Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja na to odpovedám: v servise ma stála výmena žiarovky 350,- Sk. Trvalo to 15 minút a mechanik potreboval len šrobovák. Mne trvá jeden mesiac celý deň a potrebujem na to to a to a to a to a to .... Tá cena za servisného technika zaberie vždy.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Úprimne, tou odpoveďou som zistila ako si váži moju robotu, takže som sa rozhodla nehandrkovať sa s ním, je to zbytočné a ponižujúce.Vysvetlila som mu čo sa za tých 25,-Sk za zápis v denníku skrýva a končím. Dúfam že si zoženie niekoho lacnejšieho.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

misolga
Úprimne, tou odpoveďou som zistila ako si váži moju robotu, takže som sa rozhodla nehandrkovať sa s ním, je to zbytočné a ponižujúce.Vysvetlila som mu čo sa za tých 25,-Sk za zápis v denníku skrýva a končím. Dúfam že si zoženie niekoho lacnejšieho.
Misosga, vieš, možno si aj nájde. Veď to je práve to. Účtovníctvo robia aj mnohé účtovníčky bez oprávnenia lacnejšie. Ty, aby si si zaplatila odvody, dane, réžiu a iné, potrebuješ buď viacej robiť, alebo viacej pýtať /a oprávnene/. Tie, ktoré robia načierno nemajú také výdavky. Literatúru si prečítajú v zamestnaní, zamestnávateľ ich pošle na školenie, tak potom si môže dovoliť robiť lacnejšie. A tieto "účtovníčky" sú v mnohých prípadoch vyhľadávané viac.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Čo sa týka tých účtovníčok načierno: v minulom roku som stretla známeho, ktorému pani čierna účtovníčka robila účtovníctvo formou že mu iba vypísala príjmové a výdavkové doklady a brala za to peniaze.V polovici marca 2006 prišiel za mnou že má kontrolu na dph nakoľko sa zaregistroval ako platca a zistil že dotyčná pani mu za celý rok neviedla ani len peňažný denník.Tohto roku sa na mňa obrátil jeden pán či by som mu neviedla účtovníctvo, pretože jeho účtovníčka iba prevezme doklady, neporadí mu ako postupovať, mal daňovú kontrolu, dostal pokutu, ďalej zistil že už v novembri sa mal zaregistrovať ako platca dph a vôbec ho na túto skutočnosť neupozornila.A stretla som sa tiež s prosbou že aby som kamarátovu nastávajúcu svokru naučila podvojné účtovníctvo...Robím účtovníctvo na živnosť, v zmluve mám dojednané za čo mám zodpovednosť, a v prípade pokuty, čo si môže podnikateľ odo mňa vymáhať, svojich zákazníkov sa snažím vyslovene vychovať tak aby mi predkladali svoje doklady včas, radím ako majú svoju robotu z účtovného hľadiska urobiť správne, pretože nakoniec ak mi niečo predložia čo nie je správne musia si to vybaviť oni sami a tým iba zbytočne zabíjajú čas.Nie som špičkový ekonóm ale snažím sa svoju robotu spraviť čo najlepšie, mala som rozličné kontroly a musím poťukať na drevo zatiaľ dopadli dobre. Poznám účtovníčky živnostníčky, ktoré sú naozaj vynikajúce a popri tom robia aj na čierno, majú dobrú povesť ako odborníčky a živnostníci im radi zaplatia a poznám horeuvedené tiežodborníčky..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
misolga
. Poznám účtovníčky živnostníčky, ktoré sú naozaj vynikajúce a popri tom robia aj na čierno, majú dobrú povesť ako odborníčky a živnostníci im radi zaplatia a poznám horeuvedené tiežodborníčky..
Neuznávam to a odsudzujem takéto praktiká,ale v prežívaní mi to moc nepomáha. Bohužiaľ.
Tiež som zdedila klienta,ktorý dával mesačne 2000.Sk a nakoniec zistil pred daňovou kontrolou,že v počítači nebola ani len čiarka zaevidovaná za celý rok,no mne sa mu vidí veľa dať mesačne 1000.-Sk . Moja chyba ,dodnes mám úhradu do apríla a stále narieka ako nezarába.
Po DP končím so spoluprácou.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Melnick
Neuznávam to a odsudzujem takéto praktiká,ale v prežívaní mi to moc nepomáha. Bohužiaľ.
Tiež som zdedila klienta,ktorý dával mesačne 2000.Sk a nakoniec zistil pred daňovou kontrolou,že v počítači nebola ani len čiarka zaevidovaná za celý rok,no mne sa mu vidí veľa dať mesačne 1000.-Sk . Moja chyba ,dodnes mám úhradu do apríla a stále narieka ako nezarába.
Po DP končím so spoluprácou.
Nečakaj na DP. Daj mu spracované iba to, čo už zaplatil.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

A až keď zaplatí mu to DP sprav. Ale najskôr mu povedz čo ho to bude stáť a keď sa mu nepáči nech si to vezme a dá urobiť tam kde ponúkajú lacnejšie. Ešte má čas hľadať si inú účtovníčku a ty budeš mať čisté svedomie, že si mu to nevrátila na poslednú chvíľu. A že nezarába? Veď zarobil minimálne na tebe, čo Ti rok nezaplatil.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Simonab
A až keď zaplatí mu to DP sprav. Ale najskôr mu povedz čo ho to bude stáť a keď sa mu nepáči nech si to vezme a dá urobiť tam kde ponúkajú lacnejšie. Ešte má čas hľadať si inú účtovníčku a ty budeš mať čisté svedomie, že si mu to nevrátila na poslednú chvíľu. A že nezarába? Veď zarobil minimálne na tebe, čo Ti rok nezaplatil.
Simonka a čo Ty???? Nepoznáš ma? Ja som Maja
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Melnick
Simonka a čo Ty???? Nepoznáš ma? Ja som Maja
Hops som ťa nespoznala. Ja poznám len Majku milionárku, ktorá zarobila ťažké prachy ako skvelá účtovníčka. Som ja len zvedavá ako budem ja ťahať korunky z tých mojich. Aj keď väčšina z tých mojich si váži prácu ako takú či je to účtovník alebo opravár.
0 0
Vero2 Vero2

Vero2 je offline (nepripojený) Vero2

Prosím Vás chcela by som hodiť do placu novú tému,ale nejako sa tu nevyznám.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.porada.sk/f59-jednoduche-uetovnictvo.html

Keď otvoríš link, vľavo je okienko: Nová téma ,klikni a píš,ak sa jedná o JÚ.
Ak chceš niečo k dani z príjmov,potom tu:
http://www.porada.sk/f2-dao-z-prijmu.html

etc................
Naposledy upravil Melnick : 02.02.07 at 18:40
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Vero2
Prosím Vás chcela by som hodiť do placu novú tému,ale nejako sa tu nevyznám.
Chvalabohu,najskôr si tu trochu prezri iné témy a zadaj svoju otázku tam kde sa riešia také isté ako chceš ty.
0 0
Lubinka01 Lubinka01

Lubinka01 je offline (nepripojený) Lubinka01

Ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť. Mám SZČO-neplatca DPH, má cca 100 VF, 20 DF, bločkov z registračky za cca 70 000 Skk, cest.náhrady ... Poraďte koľko pýtať ...
0 0
mzdarka1 mzdarka1

mzdarka1 je offline (nepripojený) mzdarka1

ako potom doplnas garancne posistenie do vykazu SP?
Ja fakturujem od 400-500Sk za spracovane osobne cislo, ale robim vo firmach aj personalistku a mam pracovne pravo, tym padom mi je uplne jedno aj zamestnavatelovi, ci je to HPP alebo DVP, popr, DoPČŠ.
Nerozumiem ako sa im naklady za dohodarov dostanu do uctovnictva, preco robia mzdy na dva krat
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
misolga Pozri príspevok
V príspevku 793 som opísala ceny za ktoré som ochotná spracovať kompletné účtovníctvo podnikateľovi -szčo.Dnes keď som sa ho opýtala ako sa rozhodol, jeho odpoveď ma zdvihla zo stoličky.Citujem: Prepáč ale 25,-sk za zápis nejakého papierika do peňažného denníka sa mi zdá veía... Dobré nie?
Na takúto situáciu mám ako odpoveď nasledovné:

V jednej nemenovanej fabrike, ktorá stála a padala na špičkových strojich, ktoré stáli niekoľko desiatok miliónov, sa pokazil jeden stroj. Nikto z firmy ho nevedel opraviť a tak zháňali firmy, ktoré by to opraviť vedeli. Nakoniec zohnali jedného pána, ktorý povedal, že sa na to pozrie.
Pánko prišiel, skontroloval stroj, potom z neho vytiahol akúsi elektronickú súčiastku, vymenil ju za inú, ktorú si priniesol a čuduj sa svete, stroj sa rozbehol.
O dva dni prišla do firmy faktúra za opravu stroja, ktorej celková výška bola 100.000,-. A v položkách bolo uvedené:
- spotrebný materiál = 1.000,-
- práca = 99.000,-

Prekvapený majiteľ zdvihol telefón a zavolal opravárovi.
- Preboha, to čo má znamenať tá faktúra ? Veď ste unás boli 30 minút. To ako za 30 minút práce a výmenu jednej súčiastky Vám máme zaplatiť 99.000,- ?
- Nie pane. Vy mi nemáte zaplatiť 99.000,- za 30 minút práce. Vy mi máte zaplatiť 99.000,- za to, že som vedel, ktorú súčiastku som mal vymeniť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Niečo pravdy v tom bude.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

keby som mohla, máš aj 5 súhlasov, aj 5 bodov. je to presne tak, super!
0 0
lu_boss lu_boss

lu_boss je offline (nepripojený) lu_boss

Ahoj vsetci,
350 Sk za TPP a 150 Sk dohoda je rozumna cena, Lube radim pytat 200 Sk za hodinu prace a podlozit to zoznamom, co bolo treba robit. Ked chce firma setrit, tak nie tak, ze nesetri druhych :-)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

chlap Pozri príspevok
Na takúto situáciu mám ako odpoveď nasledovné:

V jednej nemenovanej fabrike, ktorá stála a padala na špičkových strojich, ktoré stáli niekoľko desiatok miliónov, sa pokazil jeden stroj. Nikto z firmy ho nevedel opraviť a tak zháňali firmy, ktoré by to opraviť vedeli. Nakoniec zohnali jedného pána, ktorý povedal, že sa na to pozrie.
Pánko prišiel, skontroloval stroj, potom z neho vytiahol akúsi elektronickú súčiastku, vymenil ju za inú, ktorú si priniesol a čuduj sa svete, stroj sa rozbehol.
O dva dni prišla do firmy faktúra za opravu stroja, ktorej celková výška bola 100.000,-. A v položkách bolo uvedené:
- spotrebný materiál = 1.000,-
- práca = 99.000,-

Prekvapený majiteľ zdvihol telefón a zavolal opravárovi.
- Preboha, to čo má znamenať tá faktúra ? Veď ste unás boli 30 minút. To ako za 30 minút práce a výmenu jednej súčiastky Vám máme zaplatiť 99.000,- ?
- Nie pane. Vy mi nemáte zaplatiť 99.000,- za 30 minút práce. Vy mi máte zaplatiť 99.000,- za to, že som vedel, ktorú súčiastku som mal vymeniť.
Presne o tom to je....
Keby sme nevedli čo s čím, tak možeme prekladať papieriky 30 min. aj dva týždne. Preto sa mne osobne nepáči, ak samotní ekonómovia /účtovníci/povedia:"No bolo mi nepríjemné pýtať za vyplnenie DP viac ako 300 SK, keď som to mala hotové za 20 min."
Áno, ale keby sme nevedeli do ktorých riadkov a čo napísať môžeme na tom sedieť aj mesiac a niektorí i viac
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Trošku pridám do tohoto súdka:

Mal som jedného klienta(našťastie už nemám), ktorý bol mesačný platiteľ DPH, JÚ. Keď som s ním bol prvýkrát, ukazoval mi: mal mesačne 1-2 vydané faktúry, 0 prijatých faktúr, výpis, na ktorom bola úhrada 1-2 faktúr, pokladňu nemal. Pýtal som od neho 500 SK/mesiac.

Hneď za prvý mesiac som robil dodatočné priznanie, lebo mi nedoniesol všetky faktúry.
Druhý a tretí mesiac mi nedoniesol účet.
Štvrtý mesiac mi nedoniesol nič.
Piaty mesiac mi doniesol všetko, tj. 3 vydané faktúry, účty za 2,3,4,5 mesiac a nejakú pokladňu. Zase dodatočné priznanie.
Zvýšil som mu na 1000 Sk/mesiac.
Šiesty mesiac už mal na účte asi 90 položiek, z toho 89 bola osobná spotreba, doniesol všetko.
Siedmy a ôsmy mesiac bol na dovolenke, dával som odhadom čisté priznania, aby nedostal pokutu.
Deviaty mesiac som mu zvýšil na 1500 Sk/mesiac, podal 3x dodatočné priznania za predchádzajúce mesiace.
Desiaty mesiac som ho 25 nasled. mesiaca dosť neskoro poobede hľadal, že mi zase nedoniesol doklady. Robil som ich na pošte na kolene a bez kalkulačky , prosiac, aby mi nezatvorili poslednú nádej na získanie -2000 Sk pre klienta.
Jedenásty mesiac reptal na cenu, lebo som uvažoval nad zvýšením ceny, z dôvodu, že začal mať tak zo 5 prijatých faktúr, 10 vydaných faktúr, na účte mal ako vždy nad 100 položiek, z toho 90 osobná spotreba. A každá jeho faktúra začínala byť dosť špecifická, t.j. napr. faktúra vystavená v SK, zle vypočítaná DPH a ešte k tomu zaplatená na EUR účet, ktorý nebol ani jeho....

Dvanásty mesiac sme sa rozišli.

Našťastie pre mňa, pre moje zdravie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať