Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Keď to robíš raz ročne, určite vieš, koľko Ti to zaberie času. Potom si tú predpokladanú odmenu vydeľ hodinami (a ak to robíš komplexne, tak to sú hodiny určite) strávenými so spracovaním dokladov výjde Ti cena na hodinu. Tú si vieš porovnať s inými profesiami podľa mzdového stupňa náročnosti a hneď vieš, či je to málo alebo veľa.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ešte doplním, je zrejmé, že veľmi záleží v akom si regione, ale potom sa treba rovno opýtať na ceny v konkrétnom regione - lebo rozdiely boli, sú a aj budú.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cactus Pozri príspevok
žiaľ, je to tak. Tu na Východe sú ochotné robiť hoci aj zadarmo, len aby mali robotu. Veľmi ťažko sa dá meniť vedomie, že musia pridať, že sa musia vedieť lepšie oceniť. Čudovali by ste sa koľko podnikateľov si dáva robiť na Východ účtovníctvo. A prečo, pretože je to tu lacné. A aj to lacné sa niektorým účtovníčkam zdá, že pýtajú veľa!!!!! , takže radšej menej, aby mali klientov. a potom sa nečudujte, že sa nesekla.
Pomali začínam rozmýšlať nad tým, že mojích klientov presunie na ďalšie spracovanie k vám. A budem žiť kráľovsky, bez práce.

Týmto príspevkom som Vás nechcel dotknúť na východe Slovenska. Poznám veľmi dobre problém nedocenenia práce, totiž mám rodinné väzby na východ, a veru to riešia prácou za hranicami.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Janca Pozri príspevok
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Keď to robíš raz ročne, určite vieš, koľko Ti to zaberie času. Potom si tú predpokladanú odmenu vydeľ hodinami (a ak to robíš komplexne, tak to sú hodiny určite) strávenými so spracovaním dokladov výjde Ti cena na hodinu. Tú si vieš porovnať s inými profesiami podľa mzdového stupňa náročnosti a hneď vieš, či je to málo alebo veľa.
Mne sa prepočítavanie účtovníckej práce na odpracované hodiny nepáči.
Na to, aby som účto igelitkára spracovala za niekoľko hodín a nie dní, treba tvrdú predprípravu. Ak budem zákony študovať za pochodu, medzi tým písať na Poradu otázky, volať kamarátkam ako mám čo zaúčtovať, tak tých hodín bude strašne veľa .
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Janca Pozri príspevok
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Keď to robíš raz ročne, určite vieš, koľko Ti to zaberie času. Potom si tú predpokladanú odmenu vydeľ hodinami (a ak to robíš komplexne, tak to sú hodiny určite) strávenými so spracovaním dokladov výjde Ti cena na hodinu. Tú si vieš porovnať s inými profesiami podľa mzdového stupňa náročnosti a hneď vieš, či je to málo alebo veľa.
Nie vždy treba rátať len to, koľko času stráviš pri tej práci. Musíš zohľadniť ten fakt, že to vieš /tvoje know-how/. Ak urobím "paušalistovi" DP na konci roka za 1000,-- Sk a nebude mi to trvať ani hodinu, nemôžeme to brať tak, že som drahá /na 1 hod./. Ak by si to mal urobiť sám, naštudovať všetky potrebné zákony, tak mu to bude trvať možno mesiac.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
=Marti.ka;Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Nie som zástanca vysokých cien, ale toto je nesympaticky málo.
Naposledy upravil FAA : 25.09.07 at 12:28
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marti.ka Pozri príspevok
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.
Spomínam si, aká bola cena práce zaznávaného murárskeho remesla/ktoré si veľmi vážim/kedysi, a aká je dnes. Keď tu toto čítam, tak mám pocit, že s cenou práce účtovníka je to presne naopak. Napriek tomu, že dopyt rastie, aj požiadavky na kvalitu. Ale nečudujme sa, to bude tými rýchlokvasenými účtovníkmi, ktorí nadobudli pocit, že MD a D je najlahšie dosiahnuteľná živnosť. Aj to tak často vyzerá. A čo na východe podnikatelia majú menej ako v Bratislave? Alebo sú už všetci v Bratislave? Takýmito cenami len znevažujeme našu prácu. A prosím, neprizabite ma tu.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Treba hľadať nejakú strednú zlatú cestu. Ten prepočet na hodiny môže tiež veľa napomôcť už len z toho dôvodu, že niekto má stanovené napr. sadzby "za položku". Lenže z mojich vlastných skúseností kým som zaúčtovala 20 zamotaných položiek (ktorým predchádzalo zháňanie informácií a spotreba benzínu a telef. poplatky na DÚ a poisťovne), lebo som sa s nimi ešte nestretla - teda nebola som "predpripravená" za ten čas som spracovala inej firme 500 položiek - takže nepomer žiadny.
Ja som to uviedla len ako ďalší mantinel na určenie si vlastnej hodnoty - na jednej strane cca cena za položku - na druhej strane strávený čas. V minulosti som nejeden raz robila v prepočte zadarmo, časom som získala odhad po predchádzajúcom rozhovore s budúcim klientom, čo vlastne odomňa bude chcieť, podľa toho som vedela, čo viem, či neviem a aké služby mu viem zabezpečiť. Určite však viem, pod akú hodnotu nepôjdem, to radšej strávim čas so svojou rodinou.
Preto ak nevieš presne ako to určiť, skús dohodu, že jeden mesiac im urobíš skúšobne za nejakú pevnú čiastku a potom upresníte cenu.
Z vlastnej skúsenosti viem, že aj takto sa dá dohodnúť, ak je klient seriozny.
Ak nie, nemám sa s ním o čom ďalej baviť.
Prajem dobré rozhodovanie k spokojnosti oboch strán.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marti.ka Pozri príspevok
Vďaka všetkým za hodnotné príspevky. Som zamestnaná a toto je len na prilepšenie. A samozrejme,že nad všetkým čo ste mi tu napísali zodpovedne
popremýšľam.
... a my čo sme išli do rizika a v tejto oblasti podnikáme sme potom za somárov . Sorry, ale toto ma fakt nas..alo. Hodnota účtovníckej práce sa potom meria podľa toho, či to robím na prilepšenie alebo ma táto práca naozaj živí ???!!! Vôbec sa nečudujem, že si našu prácu nikto neváži (česť svetlým výnimkám). Nebudem tu radšej písať doplňujúcu otázku, aký druh príjmu je to "na prilepšenie" ....

DPH mám hotové, tak idem po vzore Ermon radšej žehliť .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Veru, veru Johanka a niečo mňamkové nachystaj rodinke. Ja som tiež v nedeľu večer konečne po mesiaci piekla
0 0
Ella Ella

Ella je offline (nepripojený) Ella

Dostala som ponuku účtovať pre sro - zahraniční majitelia. Malo by tam byť mesačne asi 40 došlých faktúr, asi 100 vydaných faktúr. Nákup tovaru je všetok zo zahraničia, predaj väčšina do zahraničia. Firma je platiteľom DPH, vypracovanie Intrastatu atď. Bankové účty - jeden v SK, druhý v eurách, ďalšie dva bankové účty v zahraničí v cudzej mene. Neviem koľko pýtať za túto prácu, a či za vypracovanie daňového priznania pýtať zvlášť, alebo zahrnúť do mesačnej taxy.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

1000,- Sk, keď majú v peňažnom denníku 400 položiek? Veď to ti vychádza 2,50 Sk na položku! Je to strašne málo, aj keď len je to len popri zamestnaní, o také prilepšenie by som ja asi nestála, radšej by som svoj čas venovala dcérke.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Ella Pozri príspevok
Dostala som ponuku účtovať pre sro - zahraniční majitelia. Malo by tam byť mesačne asi 40 došlých faktúr, asi 100 vydaných faktúr. Nákup tovaru je všetok zo zahraničia, predaj väčšina do zahraničia. Firma je platiteľom DPH, vypracovanie Intrastatu atď. Bankové účty - jeden v SK, druhý v eurách, ďalšie dva bankové účty v zahraničí v cudzej mene. Neviem koľko pýtať za túto prácu, a či za vypracovanie daňového priznania pýtať zvlášť, alebo zahrnúť do mesačnej taxy.
Ja účtujem podobnú firmu, len je tam o niečo viac dokladov, robím aj Intrastat. Nepíšeš či majú zamestnancov, ja by som si pýtala asi okolo 8 tis. + Intrastat fakturujem zvlášť podľa počtu spracovaných faktúr: 80,-Sk za 1 faktúru. Vypracovanie DP neúčtujem zvlášť, je to zahrnuté v mesačnom paušáli.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Johanka Pozri príspevok
... a my čo sme išli do rizika a v tejto oblasti podnikáme sme potom za somárov . Sorry, ale toto ma fakt nas..alo. Hodnota účtovníckej práce sa potom meria podľa toho, či to robím na prilepšenie alebo ma táto práca naozaj živí ???!!! Vôbec sa nečudujem, že si našu prácu nikto neváži (česť svetlým výnimkám). Nebudem tu radšej písať doplňujúcu otázku, aký druh príjmu je to "na prilepšenie" ....

DPH mám hotové, tak idem po vzore Ermon radšej žehliť .
Chcela som byť svojou otázkou len trocha v obraze. Ale v poslednom čase, keď sledujem rôzne témy, sa to vždy nejako zvrtne. A podľa môjho
názoru sú niektoré reakcie prehnané a zbytočne útočné.
V jednoduchom účtovníctve nie som doma, pretože sa venujem podvojnému účtovníctvu, mzdám a personalistike. Ale mám rada účtovníctvo, rada si prečítam rôzne príspevky ohľadom daní a účtovníctva, aby som bola v obraze. Chcem vedieť viac aj čo sa týka jednoduchého účtovníctva.
A neoberám "vás skúsené účtovníčky", ktoré v tejto oblasti podnikáte o klientov. Sú to len dvaja moji známi, ktorým chcem pomôcť. Ale samozrejme, nechcem to robiť zadarmo. Je to predsa len môj voľný čas.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ani vy sa na mňa nehnevajte, ale mám pocit, že za chvíľku sa tu človek ani nebude mať čo opýtať. Pretože aj pri tej najnevinnejšej otázke sa môže stať,
že sa niekoho dotkneme a nas.rieme ho.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marti.ka Pozri príspevok
Ani vy sa na mňa nehnevajte, ale mám pocit, že za chvíľku sa tu človek ani nebude mať čo opýtať. Pretože aj pri tej najnevinnejšej otázke sa môže stať,
že sa niekoho dotkneme a nas.rieme ho.
Len sa kľudne pýtaj a na moju reakciu sa skús pozrieť aj z druhej strany ( je to vyjadrenie pocitov bojovníka za práva účtovníkov - niektorí vedia o čom píšem). Ak chceme otvorene diskutovať, musíme počítať aj s divokejšími reakciami. Raz ma jedna poradokolegyňa prekliala až po tretie koleno, lebo moja odpoveď s §§ urazila jej účtovnícke ego - a tu som. A hlavne si všimni toho na konci príspevku .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Johanka Pozri príspevok
DPH mám hotové, tak idem po vzore Ermon radšej žehliť .
Ozaj, vieš o tom, že tu v Piešťanoch ti ožehlia za 150,- Sk na hodinu???

A nie som , pretože Marti.ka účtuje odhadom cca za 40,- Sk na hodinu...
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Johanka Pozri príspevok
Len sa kľudne pýtaj a na moju reakciu sa skús pozrieť aj z druhej strany ( je to vyjadrenie pocitov bojovníka za práva účtovníkov - niektorí vedia o čom píšem). Ak chceme otvorene diskutovať, musíme počítať aj s divokejšími reakciami. Raz ma jedna poradokolegyňa prekliala až po tretie koleno, lebo moja odpoveď s §§ urazila jej účtovnícke ego - a tu som. A hlavne si všimni toho na konci príspevku .
Musím uznať, že sa ma tvoj predchádzajúci príspevok trocha dotkol.
Proste som nečakala pri takej "mne sa javiacej" nevinnej otázočke takúto reakciu. Ale už je dobre. Nabudúce sa pustím do teba ja. Ešte neviem za čie práva budem bojovať .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Marti.ka Pozri príspevok
Musím uznať, že sa ma tvoj predchádzajúci príspevok trocha dotkol.
Proste som nečakala pri takej "mne sa javiacej" nevinnej otázočke takúto reakciu. Ale už je dobre. Nabudúce sa pustím do teba ja. Ešte neviem za čie práva budem bojovať ja.
Marti.ka, o nič nejde ale: 1000,- Sk minieš v obchode za 15 minút, máš zaplnené 3/4 igelitky (asi toľko je to aj papierov, že?) a doma zistíš, že nemáš z čoho navariť... chladnička je prázdna...

Tisícka je hodná tak vypísania DP (tlačiva), nie aj účtovania a uzávierky...
VSTÚP SI DO SVEDOMIA! V tom najlepšom slova zmysle to myslím...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Marti.ka Pozri príspevok
Ani vy sa na mňa nehnevajte, ale mám pocit, že za chvíľku sa tu človek ani nebude mať čo opýtať. Pretože aj pri tej najnevinnejšej otázke sa môže stať,
že sa niekoho dotkneme a nas.rieme ho.
Marti.ka, aj keď sa zdá, že sa tu na Porade občas bojuje, porada = diskusia je aj o tom, že druhá strana povie svoj názor, niekedy možno trochu emotívnejšie, ale len takéto reakcie nás vlastne nútia sa zamýšľať nad svojim konaním. Tie pokojné sa väčšinou minú účinkom
Naposledy upravil cloe : 25.09.07 at 16:34
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať