Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sway
Vysvetlím - tých 500 pýtam od takého čo má napr. príjmy zo ZČ a z prenájmu svojej garáže. Ide o nahodenie 2 papierov do tlačiva Dp - robím to v SW.., neviem ale prišlo mi unfér pýtať za 10 minútovú robotu viac.:p
sway, nejde len o 10 min. robotu ale aj o know-how. Ten kto nevie do ktorých riadkov to nahádzať sotva to spraví za desať min.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
kukučka
Myslím že búrlivá väčšina tých, ktorí tu píšu je z fachu poctivých účtovníkov a nebudeme na seba útočiť, ale pomáhať si. Všetci píšete, aké boli začiatky ťažké a ako sa treba naučiť pracovať s klientom a cenami. Prosím neodsudzujte tých, ktorí to robia bez živnosti, lacno, nepoznáte ich pomery. Určite ste ich svojimi radami povzbudili aby predsa do tej živnosti išli a nebáli sa pýtať viac.

Vonia to tu človečinou a v tomto predsviatočnom čase sa mi žiada napísať
Pán Boh zaplať !
súhlasím

absolútne nesúhlasím !!! - doplácame na to ! - kazí to trh a keď budete vo vlaku už s nami budete mať rovnaký názor...

Myslím, že nik tu nieje milionár z vedenia účtovníctva , bez ohľadu na pomery - musíme pracovať a nesmieme sa podceňovať....
Všetkým držím palce - máme toho veľa.....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
evina
sway, nejde len o 10 min. robotu ale aj o know-how. Ten kto nevie do ktorých riadkov to nahádzať sotva to spraví za desať min.
v tom máš pravdu, ale asi by mi nik nedal viac..., ale súhlasím - koľko by bolo OK? - tuším ten cenník ozaj urobme !!!
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

pyton
A účt. závierka nič? Keby som nebola na tejto porade, tak neuverím, že existuje aj cena 500,- Sk za DP /ani to relatívne najľahšie/. Nikdy som sa s tým nestretla ani z počutia, skôr so sumou 5000,-. Aj to je pre mňa poznanie. Tá cena 500,- mi pripadá ako množstevná zľava pre DP zamestnancov hypermarketu, ktorí sú tam zamestnaní švarc systémom Inak super príspevky.
5000,- za DP ? Asi si z Bratislavy, však ? Môžu to brať tak daňoví poradcovia, podľa mojich skúseností je realita skôr taká, ako píše sway. (A celkom na okraj, my vlastne DP ani nemôžeme fakturovať, bolo by to nedovolené podnikanie. Ja aspoň vždy uvádzam nanajvýš spracovanie podkladov pre DP). A ešte k mv66 - samozrejme, že by nešlo o nejaký fixný cenník, určite účtovník s 30-ročnou praxou nebude mať ceny ako absolvent rekvalifikačného kurzu, svoje do cine povie aj ponuka a dopyt. Ale už z diskusie vyplýva, že tie ceny sú naozaj príliš rozhádzané. Nejaké orientačné hranice resp. spôsob určovania ceny by určite väčšina z nás privítala. (A neviem, či by sme do tejto témy nemali prizvať Mojsejovú ).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Andrej rv, áno pýtajú do daňoví poradcovia, myslím si, že nielen z Blavy. A o to ide, že realita je ako píše sway ale podľa mňa nemala by byť.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

To rozhodnutie ísť na ŽL kdesi v nás je, neplavcovi - rozumej marcovému účtovníkovi ale chýba odvaha skočiť, bojí sa nevyžije či neprežije.
To Pán Boh zaplať patrí Vám všetkým za pomoc a nezištné rady.
Veľmi si to vážim.

Sway tá vôňa človečiny ide najmä od Teba,

vďaka za posotenie -
ja do tej vody skočím!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andrej_rv
5000,- za DP ? Asi si z Bratislavy, však ? Môžu to brať tak daňoví poradcovia, podľa mojich skúseností je realita skôr taká, ako píše sway. (A celkom na okraj, my vlastne DP ani nemôžeme fakturovať, bolo by to nedovolené podnikanie. Ja aspoň vždy uvádzam nanajvýš spracovanie podkladov pre DP). A ešte k mv66 - samozrejme, že by nešlo o nejaký fixný cenník, určite účtovník s 30-ročnou praxou nebude mať ceny ako absolvent rekvalifikačného kurzu, svoje do cine povie aj ponuka a dopyt. Ale už z diskusie vyplýva, že tie ceny sú naozaj príliš rozhádzané. Nejaké orientačné hranice resp. spôsob určovania ceny by určite väčšina z nás privítala. (A neviem, či by sme do tejto témy nemali prizvať Mojsejovú ).
Prosím kde si takéto tvrdenie našiel ? - hoď §, vďaka !
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
vrelá vďaka !!! - znova opakujem, dajte sa ľudkovia do toho - je z toho aj radosť a podpora sa tu určite nájde!!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sway
Prosím kde si takéto tvrdenie našiel ? - hoď §, vďaka !
Sway ja neviem, či je na to presný §, ale stretla som sa tiež s názorom, že DP ak sa za to platí, by mal vypracovávať daňoví poradca. Ja na faktúre uvádzam /spomínam to už vyššie/
...príprava podkladov na spracovanie DP.. a to si vystaví predsa potom daňovník sám
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
evina
Sway ja neviem, či je na to presný §, ale stretla som sa tiež s názorom, že DP ak sa za to platí, by mal vypracovávať daňoví poradca. Ja na faktúre uvádzam /spomínam to už vyššie/
...príprava podkladov na spracovanie DP.. a to si vystaví predsa potom daňovník sám
...........nedalo mi to volala som svojej auditorke - lebo moji klienti chcú aby som im pod vypracoval: dala samozrejme svoje meno.
Takže auditorka mi jednoznačne povedala, že DP môžem kľudne podpísať aj sa k tomu priznať, že som ho vypracovala, len za firmu si ho samozrejme podpisuje živnostník, či podnikateľ -ako zodpovedný.
Niekedy v minulosti chceli daňový poradcovuia presadiť, aby sa každé DP dalo im na "podpis" , resp, že ho môžu vypracovať len oni - ale to neprešlo!!!
Nech každý spraví ako uzná za vhodné - ja to s kľudom podpíšem, vôbec sa nebojím...:p
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

kukučka
To rozhodnutie ísť na ŽL kdesi v nás je, neplavcovi - rozumej marcovému účtovníkovi ale chýba odvaha skočiť, bojí sa nevyžije či neprežije.
To Pán Boh zaplať patrí Vám všetkým za pomoc a nezištné rady.
Veľmi si to vážim.

Sway tá vôňa človečiny ide najmä od Teba,

vďaka za posotenie -
ja do tej vody skočím!
Brzdi, kukucka, najprv si spocitaj, ci sa ti neoplatia dohody, prikazne zmluvy, vlastna s.r.o. Odvodove zatazenie je vysoke, tak neskac bezhlavo. Ja teraz mam na to vlastnu s.r.o., zivnost sa mi vobec neoplatila.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sway
...........nedalo mi to volala som svojej auditorke - lebo moji klienti chcú aby som im pod vypracoval: dala samozrejme svoje meno.
Takže auditorka mi jednoznačne povedala, že DP môžem kľudne podpísať aj sa k tomu priznať, že som ho vypracovala, len za firmu si ho samozrejme podpisuje živnostník, či podnikateľ -ako zodpovedný.
Niekedy v minulosti chceli daňový poradcovuia presadiť, aby sa každé DP dalo im na "podpis" , resp, že ho môžu vypracovať len oni - ale to neprešlo!!!
Nech každý spraví ako uzná za vhodné - ja to s kľudom podpíšem, vôbec sa nebojím...:p
Zrejme vtedy som to počula, lebo viem, že je to už asi 3-4 roky dozadu, ale ináč tiež nemám s takýmito vecami problém.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Hneď teraz to nebude a bezhlavo tiež nie, ale kde nič nie je ...
Chcem dotáciu aspoň na počítač. Práve som čítala tému okuliare a sú tam cenné info o počítači, nechcem poúčať skúsenejších, ale oplatí sa čítať.
Ale sem to neveľmi patrí, chce to po daniach novú tému. Idem pracovať!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

evina
sway, nejde len o 10 min. robotu ale aj o know-how. Ten kto nevie do ktorých riadkov to nahádzať sotva to spraví za desať min.
Absolútny súhlas, zákony sú stále ťažšie a ťažšie, zorientovať sa v nich je aj pre nás, čo to pravidelne sledujeme veľký problém a zákony samotné vôbec nestačia, k tomu treba stále sledovať, či nevyšiel metodický pokyn, usmernenie z MFSR, DR SR, či sa "nezmenil výklad" nejakého paragrafu, potom samozrejme komentáre k zákonu, potom prednášky a školenia s nákupom ďalšej literatúry, ďalšie samoštúdium, denná tlač, odborná tlač, vlastné poznámky a keď po týchto peripetiách mi donesie niekto podklady k vypracovaniu DP a povie, že vy to máte za 10 minút, tak sa zľaknem a hneď tuším, že aj to bude chcieť za cenu 10 minút. A keď má takýto postoj k tejto problematike odborník, tak mi je z toho smutno, že si vôbec neváži vlastnú prácu a podkopáva ceny aj nám ostatným.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

sway
Prosím kde si takéto tvrdenie našiel ? - hoď §, vďaka !
Pred 3 - 4 rokmi bol o tom článok v niektorom z časopisov (Poradca podnikateľa, Poradca .., už si nepamätám). Nespomínam si, že či tam bol aj konkrétny §, ale odvtedy mám zafixované nefakturovať vyplnenie DP. Ale môžeš mať pravdu, že to mohla byť len snaha daňových poradcov udržať si monopol.
0 0
silveco silveco

silveco je offline (nepripojený) silveco

Trošku oleja do ohňa pridám aj ja. Myslím si,že je voľná tvorba cien,je to vec ponuky a dopytu,robím JÚ aj za 5 Sk za položku,ale aj za 15 Sk za položku zaúčtovanú v peňažnom denníku, PÚ tak okolo 25 - 28 Sk.Zatial to funguje. Na začiatku si vysvetlíme pravidlá hry,čo chcem ja od klienta,čo mu ponúkam,aká je moja predstava o spolupráci,povie si on ,čo chce, všetko dáme na papier,dohodneme pravidlá hry,ceny ,dátumy a fungujeme.Na argumenty " ale ved ona to robí lacnejšie" odpovedám: " nech sa páči choď k nej,ale najprv zaplať čo som Ti urobil ja". A čuduj sa svete všetko ide väčšinou ,tak ako ja chcem. Je ale tiež pravda,že sú aj taký podnikatelia,čo špekulujú a chytráčia,len aby ušetrili na účtovníkovi nejakú tú korunu.Nedá sa zovšeobecniť,či za daňové 500 Sk alebo 1000 Sk. Všetko je to vec toho,aké zložité je to daňové, býva daňové za 500Sk ,ale aj za 5500Sk.Dnes sa musí platit aj za rozum,len sa netreba báť pýtať to čo Ti patrí. A na záver jedna skúsenosť od notára. Za overenie akože originálu ,ktorý mal 12 listov formátu A4 som zaplatil tuším 571 Sk,prefotenie na kopírke,asi okolo päť roznych pečiatok okolo toho,nejaký zápis do knihy, všeho-všudy 10 minútová manuálna činnosť. Prajem pevné nervy ešte do konca marca.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andrej_rv
Pred 3 - 4 rokmi bol o tom článok v niektorom z časopisov (Poradca podnikateľa, Poradca .., už si nepamätám). Nespomínam si, že či tam bol aj konkrétny §, ale odvtedy mám zafixované nefakturovať vyplnenie DP. Ale môžeš mať pravdu, že to mohla byť len snaha daňových poradcov udržať si monopol.
Je to asi tak, viď môj príspevok 173, asi sme to tam čítali obaja, lebo ja to otvtedy fakturujem ako ...prípravu podkladov k vyplneniu DP...
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

mv66
Brzdi, kukucka, najprv si spocitaj, ci sa ti neoplatia dohody, prikazne zmluvy, vlastna s.r.o. Odvodove zatazenie je vysoke, tak neskac bezhlavo. Ja teraz mam na to vlastnu s.r.o., zivnost sa mi vobec neoplatila.
Neviem aky je rozdiel medzi odvodovym zatazenim zivnostnika a zamestnanca. Teda predpokladam, ze si zamestnana v tej sro.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Co sa tyka toho cennika, som tiez za. Tento tyzden som bola u jedneho pravnika. Vy tiahol na mna zakon, ktory im ukalada ceny za ukony. A co mi sme horsi ako pravnici. Konstatujem, ze uctovnik musi vediet este viac ako ten pravnik. Mame sirsi okruh vedomosti(teda mali by sme mat). Pravnici a advokati maju komoru, ktora lobuje vo vlade a tym padom maju zakon o cene. My uctovnici mame tiez komuru, ale je na dve veci. Ved kedysi bolo uctovnictvo viazana zivnost a dnes je volna. Aj ta certififacia. Iba nam zozrala peniaze a co z toho. Snad sa zide. Vylievam si tu dusu, lebo som dostala teraz firmu, ktoru robil obyvackovy uctovnik. Tak som rozladena.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
vidím že sa tu všedci do mňo "obuli" ale nik sa nevyjadril koľko berie za také jednoduché DP (závislá činnosť + príjem z prenájmu 60 000,-, nič iné tam nemá - vôbec neišlo o podnikateľa!)
nemyslím si že som z tých čo kazia trh - vážim si svoju prácu - pýtam si myslím za ňu primerane a snažím sa k tomu postrčiť i tých zo slabších regiónov, v mnohých debatách čo tu odzneli, aby si pýtali za svoju prácu viac...
možno ste len prebehli môj príspevok a reagujete lan na viditeľných 500,- sk.

asi sme už komplet v strese....vydržme do 31.3.2005 a bude lepšie!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať