Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pre Kikušu:

záleží z akého regionu si, pretože ceny sa pohybujú v medziach od 100 do 350 sk za zamestnanca. Účtujú sa tiež výkazy do poisťovní, prehľady, prihlášky, odhlášky. Niektorí zamestnávatelia si prihlášky, odhlášky robia sami a ty len spracuješ mzdy na základe dochádzky. Je to rôzne. Len si vybrať. Keď si podrobne preštuduješ túto tému, určite si niečo nájdeš.

Ideálne by bolo 200 Sk/zamestnanec + výkazy + prehľad + hlásenie na to.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

jozefstefan Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?
Myslíš, že keď nakupujú tovar, tak ich dodávateľ nejakým spôsobom zohľadňuje to, že ledva vyžijú ???
Ak by si si za mzdy pýtal naozaj minimálnu cenu 100 Sk/zam. - je 300 Sk za mesiac účtovníctva postačujúce ?
Podľa mňa je to veľmi málo.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
cactus Pozri príspevok
pre Kikušu:

záleží z akého regionu si, pretože ceny sa pohybujú v medziach od 100 do 350 sk za zamestnanca. Účtujú sa tiež výkazy do poisťovní, prehľady, prihlášky, odhlášky. Niektorí zamestnávatelia si prihlášky, odhlášky robia sami a ty len spracuješ mzdy na základe dochádzky. Je to rôzne. Len si vybrať. Keď si podrobne preštuduješ túto tému, určite si niečo nájdeš.

Ideálne by bolo 200 Sk/zamestnanec + výkazy + prehľad + hlásenie na to.
Ak dobre rátam mesačne by to "hodilo" 80000.-Sk Kde sa hrabem s mojím účtovníctvom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Melnick Pozri príspevok
Ak dobre rátam mesačne by to "hodilo" 80000.-Sk Kde sa hrabem s mojím účtovníctvom.
Presne to ma napadlo. Ak by som mal takúto možnosť, tak ostatné firmy pustím dolu vodou, a venujem sa iba tým mzdám, a mám postarané.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
smith Pozri príspevok
Presne to ma napadlo. Ak by som mal takúto možnosť, tak ostatné firmy pustím dolu vodou, a venujem sa iba tým mzdám, a mám postarané.
Zolee a to sme si nenahodili za tie výkazy do poisťovní- to máme zatiaľ "iba" za mzdy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Melnick Pozri príspevok
Zolee a to sme si nenahodili za tie výkazy do poisťovní- to máme zatiaľ "iba" za mzdy.
PRi takej sume by som vykazy robil gratis. Veď poisťovní máme dokopy len 6 + SP, takže to nie je položka pri takejto sume.

P.S. A pri tejto robote by som mohol konečne užiť 2x dovolenku do roka.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
no súhlas Ti nedávam, lebo mne by museli poriadne "zacvakať" aj za tie výkazy. Pretože zatiaľ mi cvakajú, ale iba zuby naprázdno.
Alebo dám Ti súhlas ,tá dovolenka je super nápad.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Melnick Pozri príspevok
no súhlas Ti nedávam, lebo mne by museli poriadne "zacvakať" aj za tie výkazy. Pretože zatiaľ mi cvakajú, ale iba zuby naprázdno.
Alebo dám Ti súhlas ,tá dovolenka je super nápad.
Priznám sa, tým pádom, že výkaz vyhodí komp, tak max. by som pýtal 100 za jedno.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Super pocit: jedna zmrzka na dovolenka- jeden výkaz
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

Ja som z Hlohovca, ešte ani ja presne neviem čo všetko budem robit, zatial sme len komunikovali cez telefon a chcu odo mňa počut nejakú cenovú ponuku. Prihlasky a odhlášky by mala robiť ich personálna pracovníčka. Nie je nejaké tlačivko na cenovú ponuku. A koľko sa tak berie za prehľad a hlásenie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kikuša Pozri príspevok
Ja som z Hlohovca, ešte ani ja presne neviem čo všetko budem robit, zatial sme len komunikovali cez telefon a chcu odo mňa počut nejakú cenovú ponuku. Prihlasky a odhlášky by mala robiť ich personálna pracovníčka. Nie je nejaké tlačivko na cenovú ponuku.
Kludne to môže byť aj formou listu na hlavičkový papier.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

jozefstefan Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?
Never, kým sa nepresvedčíš. SZČO a 2 zamestnanci už čosi vyprodukujú /aj papierov/, aby si potom nebol sklamaný. Dohodni sa pre začiatok trebárs aj tých 500,- Sk s tým, že po nejakom čase sa vyjadríš, či je tvoja práca úmerná tvojmu paušálu. Veď aj ty musíš z čohosi žiť a nie len piatky-sviatky tráviť zahrabaný v papieroch aby si mal na chleba. To nie je rada od "nenažranej" ale opatrnej. Už som takto naletela.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marti.ka Pozri príspevok
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.
Nesekla si sa s tou sumou, ročne by nemalo byť mesačne???? Veď to potom vychádza na 125,- SK mesačne.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marti.ka Pozri príspevok
Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.
Málo, strašne málo. A potom, že účtovníci sú podceňovaní. Sami za to môžme. Veď náklady na spracovanie sú vyššie ako tá suma, ktorú žiadaš. Veď len spočítaj koľko hodín nad tým budeš sedieť a videl si tú sumu s hodinami. O použitom papieri, počítača a tvojích vedomosti ani nehovoriac.

A to myslím vážne, aj keď si z regiónu východného Slovenska.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.09.07 at 11:36
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Marti.ka Pozri príspevok
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.
Ja myslím /a čo mám možnosť v tejto téme sledovať, nepatrím medzi tých "drahších"/, minimálne 5000,- za každú firmu.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Marti.ka Pozri príspevok
Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.
Aj keď to spracovávaš len raz ročne je to naozaj úboho málo. Prečo potom robíš účtovníčku? A vôbec z čoho potom chceš žiť, nakupovať papier, tonery do tlačiarne, upgrade programov a ešte keď si máš platiť odvody a nebodaj aj nejaké to nájomné? Zamysli sa aj nad týmito otázkami.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka všetkým za hodnotné príspevky. Som zamestnaná a toto je len na prilepšenie. A samozrejme,že nad všetkým čo ste mi tu napísali zodpovedne
popremýšľam.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Marti.ka Pozri príspevok
Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.
žiaľ, je to tak. Tu na Východe sú ochotné robiť hoci aj zadarmo, len aby mali robotu. Veľmi ťažko sa dá meniť vedomie, že musia pridať, že sa musia vedieť lepšie oceniť. Čudovali by ste sa koľko podnikateľov si dáva robiť na Východ účtovníctvo. A prečo, pretože je to tu lacné. A aj to lacné sa niektorým účtovníčkam zdá, že pýtajú veľa!!!!! , takže radšej menej, aby mali klientov. a potom sa nečudujte, že sa nesekla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať