inú prácu. Tak v tom prípade nerozumiem kto je zodpovedný? Ak konateľ, tak potom musí rozumieť účtovníctvu pri obhajobe, ale takých veľa nepoznám.
áno, to účtovníctvo sa robí za nízku cenu a anonymne. Môže to zneužiť aj účtovníčka, ale aj konateľ na to doplatí, ak si nebude vedieť obhájiť UZ a dane.
Lebo zodpovedá konateľ. Tá zodpovednosť sa dá zmluvne preniesť ale len do istej miery na účtovnčku, ale nie pri DOVP.
0 0
SOFI-35 SOFI-35

SOFI-35 je offline (nepripojený) SOFI-35

POPRADTE KOLKO PONUKNUT :-):
Uctovnicka nam vazne ochorela a odisla na invalidny dôchodok. SURNE hladame
uctovnika.

CHARAKTERISTIKA FIRMY:sme Q-lny platcovia DPH. Posobime v Kosiciach, sme stabilnou firmou - 12 rokov podnikame.

POCET POLOZIEK . Kedze mame sezonne zameranie, nemame pocty mesacnych poloziek rovnake. Ale rocne mame cca do 4000 poloziek (pokladna, banka, faktury dosle aj vysle)

PODKLADY : predkladame vo vzornom poriadku- spracovanu pokl. knihu, evidenciu faktur, evidenciu bank. dokladov. Uctovnicka nemusi po nas nic upravovat, ani zaradovat, ani lepit....

PRACOVISKO: mame vlastny uct. software, a spracovanie uctovnictva pozadujeme u nas vo firme (cize ziadne dodatocne naklady pre uctovnika).

Pocet pracovnikov: - 4
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aký soft? .
0 0
SOFI-35 SOFI-35

SOFI-35 je offline (nepripojený) SOFI-35

Softip (ale nie je to ta najnovsia verzia)
0 0
Pavol_Kr Pavol_Kr

Pavol_Kr je offline (nepripojený) Pavol_Kr

Citát:
Pôvodca textu príspevku: iva
Ja mám platby za sprac.miezd takto : 1 mzda : 100,- + 200,- výkazy. V tej sume sú aj všetky prihlášky, odhlášky, potvrdenia, ročné zúčtovania.
Čiže keď mám zákazníka, ktorý má 1 zamestnanca, za mzdy mi zaplatí 300,- Sk (u Braňa by zaplatil 350,-). Potom mám zákazníka, ktorý má 11 zamestnancov - 9 HPP+2 dohodári - zaplatí mi mesačne 1300,- Sk (u Braňa by zaplatil 3.450,- Sk ? to sa mi zdá strašne veľký rozdiel !!!).



Ahojte,
Iva, ak môžem, tých 100 sa mi zdá ozaj málo!!!- nepodceňuj sa, ak môžem poradiť, veď máš okolo toho moc práce a zodpovednosť!, ja si účtujem 250,-/1človek/mesiac, pričom majú komplet servis, až po prevodný príkaz do banky - vrátane personalistiky a tak. Ale potom keď niečo potrebujú zápočtové listy, odhlášky a iné činnosti, to si už neúčtujem osve.

No je to pravda je to viacej teda vyššia suma ale keď si to tak zoberieme tak máš tu program, amortizácia PC, toner do tlačiarne atd. tvoja práca a máte aj nejaké vedomosti.
No keď sa mam priznať tak ja mam ceny asi takéto
1-5 zamestnancov 300,- Sk mzda
5-10 zamestnancov 250,- SK mzda
Spracovanie výkazov - SP + všetky ZP 200,- Sk lebo taký zamestnávateľ s tromi zamestnancami môže mať aj 3 ZP. Štvrťročný prehľad na DU 200,- SK Ročné hlásenie na DU 200,- Sk Prihláška zamestnanca 0,- SK ale odhláška 300,- Sk lebo s tým máš kopec roboty : zápočet, dôchodkový list, odhláška, potvrdenia o zrazenej dani , doúčtovanie dovolenky . Samozrejme že výkazy zasielame mi ako firma priamo na poisťovne .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
SOFI-35
Softip (ale nie je to ta najnovsia verzia)
poviem kamaratke v KE, napíšem ss, ale až cez víkend.
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

Poraďte mi. Bola som drahá?
Rodičia kamošky sa mi ozvali minulý týždeň, vraj potrebujú účtovníčku, lebo ich švagriná, ktorá im sľúbila, že im bude účtovať od začiatku roka neurobila nič. Grátis, pravdaže. Jedná sa o JÚ neplatičov DPH, ktorí sa stanú asi v novembi platcami DPH. Ja dobrá duša som to prijala a to za 500,-- mesačne. "Strašne veľa", ale vyhovovalo im to. Tak sme sa dojednali, že prídu v pondelok aj s dokladmi a ja im pripravím zmluvu. V pondelok neprišli a ani sa neospravedlnili. Tak v utorok volám, že budem doma, až podvečer, že keby náhodou,... A oni, že im to predsa bude robiť švagriná. Nechcem krivdiť ich švagrinej (mimochodom účtovníčke v jednej autoopravovni), ale ak doteraz nič neurobila, tak by som jej asi nedôverovala a hlavne ak sa stanú platcami, potom už nebude stačiť jednorázovo účtovať.

Nechcem Vás otravovať, viem že takýchto prípadov je x-tisíc, len som si potrebovala vyliať zlosť u niekoho, kto ma pochopí.

Ľudia, nenechajme sa zdierať a robiť zo seba bláznov. Ináš MILUJEM PORADU, a teda aj VÁS.

Majte sa krásne
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zukana, vobec nebanuj za takým "zákazníkom". Dokáž sa oceniť a nerob nikomu otroka. Už pominuli časy, keď pre niekoho bola účtovníčka alebo mzdárka ako "upratovačka" dokladov. Všade vonku a sem-tam aj u nás berú túto profesiu tak vážne ako prácu právnika. Ty tiež nesieš na trh svoju kožu v tom, že voľačo "máš v hlave" a dobre vieš, čo to obnáša to more informácií zúžitkovať tak, aby neboli z toho postihy, pokuty a čo ja viem čo ešte. Preto si neber na krky zákazníkov, ktorým nejde o to, aby mali účtovne všetko O.K. Takí totiž každý svoj prešľap (aj neúčtovný) hodia na Tvoje triko. Ver tomu, že stačí jeden poriadny zákazník, ktorý urobí to čo mu povieš, bude Ti veriť ako fundovanej odborníčke a chýr o Tvojej dobrej robote sa roznesie široko-ďaleko. Ovšem Ty musíš odviesť skoro 100% prácu a tvrdo na sebe pracovať, a odmena v podobe dobre platenej práce a uznania sa dostaví.
A to čo si pýtala bola naozaj smiešna suma.... ale viac o cenách za prácu si pozri cez vyhľadávanie .... už to bolo o tom veľa písaného.
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

Díky za povzbudenie. Potrebovala som sa trochu vypnúť.

Prečítala som si v tejto téme naozaj každý jeden príspevok a naozaj je smutné, že si niektorí "milí spoluobčania" myslia, že mi sme tu zato, aby sme pracovali za gumenné hadíky a tatratnky.

Držím nám palce, aby sa nám takýto zákazníci vyhýbali.
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
Mám taký dotaz. Všetci tu hádžete cifry napr. za mzdy 250,-Sk/osoba. To už je s DPH alebo bez? Šéf by si chcel dať po mojom odchode rátať mzdy externe, chcem ho informovať orientačne o cenách.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Nataša
Mám taký dotaz. Všetci tu hádžete cifry napr. za mzdy 250,-Sk/osoba. To už je s DPH alebo bez? Šéf by si chcel dať po mojom odchode rátať mzdy externe, chcem ho informovať orientačne o cenách.
Ja som uvádzala ceny bez DPH.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Rada by som sa k tejto téme vrátila a poprosila o radu:
ako sa teraz pohybujú ceny za JÚ aj PÚ pre platcu aj neplatcu DPH v Blave? Za položku...
Vie mi niekto súrne poradiť?

Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
je to velmi individualne. Mna to tiez caka, neviem. Cena vyplynie z komunikácie. nechavam hovorit klienta a postupne sa k sume prepracujeme.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Lida
je to velmi individualne. Mna to tiez caka, neviem. Cena vyplynie z komunikácie. nechavam hovorit klienta a postupne sa k sume prepracujeme.
Jááááj Lidka, to ja mám s týmto také skúsenosti, že keď klient skončí, tak ja mám slzy v očiach a chuť ponúknuť mu, že mu to budem robiť zadarmo a ešte mu budem mesačne prispievať na živobytie.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

abel
Jááááj Lidka, to ja mám s týmto také skúsenosti, že keď klient skončí, tak ja mám slzy v očiach a chuť ponúknuť mu, že mu to budem robiť zadarmo a ešte mu budem mesačne prispievať na živobytie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž, na to nemam slov, ale určite by som v nejakej fáze, ešte kým mi nabehnu tie slzy.... to by som ho prerušila a priamo sa ho opýtala presne tak Abel ... žeby som Vám to robila zadarmo? a príspevok na živobytie nepotrebjete?.... No dostali by sme sa niekde inde.Tak hlavu hore a vyjednávať.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Ako čítam tak čítam , vidím že historia sa opakuje. V mojich začiatkoch som mala ten istý problém. Ak môžem poradiť - klient, ktorý si neváži vašu prácu si neváži prácu nikoho , len svoju, preto ho treba poslať preč.Ušetríte si množstvo ďalších problémov. Určite nemôžete mať problém s cenou, nemá ju ani váš klient, keď predáva tovar,službu....a bez akýchkoľvek výčitiek si nabalia taký rabat že sa vám hlava zakrúti.Prečo máme mať s tým problém.
To je len moja dlhoročná skúsenosť . Podnikateľ, ktorý nemá ani na účtovníctvo čo je pre neho jedna z najdôležitejších vecí, klame, lebo potom nechápem prečo podniká. Na úrade práce by mu bolo lepšie. Samozrejme sú výnimky a v tom prípade robím len poradenskú činnosť a účto si robia sami.
Verte že vždy keď nastane tento problém spomeniem si na túto moju teoriu a je mi hneď lepšie.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Môžem vás poprosiť o informáciu? Nemáte skúsenosti s poistkou pre činnosť účtovnej firmy? Potrebujem kto a za koľko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať