Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Erika-ežka Pozri príspevok
Ešte takú perličku:
Moja známa účtovníčka z BB mi vravela, že jej klienti - SZČO povedali, že ZP v BB robia RZZP úplne zadarmo, lebo sa podnikatelia sťažovali, že ich účtovníci chcú za to aj peniaze. Stačí si doniesť potrebné informácie a ZP im to urobia.
Takže ZP - tešte sa na dlhočizné rady
Moja perlička:
Pobočka VšZP odmietla prevziať RZZP typ B s odôvodnením, že na riadku 26 sa má uvádzať suma predpisu poistného podľa RZZP za rok 2006 a nie skutočne zaplatené preddavky na r. 2007.

Aj keď to nemá logiku (ak tam uvediem iba predpis a nie skutočné platby, nikdy nevysporiadám preplatky, prípadne nedoplatky) ich systém je tak nastavený, že neviedia to na pobočkách zmeniť. Teda systém natvrdo ťahá na r.26 predpis platieb na základe RZZP 2006.

A potom účtovník je ten "blbý", ktorý nevie vyhotoviť rzzp.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
smith Pozri príspevok
Moja perlička:
Pobočka VšZP odmietla prevziať RZZP typ B s odôvodnením, že na riadku 26 sa má uvádzať suma predpisu poistného podľa RZZP za rok 2006 a nie skutočne zaplatené preddavky na r. 2007.

Aj keď to nemá logiku (ak tam uvediem iba predpis a nie skutočné platby, nikdy nevysporiadám preplatky, prípadne nedoplatky) ich systém je tak nastavený, že neviedia to na pobočkách zmeniť. Teda systém natvrdo ťahá na r.26 predpis platieb na základe RZZP 2006.

A potom účtovník je ten "blbý", ktorý nevie vyhotoviť rzzp.

A ešte má tú drzosť a pýta si za túto nevedomosť peniaze

0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

to sa asi netýka len BB,ale celého Slovenska, konkretne klientov VSZP - ak vedia na pracovisku VSZP povedat pozadovane udaje vid http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=564#
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
benka Pozri príspevok
A ešte má tú drzosť a pýta si za túto nevedomosť peniaze

Veru tak. A nepomohlo ani predloženie pokynov na vyplnenie tlačiva B zo stránky www.rzzp.sk, kde je jasne uvedené čo sa uvádza na r.26. Keď klient volal začal som pochybovať o správnosti vyplnenia.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
skonline Pozri príspevok
to sa asi netýka len BB,ale celého Slovenska, konkretne klientov VSZP - ak vedia na pracovisku VSZP povedat pozadovane udaje vid http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=564#
Ale prečo nechcú robiť aj X- kové RZZP ? Veď to je univerzálne tlačivo, či nie ?
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

benka Pozri príspevok
Ale prečo nechcú robiť aj X- kové RZZP ? Veď to je univerzálne tlačivo, či nie ?
S tým mám skúsenosti aj ja ,nechcú X-kové tlačivá,povedali mi, prečo si to komplikujem,keď S-kové je jednoduchšie.
To sa mi stalo minulý rok, ja som sa sťažovala priamo no riaditeľstve VšZP v Bratislave,pán riaditeľ sa mi písomne ospravedlnil,že ešte nemali žiadnu sťažnosť na pobočky!!!!!!!!
Asi by sa mal postaviť do radu a odniesť si svoje RZZP ,aby sa presvedčil.Alebo sa sťažujte vštci ,lebo to vyzerá,že len ja som nespokojná a všetko je v poriadku!!!???
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

balunka Pozri príspevok
S tým mám skúsenosti aj ja ,nechcú X-kové tlačivá,povedali mi, prečo si to komplikujem,keď S-kové je jednoduchšie.
To sa mi stalo minulý rok, ja som sa sťažovala priamo no riaditeľstve VšZP v Bratislave,pán riaditeľ sa mi písomne ospravedlnil,že ešte nemali žiadnu sťažnosť na pobočky!!!!!!!!
Asi by sa mal postaviť do radu a odniesť si svoje RZZP ,aby sa presvedčil.Alebo sa sťažujte vštci ,lebo to vyzerá,že len ja som nespokojná a všetko je v poriadku!!!???
Ja som sa vlani tiež sťažovala na pobočke v VšZP kde nechceli klientovi uznať RZZP na X-kovom tlačive, pracovníčka mi poveda že to nie je dobre lebo že to musím brať v širších súvislostiach , ale o aké širšie súvislosti by malo ísť už nevedela povedať. Tiež to bolo riešené cez riaditeľstvo v Bratislave.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Debata sa rozbehla aktuálnym smerom
a je tiež zaujímavá, ale všetci sme tu .
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR

Je ešte na porade téma, kde nie je mrník ?
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Ja sa vrátim k pôvodnej téme. Ja som za ročné zúčtovanie pýtala do 500,- Sk, aj to som mala problémy, pretože takmer všetci platia do ZP hociako, takže som si musela zisťovať platby na ZP. Dokonca sa niektorí na mňa pozerali, že koľko od nich pýtam.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Monika V. Pozri príspevok
Ja sa vrátim k pôvodnej téme. Ja som za ročné zúčtovanie pýtala do 500,- Sk, aj to som mala problémy, pretože takmer všetci platia do ZP hociako, takže som si musela zisťovať platby na ZP. Dokonca sa niektorí na mňa pozerali, že koľko od nich pýtam.
Na to je jediný spôsob, vrátiť a povedať, že nech si to urobia sami....Myslím, že my bez vypracovania RZZP prežijeme
0 0
Ežor Ežor

Ežor je offline (nepripojený) Ežor

Pracujem ako samostatná účtovníčka u súkromníka. Majitelia majú 3 firmy. 1xJU, 2xPU, platcovia DPH, robím hlásenie na colnicu, cestovné príkazy, mzdy pre 8 zamestnancov a 4 dohodárov, inventúry v 2 prevádzkach, vystavujem faktúry, uhrádzam príkazy do banky. Som dievča pre všetko, robím aj to čo nie je v popise práce účtovníčky a mzdárky. Plat 13 000 / z toho 5000 len tak/. Majiteľovi sa to zdá veľa. Má pravdu?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Ežor Pozri príspevok
Pracujem ako samostatná účtovníčka u súkromníka. Majitelia majú 3 firmy. 1xJU, 2xPU, platcovia DPH, robím hlásenie na colnicu, cestovné príkazy, mzdy pre 8 zamestnancov a 4 dohodárov, inventúry v 2 prevádzkach, vystavujem faktúry, uhrádzam príkazy do banky. Som dievča pre všetko, robím aj to čo nie je v popise práce účtovníčky a mzdárky. Plat 13 000 / z toho 5000 len tak/. Majiteľovi sa to zdá veľa. Má pravdu?
Nemá!! Je to málo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ežor Pozri príspevok
Pracujem ako samostatná účtovníčka u súkromníka. Majitelia majú 3 firmy. 1xJU, 2xPU, platcovia DPH, robím hlásenie na colnicu, cestovné príkazy, mzdy pre 8 zamestnancov a 4 dohodárov, inventúry v 2 prevádzkach, vystavujem faktúry, uhrádzam príkazy do banky. Som dievča pre všetko, robím aj to čo nie je v popise práce účtovníčky a mzdárky. Plat 13 000 / z toho 5000 len tak/. Majiteľovi sa to zdá veľa. Má pravdu?
Neviem, čo znamená 5 000 len tak....nie je vidno, koľko majú tie firmy dokladov, ale ak principiálne počítam, že PÚ pod 6 000 nerobím nikdy - to je už 12 000 a ak zvážim, že DPH a mzdy určite má pravdu len so svojho subjektívneho hľadiska. Mne sa to na prvý pohľad /nevieme rozsah dokladov/ zdá málo....
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

evina Pozri príspevok
Na to je jediný spôsob, vrátiť a povedať, že nech si to urobia sami....Myslím, že my bez vypracovania RZZP prežijeme
No veď ano, už aj dnes potom čo som si prečítala, tak to lacnejšie ako za 500 robiť nebudem. Ja síce ešte nie so taká zabehnutá, nemám toľko práce a pomôže každá koruna, ale bez tých problémov sa zaobídem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Neviem, čo znamená 5 000 len tak....nie je vidno, koľko majú tie firmy dokladov, ale ak principiálne počítam, že PÚ pod 6 000 nerobím nikdy - to je už 12 000 a ak zvážim, že DPH a mzdy určite má pravdu len so svojho subjektívneho hľadiska. Mne sa to na prvý pohľad /nevieme rozsah dokladov/ zdá málo....
Málo? Je to almužna. Preboha u nás upratovačka pod 10 tisíc metlu neberie do ruky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Málo? Je to almužna. Preboha u nás upratovačka pod 10 tisíc metlu neberie do ruky.
Ale nie všade sú tak upratovačky dobre platené ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Ale nie všade sú tak upratovačky dobre platené ...
TO je pravda, ale aj tak. Neviem si predstaviť tú zodpovednosť za toľko peňazí, keď náplň práce je taká obširná.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tiež treba vziať do úvahy, ze Ežor je zamestnaná - nemá žiadnu réžiu....
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Tak isto berme do úvahy aj pracovnú vyťaženosť a výkonnosť u zamestnanca na 8 hodinový pracovný čas. Tiež ma prekvapuje ak si samostatná účtovníčka vo firme zrazu priberie aj mzdovú a personálnu agendu. To svedčí buď o tom, že "má čas" alebo nevie povedať, že je to úplne iná parketa, čo s účtovníctvom ako takým nemá nič spoločné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať