Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Melnick ....Ale ja sa stále držím zásady: buď
milá, slušná, a poraď ak vieš aj to,na čo sa ťa nepýtajú.
Za dobrotu na žobrotu. Dúfam ,že ma niekto z Vás poraďákov nespozná,keď budem pýtať" pjosím kojunku,pjosím"

Nebuď slušná... nebuď milá, nežobri, neodpoveď na čo sa ťa pýtajú,
-pošli ho do ....kelu. Nenechaj sa viac ponížiť, váž si viac sama seba.
Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj. Budeš sa cítiť oveľa ľahšie, lepšie a slobodnejšie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=Marianna01] pod 1500,-. A to mi manžel nadáva, že to robím zadarmo...


Nemáme náhodou spoločného manžela?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
KON-EKON
Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj. Budeš sa cítiť oveľa ľahšie, lepšie a slobodnejšie.
Dík za povzbudivé slová. Už mi rasrú kríííííííííííííííídla.
A máš odo mňa súhlas.
Naposledy upravil Melnick : 05.02.06 at 14:48
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ďakujem, ale aj tak sa neviem rozhodnúť ako je lepšie viesť účtovníctvo za "paušal" alebo lepšie je výstavovať každý mesiac FA?
Može mi niekto poradiť z vlástnej skúsenosti?

Prajem Vám pekný deň
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
majernikova
Ďakujem, ale aj tak sa neviem rozhodnúť ako je lepšie viesť účtovníctvo za "paušal" alebo lepšie je výstavovať každý mesiac FA?
Može mi niekto poradiť z vlástnej skúsenosti?

Prajem Vám pekný deň
To, že vedieš účto na "paušál" ti nebráni, aby si mesačne vystavovala faktúry. Alebo by si ich chcela vystaviť len raz ročne ?
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Teraz som zistila, že tomu nerozumiem. Nechápem ako to vlastne je.
Na vysvetlenie, do 31. 12.2005 som bola zamestnana a až od 01.01.2006 pracujem ako živnostnik. Su to moje prvé kroky ako živnostníka.
Preto mám ten problém, a neviem sa rozhodnuť.

Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

majernikova
Teraz som zistila, že tomu nerozumiem. Nechápem ako to vlastne je.
Na vysvetlenie, do 31. 12.2005 som bola zamestnana a až od 01.01.2006 pracujem ako živnostnik. Su to moje prvé kroky ako živnostníka.
Preto mám ten problém, a neviem sa rozhodnuť.

Ďakujem
Predpokladám, že so zákazníkom máš podpísanú zmluvu. V tej si dohodneš mesačnú úhradu buď položkovite, napr. 25 SK za položku alebo paušálnou sumou napr. 6 000,- SK mesačne. Ak máš platbu dohodnutú paušálne, t.j. každý mesiac rovnako, ani faktúru vystavovať nemusíš, ale môžeš, podmienky úhrady, t.j. dokedy a pod. by mali byť uvedené v zmluve. Ak máš dohodu položkovite fakturuješ mesačne podľa počtu položiek v termíne a za podmienok dohodnutých v zmluve.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Veď ptáve o to ide, že potrebujem zadať do zmluvy spôsob odmeny za poskytovanie účtovníckých služieb.
Ako na to?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
majernikova
Veď ptáve o to ide, že potrebujem zadať do zmluvy spôsob odmeny za poskytovanie účtovníckých služieb.
Ako na to?
Monika, prečítaj si predchádzajúce príspevky v tejto téme, a hneď ti bude jasnejšie, ako máš postupovať.
Neexistuje univerzálny návod, treba si zvoliť optimálny spôsob podľa klientov, ktorých máš ( JÚ, PÚ, platcovia alebo neplatcovia dph, náročnosť spracovávaných dokladov, ďalšie služby, ktoré im poskytuješ - napr. spracovanie miezd, priebežné analýzy hospodárenia, kniha jázd, vedenie skladu apod.) To všetko zvyšuje paušálnu odmenu klientovi.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ďakujem pekne, idem študovať.!
Možno si nájdem svoj systém.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
KON-EKON
Melnick ....
Nebuď slušná... nebuď milá, nežobri, neodpoveď na čo sa ťa pýtajú,
-pošli ho do ....kelu. Nenechaj sa viac ponížiť, váž si viac sama seba.
Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj. Budeš sa cítiť oveľa ľahšie, lepšie a slobodnejšie.
Tak som ho poslala do ....kelu. Do PD-JÚ som urobila nasledovný zápis:

Výdaj = 1 prešpekulovaný klient
Príjem = 1 spokojná účtovníčka

:p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Melnick
Tak som ho poslala do ....kelu. Do PD-JÚ som urobila nasledovný zápis:

Výdaj = 1 prešpekulovaný klient
Príjem = 1 spokojná účtovníčka

:p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p
krásne .
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj.

Ja sa tiež pridŕžam tohoto citátu z Pyšnej princeznej, len v trošičku malej obmene: Nad nikoho sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj. Možno niekto nezbadá rozdiel, ale rozdiel v ňom je.

Melnick, musím priznať, že tvoje príspevky sú mi veľmi sympatické a majú moju krvnú skupinu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
abel
Melnick, musím priznať, že tvoje príspevky sú mi veľmi sympatické a majú moju krvnú skupinu.
Som rada,že som tu našla spriaznené duše. A tá naša krvná skupina je naj......Len pozor ,aby nás neoznačili:
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Abel, - pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj som myslela tak ako som napísala. Aj keď tú rozprávku veľmi milujem,myslela som to tak ako som napísala.
Mala som na mysli, že sa nemá ponížiť pred nafúkaným podnikateľom a povýšiť ho nad svoju hrdosť, svoju šikovnosť, svoje skúsenosti, ktoré on v tejto sfére nemá.On dokázal len to, že si dovolil po nej chcieť nemožné a ponížiť ju, že jej práca je menej hodnotná. Nie sú ničím viac ako my, len otáčajú väčšie množstvo peňazí. Služby boli vždy na chvoste a ešte k tomu ekonomika. Len v západnej časti sveta je to inak. Taký finančný poradca, účtovník má úplne iné príjmy ako my tu na Slovensku. Oveľa vyššie.
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Abel, - pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj som myslela tak ako som napísala. Aj keď tú rozprávku veľmi milujem,myslela som to tak ako som napísala.
Mala som na mysli, že sa nemá ponížiť pred nafúkaným podnikateľom a povýšiť ho nad svoju hrdosť, svoju šikovnosť, svoje skúsenosti, ktoré on v tejto sfére nemá.On dokázal len to, že si dovolil po nej chcieť nemožné a ponížiť ju, že jej práca je menej hodnotná. Nie sú ničím viac ako my, len otáčajú väčšie množstvo peňazí. Služby boli vždy na chvoste a ešte k tomu ekonomika. Len v západnej časti sveta je to inak. Taký finančný poradca, účtovník má úplne iné príjmy ako my tu na Slovensku. Oveľa vyššie.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Chcela by som sa vám poďakovať za všetky príspevky. Veľmi mi pomohli. Zariadila som sa podľa vašich rád, že sa netreba podceňovať a podarilo sa. Včera mi podnikateľ podpísal zmluvu a súhlasil bez námietok so sumou, ktorú som navrhla. A to som mala malú dušičku. Ešte raz ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=Simonab]
Ahoj Simonab

Všimla si si že dýchame rovnaký ??ozón
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Simonab
Chcela by som sa vám poďakovať za všetky príspevky. Veľmi mi pomohli. Zariadila som sa podľa vašich rád, že sa netreba podceňovať a podarilo sa. Včera mi podnikateľ podpísal zmluvu a súhlasil bez námietok so sumou, ktorú som navrhla. A to som mala malú dušičku. Ešte raz ďakujem.
GRATULUJEM !!!! - len tak ďalej, ja som zástancom "ži a nechaj žiť" :p
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Takze.. dnes rano som mala jeden velmi zaujimavy telefonat a tak mi neda nepodelit sa s tym s vami... uz som aj kludnejsia, ale prva reakcia bola fakt strasna... mam chvalabohu zlatych kolegov tak ma celkom ukludnili...

Najskor Vas oboznamim so stavom aky som mala dohodnuty v danej firme - FO predajna:

- mesacne 2000,-, faktúra vyhotovena vzdy stvrtrocne po vyhotoveni dph-cky, nakupoval z ciech. Sklad sa mal dat do poriadku, lenze vzdy ked som k nemu prisla, tak som tam sedela zbytocne a uznajte nemam cas sediet cely den na predajni, kde nic neurobim, tak ma to prestalo bavit.

Za treti kvartal sa urobila dph-cka, no asi mesiac potom upratoval predajnu a nasiel tam este rozne blocky a faktury. Keby to bola mala suma, tak kaslat na to, ale bol tam aj nakup z ciech bez dph. tak som mu oznamila, ze bude nutne podat dodatocnu dph. tak sa aj urobilo. Lenze ta dodatocna dph sa robila kvoli nemu, keby som zabudla dat dake doklady ja, tak nezoberiem ani korunu.. Tak som vyhodila fakturu obyvklu mesacnu plus 1/2 z celej sumy navyse za urobenie dodatocnej dph. Neviem teraz, mozno som neurobila dobre. Medzitym sa nam dako narusili vztahy a ja som tam prestala chodit, ani on uz nevolal... Peniaze za to mi platil dobre 2 mesiace. Cakala som co sa bude diat, lebo nadalej som mala doma jeho doklady. Potom zavolal, ze by potreboval papiere, lebo nieco v jednej firme mu nesedi, tak to chcu porovnat... to som tusila, ze proste chce dostat tie svoje papiere.. ved neni problem. nech to povie, ze uz nema zaujem a ideme dalej... No to som mala este doma aj zo stareho roka.. tak aj tie si bol zase pod dakou zamienkou zobrat... Pre istotu som mu ja nedala potvrdenie, ze mi tie peniaze vyplatil.. taka moja poistka, pretoze som mu davala dokopy sklad, ktory nemal vobec v poriadku, lebo ho vykradli a nemal co doniest do poistovne. Stravila som nad tym dobre 2 tyzdne do noci pri pocitaci, aby do terminu odovzdal inventuru pred vykradnutim a po vykradacke aj presne s tym, co nahlasil ze zmizlo.. stalo sa, robotu som si urobila. Za to mi on sam ponukol 5tis... Tieto peniaze mi vsak nevyplacal a uz som ani nemala prehlad, ci mu dake plnenie z poistovne prislo, lebo tym sa ohanal, ze az vtedy mi vyplati, ked jemu vyplatia. Preto som mu nedala tie potvrdenia, aby bol proste donuteni mi to zaplatit. mimo to sme mu spolu s priatelom a este jednym kamaratom zadarmo pomahali. zato sme nic nechceli, lebo nas to bavilo.. no hlupy sme boli...

Teraz rano som mu po dlhej dobe zdvihla telefon.. teda nie jemu ale jeho manzelke... Ta nerozozna co je trba a co zisk... Mysli si, ze co dnes jej manzel utrzi /trba/ tak to mozu ist minut.. Tak tato mi zavolala a zacala mi nadavat a ze teraz maju pani uctovnicku a nie mna a ona tuto pracu robi za 2000,-/stvrtrocne!!! A ze jej brat s niekolko 10milionovym obratom plati uctovnickej firme 3500,-/stvrtrocne!!! a ze ja som na nich len zaryzovala a ze aky mam pristup, nedam ani potvrdenie ze mi vyplatili peniaze... A ze ta dodatocna sa robila kvoli mne /!!!!/ lebo som si nechodila pravidelne pre papiere.. a pritom vzdy ked som prisla, tak mi povedal, ze este nema vsetky papiere, alebo ich ma doma... vsetko proste hodili na mna.... Poviem vam, ze som az plakala... ja som asi fakt debil... to je vazne vela 2tis mesacne??? A hlavne ked vam ich vyplaca 2 mesiace... ale on ked nam nieco predal tak myslite, ze si nevypytal v normalnej predajne cene? a pritom sak ja vidim za kolko to nakupil...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať