Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Erika-ežka, sami si za to môžeme... aj pre toto: http://www.porada.sk/blog.php?b=100
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Erika-ežka Pozri príspevok
Ale mám skôr také skúsenosti, že taký podnikateľ - ktorý nie je až tak strašne pri peniazoch, nemá problém za takúto službu zaplatiť a ešte sa aj zavďačiť nejakou pozornosťou a taký čo určite na to má, v čase platenia plače ako ledva prežíva ... . Aspoň také mám ja skúsenosti ...
Tebou opísaná situácia je bežná. Najťažšie dostaneš peniaze od toho, kto ich má veľa. A ten, kto má akurát vďačne zaplatí za tvoje služby, lebo si uvedomuje, že s odbornou radou, prácou si mu mohol ešte na daniach aj ušetriť.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím Vás koľko pýtať za kontrolu účtovníctva firmy s.r.o. neplatca
DPH, ročne okolo 1000 položiek v účtovnom denníku. Sú tam stále
sa opakujúce účt. prípady nákup a predaj tovaru, mzdy. Ďakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tisíc korún ročne
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

martina2006 Pozri príspevok
Prosím Vás koľko pýtať za kontrolu účtovníctva firmy s.r.o. neplatca
DPH, ročne okolo 1000 položiek v účtovnom denníku. Sú tam stále
sa opakujúce účt. prípady nákup a predaj tovaru, mzdy. Ďakujem.
upresni čomu hovoríš položka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ermon Pozri príspevok
tisíc korún ročne
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ermon Pozri príspevok
tisíc korún ročne
... priniesť do kontrolovanej firmy - za možnosť niečomu sa priučiť .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

liba2 Pozri príspevok
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon Pozri príspevok
tisíc korún ročne
liba2 Pozri príspevok
upresni čomu hovoríš položka.
liba2 Pozri príspevok
Johanka Pozri príspevok
... priniesť do kontrolovanej firmy - za možnosť niečomu sa priučiť .
ermon Pozri príspevok
Ale tu robíte poriadný mrník.

To ermon: Tebou uvádzanú cenu beriem ako žart zo zúfalstva (viď ermonov blog).
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Položka napr. došla faktúra 504/321
alebo úhrada fa 321/221
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Keďže nemusíš nič účtovať, nič vytláčať, tak ja by som si asi vypýtala polovicu zo sumy, čo by som si inak pýtala za spracovanie účtovníctva. Alebo skús hodinovú sadzbu. Určite to každý mesiac neodkontroluješ za 1 hodinu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

martina2006 Pozri príspevok
Položka napr. došla faktúra 504/321
alebo úhrada fa 321/221
za účto min. 4000/mes. + mzdy
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ormika Pozri príspevok
Keďže nemusíš nič účtovať, nič vytláčať, tak ja by som si asi vypýtala polovicu zo sumy, čo by som si inak pýtala za spracovanie účtovníctva. Alebo skús hodinovú sadzbu. Určite to každý mesiac neodkontroluješ za 1 hodinu.
podľa mňa tri stovky na benzín stačia...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ermon Pozri príspevok
podľa mňa tri stovky na benzín stačia...
Dnes máš účtovnícku depku ....ale plne chápem a súhlasím s Tebou
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

ermon Pozri príspevok
podľa mňa tri stovky na benzín stačia...
Prepáčte, ale toto som nejako nepochopila. Veď ona nebude nič účtovať, ale iná účtovníčka zaúčtuje a ona to skontroluje. Ermon, neviem čo ti dnes je, ale z tvojho príspevku cítiť, že nemáš dnes dobrý deň.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Dnes máš účtovnícku depku ....ale plne chápem a súhlasím s Tebou
JA tú krízu mám permanentne už asi mesiac. Ale liečim sa tu na porade.

P.S. A prispel som k mrníku.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ormika Pozri príspevok
Prepáčte, ale toto som nejako nepochopila. Veď ona nebude nič účtovať, ale iná účtovníčka zaúčtuje a ona to skontroluje. Ermon, neviem čo ti dnes je, ale z tvojho príspevku cítiť, že nemáš dnes dobrý deň.
Ale tá kontrola je niekedy veru oveľa ťažšia, zdlhavejšia. Nakoľko nie je pri prvotnom spracovávaní dokladov, tak nemusí poznať súvislosti medzi jednotlivými prípadmi. Takže buď sa to bude robiť priamo vo firme, alebo jej prirastie mobil k uchu toľko bude volať do firmy, kým dostane vysvetlenia k jednotlivým prípadom. Aj keď sú to opakujúce prípady nákupu a predaja tovaru.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ormika Pozri príspevok
Keďže nemusíš nič účtovať, nič vytláčať, tak ja by som si asi vypýtala polovicu zo sumy, čo by som si inak pýtala za spracovanie účtovníctva. Alebo skús hodinovú sadzbu. Určite to každý mesiac neodkontroluješ za 1 hodinu.
naša práca nie je o vytláčaní a o pojme "nič účtovať/ pri kontrole...
Z toho by vyplývalo, že auditori by mali vlastne vykonávať za polovičné ceny - príklad výkon účtovníctva za 6 000, audit za 3 000,-

Ormika nemyslím to osobne, viem, že si to tak nemyslela, ale toto sú presne argumenty, ktoré vkladáme do rúk tým,ktorí majú našu prácu podcenenú-. že raz dva niečo ,
hodíme do PC, vytlačíme a hotovo....

Kontrola účtovníctva pre toho, kto to účtovníctvo nevykonával je určite náročnejšia práca akokeby ho on sám spravil. K tomu, aby kontrolu účtovníctva mohol niekto vykonať musí ovládať komplet min. účtovno-daňové zákony a predpisy, musí v krátkom čase vniknúť do problematiky firmy....
Ja osobne pokiaľ sa dá kontroly účtovníctva ani nechcem vykonávať....ale pýtala by som raz toľko ako za výkon účtovníctva. Peňažný denník nie je kniha, ktorú len tak prečítame ....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kontrolovať účtovníctvo - a ešte k tomu po niekom inom, teda nie svoju prácu - je určite náročnejšie ako zaúčtovať .
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

smith Pozri príspevok
Ale tá kontrola je niekedy veru oveľa ťažšia, zdlhavejšia. Nakoľko nie je pri prvotnom spracovávaní dokladov, tak nemusí poznať súvislosti medzi jednotlivými prípadmi. Takže buď sa to bude robiť priamo vo firme, alebo jej prirastie mobil k uchu toľko bude volať do firmy, kým dostane vysvetlenia k jednotlivým prípadom. Aj keď sú to opakujúce prípady nákupu a predaja tovaru.
Veď hej, ja som to nemyslela vôbec v zlom. A tá hodinovka by bola dobrá, veď ak si dá napr. (bože, dúfam že ma tu niekto neukameňuje zase) 400 -500 Sk alebo viac na hodinu tak to výjde omnoho lepšie ako paušál. Ťažko sa v tomto prípade radí a stanovuje cena keď nevieme aké je zložité účtovníctvo. A sama by som asi nikdy do takého niečoho nešla. Aby som po niekom kontrolovala. To je naozaj horšie ako účtovať. Sama kontrolujem po kočkách čo mi chodia pomáhať a je to naozaj namáhavé. Niekedy si poviem že radšej by som si to sama doma po večeroch zaúčtovala ako takto po niekom kontrolovať. A z tej poznámky o 300 sk na benzín si nič nerobím, ale myslím si, že nebola namieste. Aj ja mávam depky a v tom ťažkom období daňových priznaní ešte viacej ako inokedy. A myslím, že to ma každý jeden z nás čo sa živý prácou účtovníka. Takže ešte mesiac musíme vydržať a už to nebude také náročné. Prajem všetkým veľa síííííííl!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať