Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kristín Pozri príspevok
Vzhľadom k tomu, že som stredoškolská učiteľka, ktorá učí účtovníctvo na škole a tie učebnice sa volajú "Základy podvojného účtovníctva" preto som použila takýto názov "fenomému".......
Klasické stredoškolské základy účtovníctva - pôvodný terminus technicus, na ktorý som reagovala. Učebnica má názov - Základy podvojného účtovníctva. kristin, o to viac ma ten veľký rozdiel v pojmoch mrzí, že si stredoškolská profesorka účtovníctva. Základy PÚ sú rovnaké pre všetkých. vysokoškolákov, stredoškolákov, účastníkov rekvalifikačných kurzov, či individuálnych kurzov. Celkom určite nie sú klasické stredoškolské. Ty si totiž prvotný kontakt s budúcim účtovníkom. A to je dôležité preto, lebo aké im poskytneš základy, také budú ich nadstavby.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Práve odišiel odo mňa "potencionálny" klient - doniesol mi ukázať asi koľko toho má - vlaňajší rok - JÚ-združenie (takže DP - dvojmo) pen. denník asi 500 položiek, 120 DFa, 75 Vfa, asi za dva šanóny VPD a PPD, banka (tie mi nedoniesol, takže som to nevidela,len povedal),štvrťročný plátca, odpisy - budova, autá. Chce aby som ho informovala vždy o zmene v zákone - odvody, atď., posielala mailom vyšlé faktúry, ktoré mi po telef. nadiktuje, prípadne podľa potreby nejaká korešpondencia. Keď odchádzal s tým, že keď mi donesie ešte tie dva šanóny, tak sa dohodneme na cene nezabudol podotknúť, že bývalú účtovníčku platil raz za rok, aby som sa kukla koľko (to aby som sa vedela odraziť ). Povedala som mu, že mu to budem fakturovať určite aspoň štvrťročne, ale keď odišiel a uvidela som za celý takýto rok sumu 9.000,- (za všetko ) spadla mi sánka, tak som to odložila, že určite nebude chcieť viac za to dať. Ja si však myslím, že pod 2.500,- mesačne v tomto prípade (aj pri JÚ) by som nemala ísť.
Schválne, povedzte čo by ste si za to pýtali???
Pozn. v priebehu roka prestane byť plátcom DPH.

Prešla som so zamestnania na živnosť takže sa len orientujem v cenových reláciách a to počiatočné určovanie, keď ešte neviete koľko toho bude a hneď sa opýtajú čo za to chceš, je dosť ťažké a RISKANTNÉ - pre účtovníka
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta


Opýtaj sa ho, prečo mu prestala robiť bývala účtovníčka. Asi to nebude len tou celoročnou sumou 9 000,- Sk?
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja sa vždy takýchto pýtam, a prečo si neostal u tej bývalej účtovníčky keď bola taká lacná.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Erika-ežka Pozri príspevok
Práve odišiel odo mňa "potencionálny" klient - doniesol mi ukázať asi koľko toho má - vlaňajší rok - JÚ-združenie (takže DP - dvojmo) pen. denník asi 500 položiek, 120 DFa, 75 Vfa, asi za dva šanóny VPD a PPD, banka (tie mi nedoniesol, takže som to nevidela,len povedal),štvrťročný plátca, odpisy - budova, autá. Chce aby som ho informovala vždy o zmene v zákone - odvody, atď., posielala mailom vyšlé faktúry, ktoré mi po telef. nadiktuje, prípadne podľa potreby nejaká korešpondencia. Keď odchádzal s tým, že keď mi donesie ešte tie dva šanóny, tak sa dohodneme na cene nezabudol podotknúť, že bývalú účtovníčku platil raz za rok, aby som sa kukla koľko (to aby som sa vedela odraziť ). Povedala som mu, že mu to budem fakturovať určite aspoň štvrťročne, ale keď odišiel a uvidela som za celý takýto rok sumu 9.000,- (za všetko ) spadla mi sánka, tak som to odložila, že určite nebude chcieť viac za to dať. Ja si však myslím, že pod 2.500,- mesačne v tomto prípade (aj pri JÚ) by som nemala ísť.
Schválne, povedzte čo by ste si za to pýtali???
Pozn. v priebehu roka prestane byť plátcom DPH.

Prešla som so zamestnania na živnosť takže sa len orientujem v cenových reláciách a to počiatočné určovanie, keď ešte neviete koľko toho bude a hneď sa opýtajú čo za to chceš, je dosť ťažké a RISKANTNÉ - pre účtovníka
Pravdu máš Ty. Nehovoriac, že poradenstvo je v tom vlastne zdarma /myslím v Tvojom odhade/, a to ešte nevieš čo obnáša tá pokladňa a nespomínaš bankové výpisy.. Za 750 SK hrubého mesačne by som sa radšej poprechádzala po lese a urobila aspoň niečo pre svoje zdravie...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

zuhl Pozri príspevok
Som na nervy. Účtujem jednu firmu, prvýkrát mi priniesli doklady minulý rok, tak som im povedala svoju taxu, že v Bratislave by im za takúto firmu zobrali 5.OOO, tak sme sa dohodli, že 6.OOO, lebo sú to dobrí známi. Tento rok majú plnú "prdel" dokladov a ešte mi nosia a mne to už pomaly vychádza 9.OOO. Tak čo mám robiť, keď oni si myslia, že ja to robím len tak a že si hádam "škrabkám".
Viem si predstaviť, že teraz si takto ale čím skôr im povieš v akej cenovej "výške" sa nachádzajú tým skôr sa dohodnete či máš pokračovať v práci, alebo im dáš božtek na čelo a kopanec do prdele. Tí dobrí známi určite rátajú s tým, že im to nepovieš. Ja by som ich prekvapila a nech sú pre zmenu takto oni . Zaslúžia si to
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

evina Pozri príspevok
Pravdu máš Ty. Nehovoriac, že poradenstvo je v tom vlastne zdarma /myslím v Tvojom odhade/, a to ešte nevieš čo obnáša tá pokladňa a nespomínaš bankové výpisy.. Za 750 SK hrubého mesačne by som sa radšej poprechádzala po lese a urobila aspoň niečo pre svoje zdravie...
Tak som sa rozhodla, že keď príde, poviem mu ešte medzi dverami, že pod 3.000,- Sk /mesačne mu to robiť nebudem. On sa zvrtne medzi dverami a pôjde hľadať "bomboniérovú" účtovníčku a ja sa budem môcť ísť prechádzať po lese - furt lepšie ako robiť za 750,- Sk, až tak zle som na tom zase nie. A robiť len preto, aby som pomohla inému - takú charitu robiť nechcem. Veď mi to v skutočnosti nepokryje ani náklady.
Ale ďakujem za potvrdenie môjho zmýšľania, posmelili ste ma .
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

zuhl Pozri príspevok
Ja sa vždy takýchto pýtam, a prečo si neostal u tej bývalej účtovníčky keď bola taká lacná.
Povedal, že mala toho veľa a nestíhala, že mala aj iné aktivity . Bola to rodinná známa, tak asi je teraz veľmi rada, že sa ich zbavila .
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

zuhl Pozri príspevok
Som na nervy. Účtujem jednu firmu, prvýkrát mi priniesli doklady minulý rok, tak som im povedala svoju taxu, že v Bratislave by im za takúto firmu zobrali 5.OOO, tak sme sa dohodli, že 6.OOO, lebo sú to dobrí známi. Tento rok majú plnú "prdel" dokladov a ešte mi nosia a mne to už pomaly vychádza 9.OOO. Tak čo mám robiť, keď oni si myslia, že ja to robím len tak a že si hádam "škrabkám".
A to im účtuješ mesačne, alebo to má byť taxa za celý rok?
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Za celý rok, veď to sú igelitkový.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zuhl Pozri príspevok
Za celý rok, veď to sú igelitkový.
Prečo kazíš ceny ? Potom nebudeme nikdy spokojný s hodnotením svojej práce, keď budeme mať zradcov vo vlastných radoch...
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ako kazím ceny?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

6000 tis ročne je pri takom stave a množstve dokladov ako uvádzaš len kazením ceny...
keby naceníme každého klienta takto, tak nezarobíme na slanú vodu...
Naposledy upravil Monika Kováčová : 28.02.08 at 14:03 Dôvod: Oprava nezmyslu, dík Petra 29
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

ermon Pozri príspevok
6000 tis ročne je pri takom stave a množstve dokladov ako uvádzaš len kazením ceny...
keby naceníme každého klienta takto, tak nezarobíme na slanú vodu...
6000tis. je pekná cena, nie?
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Petra29 Pozri príspevok
6000tis. je pekná cena, nie?
no to je tuším 6 miliónov .... pošli ho
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

no chcela som ja džubať... a som sama džubaná... Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

ja že tu už je vážna mrníková téma
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava


Nie som účtovník, ale rada čítam toto vaše dohadovanie sa o cenách a kritiku podliezania cien a pod. Pomohlo mi to zorientovať sa, či môjho účtovníka preplácam, alebo je pre mňa mimoriadne výhodný. Zatiaľ sme sa vždy vedeli dohodnúť.
Môj názor je taký, že každý by si mal vedieť oceniť svoju prácu, potom bude vedieť oceniť aj prácu druhých (svojich dodávateľov).


Pekný deň prajem všetkým účtovníkom v tomto hektickom preddaňovom období.
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Erika-ežka Pozri príspevok
Povedal, že mala toho veľa a nestíhala, že mala aj iné aktivity . Bola to rodinná známa, tak asi je teraz veľmi rada, že sa ich zbavila .
Zrejme som na tom presne tak ako tá jeho účtovníčka (predchádzajúca).

Mal som zopár klientov (na začiatku) a bol som rád aj za pár korún. Postupne z roka na rok dvíham ceny a priberám klientov, aby som zarobil slušnejšie.

Niektorí klienti, ktorí u mňa začínali s nízkymi cenami, postupne sami odchádzajú. Ďalší klienti stále pribúdajú. A ja sa dostávam stále viac do situácie, že nestíham (zrejme presne tak ako tá jeho predchádzajúca účtovníčka).

Takže vlastne každý z nás sa musí sám rozhodnúť pre svoju vlastnú zlatú strednú cestu, keďže jednoznačne platí rovnica

množstvo času mojej práce (v Sk) = počet klientov × ceny za prácu
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

romanpp Pozri príspevok
Zrejme som na tom presne tak ako tá jeho účtovníčka (predchádzajúca).

Mal som zopár klientov (na začiatku) a bol som rád aj za pár korún. Postupne z roka na rok dvíham ceny a priberám klientov, aby som zarobil slušnejšie.

Niektorí klienti, ktorí u mňa začínali s nízkymi cenami, postupne sami odchádzajú. Ďalší klienti stále pribúdajú. A ja sa dostávam stále viac do situácie, že nestíham (zrejme presne tak ako tá jeho predchádzajúca účtovníčka).

Takže vlastne každý z nás sa musí sám rozhodnúť pre svoju vlastnú zlatú strednú cestu, keďže jednoznačne platí rovnica

množstvo času mojej práce (v Sk) = počet klientov × ceny za prácu
Máš pravdu, že sa musí každý rozhodnúť pre tú "svoju" zlatú strednú cestu. Vieš len je to strašne smutné ako si niektorí podnikatelia vážia prácu účtovníkov, nemajú problém dať právnikovi za 1 hod. poradenstva 1.500,- Sk, nečudujú sa, keď kaderníčka vezme od nich za 2 hod. práce 800,- Sk a to nevravím o iných službách, ale keď mu dáva účtovníčka jeho "hospodárenie" do súladu so zákonom - berú to ako nutné zlo a čudujú sa, že za tých "pár" spracovaných papierikov, ktoré nahádže do počítača a počítač vypľuje super zostavy - že chce ešte za to aj peniaze. A to nehovorím o poradenstve - keď niečo nevedia zavolajú svojej účtovníčke a hneď sú v obraze. Síce začínam, (myslím samostatne), lebo účto robím síce pekných pár rokov, ale rozhodla som sa, že si nastolím latku, pod ktorú nepôjdem - ak nebudem musieť .
Ale mám skôr také skúsenosti, že taký podnikateľ - ktorý nie je až tak strašne pri peniazoch, nemá problém za takúto službu zaplatiť a ešte sa aj zavďačiť nejakou pozornosťou a taký čo určite na to má, v čase platenia plače ako ledva prežíva ... . Aspoň také mám ja skúsenosti ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať