Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
niklo niklo

niklo je offline (nepripojený) niklo

ahojte..kolko by ste asi pytali za externe spracovanie PU + mzdy v s. r. o. s 12 zamestnancami ak by ste mali pomocnu uctovnicku? s tym, ze by ste prisli tak dva-krat do mesiaca na pár hodin, a to na mesacnu uzavierku a na spracovanie miezd? a k tomu nejake to poradenstvo?..
0 0
slimy slimy

slimy je offline (nepripojený) slimy

Zdravím všetkých. Dnes ma nasrdil jeden "pán", keď mi povedal, že som strašne drahý a nevie či sa mu to vôbec oplatí. Je to s.r.o dph-čkar s jedným zamestancom, cca.1000 položiek za rok. Ja som si vypýtal 1600 SK mesačne a to "cakom pak" aj s daňovým priznaním a mzdami a dám mu na to dokonca faktúru.
Niektorý ľudia si podľa mňa myslia, že nám preukazujú službu ak im môžeme účtovať.
Som naozaj drahý ? Koľko by ste vypýtali vy ?
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

slimy
Zdravím všetkých. Dnes ma nasrdil jeden "pán", keď mi povedal, že som strašne drahý a nevie či sa mu to vôbec oplatí. Je to s.r.o dph-čkar s jedným zamestancom, cca.1000 položiek za rok. Ja som si vypýtal 1600 SK mesačne a to "cakom pak" aj s daňovým priznaním a mzdami a dám mu na to dokonca faktúru.
Niektorý ľudia si podľa mňa myslia, že nám preukazujú službu ak im môžeme účtovať.
Som naozaj drahý ? Koľko by ste vypýtali vy ?
Vôbec nie si drahý. Nech si to nabudúce všetko urobí sám. Ja som sa už naučila si vážiť svoju prácu a od takýchto "klientov" dávam ruky preč.
Peknýá deň.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

slimy: tak to vobec nie je vela! Za takym klientom nech ti luto nie je... nech si da papiere robit tam, kde mu to urobia lacnejsie...

Ako dobre, ze ja mam tento boj uz za sebou. tiez som tu pisala o niekolkych mojich ex-klientoch a uz mi nie je luto. Mna to uz tak dokonca nastvalo ze som si dala tu pracu a jednemu som dokonca vysvetlovala, ze nech si uvedomi, ze ak mu to ta druha urobi za 2tis/stvrtrocne a na fakturu.. tak to je dakych 660,- v hrubom mesacne a aby sme normalne zarobili, tak by som musela mat takych ako on aspon 30. Ale kedy to mam stihnut casovo, ked samozrejme nemaju malo dokladov a nosia to v tych smradlavych igelitkach...
0 0
wicolka wicolka

wicolka je offline (nepripojený) wicolka

mne sa to zda ohromne malo...ja beriem 13.500,-mes.+ 10.000,- za DP.
Je to s.r.o. s jednym zamestnancom
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
wicolka
mne sa to zda ohromne malo...ja beriem 13.500,-mes.+ 10.000,- za DP.
Je to s.r.o. s jednym zamestnancom
Keď má obrat 1,5 mld. Sk, potom je to OK.
Napíš viac o kvantite práce v tejto s.r.o. - potom sa to nedá porovnať s ničím.
0 0
wicolka wicolka

wicolka je offline (nepripojený) wicolka

Je to pohodicka, obrat 3milioniky, vyplatu iba kopirujem z mesiaca na mesiac, vykazy tiez, penazny dennik zuzeny v Omege za rok je na 42stranách.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
wicolka
Je to pohodicka, obrat 3milioniky, vyplatu iba kopirujem z mesiaca na mesiac, vykazy tiez, penazny dennik zuzeny v Omege za rok je na 42stranách.
Tak to máš super, iba napíš, či obrat je 3 melony mesačne alebo ročne.
0 0
wicolka wicolka

wicolka je offline (nepripojený) wicolka

Sorry, trosku meskam s odpovedou, konatel ma pozval na slivovickuJe to rocny obrat a priznam sa, nestazujem si.Okrem toho robim este jednu zivnost bez DPH za 10.000,/rocne , jednu zivnost s DPH tiez za desinku a vsetkym zivnostnikom, co maju zaujem vyplnam DP za 1.000,-
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
wicolka
Sorry, trosku meskam s odpovedou, konatel ma pozval na slivovickuJe to rocny obrat a priznam sa, nestazujem si.Okrem toho robim este jednu zivnost bez DPH za 10.000,/rocne , jednu zivnost s DPH tiez za desinku a vsetkym zivnostnikom, co maju zaujem vyplnam DP za 1.000,-
wicolka, vďaka za odpoveď, ja síce nie som účtovník, ale som rád, že po množstve sťažností tu je jedna spokojná a celkom dobre ocenená poraďáčka-účtovníčka.
0 0
slimy slimy

slimy je offline (nepripojený) slimy

slimy
Zdravím všetkých. Dnes ma nasrdil jeden "pán", keď mi povedal, že som strašne drahý a nevie či sa mu to vôbec oplatí. Je to s.r.o dph-čkar s jedným zamestancom, cca.1000 položiek za rok. Ja som si vypýtal 1600 SK mesačne a to "cakom pak" aj s daňovým priznaním a mzdami a dám mu na to dokonca faktúru.
Niektorý ľudia si podľa mňa myslia, že nám preukazujú službu ak im môžeme účtovať.
Som naozaj drahý ? Koľko by ste vypýtali vy ?
A keď som mu povedal, že tento rok to urobím minimálne za 2500,- mesačne tak mi na to povedal, že to za toľko si zaplatí ekonómku čo mu bude faktúry aj vystavovať a starať sa o agendu. Je to asi trubka.:p
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slimy
A keď som mu povedal, že tento rok to urobím minimálne za 2500,- mesačne tak mi na to povedal, že to za toľko si zaplatí ekonómku čo mu bude faktúry aj vystavovať a starať sa o agendu. Je to asi trubka.:p
Teraz vidím prvýkrát Tvoj pôvodný aj doplňujúci príspevok. Prepáč za úprimnosť, ale 1 600 SK, a to ešte v hrubom za PÚ a ešte k tomu aj DPH plus zamestnanec a z toho vyplývajúce mesačné povinnosti sa mi zdá úplne smiešna suma. Ja by som za to ani neotvorila PC, . PÚ bez ohľadu na počet dokladov /myslím smerom dolu/ začínam robiť od min. hranice SK 6 000,-. /aj keď existujú určite výnimky, ale na to musím mať dobrý dôvod.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Mna by zaujimalo ako riesite s klientom dodatocnu dph - co sa tyka z jeho strany.

Napr. doklady vam odovzda vsetky, svoju robotu si urobite, k poslednemu datumu odovzdania dph-cky je vsetko v poriadku a v priebehu dalsieho obdobia kdesi vykutre doklady z toho predchadzajuceho, nie na malu sumu a k tomu este nakup z EU bez dph... Reakcia je taka, ze treba urobit dodatocnu dph. Nebolo to ale z vasej viny, ale kvoli nemu, lebo nemal vsetky doklady na jednom mieste ale kade-tade sa mu valaju... Pritom to je tiez robota - navyse.

Ako riesite taketo situacie? Mate to v cene, alebo nejaku cast z dohodnutej ceny navyse, napr. polovicu z dohodnuteho pausaulu?
0 0
alzbetka4 alzbetka4

alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

Ahojte poraďáci,
prichádzam s otázkou trošku z iného súdku. Robila som JU prvýkrat, je to SZCO, neplatca DPH, 90 prijatých FA, 11 vytavených, 300 ostatných poloziek - ucet, pokl. (ziadne PHM, ziadne mzdy), + europokladna, kniha DHIM...pracovala som na tom priebezne cely rok na PC....koľko si môžem zapýtať?

ďakujem....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
alzbetka4
Ahojte poraďáci,
prichádzam s otázkou trošku z iného súdku. Robila som JU prvýkrat, je to SZCO, neplatca DPH, 90 prijatých FA, 11 vytavených, 300 ostatných poloziek - ucet, pokl. (ziadne PHM, ziadne mzdy), + europokladna, kniha DHIM...pracovala som na tom priebezne cely rok na PC....koľko si môžem zapýtať?

ďakujem....
Alžbetka ,ja si pýtam 18.-Sk za položku. Ak by tvoj klient
zaplatil podľa môjho cenníka tak platí 18x300=5 400,-Sk
nič viac,nič menej. Dokonca im "navrch" neučtujem ani
vypracovanie DP.
Ale potom to tak v mojej peňaženke aj vyzerá
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

andreaS
Mna by zaujimalo ako riesite s klientom dodatocnu dph - co sa tyka z jeho strany.

Napr. doklady vam odovzda vsetky, svoju robotu si urobite, k poslednemu datumu odovzdania dph-cky je vsetko v poriadku a v priebehu dalsieho obdobia kdesi vykutre doklady z toho predchadzajuceho, nie na malu sumu a k tomu este nakup z EU bez dph... Reakcia je taka, ze treba urobit dodatocnu dph. Nebolo to ale z vasej viny, ale kvoli nemu, lebo nemal vsetky doklady na jednom mieste ale kade-tade sa mu valaju... Pritom to je tiez robota - navyse.

Ako riesite taketo situacie? Mate to v cene, alebo nejaku cast z dohodnutej ceny navyse, napr. polovicu z dohodnuteho pausaulu?
My máme aj tieto situácie v cene. Fakturujeme dohodnutý paušál a tam by sa malo počítať so všetkým , čo však nie vždy vyjde.
0 0
alzbetka4 alzbetka4

alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

Melnick,

ďakujem za odpoveď...no pechádzala som si tu rôzne debaty...našla som niekde, že v BA sú ceny za položku 20 až 35,--
Dokonca som objavila minuloročnú FA za účtovníctvo na 15,5 tis. Tak som z toho blázon, lebo 15,5 tis. sa mi zdá dosť veľa!

hm....
0 0
alzbetka4 alzbetka4

alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

ešte chcem dodať, že sa mi to od Teba zdá dosť samaritánske a mal by si trochu zvýšiť cenu, minimálne si pýtať niečo viac za DP, ale neviem, aké sú podmienky v Ružomberku!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
alzbetka4
ešte chcem dodať, že sa mi to od Teba zdá dosť samaritánske a mal by si trochu zvýšiť cenu, minimálne si pýtať niečo viac za DP, ale neviem, aké sú podmienky v Ružomberku!
Vieš všetko závisí tak trochu aj od regiónu,v ktorom
pracuješ. RBK má pomerne veľkú nezamestnanosť-18%
Ale ja som Ti povedala,koľko by platil u mňa ,čím nechcem
povedať,že toľko si máš vypýtať Ty. Chybou u mňa myslím
si bolo,že som začínala / som totižto žena ,môj nick Ťa pomýlil/
s účtom priateľom a známym a potom sa už cena ťažšie
dvíha. Možnože aj to ,že som mala iný príjem.
Ale páči sa mi, keď si vie niekto zapýtať. V tomto smere
sa rada budem učiť od Vás mladých.
Moja dcéra sa ma aj teraz pýtala: Tak čo Matka Tereza
zasa si robila pre pekné oči?/ A skutočne aj robila,niekedy
aj do 5 rána ,ale sumu Ti radšej neprezradím,naozaj niekedy
symbolická,hlavne keď to boli ľudia ,ktorí zatvárajú svoje
prevádzky pre presýtený trh supermarketmi. A tu v RBK
ich máme pomaly viac ako v Londýne!!!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
alzbetka4
Melnick,

ďakujem za odpoveď...no pechádzala som si tu rôzne debaty...našla som niekde, že v BA sú ceny za položku 20 až 35,--
Dokonca som objavila minuloročnú FA za účtovníctvo na 15,5 tis. Tak som z toho blázon, lebo 15,5 tis. sa mi zdá dosť veľa!

hm....
Alžbetka ,urob si priemer z tej mojej sumy a 15,5 tis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať