Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

A vie niekto poradiť ako idú ceny v Trnave? Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Pepa
Včera som robila DP jednému "paušálnikovi", ktorý bol asi 2x na pokec čo a ako a koľko. No nabrala som odvahu a ohodnotila sa na 3 tisícky. Bez reptania zaplatil /uvidím či príde aj o rok/. Ale keby som nebola "takto podporená" zasa bych ho ľutovala a zinkasovala možno 1500,- Sk /až/
No vidíš Erika, len sa netreba báť, a ide to.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

ormika
A vie niekto poradiť ako idú ceny v Trnave? Ďakujem
Toto by aj mňa zuajímalo. Napr. s.r.o-očke, komplet podvojné účto aj s mzdami pre 4 ľudí, s štvrťorčnými výkazmi DPH, kde cca 2-3 krát chodím do firmy. Robím komplet ekonom. agendu, poradcu. Proste všetko okrem knihy jázd.
Tak čo myslíte, koľko pýtať?
Naposledy upravil enad : 18.01.06 at 20:37
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
To matiež zaujíma, lebo takáto firma ma čaká, len + tá kniha jázd. A ešte jedna otázka, čo pýtať za založenie s.r.o. - výpomoc + tlačivá a všetká praca stým spojená.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sisas
Toto by aj mňa zuajímalo. Napr. s.r.o-očke, komplet podvojné účto aj s mzdami pre 4 ľudí, s štvrťorčnými výkazmi DPH, kde cca 2-3 krát chodím do firmy. Robím komplet ekonom. agendu, poradcu. Proste všetko okrem knihy jázd.
Tak čo myslíte, koľko pýtať?
Závisí od rozsahu účtovníctva-účtovných dokladov...Z tohoto je vidno len rozsah mzdového účtovníctva...a platiteľ DPH
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

evina
Závisí od rozsahu účtovníctva-účtovných dokladov...Z tohoto je vidno len rozsah mzdového účtovníctva...a platiteľ DPH
rozsah dokladov: cca 200 DF, 50 OF, 600 bločkov, +Výpiy z účtu
0 0
rever rever

rever je offline (nepripojený) rever

Nie je nič jednoduchšie, opak býva problém!!!
Odpoveď k otázke ako zo straty urobiť zisk!!!
0 0
rever rever

rever je offline (nepripojený) rever

ormika
A vie niekto poradiť ako idú ceny v Trnave? Ďakujem
Zase som sa po dlhom čase dostal na poradu, táto téma ma celkom zaujala, ale rozpisovať sa to je na dlho. Ja v konečnom dôsledku dávam prednosť dohode, pretože ceny za položky podľa mňa môžu byť iba orientačné. Viac na http://jrichnak.webpark.sk/
0 0
rever rever

rever je offline (nepripojený) rever

Všetkých odporúčam na Noru Mojsejovú tá Vám určité poradí koľko pýtať a nebudete mať žiadny problém!!!
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Tá by určite nerobila DP paušalistovi SZČO - susedovi z ulice za čokoládu alebo veterník ako ja.
0 0
ofisb ofisb

ofisb je offline (nepripojený) ofisb

A najradšej mám, keď mi prinesú škatuľu papierov v piatok poobede a v pondelok ráno už volajú, ako na tom sú a nech im doručím nejaké výsledky "zhruba". No dá sa to?
A v podvojnom účtovníctve si ani jeden z mojich klientov nevie predstaviť,
čo to znamená urobiť ročnú uzávierku. Pre nich je to nepochopiteľné, že to trvá trocha dlhšie, hlavne, keď to chceš mať tip-top.
0 0
Čertica Čertica

Čertica je offline (nepripojený) Čertica

Dobrý večer,
poraďte prosím, včera prišla za mnou kamarátka, či by som jej nespracovávala JÚ. Poraďte mi, čo si od nej pýtať. Je totižto začínajúca živnostníčka - ide o účtovanie novinového stánku vrátane mzdy 1 zamestnanca, prihláška si porobila sama, aj PPD a VPD si vypíše sama, som zo Senice. Ďakujem
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Ahoj, ako už bolo napísané mnohokrát, za 1 zamestnanca mesačne, keď je to kamarátka, aspoň 250,- Sk. A čo sa týka JU podľa položiek v denníku, napr 20-25 Sk za položku. Prvý mesiac, dva sa dohodni na nejakom paušáli a ďalšie už podľa položiek, alebo to vyrovnaj až na konci roka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Až teraz som si všimol túto tému!!! Škoda! Vedel by som k tomu dodať aj ja svoje skúsemosti. Ale tento rok som si povedal, že nie. Nie sme predsa nejaký pomocní pracovníci na stavbe ,ktorému daju 50,- SK na hodinu a je rád.
Teraz v januári som zvyšoval ceny mojím stálym klientom. Jednemu som prihodil 300,- SK (smešna suma) a hneď vybehol, že to jeho suseda urobí lacnejšie (teraz so zvýšením platí 2.300,- Skk, JU,bez DPH,bez miezd). Tak som mu povedal, že nech sa páči,nech ide k susede. Nadarmo som vysvetloval, že neplatí za robotu ale za zodpovednosť, ktorú si beriem na seba, lebo učtujem mu oficiálne na faktúru. Keby to chcel bez dokladov tak by som aj pustil z ceny.
Další prípad.Ozvala sa znama (robi na DU a popri tom aj uctuje doma), že potrebuje doúčtovať PU celý rok (ona brala iba peniaze pocas roka, ale nic nerobila), neplatca DPH, asi 10-13 zamestnancov (vykazy ma,aj vyplaty, len zuctovane to nie je), a je to restauracia. Poznám tu reštauráciu, aj majiteľa, takže viem si predstaviž čo tam toho môže byť. A ešte k tomu v roku renovoval celú budovu (technické zhodnotenie, nové zariadenie kuchyne aj reštaurácie). Koľko za to????? Rozmýšlaľ som, že jej poviem za položku 20-22 SKK, a potom keď to budem mať hotové uvidí sa.ALe samozrejme budem žiadať zálohu. PORAĎTE prosím!!!!!!!!!!!!!
0 0
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

PU? Jasné, že najmenej 20 Sk za položku a pod položkou sa rozumie zaúčtovanie došlých fa, vyšlých fa, ID, pokladňa, BÚ, majetok. Okrem toho zvlášť mzdy, záznamy o prevádzke motorového vozidla, smernice účtovania, zmluvy o pôžičkách, rôzne doplnky ...

0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

kaktusy
PU? Jasné, že najmenej 20 Sk za položku a pod položkou sa rozumie zaúčtovanie došlých fa, vyšlých fa, ID, pokladňa, BÚ, majetok. Okrem toho zvlášť mzdy, záznamy o prevádzke motorového vozidla, smernice účtovania, zmluvy o pôžičkách, rôzne doplnky ...

Každý softvér ináč počíta položky. Napr. Kros počíta jednotlivé doklady, t.j. 1 fa = 1 položka. Ale mali sme minulý rok softvér, ktorý takúto fa považoval za 3 položky - suma spolu, ZD a DPH. A tiež fa v krose sú rôzne. Máme napr. fa za naftu, ktorú musím rozúčtovať na jednotlivé vozidlá a táto fa má potom aj 30 položiek. A takýchto fa mám v mesiaci asi 4-5. Takže nieje položka ako položka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kaktusy
PU? Jasné, že najmenej 20 Sk za položku a pod položkou sa rozumie zaúčtovanie došlých fa, vyšlých fa, ID, pokladňa, BÚ, majetok. Okrem toho zvlášť mzdy, záznamy o prevádzke motorového vozidla, smernice účtovania, zmluvy o pôžičkách, rôzne doplnky ...
Za položku sa u väčšiny účtovníčok považuje 1 účtovný zápis MD/DAL.
Potom za faktúru s DPH budú 2 položky.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
liba2
Za položku sa u väčšiny účtovníčok považuje 1 účtovný zápis MD/DAL.
Potom za faktúru s DPH budú 2 položky.
Súhlas, takto sa to väčšinou počíta ( aj pre začínajúcich ).
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Chcel by som sa spýtať, koľko tak beriete za daňové prizanie FO, keď FO predloží iba dve potvrdenia o zdaniteľnej mzde za rok 2005.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tonkat
Každý softvér ináč počíta položky. Napr. Kros počíta jednotlivé doklady, t.j. 1 fa = 1 položka. Ale mali sme minulý rok softvér, ktorý takúto fa považoval za 3 položky - suma spolu, ZD a DPH. A tiež fa v krose sú rôzne. Máme napr. fa za naftu, ktorú musím rozúčtovať na jednotlivé vozidlá a táto fa má potom aj 30 položiek. A takýchto fa mám v mesiaci asi 4-5. Takže nieje položka ako položka.
V Omega- PÚ sa dajú zistiť položky - účtovné zápisy cez pehľad - kniha analytickej evidencie - tam je vyčíslený počet zaúčtovaných riadkov - čiže položiek
V Alfa -JÚ - je to horšie, tam vie vyčísliť len položky PD , pričom v 1 riadku je rozpis základ aj DPH...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať