Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Laura1 Pozri príspevok
je to o niečo menej, v hrubom 11, + občas niečo na ruku, /len to sa mi žiaľ nepočíta do dôchodku/.Dokopy asi toľko, ako keby som mala v hrubom 16 tis.
Chcela som iba vedieť, aký je Váš názor, nie som nejako veľmi nespokojná, časom sa to má zlepšiť, samozrejme mi pribudne aj robota.
Neverííííííííííííím vlastným očiam..
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

fabianko Pozri príspevok
kolko by som si mala vypytať za vedenie jednoducheho učtovníctva živnostníkovi,ktory nie je platcom dph /paušálny výdaj/ročne plus DP som z východného slovenska
prosím poradiť
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Skúste pošuškať - PU,15000 účtovných zápisov za rok, 18 zamestnancov, mesačná DPH, 7 lísingov, externe, Žilinský kraj
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Saturejka Pozri príspevok
Skúste pošuškať - PU,15000 účtovných zápisov za rok, 18 zamestnancov, mesačná DPH, 7 lísingov, externe, Žilinský kraj

CCA 35 tisíc /mesačne
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Vďaka, aj mne to tak vychádza, lenže to robím za polovicu. Ako sa obhájiť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Saturejka Pozri príspevok
Vďaka, aj mne to tak vychádza, lenže to robím za polovicu. Ako sa obhájiť?
Si v prac.pomere alebo živnosť? Je pravda,že to je vlastne jedno. Ak si naživnosť popri tom stíhaš aj iné firmy?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
smith Pozri príspevok
Si v prac.pomere alebo živnosť? Je pravda,že to je vlastne jedno. Ak si naživnosť popri tom stíhaš aj iné firmy?
Tiež by ma niekedy zaujímalo koľko firiem je vlastne človek schopný zvládnuť a ako poriadne sa to v rýchlosti dá porobiť.
Smith, ako si to zvládol s tou DPH?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cloe Pozri príspevok
Tiež by ma niekedy zaujímalo koľko firiem je vlastne človek schopný zvládnuť a ako poriadne sa to v rýchlosti dá porobiť.
Smith, ako si to zvládol s tou DPH?

V pohode, stihol som, asi v noci o jednej aj posledné priznanie. Sice jeden som ešte prerábal, aj keď som už stál v rade pri podateľni na DÚ.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Robím aj iné firmy externe a aj iné veci. Vlastne je mi to jasné. Rok je ukončený a majiteľ si musí nájsť iného účtovníka. To čo platí teraz sa mu zdá dostatočne.
Ešte otázočka, pri ukončení zmluvy - zvykne sa odovzdávať aj archív v elektronickej podobe? - história účtovníctva, číselníky, saldokonto ..., alebo len sa komplet vytlačí starý rok.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Ja som prerábala pred poštou
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Saturejka Pozri príspevok
Robím aj iné firmy externe a aj iné veci. Vlastne je mi to jasné. Rok je ukončený a majiteľ si musí nájsť iného účtovníka. To čo platí teraz sa mu zdá dostatočne.
Ešte otázočka, pri ukončení zmluvy - zvykne sa odovzdávať aj archív v elektronickej podobe? - história účtovníctva, číselníky, saldokonto ..., alebo len sa komplet vytlačí starý rok.
Ja zvyknem každí rok odozdávať celé účto na diskete,resp. CD. Teda archív (záloha) z programu.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam noveho klienta, povodne sme boli dohodnuti na zivnost, len mu jeho mzdarka povedala, ze to by tak nemalo byt, lebo z toho moze byt zle (novy zakonnik prace a zavisla cinnost), tak teraz neviem.

Lebo keby mi dal v hrubom tolko co na zivnost, tak aj pri skratenom pracovnom case, to mam tak isto ako na hlavny pracovny pomer, cize dost vela koruniek pojde fuc na odvody a dane...

Pripadne, dalo by sa zobrat to na dohodu a cca za 1-2 mesiace budem mat sro-cku a urobit zmluvu medzi nasimi firmami?

Alebo, vie mi niekto dat argumenty, kt. mu vyvratit to, ze nemozem robit uctovnictvo na zivnost? (v jeho priestoroch, na jeho PC s jeho programami, no a ma tam jednu babu, kt. tam sedi cely den, robi aj nejake uctovne veci)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andreaS Pozri príspevok
mam noveho klienta, povodne sme boli dohodnuti na zivnost, len mu jeho mzdarka povedala, ze to by tak nemalo byt, lebo z toho moze byt zle (novy zakonnik prace a zavisla cinnost), tak teraz neviem.

Lebo keby mi dal v hrubom tolko co na zivnost, tak aj pri skratenom pracovnom case, to mam tak isto ako na hlavny pracovny pomer, cize dost vela koruniek pojde fuc na odvody a dane...

Pripadne, dalo by sa zobrat to na dohodu a cca za 1-2 mesiace budem mat sro-cku a urobit zmluvu medzi nasimi firmami?

Alebo, vie mi niekto dat argumenty, kt. mu vyvratit to, ze nemozem robit uctovnictvo na zivnost? (v jeho priestoroch, na jeho PC s jeho programami, no a ma tam jednu babu, kt. tam sedi cely den, robi aj nejake uctovne veci)
Vyvráti Ti to priamo § zo Zákonníka práce:
§1
2/ Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

Ak by si pracovala na živnosť - pracuješ s vlastným softom, s vlastným PC.....

Na dohodu to môže byť.
Ak budeš mať vlastnú s.r.o. ako to chceš realizovať? Tiež s ich PC, ich softom?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

evina: takze bude zrejme lepsie dohodnut si to na skrateny pracovny pomer.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andreaS Pozri príspevok
evina: takze bude zrejme lepsie dohodnut si to na skrateny pracovny pomer.
Podľa mojej mienky áno. Tento paragraf Zákonníka práce by si asi ťažko zdôvodňovala na živnosť, ak všetko robíš u klienta a jeho "výrobnými prostriedkami".
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

oki, dakujem. Len teraz ako dohodnut hrubu mzdu? na zivnost sme sa dohodli 13tis. Tak mam pocitat s tym, ze to bude moja hruba mzda?

Pripadne ma napadla kombinacia skrateny pracovny pomer a zivnost (fakturovat nejake neutralne prace, samozrejme tiez urobit o tom zmluvu), len aby bol vlk syty ovca cela. Ale tento klient je ochotny rozpravat sa o cene.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andreaS Pozri príspevok
oki, dakujem. Len teraz ako dohodnut hrubu mzdu? na zivnost sme sa dohodli 13tis. Tak mam pocitat s tym, ze to bude moja hruba mzda?

Pripadne ma napadla kombinacia skrateny pracovny pomer a zivnost (fakturovat nejake neutralne prace, samozrejme tiez urobit o tom zmluvu), len aby bol vlk syty ovca cela. Ale tento klient je ochotny rozpravat sa o cene.
Z hrubej mzdy platí odvody zamestnávateľ i Ty.
Na živnosť platíš odvody a daň iba Ty - tu je rozdiel pri cenotvorbe. Z 13 tis. platu pri PP máš Ty viac čistého príjmu /zamestnávateľ je na tom samozrejme horšie/- takže záleží skôr od neho ako ho presvedčíš...
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Ahojte. Na začiatku tejto témy to už bolo spomínané, ale málokto sa vyjadril. Koľko beriete za ročné zúčtovanie dane? Spomínané bolo 350,- - 400,- Sk za 2 zamestnávateľov, za každého ďalšieho + 150,- Sk. Súhlasíte s tým?
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Ja robím "len" mzdy vo firme kde je 300 zamestnancov, a ked sa pozriem na svoju výplatnú pásku tak mi je do plaču. Nájde sa ešte niekto kto robí mzdové účtovníctvo v takej veľkej firme a podelí sa so svojimi skúsenosťami??
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

evina Pozri príspevok
Podľa mojej mienky áno. Tento paragraf Zákonníka práce by si asi ťažko zdôvodňovala na živnosť, ak všetko robíš u klienta a jeho "výrobnými prostriedkami".
chcem sa pridať k tejto diskusii, lebo som presviedčala jedného živnostníka, že keď budem pracovať na jeho pc, s jeho programom, tak to musí byť závislá činnosť....a on mi povedal, že aj to sa dá vyriešiť, že pc a program si prenajmem od neho a môžem robiť na živnosť. Zdá sa mi to čudné...nemá s tým niekto skúsenosť????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať