Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

ermon Pozri príspevok
Tisícka je hodná tak vypísania DP (tlačiva), nie aj účtovania a uzávierky...
VSTÚP SI DO SVEDOMIA! V tom najlepšom slova zmysle to myslím...
Vstúpim, sľubujem. Ono je to asi preto, že som bola pár rôčkov mimo daní a účtovníctva, až kým som minulý rok nezačala opäť pracovať a potrebujem získať istotu. Ale už sa na tom pracuje.
A keby ste vedeli ako to bolo s DP minulého roku, ktoré som niekoľkým ľuďom robila, aj keď väčšinu zo závislej činnosti, asi by ste ma "prizabili".
Prajem príjemný zvyšok dňa a polepším sa.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

co, nebodaj si im pribalila k vypracovanemu DP aj pol prasaťa?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ALebo korunky rovnajúce daňových nedoplatkov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

aktaK Pozri príspevok
co, nebodaj si im pribalila k vypracovanemu DP aj pol prasaťa?
myslím, že by nedbali ...len nech sa to nerozkríkne , niektorí to môžu potom považovať za štandard .
Inak, zaváňa to tu mrníkom ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Marti.ka Pozri príspevok
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.
To je veru zadarmo, a keďže píšeš, že zadarmo to nechceš robiť ani keď ide o známych tak prvú firmu t.j. cca 210 položiek plus daňové minimálne 5 000 SK a druhú firmu 400 položiek plus ostatné od 8 000-10 000 SK.

P.s. Je úplne jedno či spracuješ účto na konci roka naraz alebo mesačne, to predsa nemôže mať vplyv na cenu, a ak áno tak to ročné za vyššiu cenu, lebo to musíš robiť naraz a kratšie pred termínom DP
Naposledy upravil evina : 25.09.07 at 14:41
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

jozefstefan Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?

No ja Ťa nechcem uraziť, ale tomuto hovorím "charitatívna činnosť". Keď ich už ľutuješ, tak si pýtaj peniaze za účtovnú položku. Ako bude narastať objem Tvojej práce, tak bude narastať aj Tvoja pláca. Meniť paušál smerom hore je veľmi ťažké, ak nie nemožné. A ver mi, Teba nebude ľutovať nikto.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Marti.ka Pozri príspevok
Vstúpim, sľubujem. Ono je to asi preto, že som bola pár rôčkov mimo daní a účtovníctva, až kým som minulý rok nezačala opäť pracovať a potrebujem získať istotu. Ale už sa na tom pracuje.
A keby ste vedeli ako to bolo s DP minulého roku, ktoré som niekoľkým ľuďom robila, aj keď väčšinu zo závislej činnosti, asi by ste ma "prizabili".
Prajem príjemný zvyšok dňa a polepším sa.
Vidím, že si to rozdýchala, čo je dobre. Bola by škoda, keby Ťa to znechutilo. Nikto Ti zle nechcel.
A teraz k téme. Som z Východu a plne súhlasím s tým, čo Ti ostatní vytýkali. Lebo si niečo aj pamätám. Ešte pred pár rokmi to taká bieda s platením za naše služby nebola. Keď som sa okolo roku 2000 pýtala priateľky, koľko brala za 1 zamestnanca, keď ešte robila mzdy, povedala, že už to nejaký ten rok nerobí, ale brala 100,- Sk za jedného. Čo si myslíš, išla táto cena hore aspoň tak, ako plyn a ostatné životné náklady?
A myslím si, že si za to môžeme sami, keď sa podhodnocujeme.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Marti.ka Pozri príspevok
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.
Na takú ponuku od odberateľa je jediná reakcia:

Ďakujem, na almužny nie som odkázaný. Dajte to spracovať niekomu inému.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marti.ka Pozri príspevok
Vstúpim, sľubujem. Ono je to asi preto, že som bola pár rôčkov mimo daní a účtovníctva, až kým som minulý rok nezačala opäť pracovať a potrebujem získať istotu. Ale už sa na tom pracuje.
A keby ste vedeli ako to bolo s DP minulého roku, ktoré som niekoľkým ľuďom robila, aj keď väčšinu zo závislej činnosti, asi by ste ma "prizabili".
Prajem príjemný zvyšok dňa a polepším sa.
Teší ma, že prehodnocuješ. Lebo ak by si to neurobila, tak v čase obdobia DP by si mala toľko bezpeňaženkových "kamarátov", že by si nimi obsadila jednu vlakovú súpravu.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Myslíš, že tá cena bola ponuka od zákazníka ??? Akože ja prídem do obchodu a poviem, že majú tú česť mi predať chlieb a ja im ponúkam 5 Sk ??? V marci príde igelitkár a ja mu k mojem práci pribalím liter vínka ?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka všetkým za hodnotné príspevky. A zas som o niečo múdrejšia.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte poraďaci.
Poraďte koľko pýtať za spracovanie PÚ v "POHODE", je to česká s.r.o. - čka. Čiže robím na slovensku české účtovníctvo a ešte k tomu aj organizačnú zložku. s.r.o. má cca 1500 /mesačne/ položiek neviem ani presne koľko je tám došlých a vystavených FA. Je toho veľa, no a ešte aj zamestnanci cca 500. OZ má nejakých 500 a ja viac zamestnancov a cca 1000 položiek mesačne. Koľlo pýtať za vedenie toho to účtovníctva? Nerobím mzdy, len účtujem.
Ďakujem za odpovede
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dipe Pozri príspevok
Ahojte poraďaci.
Poraďte koľko pýtať za spracovanie PÚ v "POHODE", je to česká s.r.o. - čka. Čiže robím na slovensku české účtovníctvo a ešte k tomu aj organizačnú zložku. s.r.o. má cca 1500 /mesačne/ položiek neviem ani presne koľko je tám došlých a vystavených FA. Je toho veľa, no a ešte aj zamestnanci cca 500. OZ má nejakých 500 a ja viac zamestnancov a cca 1000 položiek mesačne. Koľlo pýtať za vedenie toho to účtovníctva? Nerobím mzdy, len účtujem.
Ďakujem za odpovede
20 tisíc.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem za radu, ja som si, že tak 15000,-a plus za OZ ešte nejakých 5-6tisíc.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
smith Pozri príspevok
20 tisíc.
vynásob to dvomi (500 zamestnancov?)
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ekopo Pozri príspevok
vynásob to dvomi (500 zamestnancov?)
ekopo, lenže tam spomína, že mzdy nerobí, tak zrejme len zaúčtovať mzdy a odvody, predpokladám, len neviem, načo v tom prípade spomína počet zamestnancov.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Aj tak má ekopo pravdu. Dvakrát aj bez zamestnancov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Až teraz som prerátal s položkovou cenou tak to veru by bolo aj 50 tis.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

....ďakujem pekne, zamestnancov som spomenula len na okraj. No nahadzuješ mzdy a zálohy a cestovné náhrady, je to len pre orientáciu koľko je tam položiek. Tiež keď som si to prerátala na položky tak som sa zhrozila koľko to vyšlo. Ono by to bolo pekné ak by toľko zaplatili. Môžem si fakturovať fix. cca 20tis., potom ešte k tomu za mesačnéh podanie DPH-čka no a na koniec roka nejaký doplatok za spracovanie účt. dokladov. Prebrala som učt. v priebehu roka a čo ešte pani mi nebola ochotná vysvetliť čo a ako. Teráz každý deň sedím a hľadám čo a ako účtoavala. Nemá žiadnú účt. smernicu a ani nič iné očo by som sa mohla oprieť a urýchlilť si prácu. Tak pomaličky hľadám a účtujem.
Prajem Vám krásny dník
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

sway Pozri príspevok
ľudkovia aj krabíce od topánok !!!! -

UROBME KOMORU !!!!

Môj známy ma požiadal o tom, či nemám vedomosť ako a kde sa dá zistiť koľko treba pýtať za nasledovné položky.
  • začína pracovať na základe živnostenského oprávnenia
  • platca DPH
  • mesačné daňové priznanie
  • mesačne cca 10 faktúr
  • spracovanie nákladov za používanie motorového vozidla.
Samozrejme, ihneď ma napadli odborníci z porady. Začala som čítať túto tému, avšak nenašla som to, čo potrebujem. Pekne prosím o vyjadrenie približné číslo koľko by stálo mesačné spracovávanie uvedených položiek.

Nedá mi, aby som nereagovala na zriadenie komory, aj keď táto téma už dávno je preč. Poznám to a viem, že komora je len plno ľudí, ktorých musíte živiť z pravidelne platených príspevkov, avšak v prípade potreby ich musíte o čokoľvek prosiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať