Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ahojte. tie ceny v cenníku sú cca také aké aj účtujem.
Ale mám problém vyúčtovať Podvojné účtovníctvo - platca DPH, ktoré ja len na koci roka kontrolujem s pani, krorá to celý rok robila, a sem-tam sa ma opýtala, čo a ako má zaúčtovať, ona tomu rozumie tak cca na 1/2 ale snaží sa, len na DP nemá odvahu a ani nevie. Ja som si počítala hodiny strávené u nej vo firme cca 45hod., ktoré som kontrolovala účto za celý rok. To obnášalo skontrolovať všetky účty, čo vlastne na nich je a či je to správne a ak nie, tak opravy. Zisťovanie stavu pohľadávok a záväzkov a prípadné riešenie chýb. Majetok - kontrola odpisov, aj 3x autá na leasing. Mzdy - kontrola zaúčtovania, RZ 3x, cez rok, riešenie str.lístkov a rezervy, časové rozlíšenia. No všetko, čo obnáša závierka PU. Ale doklady som nenahadzovala (možno nejakých pár k uzávierke). Daňové priznanie, Výkazy a Poznámky som robila sama. Poradí mi niekdo ? ďakujem.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ahojte, ešte k tomu cenníku.
V JU si ja počítam položky PD + VF + DF, ja viem, že potom je tam vlastne VF a DF 2x započítaná, ale ak ich nahadzujem a potom robím úhradu, tiež sú to dva kroky, nie ? A to ešte nehovorím, ak tie VF vystavujem ja sama.
čo si o tom myslíte ?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Podľa mňa sú to odborné práce, ktoré by som podľa CÚP 2009 účtovala: b)4. Popripade kontrolu dokladov ako menej náročné práce: b)3.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zuzanak1 Pozri príspevok
ahojte, ešte k tomu cenníku.
V JU si ja počítam položky PD + VF + DF, ja viem, že potom je tam vlastne VF a DF 2x započítaná, ale ak ich nahadzujem a potom robím úhradu, tiež sú to dva kroky, nie ? A to ešte nehovorím, ak tie VF vystavujem ja sama.
čo si o tom myslíte ?
Máš pravdu.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
m.hladka Pozri príspevok
Máš pravdu.
mám pravdu akože to dobre počítam, keď nepočítam len položky PD ale plus VF a DF, lebo všade sa píše len o položkách PD?
Naposledy upravil Zuzanak1 : 21.03.09 at 16:18
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
m.hladka Pozri príspevok
Podľa mňa sú to odborné práce, ktoré by som podľa CÚP 2009 účtovala: b)4. Popripade kontrolu dokladov ako menej náročné práce: b)3.
no pekne je to v tom Cenníku 2009 rozpísané, pozrela som si ho až teraz.
ono by sa to vzťahovalo na b)4, len tá hod. sadzba sa mi zdá nejak veľa. To sú asi sazdby, ktoré účtovníčky fakturujú ako živnostníčky. Ja to robím len tak bez papiera, tak asi cca za r. 2008, 500,-/hod.? Minulý rok som zobrala 220,- na hod., to bude dosť veľký skok.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Bez papiera by to aj mohlo byť, pretože ak si odrátaš daň, odvody do SP a ZP a k tomu náklady spojené s prácou.....
Preto sme asi "drahé", lebo toto nikto nevidí.
Hm, a bez papiera sa dobre robí, ak mám k tomu ešte teple miestečko.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
m.hladka Pozri príspevok
Bez papiera by to aj mohlo byť, pretože ak si odrátaš daň, odvody do SP a ZP a k tomu náklady spojené s prácou.....
Preto sme asi "drahé", lebo toto nikto nevidí.
Hm, a bez papiera sa dobre robí, ak mám k tomu ešte teple miestečko.
to je pravda, že sa dobre robí. ja som zamestnaná v jednej firme, kde sa ma síce šéf snaží presvedčiť, aby som si urobila živnosť, a ostatné robím len tak "bez", ale klient vie, že keby chcel doklad, tak je to drahšie, a zatiaľ im ten papier nechýba. a náklady spojené s prácou mám tiež.
no a o tom "teplom miestečku" by sa dalo rozprávať, najteplejšie mám asi doma.
Naposledy upravil Zuzanak1 : 22.03.09 at 08:09
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

neviem, ci mam na moju otazku zalozit skor novu temu, ale vyskusam ju zadat tu...

ako riesite situaciu s klientom, ked on chce do uctovnictva zaevidovat take doklady, kt. vy nedoporucujete uctovat (alebo ak ano, tak nedanovo resp. VNZD)?

Mam jednu klientku - zivnostnicku, kt. si proste postavila hlavu a napriek mojmu odporucaniu nedavat do uctovnictva 3x mobilny telefon alebo ubytovania ci uz v SR alebo zahranici (poskytuje sluzbu len v okoli svojho bydliska a fakturuje z 99% len jedinemu odberatelovi, kt. ma sidlo 10km od jej adresy podnikania, pripadne uz z faktury je jasne, ze tu pracu vykonala doma) a zaroven som odmietla robit cestovne prikazy (bude si ich robit sama). A potrebujem to dako dostat na papier aj s jej podpisom, aby v pripade buducej danovej kontroly som bola kryta, ze to nie je moja chyba ked nieco nebude v poriadku.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím poradíte mi, s.r.o. - mesačný platca dph, VF ročne 100, zahraničných 10, PF ročne 310, zahraničných 30, komplet sklad-čiže aj uzávierky-skoro zo všetkých prijatých fa dávam hodne položiek na sklad, majetok, odpisy, pokl. dokl. 350 ročne, ID-200ročne. Dosť náročne zápočty faktúr, nakoľko platia na viackrát zahraničný a sami si odrátavajú, čo majú zaplatiť nám, koľkokrát aj zle, 4 účty, kontroly úhrady-upomienky, dokonca hradím všetky faktúry z účtov.komplet všetka administratíva. Koľko by som mala mesačne účtovať?
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Ahojte - budem vďačná za Váš názor na cenu (mesačnú) za vedenie PÚ + mzdy (2 zamestnanci) pre sro prevádzkujúcu ambulanciu obvodného lekára. Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Jana_clenka Pozri príspevok
Ahojte - budem vďačná za Váš názor na cenu (mesačnú) za vedenie PÚ + mzdy (2 zamestnanci) pre sro prevádzkujúcu ambulanciu obvodného lekára. Ďakujem.
Janka, keď si prečítaš viacero príspevkov v tejto téme prídeš na to, že cena sa pohybuje v závislosti od množstva práce, ktoré sa zvyčajne vyjadruje počtom dokladov. Z tvojho zadania sa ťažko dá posúdiť, či je to za 100 € ale za 500 €.
skús pozrieť sem:
http://www.porada.sk/t97566-p17-cup-...ok-2009-a.html
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, mam noveho klienta, neviem kolko zapytat za stvrtrok, je to platca DPH (kvartal). Za kvartal ma 61 prijatych fa, 58 vydanych (ja som ich nahadzovala) + v denniku mam 272 skupin zapisov. Viem ze v cenniku je zapis 501,343/221 ako jedna polozka, ale ako si to pocitate, ked mne program (MRP) ukazuje skupiny zapisov alebo potom zapisy ale 501,343/221 ako dva zapisy. Takze spolu tam mam 600 zapisov. Klient nema zamestnancov. Ak uctujete pausal mesacne, tak potom este nauctujete aj DP+rocna uct.zavierka alebo to je zahrnute v mesacnom pausali?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

neviete mi niekto narychlo poradit?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kuk sem:
http://www.porada.sk/t97566-cup-2009...tml#post901253
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

[quote=liba2;1023398]Janka, keď si prečítaš viacero príspevkov v tejto téme prídeš na to, že cena sa pohybuje v závislosti od množstva práce, ktoré sa zvyčajne vyjadruje počtom dokladov. Z tvojho zadania sa ťažko dá posúdiť, či je to za 100 € ale za 500 €.

Ďakujem moc za odpoveď, aj som zvažovala, či uviesť množstvá dokladov, ale predpokladla som, že tou "ambulanciou obvodného lekára" poviem dostatok - sú to zväčša rovnaké účt.jednotky a chcela by som sa práve vedieť porovnať s niekým "podobným". Lekári sa môžu predpokládám navzájom tiež porovnávať - kto koľko platí za účto a nerada by som bola "ustrelená" ani hore ani dole.
Podľa spomínaného cenníka som v priemere, ale zas keď čítam niektoré príspevky v tejto téme, tak som zrejme drahá - preto by som sa rada vedieť porovanať. Ešte raz moc ďakujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ja viem o tom aj som sa snazila si zadat cenu podla toho (mam to pekne doma vytlacene) len napr. pri tom pausali platca DPH mes. poplatok napr. min 136 - je tam poznamka, ze zahrna vsetky uctovnicke prace - znamena to ze cele uctovnictvo za rok bude stat klienta 12x136 vsak? je to uz aj s roc.uctovnou zavierkou vsak?
Naposledy upravil nika.sum : 22.04.09 at 17:06
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľko by ste mesačne brali od firmy, ktorá vedie PU, je štvrťročný platca DPH, ale v súčasnosti má položiek možno 20 za mesiac?? Minimum?? Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľko by ste mesačne brali od firmy, ktorá vedie PU, je štvrťročný platca DPH, ale v súčasnosti má položiek možno 20 za mesiac?? Minimum?? Ďakujem.
Prosím, odpovie mi niekto,beriete aj v takomto prípade minimum, teda cca 130 EUR?
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať