Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
ďakujem za podporu
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, dohodla som sa na paušáli 140 EUR, na začiatku roku. Ale vtedy mal položiek možno cca 50-80/mesačne.
Celkom ale za prvý polrok má 1700 pol. Je to s.r.o., mesačný platca dph s 2 zamestnancami a 2 dohodármi. Sklad si vedie sama predavačka. O koľko by ste zdvihli mesačný paušál v takom prípade?
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, dohodla som sa na paušáli 140 EUR, na začiatku roku. Ale vtedy mal položiek možno cca 50-80/mesačne.
Celkom ale za prvý polrok má 1700 pol. Je to s.r.o., mesačný platca dph s 2 zamestnancami a 2 dohodármi. Sklad si vedie sama predavačka. O koľko by ste zdvihli mesačný paušál v takom prípade?
Ďakujem.
Čo počítaš ako položku - jeden riadok zápisu v účtovnom denníku?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

veronikasad Pozri príspevok
Čo počítaš ako položku - jeden riadok zápisu v účtovnom denníku?
Áno, prečo?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

napr. ked som potrebovala urcit pocet poloziek v omege, tak v denniku zapisov je napr. jedna fa so zapisom 5xx, 343, 548(zaokruhlenie)/321 na 4 riadkoch... a keby som tam dala cenu hoci aj 15,-sk tak len za ten jeden doklad by to bolo 4x15 = 60,- co sa mi zdalo prilis vela... preto som osobitne spocitala polozky v kazdom type pohybu a urcila cenu samostatne pre faktury a samostatne pre ostatne polozky... okrem faktur boli vsetky zapisy napr. 321/221 v jednom riadku ako jedna polozka... a tak som to aj zakomponovala do zmluvy... po polroku som podla toho stanovila pausal ale s dodatkom ked sa vyrazne zvysi pocet poloziek, tak sa pausal opat upravi

tiez mam ale dotaz kolko pytat... crta sa mi novy klient, kt. by som mala zalozit sro a potom uctovat... ma to byt pohostinstvo, nechce byt platca sro, tak sa dobrovolne registrovat nebude... napriek tomu by som chcela doklady spracovavat bud stvrtrocne alebo mesacne (podla toho ako casto budu chciet vediet vysledovku) a doklady mi nachystaju tak ako si poviem plus ich aj polepia (predkonty a spol.). Ja ich tym padom uz nemusim triedit, zoradovat ale "len" nahodim. Ako urcit cenu za polozku v tomto pripade?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

andreaS Pozri príspevok
napr. ked som potrebovala urcit pocet poloziek v omege, tak v denniku zapisov je napr. jedna fa so zapisom 5xx, 343, 548(zaokruhlenie)/321 na 4 riadkoch... a keby som tam dala cenu hoci aj 15,-sk tak len za ten jeden doklad by to bolo 4x15 = 60,- co sa mi zdalo prilis vela... preto som osobitne spocitala polozky v kazdom type pohybu a urcila cenu samostatne pre faktury a samostatne pre ostatne polozky... okrem faktur boli vsetky zapisy napr. 321/221 v jednom riadku ako jedna polozka... a tak som to aj zakomponovala do zmluvy... po polroku som podla toho stanovila pausal ale s dodatkom ked sa vyrazne zvysi pocet poloziek, tak sa pausal opat upravi

tiez mam ale dotaz kolko pytat... crta sa mi novy klient, kt. by som mala zalozit sro a potom uctovat... ma to byt pohostinstvo, nechce byt platca sro, tak sa dobrovolne registrovat nebude... napriek tomu by som chcela doklady spracovavat bud stvrtrocne alebo mesacne (podla toho ako casto budu chciet vediet vysledovku) a doklady mi nachystaju tak ako si poviem plus ich aj polepia (predkonty a spol.). Ja ich tym padom uz nemusim triedit, zoradovat ale "len" nahodim. Ako urcit cenu za polozku v tomto pripade?
Ja mám zápis v denníku jednoduchú faktúru s DPH vlastne 2 riadky- 2 položky. A tak aj rátam.
A takú firmu, čo mi všetko lepia a ja len nahadzujem mám. A riešim to tak, že vyrátam cenu a odrátam za lepenie tak cca 50 Eur. Ale tiež by som sa rada dozvedela, ako to riešia ostatní, či by nebola nejaká pomôcka, napr. menej od položky...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, dohodla som sa na paušáli 140 EUR, na začiatku roku. Ale vtedy mal položiek možno cca 50-80/mesačne.
Celkom ale za prvý polrok má 1700 pol. Je to s.r.o., mesačný platca dph s 2 zamestnancami a 2 dohodármi. Sklad si vedie sama predavačka. O koľko by ste zdvihli mesačný paušál v takom prípade?
Ďakujem.
Neskúsi mi niekto povedať svoj názor na vyššie uvedené? Ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

iwett: ked si to vezmes, tak je to cca 4x tolko ako predtym... vacsinou zaberie, ked povies: viete je to 4x tolko dokladov ako bolo predtym, ale cenu nebudeme pocitat 4x 140 ale (napr.) 2x140 = 280...

je to taky chytak "a la zlava".. ze mozes pytat az 4x tolko ale ty by si chcela len tych 2x alebo 2,5x
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

andreaS Pozri príspevok
iwett: ked si to vezmes, tak je to cca 4x tolko ako predtym... vacsinou zaberie, ked povies: viete je to 4x tolko dokladov ako bolo predtym, ale cenu nebudeme pocitat 4x 140 ale (napr.) 2x140 = 280...

je to taky chytak "a la zlava".. ze mozes pytat az 4x tolko ale ty by si chcela len tych 2x alebo 2,5x
Ďakujem, len ja som chcela vedieť, koľko mesačne by ste brali od takej firmy. Paušál. Stačilo by tých 280??Dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Neskúsi mi niekto povedať svoj názor na vyššie uvedené? Ďakujem
Ivetka, neviem v ktorom meste podnikáš. Ale držať sa cenníka na PORADe a účtovať položku z účtovného denníka z PU - s takou cenou by som vo svojom regione neuspela.
Prečítaj si predch. príspevky - za položku aj v PU sa väčšinou považuje jedna PO /vyšlá fa/, záväzok /došlá fa, ostatné záväzky/, príp. jeden zápis na bankovom výpise.
Pri internom doklade - cena sa odvíja od počtu zápisov.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

veronikasad Pozri príspevok
Ivetka, neviem v ktorom meste podnikáš. Ale držať sa cenníka na PORADe a účtovať položku z účtovného denníka z PU - s takou cenou by som vo svojom regione neuspela.
Prečítaj si predch. príspevky - za položku aj v PU sa väčšinou považuje jedna PO /vyšlá fa/, záväzok /došlá fa, ostatné záväzky/, príp. jeden zápis na bankovom výpise.
Pri internom doklade - cena sa odvíja od počtu zápisov.
Takže z penažného denníka sa položky neberu? To zrátaš počet fa, + počet zápisov na BU + počet zaúčtovaných VD a PD ?
Veronika a kolko by si mesačne zobrala od takej firmy čo som sa pýtala? Ďakujem, pomohla by si mi velmi.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Takže z penažného denníka sa položky neberu? To zrátaš počet fa, + počet zápisov na BU + počet zaúčtovaných VD a PD ?
Veronika a kolko by si mesačne zobrala od takej firmy čo som sa pýtala? Ďakujem, pomohla by si mi velmi.
ano, rátam to tak ako píšeš. Z počtu položiek v účt.denníku ti neviem povedať cenu.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

veronikasad Pozri príspevok
ano, rátam to tak ako píšeš. Z počtu položiek v účt.denníku ti neviem povedať cenu.
DF 230
VF: 93
PD: 187
VD: 114
Ucet: 180 /opravené, som inde pozerala/
Mzda odvody: 2 zamestnanci, 2 dohodári
Za polrok.
Môžem poprosiť koľko by mal byť paušál cca??
Naposledy upravil Iwett : 14.07.09 at 11:51 Dôvod: oprava
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

interne doklady ziadne?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

andreaS Pozri príspevok
interne doklady ziadne?
1 leasing a interných 30
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Iwett Pozri príspevok
DF 230
VF: 93
PD: 187
VD: 114
Ucet: 180 /opravené, som inde pozerala/
Mzda odvody: 2 zamestnanci, 2 dohodári
Za polrok.
Môžem poprosiť koľko by mal byť paušál cca??
u mna su po polroku taketo stavy:
DF: 71
VF: 395
PPD: 45
VPD: 109
BU: 567
ID: uz na pocet poloziek v zapise MD/D = 200 (2 leasingy, zauctovanie miezd a zauctovanie skladu)

samotne mzdy ja len zauctujem z podkladov... kontrolujem spravnost skladu, vystavene faktury si natiahnem z ich programu (kde som ponastavovala rozuctovanie, tak samotne nahadzovanie VF mi odpada)

spracovavam stvrtrocne, fakturujem 200,-/mes a musim povedat ze som s touto sumou velmi spokojna.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

andreaS Pozri príspevok
u mna su po polroku taketo stavy:
DF: 71
VF: 395
PPD: 45
VPD: 109
BU: 567
ID: uz na pocet poloziek v zapise MD/D = 200 (2 leasingy, zauctovanie miezd a zauctovanie skladu)

samotne mzdy ja len zauctujem z podkladov... kontrolujem spravnost skladu, vystavene faktury si natiahnem z ich programu (kde som ponastavovala rozuctovanie, tak samotne nahadzovanie VF mi odpada)

spracovavam stvrtrocne, fakturujem 200,-/mes a musim povedat ze som s touto sumou velmi spokojna.
Ďakujem za odpoveď, som trošku zaskočená, lebo som doteraz rátala podľa položiek denníka.
Takže na základe odpovede tých 220, čo sme sa predbežne dohodli je vyzerá, že dobrá suma.
Zaúčtovanie miezd 1-6/09 som zabudla ale aj tak som celkom spokojná, asi sa zmestím do toho.
Naposledy upravil Iwett : 14.07.09 at 17:39
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, som trošku zaskočená, lebo som doteraz rátala podľa položiek denníka.
Takže na základe odpovede tých 220, čo sme sa predbežne dohodli je vyzerá, že dobrá suma.
Zaúčtovanie miezd 1-6/09 som zabudla ale aj tak som celkom spokojná, asi sa zmestím do toho.
S tými zaúčtovanými mzdami je to akurát. Ani som sa veľmi nesekla.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak účtujete paušál napr. neplatca dph JU tak sú v tom zahrnuté aj mzdy, alebo mzdy sú zvlášť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

koľko by ste si pýtali, neplatca dph, má dosť dokladov-penzion, dvoch zamestnancov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať