Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Chcem sa vyjadriť na ten 27-tisícový rozdiel ...
Je to dosť!
Ale podľa mojej skúsenosti, dôležitejšie je porovnávať vedomosti a výkon účtovníka.
Ja osobne som prebrala účtovníctvo ako zamestnanec HPP od externej účtovníčky. To vám poviem... hrôza. Dohrávam prvé 3 mesiace. Šefa stále zarážam mojími zisteniami. Zlý výpočet cesťákov, zlé vedenie valutovej pokladnice, zlý leasing... Vo všetko sa dá viac dať do daňových nákladov.
Takže drobnosti opravujem automaticky.
No komplexnú opravu cesťákov 14 zamestnancov za 2 mesiace v zahraničí som mu navrhla za 30tis.Sk. Zdá sa mu to veľa!
Čo myslíte? Ušetrím mu na dani z príjmov 125 tis.Sk, a to nehovorím o odvodoch a prípadnej kontrole...
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ermon Pozri príspevok
toľko ako pri normálnom účtovaní... nie je medzitým žiadny rozdiel, niekedy je to dokonca horšie...
dakujem, aj ja som tak myslela...
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Koľko by ste pýtali za jednoduché účtovníctvo cca. 40 bločkov/mesačne, 20 - 25 riadkov VBÚ, 4 - 5 faktúr, neplátca DPH, ale :
náklady týkajúce sa účtovníctva mi prepláca, takže VPD kupujem sama, tiež šanóny a iné.
Taktiež koľko za daňové priznanie a RZZP?
Vďaka
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Prosím poraďte mi koľko mám pýtať za vedenie účtovníctva poisťovákom? Mesačne uzavrú tak desať zmlúv, ale výdavkov neviem koľko. Je rozdiel v tom, či to majú aj na živnosť alebo nie? Ja si myslím, že cena by mala byť tá istá. Skúste povedať cenu mesačne s tým, že DP je už v cene. Budem Vám veeeeeeľmi vďačná.
0 0
vlasto77 vlasto77

vlasto77 je offline (nepripojený) vlasto77

Dobrý deň,


rád by som sa dozvedel koľko sa pýta od klienta za spracovanie podkladov k úveru v JU a PU, napríklad SLSP má dosť rozsiahlý súbor, ktorý je potrebné vyplniť + je potrebné úrobiť projekciu asi na 5 rokov. Som z Prešovského kraja.

Vďaka
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
vlasto77 Pozri príspevok
Dobrý deň,


rád by som sa dozvedel koľko sa pýta od klienta za spracovanie podkladov k úveru v JU a PU, napríklad SLSP má dosť rozsiahlý súbor, ktorý je potrebné vyplniť + je potrebné úrobiť projekciu asi na 5 rokov. Som z Prešovského kraja.

Vďaka
odpovedal by som k celej problematike "koľko pýtať" asi tolko: keď si zavolám murára/obkladača/podlahára/kúrenára..... (ctím si remeslo) do bytu, bez mihnutia oka mi povie cenu 200,-Sk / hod. Ceníš si svoju prácu na menej?
Pozn. nie som z Prešovského kraja
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ekopo Pozri príspevok
odpovedal by som k celej problematike "koľko pýtať" asi tolko: keď si zavolám murára/obkladača/podlahára/kúrenára..... (ctím si remeslo) do bytu, bez mihnutia oka mi povie cenu 200,-Sk / hod. Ceníš si svoju prácu na menej?
Pozn. nie som z Prešovského kraja
Keby len 200 Sk/hod. Informoval som sa ohľadne zateplenia domu. Bez problémov povedali 350,- Sk/m2. A to je uloženie 2 polystyrénových tabúľ o rozmeroch 1m x 0,50m. Takže podľa toho si stanovujme svoje ceny. Ktorá práce je zodpovednejšia?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
Keby len 200 Sk/hod. Informoval som sa ohľadne zateplenia domu. Bez problémov povedali 350,- Sk/m2. A to je uloženie 2 polystyrénových tabúľ o rozmeroch 1m x 0,50m. Takže podľa toho si stanovujme svoje ceny. Ktorá práce je zodpovednejšia?
Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu.
To mi je jasné, že je tam aj "piplačka". Ale vyrátaj za koľko dni sú schopní ukončiť jeden rod.dom čo má cca 160-180 m2 plochy na zateplenie, a potom vyrátaj, že tú sumu ako účtovník za aký čas si schopná zarobiť, a ešte aj zodpovednosť máš väčšiu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabi03 Pozri príspevok
Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu.
A do našej práce je treba započítať know how /sústavné štúdium zákonov predpisov atď. atď./, a to je tiež "piplačka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu.
K tej piplačke ešte toľko, že je to natoľko "odborná a špeciálna" práca, že to na vlastnom dome robím sám. Len kto mi zaplatí tých 300,- SK na m2.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
K tej piplačke ešte toľko, že je to natoľko "odborná a špeciálna" práca, že to na vlastnom dome robím sám. Len kto mi zaplatí tých 300,- SK na m2.
manželka ....
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
K tej piplačke ešte toľko, že je to natoľko "odborná a špeciálna" práca, že to na vlastnom dome robím sám. Len kto mi zaplatí tých 300,- SK na m2.
No ak to dokážeš urobiť aj ty, asi by si si mal zmeniť profesiu. Veď aj lepšie vynáša.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
manželka ....
Zatiaľ nemám.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
No ak to dokážeš urobiť aj ty, asi by si si mal zmeniť profesiu. Veď aj lepšie vynáša.
Nie nechcem zmeniť profesiu. Profesia nie vždy je len o peniazoch , ale aj o tom čo človek rád robí.
P.S. Mám panický strach z výšok.
0 0
DMK DMK

DMK je offline (nepripojený) DMK

Ahojte,
Iva, tiež si myslím, že sa podceňuješ.
Náš cenník je nasledovný:
Počet zamestnancov x 400 Sk
Nástup, výstup pracovníka + 100 Sk
DVP x 250 Sk
Počet rekapitulácií x 100 Sk
Ročné spracovanie
Počet zamestnancov x 200 Sk
Minimálna sadzba 1 000 Sk

Keď má niekto 1 zamestnanca, minimálne zaplatí 1 000 Sk. Pod 1 000 Sk mzdy nerobíme.
Rekapituláciou sa myslí počet poisťovní.

V nasom okolí za spracovanie miezd sú ceny ešte vyššie.

A klienti sú s nami spokojní, neodchádzajú.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Super, asi sa presťajhujem do Bratislavi. V miestach vzdialenejších od Bratislavi sú tieto sumy nižšie, tak asi o polovicu (250, 50, 150 ....) . Len nechápem ten počet rekapitulácii. To ako účtuješ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bredikova Pozri príspevok
Super, asi sa presťajhujem do Bratislavi. V miestach vzdialenejších od Bratislavi sú tieto sumy nižšie, tak asi o polovicu (250, 50, 150 ....) . Len nechápem ten počet rekapitulácii. To ako účtuješ?
Nie je Bratislava ako Bratislava. Aj keď propagujem, že nemáme podceňovať svoju prácu, tak toto je zatiaľ najvyššia cena za mzdy, o ktorej viem...
0 0
DMK DMK

DMK je offline (nepripojený) DMK

Ahoj Bredikova,
Rekapituláciou sa myslí počet poisťovní. Keď robíme výkazy do 2 poisťovní
2 x100, keď do troch tak 3 x100 a pod.
To pripočítame k celkovému výpočtu.
Ešte podotýkam, že nerobíme personálnu agendu, neprihlasujeme a ani neodhlasujeme pracovníkov z poisťovní.
Preto som to zverejnila, že ja sa stretávam ešte s vyššími cenami.
Tak porozmýšľajte.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
DMK Pozri príspevok
Ahoj Bredikova,
Rekapituláciou sa myslí počet poisťovní. Keď robíme výkazy do 2 poisťovní
2 x100, keď do troch tak 3 x100 a pod.
To pripočítame k celkovému výpočtu.
Ešte podotýkam, že nerobíme personálnu agendu, neprihlasujeme a ani neodhlasujeme pracovníkov z poisťovní.
Preto som to zverejnila, že ja sa stretávam ešte s vyššími cenami.
Tak porozmýšľajte.
Tak toto som uplne mimo. Ja robím účto, aj mzdy od BA len 26 km, a o takýchto cenách môžem len snívať. A o tom ani nehovorím, že prihlasovanie a odhlasovanie + pers.agenda je samozrejmosťou a aj podávanie výkazov do poisťovni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať