Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

smith Pozri príspevok
To by si cestovala až z KE do NR?
Po nový klobúčik, chňapeš? , upratovať bude Rozalka predsa
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Paula Pozri príspevok
Po nový klobúčik, chňapeš? , upratovať bude Rozalka predsa
Aha, to si si pekne vymyslela. A ešte prezraď kto skasíruje bubáky za upratovanie, alebo sa podelíte?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Paula Pozri príspevok
Po nový klobúčik, chňapeš? , upratovať bude Rozalka predsa
Paula, to si teda vynikoš vymyslela. Ani cestovať nemusíš, ja Ti ten klobúčik kúpim z prvej výplaty, ktorú dostanem ako kozmetička podlahovej krytiny
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozalka Pozri príspevok
Paula, to si teda vynikoš vymyslela. Ani cestovať nemusíš, ja Ti ten klobúčik kúpim z prvej výplaty, ktorú dostanem ako kozmetička podlahovej krytiny


Dohodnuté, držím palce a číííííííííham
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Rozalka Pozri príspevok
Tak k tomuto : tento týždeň sme hlasovali na domovej schôdzi, či si budeme ďalej upratovať (a vraj to robíme zle, lebo podľa európskych predpisov bla bla bla), alebo si to dáme robiť platenej upratovačke.
CENA 450 SK NA HODINU (zámerne kričím).
Škoda, že sme to neodhlasovali, hneď by som sa prihlásila za upratovačku, pardón "kozmetičku podlahových krytín".
No a zase sme zistili ako je to. Za upratovanie v pohode ľudia dajú aj 450/hod. (a ešte povedia, že to predsa nie je až tak veľa veď sa nadrie) a verím že tí istí ľudia, keby mali zaplatiť za účto - tak nie sú ochotní ani 1000/ mesiac. Síce aj tá "kozmetička podlahových krytín" má svoje náklady, aj čistiace prostriedky sa prispôsobujú dobe a treba študovať, aký čistiaci prostriedok je nový a najnovší, lepší a najlepší zatiaľ čo my len hádžeme nejaké údaje z papierikov v teple kancelárii do PC a ten to len hotové vypľuje. No aká práca je náročnejšia ???
Bohužiaľ je to tak.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím Vás,ako si v JÚ počítate počet položiek?spočítate počet položiek v peň.denníku, aj samostatne DPH počet položiek?Ja som z okolia Žiliny, za položku predpokladám cca 13 sk... asi, takže rozmýšlam,ako to asi účtovať a napočítať..
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Daj si do vyhľadávača cenník účtovných prác 2008.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás,ako si v JÚ počítate počet položiek?spočítate počet položiek v peň.denníku, aj samostatne DPH počet položiek?Ja som z okolia Žiliny, za položku predpokladám cca 13 sk... asi, takže rozmýšlam,ako to asi účtovať a napočítať..
Neviem ako ostatní, ale ja si myslím, že 13 sk za položku v JÚ platcovi DPH je strašne málo. Ja si počítam cca 20 sk za položku a do položiek počítam aj počet došlých a vyšlých faktúr.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

V súvislosti s cenami za položku ma dnes napadla zaujímavá vec. Na výpise z účtu mám na konci mesiaca: úrok 1,16 Sk. Ďalšia položka: oprava úroku: -0,12 Sk. Ani to nestačí, ďalšia položka: oprava úroku - 0,04 Sk. Tak ma napadlo, či tá panička v banke nerobí niektorým klientom ešte aj účtovníctvo a za každú položku si potom účtuje 25.- Sk
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

dogicka Pozri príspevok
Neviem ako ostatní, ale ja si myslím, že 13 sk za položku v JÚ platcovi DPH je strašne málo. Ja si počítam cca 20 sk za položku a do položiek počítam aj počet došlých a vyšlých faktúr.
Počítam položky v účtovníctve.Ty počítaš aj položky v knihe záväzkov a v knihe pohľadávok?No ako poznám našich klientov,zas budú odpadávať
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
erika_H Pozri príspevok
Počítam položky v účtovníctve.Ty počítaš aj položky v knihe záväzkov a v knihe pohľadávok?No ako poznám našich klientov,zas budú odpadávať
A to už prečo? Alebo faktúry sa dostanú same do knihy pohľadávok a záväzkov?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

My sme im fakturovali len položky v peňažnom denníku.Nahadzovanie faktúr do knihy pohľadávok a do knihy záväzkov nie.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

erika_H Pozri príspevok
My sme im fakturovali len položky v peňažnom denníku.Nahadzovanie faktúr do knihy pohľadávok a do knihy záväzkov nie.
Dám príklad možno trochu pritiahnutý za vlasy, ale:
nahodím klientovi 1000 vystavených faktúr do knihy pohľadávok a iba 100 - 150 ich bude mať uhradených ... takže cena za takéto spracovanie by mala byť cca plus mínus 2.000,- Sk? ... zdá sa Vám to dostatočná a primeraná odmena?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku?

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

abel Pozri príspevok
Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku?

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať?
Ja by som vychádzala z ceny obvyklej vo Vašom nákupnom stredisku, príjmy za "pánboh zaplať" sú oslobodenými príjmami podľa zákona
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

erika_H Pozri príspevok
Počítam položky v účtovníctve.Ty počítaš aj položky v knihe záväzkov a v knihe pohľadávok?No ako poznám našich klientov,zas budú odpadávať
Nie je dôležité, či oni odpadnú...ale aby si neodpadla Ty pri porovnaní si kvality a kvantity práce so zárobkom ...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
abel Pozri príspevok
Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku?

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať?
Elenka, urobila som aj DP manželovi.....no nezaplatil korunkami..... Túto odmenu ako priznám do DP???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

abel Pozri príspevok
Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku?

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať?
Pri hodnote slova ďakujem a pánboh zaplať budeš tiež vychádzať z ceny obvyklej za tieto slová vo vašom nákupnom stredisku.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Jana Motyčková Pozri príspevok
Pri hodnote slova ďakujem a pánboh zaplať budeš tiež vychádzať z ceny obvyklej za tieto slová vo vašom nákupnom stredisku.

Alebo :
1. Odkedy vymysleli peniaze, mi za prácu nemusíte ďakovať.
2. Pánboh zaplať - nezabudnite účtovať aj kurzové rozdiely
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

mysimis Pozri príspevok
Elenka, urobila som aj DP manželovi.....no nezaplatil korunkami..... Túto odmenu ako priznám do DP???
Ak tomu správne rozumiem, manžel si to u teba odpracoval. V tom prípade si vypočítaš odmenu podľa počtu odpracovaných hodín
Naposledy upravil Kazu : 14.03.08 at 17:12 Dôvod: oprava písmenka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať