Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
lydinka
Stava sa mi napr. to, ze robim ucto znamemu a ked si pride po papiere, donesie cokoladu a povie dakujem / dobry pripad.
Naposledy som pri >vyrovnavani sa> pocula. OK, si mi dlzna frtana.
Tak na to bacha Lidinka,lebo budeš pomaly v mínuse 1 liter
a tak ako vraví príspevok od Orima nalej mu predtým,ako Ťa
požiada o prácu a pošli ho kade-ľahšie.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Melnick
Tak na to bacha Lidinka,lebo budeš pomaly v mínuse 1 liter
a tak ako vraví príspevok od Orima nalej mu predtým,ako Ťa
požiada o prácu a pošli ho kade-ľahšie.
A včera prišiel, že ročné zúčtovanie preddavkov na ZP.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Dnes v rannom vysielaní TV bol Farkašovský a moderátor mu povedal že za vyplnenie DP platí 5 000 Sk a za RZZP bude platiť toľko isto.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Sem s ním(Farkašovským). RZZP mu urobíme za 4 999 Sk.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Farkašovský je hovorca MZ SR Treba ísť do TV
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dostala som ponuku prekontrolovat spravny postup pri zauctovani v jednom soft-e. Nejde ani tak o kontrolu predkontacii, ale ci sa spravne ten clovek pohyboval v programe. Dalsia vec je, ze tam nieco nesedi, tak aj na to by sa malo touto kontrolou prist. Kolko by ste pytali za takuto robotu?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

bepo
Farkašovský je hovorca MZ SR Treba ísť do TV
Kde sa schovávajú takýto klienti? že práve ja na nich nemám šťastie!!! Ale mali by sme si spomínanú reláciu nahrať a každému klientovi ju pustiť pred tým, než sa začneme baviť o sume...
0 0
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

prosím vás veľmi ma zaujíma situácia, keď účtovník spôsobí chybu klientovi ako to riešite pri tak malých príjmoch od klienta, veď nikto nieje neomylný , musíte vydávať peniaze za literatúru, školenia , elektriku, nájom kancelárie údržba počítača po prípade kúpe nového , použitie auta , poistenie práce, kde mám 50 000,- spoluúčasť čo tiež nieje zanedbaterľné. A predsa nemôžem spracovávať účtovníctvo pre toľko firiem , aby mi pokryli náklady, pretože by som to pracovne nezvládla?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tých 50 tis. ako spoluúčasť pri poistnej udalosti je preklep alebo blbá poistka ?
0 0
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

to nie je preklep spoluúčasť je od 5000 minimum a maximum je 50 000,- odvíja sa to od sumy, ktorú budú vymáhať. napr. budú odo mňa vymáhať 3000 musím to zaplatiť zo svojho, budú vymáhať 10 000 tak z toho 10% je 1000,- spoluúčasť, ale podľa poistky je minimum 5000,- takže zaplatím zo svojho 5000,- alebo budú vymáhať 2 000 000,- na túto sumu mám uzavretú poistku tak moja spoluúčast je 10% 200 000,-, ale v poistke mám maximum 50 000,- čiže zaplatím zo svojho 50 000,je to česká poisťovňa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Darin: si si ista? mne sa to vobec nezda... ked mam raz v zmluve spoluucast 5tis, tak to bude 5tis ci uz budu chciet 100.000,- alebo 5mil... ale ak tam mas veticku ze spoluucast je 10%, max. vsak 50tis... uf tak to je podla mna blba poistka
0 0
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

áno je to tak minimum 5000 maximum 50 000 , prosím ťa koľko pýtaš za vedenie podvojného účtovníctva, aký máš spôsob výpočtu ? a ty máš akú poistku ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Darin: ja akurat idem podpisat zmluvu, na krytie do miliona a este mi ma vysvetlit podmienky, ale ak to bude tak ako u teba, tak dik ale urcite to nepodpisem. Pojdem potom ku konkurencii. Ale co viem jedna znama ma sro-cku a ma tam spoluucast 5tis...

a momentalne som pod uctovnou firmou, takze cenu mi urci ona a ak suhlasim tak mam klienta.

a s tymto mi nikto nepomoze? Dostala som ponuku prekontrolovat spravny postup pri zauctovani v jednom soft-e. Nejde ani tak o kontrolu predkontacii, ale ci sa spravne ten clovek pohyboval v programe. Dalsia vec je, ze tam nieco nesedi, tak aj na to by sa malo touto kontrolou prist. Kolko by ste pytali za takuto robotu?

tak som zavolala do poistovne a mam to tam dost podobne ako ty.. mam tam spoluucast 20% ale minimalne 2tis a maximalne 10tis.. krytie je na jeden milion..
Naposledy upravil andreaS : 18.05.06 at 12:45 Dôvod: doplnenie
0 0
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

keď som sa chcela poistiť v roku 1998 iba česká poisťovňa poisťovala účtovníkov, zatiaľ som nezisťovala iné poisťovne aké majú podmienky, ale tam si treba všímať aj čo ti kryjú, chcelo by to právnika a dosť času , aby som zistila ako je to na trhu s poisťovňami. ale nikto mi zariaľ nenapísal ako vypočíta koľko má pýtať za vedenie účtovníctva. Teraz ma napodlo myslím, že aj já som mala na začiatku nižšiuspoluúčasť, ale potom mi zmenili podmienky, ešte som ju chvalabohu nevyužila, ale aj to sa ukáže ako ma bude skutočne kryť, veď vieš, keď má poisťovňa platiť tak sa všelijako vykrúca, ročne platím 20 500,- Sk já som tiež eseročka.
0 0
Darin Darin

Darin je offline (nepripojený) Darin

Myslím si, podľa toho čo som tú čitala, že účtovník si účtuje za prácu s dokladmi, že ich chytí do ruky a spracuje, ale čo ak spôsobí chybu svojím spracovaním, klienti si myslia, že keď je to vaša chyba tak si za ňu plaťte, ale potom to vyhádza, že s čím som sa narobila poukladala, zaevidovala atď som robila vlastne zadarmo.čo vy nato? Mali by sme si pýtať tak ako auditori, alebo daňováci veď ich prácu musíme ovládať aj my.Veĺa krát sa stáva, že daňovák vôbec nevie účtovať, čiže nemá ani predstavu ako to treba zrealizovať . čo vy nato ?
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Darin
áno je to tak minimum 5000 maximum 50 000 , prosím ťa koľko pýtaš za vedenie podvojného účtovníctva, aký máš spôsob výpočtu ? a ty máš akú poistku ?
Tak toto ma zaujalo, ja som mala poistku kedysi tiež v Českej poisťovni, platila som ročne 7 000 Sk a podmienky boli asi také ako píšeš. Keďže som potom prestala podnikať, zrušila som aj poistku, teraz by sa aj zišla ale nemám prehľad čo a ako. Viete niekto poradiť konkrétne kde sú aké podmienky? Alebo je stále ČP jedinou ktorá poisťuje účtovníkov?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Ešte poisťuje Kooperativa a Uniqa. Teda o tychto dvoch este viem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
andreaS
Ešte poisťuje Kooperativa a Uniqa. Teda o tychto dvoch este viem.
Poisťovňa UNIQA = cca 4000.-Sk/ročne - poistenie na 1.000000.-
Doplatok dane neuhrádzajú,tú by si musel klient uhradiť aj v prípade,že účtovník neurobil chybu,ale penále údajne uhradia. Zatiaľ som našťastie nemusela využiť ich služby.
0 0
Daju Daju

Daju je offline (nepripojený) Daju

ja
sway
...........a ja som mala aj spodnú bielizeň a blok od kaderníčky v dokladoch na zaúčtovanie....... a nebola to klientka praktizujúca najstaršie povolanie na svete!

......mne už sa ušiel aj bloček z lega vraj ho potrebuje projektant, aby mal lepšiu predstavu:p
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

andreaS
Dostala som ponuku prekontrolovat spravny postup pri zauctovani v jednom soft-e. Nejde ani tak o kontrolu predkontacii, ale ci sa spravne ten clovek pohyboval v programe. Dalsia vec je, ze tam nieco nesedi, tak aj na to by sa malo touto kontrolou prist. Kolko by ste pytali za takuto robotu?
ja som mal v minulosti taky pripad. za kontrolu som zobral 35 percent svojejj obvyklej ceny za uctovny pripad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať