Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Možno najťažšie sa čítajú príspevky v tejto téme. Tu je už slovo vykorisťovanie neadekvátne. To je zdieranie najhrubšieho zrna. Robila som kontrolu účtovníctva v nemenovanej firme minulý týždeň. A skontrolovala som fakturáciu za účtovnícke práce. A hovorila som aj s dievčatami, ktoré v účtovníckej firme pracujú. Takže. Šéfovia účtovníckych firiem si účtujú za mzdy TPP - 200-300.-Sk / 100.-Sk som skutočne nevidela ani v jednej firme/. DoVP 100.- - 150.-Sk. Výkazy, DP a pod. si tiež dostatočne cenia. Nerobí im problém menej kontrolujúcemu podnikateľovi faktúrovať aj o 100 zaúčtovaných riadkov viac. A dievčence drú od rána do donca pracovnej doby na pánov podnikateľov v účtovníctve. Poradila som dvom dievčatám, aby ponúkli svoju prácu odberateľom služieb osobne s tým, že ho upozornia na dané skutočnosti. Dnes sú spokojné, zakladajú si SZČO a peniažky si budú faktúrovať pre seba. Ani odberatelia nie sú ľudia padnutí na hlavu. Takže aj to je cesta, ktorú sa občas oplatí skúsiť. Asi toľko k Hepi. U zamestnávateľov je to horšie. Ak je fakturantka krstná mama, alebo niečo viac, tak nepomôže ani plakať. Okrem odchodu, samozrejme.
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

Milý kolegovia - účtovníci a účtovníčky, prečítal som asi len prvých 70 prispevkov k tejto zaujímavej téme a stačilo mi. Plne s Vami súhlasím, a naozaj, neviem či ste sa už dohodli, ale spravme si našu

KOMORU ÚČTOVNÍKOV SLOVENSKA

alebo nejaky zvez alebo zdruzenie, v ktorom by sme vsetci boli zaregistrovany a spoločne by sme vyhotovili cenníky s našimi minimálnymi odmenami.

Ak takáto organizácia na Slovensku už funguje, dajte mi vedieť, prosím.
Juraj
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Už existuje Komora certifikovaných účtovníkov, ale naozaj iba existuje .
Pozri si www.skcu.sk.
0 0
kamos665 kamos665

kamos665 je offline (nepripojený) kamos665

Johanka
Už existuje Komora certifikovaných účtovníkov, ale naozaj iba existuje .
Pozri si www.skcu.sk.

a čo znamena certifikovaný účtovník?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri http://www.suvaha.sk/index2.php?cisl=2&cln=99991

alebo na Porade [SEARCH]certifikácia[/SEARCH].
0 0
hana57 hana57

hana57 je offline (nepripojený) hana57

Tak ja som 70 stran nezvladla, ale ja mam jedno jedine stastie, ze uctovnictvo spracujem len mojmu otcovi a 2 priatelom a ty toho vela nemaju, ale tu spominanu igelitku poznam. Ale ked sa mam priznat, mna to skladanie dokladov a vypisovanie celkom bavi, uz potom to nahadzovanie do PC moc nie, az budete niekedy potrebovat s tym skladani pomoct kludne sa ozvyte.
Prajem pekny den.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
hana57
Tak ja som 70 stran nezvladla, ale ja mam jedno jedine stastie, ze uctovnictvo spracujem len mojmu otcovi a 2 priatelom a ty toho vela nemaju, ale tu spominanu igelitku poznam. Ale ked sa mam priznat, mna to skladanie dokladov a vypisovanie celkom bavi, uz potom to nahadzovanie do PC moc nie, az budete niekedy potrebovat s tym skladani pomoct kludne sa ozvyte.
Prajem pekny den.
a odkiaľ že to si? - v profile si neuviedla mestečko
0 0
hana57 hana57

hana57 je offline (nepripojený) hana57

okres Skalica
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
hana57
okres Skalica
škoda
0 0
hana57 hana57

hana57 je offline (nepripojený) hana57

To neni skoda, ja som inak spokojna, uz len najst robotu, a nemozem sa stazovat.
Ale ja mam oproti Vam plus, u mna keby aj chcel niekto skakat, ze chcem moc za robotu, tak ked ho obkluci tych 6 psov nemam problem.
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Na viacerých miestach som sa tu už stretol s problémom, keď neuvádzame (návštevníci porady) miesto odkiaľ sme. Bol by som za to, aby sa do registrácie zaviedlo povinne aspoň určenie okresu.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Som z okresu Brezno.Mám jedného živnostníka ktorému som doteraz robila jednoduché účtovníctvo, dph a mzdy za 3000,-Sk štvrťročne.teraz som mu dala cenník na základe ktorého mu budem robiť účtovníctvo a netváril sa nadšene.tak sa Vás chcem opýtať či za 4.q.2006 je to taká strašná suma ktorú tu uvediem:
- peňažný zápis v denníku : 117 riadkov x 25 Sk=2925,-Sk
-mzdy 4 zamestnanci PP+cesťáky+tlačivá poisťovne, prihl, odhlášky :
300,-Sk/osoba spolu 3600,-Sk
-evidencia jázd vozidla :3 autá x 200,-Sk spolu 1800,-Sk
-daňové priznanie DPH : 600,-Sk
-daň.priznanie Szčo : 1300,- Sk
Spolu : 10225,-Sk

Je mi jasné že oproti sume 3000,-Sk je to obrovský rozdiel, cenník si po vzájomnej dohode môžme ešte upraviť,prípadne ak si zistí ceny ostatných účtovníkov z nášho mesta som ochotná sa prispôsobiť, ale nechcem robiť účtovníctvo zadarmo.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
misolga
Som z okresu Brezno.Mám jedného živnostníka ktorému som doteraz robila jednoduché účtovníctvo, dph a mzdy za 3000,-Sk štvrťročne.teraz som mu dala cenník na základe ktorého mu budem robiť účtovníctvo a netváril sa nadšene.tak sa Vás chcem opýtať či za 4.q.2006 je to taká strašná suma ktorú tu uvediem:
- peňažný zápis v denníku : 117 riadkov x 25 Sk=2925,-Sk
-mzdy 4 zamestnanci PP+cesťáky+tlačivá poisťovne, prihl, odhlášky :
300,-Sk/osoba spolu 3600,-Sk
-evidencia jázd vozidla :3 autá x 200,-Sk spolu 1800,-Sk
-daňové priznanie DPH : 600,-Sk
-daň.priznanie Szčo : 1300,- Sk
Spolu : 10225,-Sk

Je mi jasné že oproti sume 3000,-Sk je to obrovský rozdiel, cenník si po vzájomnej dohode môžme ešte upraviť,prípadne ak si zistí ceny ostatných účtovníkov z nášho mesta som ochotná sa prispôsobiť, ale nechcem robiť účtovníctvo zadarmo.
Ani náhodou to nie je veľa na tú kopu roboty, Ty mu pekne argumentuj len tým, že náklady na ekonomiku má mesačne cca 3 400 korún, ak je schopný si za také peniaze zamestnať účtovníčku nech sa páči... - júj takéto veci ma hrozne štvú.
Len si trvaj na svojom a ešte mu kľudne povedz, nech sa popýta inde, či mu to v takom rozsahu a kvalite niekto bude robiť za 1 000 mesačne. Nemá šancu niekoho zohnať!!
držím palec a bojuj!
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

sway
Ani náhodou to nie je veľa na tú kopu roboty, Ty mu pekne argumentuj len tým, že náklady na ekonomiku má mesačne cca 3 400 korún, ak je schopný si za také peniaze zamestnať účtovníčku nech sa páči... - júj takéto veci ma hrozne štvú.
Len si trvaj na svojom a ešte mu kľudne povedz, nech sa popýta inde, či mu to v takom rozsahu a kvalite niekto bude robiť za 1 000 mesačne. Nemá šancu niekoho zohnať!!
držím palec a bojuj!
Viete ako sme to my vyriešili, keď sa klient sťažoval, že sme mu vystavili privysoku faktúru??? Povedali sme, že kľudne si môže dať robiť účtovníctvo v inej firme, tak začal si zisťovať ceny a o týžden sa vrátil s tým, že áno mali ste pravdu...a čudoval sa že v iných firmach pýtali raz toľko
0 0
miki61 miki61

miki61 je offline (nepripojený) miki61

Tato diskusia ohladom cien je dobra vec. Myslim si ,ze mnoho ludi co to tu cita si pomali uvedomi ake ceny treba dohadovat zo zakaznikom aby sa dalo s toho normalne existovat a nemat problemy s tym co kolko stoji. Ak ma uctovnicka
denne roboty na 9 az 10 hodin a nema mesacne zarobit aspon 60.000.- v hrubom nech sa nad sebou zamysli a rychlo s tym nieco robi.
V druhom pripade nech nekazi ceny a ide robit nieco ine alebo sa zamestna.
0 0
benefin benefin

benefin je offline (nepripojený) benefin

matka 9-rocneho syna :)
velmi dobra vec, tiez mam problem zistit ceny a prace len pribuda. toto je najlepsi napad ako sa poradit. inak nemame pravo ani byt chori ani ist na dovolenku, ani mat vikend alebo volny vecer a pritom zamestnanci vo firme nemaju tolko zodpovednosti ale narok na PN, dovolenku na "obnovu pracovnej sily" ano. aj ja sa za svoje ceny hanbim, ale uz s tym chcem nieco urobit.
0 0
KRISTINN KRISTINN

KRISTINN je offline (nepripojený) KRISTINN

obyčajný človek
vždy lepšie, ako kéď máš so zisku urobiť stratu...len ak je platca DPH mala si to stihnúť do včera...:-)
0 0
ocino ocino

ocino je offline (nepripojený) ocino

250,- Sk na osobu a všetko v cene - podľa mňa dobré, sám mám také ceny. Za dohodára 150,- Sk. Podnikanie nie je charita !
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

V príspevku 793 som opísala ceny za ktoré som ochotná spracovať kompletné účtovníctvo podnikateľovi -szčo.Dnes keď som sa ho opýtala ako sa rozhodol, jeho odpoveď ma zdvihla zo stoličky.Citujem: Prepáč ale 25,-sk za zápis nejakého papierika do peňažného denníka sa mi zdá veía... Dobré nie?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

misolga
V príspevku 793 som opísala ceny za ktoré som ochotná spracovať kompletné účtovníctvo podnikateľovi -szčo.Dnes keď som sa ho opýtala ako sa rozhodol, jeho odpoveď ma zdvihla zo stoličky.Citujem: Prepáč ale 25,-sk za zápis nejakého papierika do peňažného denníka sa mi zdá veía... Dobré nie?
Prečo si potom tie papieriky nazapisuje sám?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať