Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Zabudla som dopísať, že som jej teraz povedala sumu 3 400,-- Sk a jej sa to zdá strašne prehnaná suma?
A je?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Ondrejková Pozri príspevok
Zabudla som dopísať, že som jej teraz povedala sumu 3 400,-- Sk a jej sa to zdá strašne prehnaná suma?
A je?
Mne to vychádza, že ste jej to spravili s cca 50% zľavou.

Nedohadujte paušál bez zistenia skutočného rozsahu účtovníctva ani nestanovujte orientačnú cenu za celok, klienti sa týchto údajov potom radi držia, hlavne ak sú poddimenzované.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
No ja by som Ti len poradila - po mnohých skúsenostiach robím tak, že si robím s klientom zmluvu , ktorá má viac častí:
A.Ocenenie úkonov:
rozpisujem cenu za doklad, položku, DPH výkaz, mzdy ... jednoducho za každý úkon
B. Dohodnuté podmienky:
(napr, tak ako si sa dohodla)
- Cena sa stanovuje na 1 500,-/ mesiac na dobu napr. 3 mesiacov
- Cena sa po uplynutí tejto doby zmení pokiaľ bude sumár vykonaných prác podľa cien jednotlivých úkonov presahovať dohodnutú cenu.
- V prvej fakturácii po zvýšení ceny vyúčtujú úkony, ktoré nepokryla dohodnutá cena 1 500,-


je naozaj dôležité jasne si spraviť zmluvu a potom Ťa nik nemôže obviniť že si niečo "nabaľuješ"
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Ak sa Vám ozve nový klient, tak mu predložíte nejaký cenník alebo niečo podobné, alebo ako prebieha dohadovanie ceny práce u Vás?
Lebo ja mám taký pocit, že na mňa sa lepia len takí, ktorí chcú vidieť prácu hotovú a keď príde k platbe, tak veď toho nebolo tak veľa a nedala by sa spraviť nejaká tá zľava??????
Je mi z nich zle?
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Nemohla by si mi poslaľ nejaký vzor zmluvy na môj mail?
Prosím!!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ondrejková Pozri príspevok
Ak sa Vám ozve nový klient, tak mu predložíte nejaký cenník alebo niečo podobné, alebo ako prebieha dohadovanie ceny práce u Vás?
Lebo ja mám taký pocit, že na mňa sa lepia len takí, ktorí chcú vidieť prácu hotovú a keď príde k platbe, tak veď toho nebolo tak veľa a nedala by sa spraviť nejaká tá zľava??????
Je mi z nich zle?
Pri prvotnom kontakte zisťujem množstvo dokladov, počet zamestnancov, či je mesačný alebo 1/4 ročný plátca dph. Potom pristupujem k návrhu ceny, s tým, že tá cena je na prvé tri mesiace, a potom podľa skutočného rozsahu prác sa upraví. To všetko mám aj zmluvne podchytené. A priznám sa, že niekedy aj pustím z tej prvotnej ceny, ak je menej práce ako som odhadoval. A to klienti oceňujú. A dôležité ceny mám vždy stanovené na 12 mesiacov. Po 12 mesiacov si znova sadneme a korigujeme cenu.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ondrejková Pozri príspevok
Nemohla by si mi poslaľ nejaký vzor zmluvy na môj mail?
Prosím!!!
Vzor zmluvy ja napr. aj tu: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=86
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

.... lenže Ondrejková potrebuje práve tú časť zo zmluvy, ktorá rieši cenu za službu, a to vzor neobsahuje.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ondrejková Pozri príspevok
Nemohla by si mi poslaľ nejaký vzor zmluvy na môj mail?
Prosím!!!
Ak Ti ide o ceny, skús sa motivovať tu:
http://www.eurobilanc.sk/ceny.htm

Keby som poradu objavila skôr,nemusela som byť taká ...........
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Prečo toto nie je odborná porada? Melnick dala by som ti bod. Už to mám vytlačené, zarámované a zavesené na viditeľnom mieste.
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Včera som sa už nemohla ozvať, niečo mi do toho prišlo. Večer som zavolala tej pani a povedala som jej, že ak sa jej tá suma zdá príliš veľká, tak ju môžem zvýšiť až na dvojnásobok. A od dnešného dňa si dám pozor na takéto uzatváranie dohôd.
Pekný deň
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Melnick Pozri príspevok
Ak Ti ide o ceny, skús sa motivovať tu:
http://www.eurobilanc.sk/ceny.htm

Keby som poradu objavila skôr,nemusela som byť taká ...........
no priatelia - to je skvelé!

ale neviem, neviem či by som s takouto ponukou našla klienta ??? vari niekto ozaj robí za takéto ceny? - som prekvapená, hoci ja presadzujem, nech sa nepodceňujeme, toto mi pripadá veľmi dobré ocenenie, neviem ako ostatní ale mne sa zdá vysoké
0 0
Magali Magali

Magali je offline (nepripojený) Magali

Ahojte Poraďáci.
Tuším niekedy v marci som sem písala, že som sa konečne odhodlala požiadať o zvýšenie platu, to sa mi aj nakoniec podarilo. Lenže vzhľadom na to, že ani to nebola závratná suma, ďalej som si hľadala inú prácu. Až si ma nakoniec nová práca našla sama. Momentálne som teda vo výpovednej lehote a už sa neviem dočkať kedy odtiaľto vypadnem.
A teraz k téme. Ponúkli mi miesto účtovníčky, nastupujem po pani, ktorá ide na materskú, ale zmluvu mám na neurčito. Ponúkaný plat HM 20.000,-- za vedenie podvoj. účta + občas vystavenie faktúry a nejaké iné drobnosti. Po troch mesiacoch sa môj plat môže podľa môjho výkonu zmeniť a podľa toho ako bude odovzdaná závierka dostanem 13-ty plat.
To je celkom slušná ponuka nie? Takže dámy a páni naše ohodnotenie záleží veľmi od toho aký je náš zamestnávateľ
Čo by ste urobili, keby ste sa od svojho otca dozvedeli, že mu vaša teta (jeho švagriná) povedala, že žena vášho šéfa keď sa dozvedela, že odchádzate z firmy zahlásila: "Veď mala 15.000,-- ja neviem čo by tí mladí ešte chceli."
Myslíte, že by sa oplatilo položiť šéfovi nasledovné otázky:
1. Hovorí vám niečo zákon o ochrane osobných údajov?
2. Kde zobrala tých 15 tis. keď mám 13tis hrubého, tj. 10tis čistého ?
3. Ako mám teraz vyvrátiť čo povedala, keď ona robí v nemocnici a žijeme v malom meste, takže to vie už každý druhý človek ?
Naposledy upravil Magali : 20.09.07 at 06:39
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Magali Pozri príspevok
Ponúkaný plat HM xxxxx,-- za vedenie podvoj. Čo by ste urobili, keby ste sa od svojho otca dozvedeli, že mu vaša teta (jeho švagriná) povedala, že žena vášho šéfa keď sa dozvedela, že odchádzate z firmy zahlásila: "Veď mala 15.000,-- ja neviem čo by tí mladí ešte chceli."
Myslíte, že by sa oplatilo položiť šéfovi nasledovné otázky:
1. Hovorí vám niečo zákon o ochrane osobných údajov?
2. Kde zobrala tých 15 tis. keď mám 13tis hrubého, tj. 10tis čistého ?
3. Ako mám teraz vyvrátiť čo povedala, keď ona robí v nemocnici a žijeme v malom meste, takže to vie už každý druhý človek ?
Magali, malé mesto? Neargumentuj, nevšímaj si to. Ak zmeníš zamestnanie ,vieš koľkí budú hovoriť: "No koľko to už len môže mať teraz, keď jej bolo málo 15000.- Sk" a bude ich to poriadne štvať,že nevedia presnú sumu.A my im to neprezradíme,neboj. Už teraz som Tvoju HM zašifrovala.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
sway Pozri príspevok
no priatelia - to je skvelé!

ale neviem, neviem či by som s takouto ponukou našla klienta ??? vari niekto ozaj robí za takéto ceny? - som prekvapená, hoci ja presadzujem, nech sa nepodceňujeme, toto mi pripadá veľmi dobré ocenenie, neviem ako ostatní ale mne sa zdá vysoké
To je naozaj skvelé. A niekto za také ceny určite aj robí. Škoda ,že ceny sa ťažko dvíhajú, ak máte dlhoročných klientov, ale štve ma ,že niektoré ceny z cenníka ja mám deliteľné 5.
0 0
Magali Magali

Magali je offline (nepripojený) Magali

Melnick Pozri príspevok
Magali, malé mesto? Neargumentuj, nevšímaj si to. Ak zmeníš zamestnanie ,vieš koľkí budú hovoriť: "No koľko to už len môže mať teraz, keď jej bolo málo 15000.- Sk" a bude ich to poriadne štvať,že nevedia presnú sumu.A my im to neprezradíme,neboj. Už teraz som Tvoju HM zašifrovala.
Snažím sa povzniesť sa nad takýmito výrokmi. Keby som mala napísať všetko čo sa okolo mňa v tejto firme deje, tak by sme tu asi boli ešte pekne dlho. Ale takých je nás tu asi viac Teraz ma drží nad vodou, že už budem snáď na lepšom a tieto posledné týždne budú ťažké pretože šéf je taký aký je a s jeho manželkou sa asi dlho hľadali
A možno raz keď už tu nebudem pracovať a budem mať vybavené všetky potvrdenia , sa odhodlám, poviem mu čo mám na srdci a dám mu jedno veľké ZBOHOM. Ja viem, že im tu budem ešte veľmi chýbať a ešte dlho mi bude na telefóne svietiť jeho číslo a ja sa budem tváriť asi takto
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Keď tam už nebudeš pracovať a v novej práci ti bude dobre, tak ťa ani nenapadne sa zapodievať takým človekom . Držím palce.
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

Chcela by som sa opýtať, či mi nevie niekto poradiť koľko pýtať za spracovanie miezd cca 400 zamestnancov? Jednalo by sa len o mzdy.
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

Nevie mi niekto poradit prosiiiiim?
0 0
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať