Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

DMK Pozri príspevok
Keď má niekto 1 zamestnanca, minimálne zaplatí 1 000 Sk. Pod 1 000 Sk mzdy nerobíme..
Tomuto hovorím podpora zamestnávania - keď má dvoch zamestnancov, vyjde ho to lacnejšie, nie ?
DMK Pozri príspevok
A klienti sú s nami spokojní, neodchádzajú.
Nesebakriticky priznávam, že aj ja mám (dokonca veľmi) spokojných klientov, ale keby som rozbalila ako cenník to, čo píše DMK, tak môžem začať chovať pavúkov. Prah mojej kancelárie by nikto neprekročil .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ani radšej nenapíšem moju odmenu za jednu spracovanú mzdu, odovzdané výkazy - komplet do všetkých poisťovní,lebo by ste ma ukameňovali a pridal by sa k Vám aj môj manžel.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Melnick Pozri príspevok
Ani radšej nenapíšem moju odmenu za jednu spracovanú mzdu, odovzdané výkazy - komplet do všetkých poisťovní,lebo by ste ma ukameňovali a pridal by sa k Vám aj môj manžel.
To máš také vysoké, alebo nízké?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
podúrovňové - čiže nízke oproti DMK. Myslíš ,že by sa manžel pridal ku kameňujúcim,keby boli vysoké?????
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

No po tomto som úplne v šoku...V našom malom mestečku sa im zdá veľa, keď za 1 zamestnanca pýtam 100,-- Sk a za každého ďaľšieho 50,-- Sk a majú to aj so všetkými papierovačkami.
Asi sa budem musieť presťahovať do BA.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jamis Pozri príspevok
No po tomto som úplne v šoku...V našom malom mestečku sa im zdá veľa, keď za 1 zamestnanca pýtam 100,-- Sk a za každého ďaľšieho 50,-- Sk a majú to aj so všetkými papierovačkami.
Asi sa budem musieť presťahovať do BA.
A to si ani nie tak ďaleko od vysnívanej BA a čo už mi periférni ?????
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Budete sa tiež musieť presťahovať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jamis Pozri príspevok
Budete sa tiež musieť presťahovať.
Ale kam? Veď ani BA nie je ako BA. Ceny sú aj tu veľmi rozdielne.
0 0
kura kura

kura je offline (nepripojený) kura

Keď si čítam túto tému, chcem sa opýtať ľudí, ktorí pracujú vo firmách ktoré spracúvajú externe účto aj mzdy iným firmám , koľko firiem máte na starosti - celkový počet položiek za mesiac + počet zamestnancov, ktorým spracúvate mzdy a ak sa nebojíte tak aj približnú mzdu.
Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jamis Pozri príspevok
Budete sa tiež musieť presťahovať.
Nehrozí. Len aby sa oni nesťahovali , za nami.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kura Pozri príspevok
Keď si čítam túto tému, chcem sa opýtať ľudí, ktorí pracujú vo firmách ktoré spracúvajú externe účto aj mzdy iným firmám , koľko firiem máte na starosti - celkový počet položiek za mesiac + počet zamestnancov, ktorým spracúvate mzdy a ak sa nebojíte tak aj približnú mzdu.
Ďakujem
Síce robím sám pre seba ale spracovávam mzdy v 16 firiem a cca. 80 ľudí. A z toho mám cca. 16 tis.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

smith Pozri príspevok
Ale kam? Veď ani BA nie je ako BA. Ceny sú aj tu veľmi rozdielne.
Myslím, že do BA by som sa asi nesťahovala za žiadnu cenu. Tu mi je dobre aj keď veľa na mzdách a účtu nezarobím. Peniaze nie sú všetko.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jamis Pozri príspevok
Myslím, že do BA by som sa asi nesťahovala za žiadnu cenu. Tu mi je dobre aj keď veľa na mzdách a účtu nezarobím. Peniaze nie sú všetko.
aj Rockeffeller to hovoril
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... veru, niet nad pocit z dobre vykonanej práce .
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Ale niekedy si ozaj pripadám ako dobročinný spolok....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
A to si ani nie tak ďaleko od vysnívanej BA a čo už mi periférni ?????
Keďže som rodená bratislavčanska rada by som uviedla veci na správnu mieru.
Pri spracovaní účtovníctva stredným podnikateľom bojujeme s cenami podobne ako Vy všetci ostatní bez rozdielu, či v Senci, či na Orave, či v Košiciach. Zoberte prosím do úvahy, že ceny u nás aj musia byť niečo vyššie- viete všetci veľmi dobre, že ceny na základné živobytie sú v Bratislave niekoľkokrát vyššie, čo ani tie o niečo vyššie ceny nevykryjú- spomeniem len ceny bytov a služieb spojených s bývaním v Bratislave.... veľa ráz som písala, aby sme nepodceňovali svoju prácu a nesúhlasím s príspevkami, v ktorých sa ľudia pýtajú, či je veľa 3000 SK za PÚ alebo 100 SK za mzdy/zamestnanec.

Neviem si podobne ako Vy /pričom nechcem povedať, že ak sú takí klienti, ktorí zaplatia nie je to adekvátne ohodnotenie, veď sami viete, čo je okolo zamestnanca vo všetkých oblastiach roboty-sem by som dala však aj tie prihlášky a odhlášky/ predstaviť, ak vykonávam strednému podnikateľovi PÚ za 12 000 , aby som cenu navýšila o 8 000 za mzdy 8 pracovníkov- asi by som vo veľa prípadoch nepochodila. K tomu by som asi mala dvihnúť adekvátne cenu aj za to PÚ, takže pomaly dôjdem k 25 000...
Je pravdou, že v Bratislave pôsobia niektoré veľké firmy, napr. aj auditórske, ktoré majú iných zákazníkov .....ako stredných podnikateľov. DMK si píšeš v nicku, že si auditor, možno je to aj Tvoj prípad...áno takéto firmy majú nepochybne širšie možnosti na získanie solventných klientov v Bratislave, kde je aj veľa firiem so zahraničnou účasťou....
Pravdou však je, že vo všeobecnosti to nie je bežná cena v Bratislave, tak sa nikam nesťahujte , ale ani sa nepodceňujte s cenou za svoju prácu i keď nie ste z Bratislavy

.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Evina, vôbec som sa mojim príspevkom nechcela dotknúť " bratislavčanov",ale zrejme ceny účtovníctva sú neporovnateľné ,pretože
veľa účtovníckych firiem u nás spracováva účto pre BA firmy.
O bytoch a ich cene v BA mlčím- sú to nekresťanské ceny, ale budeš sa čudovať: ml. dcéra u nás platí mesačne za menší byt viac,ako staršia v BA za väčší a v celkom lukratívnej časti BA . / počet osôb rovnaký/. To s tým sťahovaním mal byť trochu žart, ale asi nevypálil veľmi žartovne. Prepáč.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Evina, vôbec som sa mojim príspevkom nechcela dotknúť " bratislavčanov",ale zrejme ceny účtovníctva sú neporovnateľné ,pretože
veľa účtovníckych firiem u nás spracováva účto pre BA firmy.
O bytoch a ich cene v BA mlčím- sú to nekresťanské ceny, ale budeš sa čudovať: ml. dcéra u nás platí mesačne za menší byt viac,ako staršia v BA za väčší a v celkom lukratívnej časti BA . / počet osôb rovnaký/. To s tým sťahovaním mal byť trochu žart, ale asi nevypálil veľmi žartovne. Prepáč.
Ja som to pochopila ako žart a ani som to nezobrala ako dotknutie bratislavčanov ani v najmenšom-to, že som rodená bratislavčanska som zdôraznila preto, že poznám pomery v Bratislave.
Pravdou však je, že vo všeobecnosti prevláda mienka, že v Bratislave sa máme, resp. len v Bratislave sa môžu pýtyť takéto vysoké ceny , a na to som chcela upozorniť, že tomu tak nie je
P.s. Veď pozriete kolegyňu M...ú v Košiciach ako sa darí

P.s. to aby ste sa nesťahovali bol z mojej strany tiež žart, že si až tak neprilepšíte...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

jamis Pozri príspevok
Myslím, že do BA by som sa asi nesťahovala za žiadnu cenu. Tu mi je dobre aj keď veľa na mzdách a účtu nezarobím. Peniaze nie sú všetko.
Ale skús ich nemať
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Niekde v týchto príspevkoch som čítala, že najlepšie je overovať si množstvo práce (teda účtovníctva) radšej osobne, lebo niekomu sa bude zdať fráza :"Bude toho málo - fakt málo"?
Dohodnutá cena za zaúčtovanie pár faktúr, 2 x dohoda o vykonaní práce a DPH bola 1 500,-- Sk.
No keď som danú prácu spravila a došlo k platbe tak sa mi rozum zastavoval nad tým, ako si to tie firmy predstavujú:
z tej frázy bude toho fakt málo sa akosi podivne vykľulo totomesiac)
faktúr - 30 (OF, DF)
bločky - 107 kusov
kniha jázd - 30 bločkov
dobropis - 1 krát
hlásenie na colný úrad - 1 krát
prihlásenie DVP - 1 krát
Zúčtovacia a výplatná listina - 3 x DVP
(a s tým súvisiace doklady ku mzdám)
k tomu sa ešte pridružil sklad - ide o bar
A ona mi povie aby som si to len tak nenabaľovala, veď sme sa dohodli na sume 1500,-- Sk?????????????????????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať