Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Katka21 Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci, potrebovala by som radu, koľko pýtať za vedenie účtovníctva v Bratislave. Teraz vediem účtovníctvo pre s.r.o. ako zamestnanec, ale uvažujem, že by som začala účtovať na živnosť. Mohol by mi niekto poradiť aké sú aktuálne orientačné ceny za položku v PU, vyprac. výkazu DPH, mzdy, daňové priznanie,...? Našla som iba ceny z r. 2006 - 2007. Ďakujem.
Skús pozrieť aj tu:
http://www.porada.sk/t97566-p27-cup-...ok-2009-a.html
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Ako si oceňujete tvorbu smerníc o účtovníctve? ... počet hodín, počet strán, paušál...?
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

robin1 Pozri príspevok
Ako si oceňujete tvorbu smerníc o účtovníctve? ... počet hodín, počet strán, paušál...?
Nech to budeš počítať akokoľvek, vždy ide o Tvoj čas, ktorý tomu musíš venovať.

Takže ja sa vždy snažím vychádzť z toho, že keď si momentálne objednám akéhokoľvek servisáka, vždy si účtuje minimálne 10,- € za hodinu.
0 0
Katka21 Katka21

Katka21 je offline (nepripojený) Katka21

Ďakujem za cenník. Veľmi mi to pomohlo.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Nahliadol som tu na Porade do nejakych cennikov, v podstate koresponduju aj s mojim, teraz idem jednej s.r.o. vyfakturovat uctovne prace za 2 mesiace:
- 70 poloziek (beriem pausal 33 € do 50 poloziek)
- evidencia pohl. a zavazkov - 25 poloziek
- vystavenie faktur - 7x
- danove priznanie DPH
- Mzdy - 1x TPP, 1x konatel bez prac.pomeru + prihlasky zamestnavatela aj zamestnanca na SP, ZP, prikazy
- kvartalny prehlad o preddavkoch na dan

Toto vsetko vymenovane mi vyslo na 158,65 €. Nie je to podla Vas vela? S.r.o., podvojne ucto som nikomu som nerobil, tak neviem, ako by mohli vychadzat cena..
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
johny18 Pozri príspevok
Nahliadol som tu na Porade do nejakych cennikov, v podstate koresponduju aj s mojim, teraz idem jednej s.r.o. vyfakturovat uctovne prace za 2 mesiace:
- 70 poloziek (beriem pausal 33 € do 50 poloziek)
- evidencia pohl. a zavazkov - 25 poloziek
- vystavenie faktur - 7x
- danove priznanie DPH
- Mzdy - 1x TPP, 1x konatel bez prac.pomeru + prihlasky zamestnavatela aj zamestnanca na SP, ZP, prikazy
- kvartalny prehlad o preddavkoch na dan

Toto vsetko vymenovane mi vyslo na 158,65 €. Nie je to podla Vas vela? S.r.o., podvojne ucto som nikomu som nerobil, tak neviem, ako by mohli vychadzat cena..
Veľa???????????
Práveže málo, veď je to na mesiac 79,3 eur, teda necelých 2400 Sk....
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Mne sa zdalo, ze to vyslo vela Bal som sa tolko pytat, ze odidu k inemu, tu je par ludi, ktori by mu to urobili aj za polovicu..
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

johny18 Pozri príspevok
Mne sa zdalo, ze to vyslo vela Bal som sa tolko pytat, ze odidu k inemu, tu je par ludi, ktori by mu to urobili aj za polovicu..
Pár ľudí, ktorí mu to urobia aj za polovicu, sa nájde vždy. S tým sa musíš zmieriť.

Čo sa týka tej Tvojej ceny, ja by som to dal aspoň na 100,- €/mesiac, ako preddavky, + po skončení roka vyúčtovanie podľa množstva skutočne odvedenej práce. Pokiaľ bolo zaplatené dosť - z vyplatených preddavkov nič nevraciam. Ak bolo zaplatené málo, klient musí doplatiť. Tak to mám aj v zmluvách s klientmi.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

leníča Pozri príspevok
ahojte, potrebujem poradiť. Odchádzam na materskú dovolenku a ostávam robiť v práci mzdy. Je co cca 50 zamestnancov, mesačné výkazy do poisťovní, občas PN zamestnanca, podklady dostanem od majstrovej a vedúceho. Samozrejme v marci ročné zúčtovania všetkým zamestnancom a v júni zdravotné zúčtovanie asi 8 zamestnancov. Personalistiku bude robiť druhá kolegyňa, ktorá je momentálne na rodičovskom. Doteraz som to robila všetko ja. Neviem koľko mám za túto prácu pýtať mesačne a čo potom s RZ a RZZP? Taktiež koľko by mohlo byť za personalistiku.Ďakujem.
Neviem, či Ti môj názor pomôže, ale cena za mzdy sa v "účtovných kruhoch" pohybuje (alebo aspoň by sa mala pohybovať) niekde v rozpätí 8,30 € - 11,60 €/ spracovanie 1 mzdy ... v tom by mali byť zohľadnené už všetky s tým súvisiace úkony, teda vč. RZD, RZ ZP. Samozrejme, sú aj takí, ktorí to robia za podstatne nižšie sumy, ale aj takí, ktorí mali to šťastie a našli firmy, ochotné a schopné zaplatiť za túto službu viac. Aký podiel z toho by malo byť za mzdy a aký za personalistiku netuším, svojim klientom poskytujem tieto služby vcelku.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dobry den, chcela by som sa poradit....
dnes za mnou prisiel jeden "podnikatel", ktoremu sa ozvala socialka na kotrolu. prisiel za mnou s prosbou, ze potrebuje urobit vykazy za cely tento rok, pretoze mal taku a taku uctovnicku, ktora sa mu na to vykaslala a on si myslel, ze to robila, no proste blablabla.... to pre mna vobec nie je dolezite. zo socialky mu povedali, ze tam za ziaden mesiac nema vykaz.
za obdobie od 01/09 - 07/09 mal len jedneho dohodara, ktory je prihlaseny a od 08/09-09/09 mal dohodarov dvoch. potrebuje prakticky spravit aj mzdy, lebo ma predlozit mzdove listy a vyplatne pasky. ked som dobre pochopila, tak potrebuje aj vystavit vyhlasenia na odpocitatelnu polozku, aby nemal dlh aj na danovom urade... ti zamestnanci nikde inde nepracuju, takze to by mohlo byt v pohode...
vobec neviem, kolko si mam zapytat.... potrebuje to mat do utorka vecera, kedze v stredu ma odniest tie papiere na socialku.
poradte mi prosim...... dakujem
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Otvor si cenník a postupuj podľa cenníka, teda ako keby si mu robila mzdy. Alebo si povedz, že chceš napr. 15,- €/hod, a podľa toho, koľko na tom stráviš času. Jeho predsa nezaujíma, že to budeš robiť napr. v noci.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kedze chce prerabat po niekom, skusila by som sa opytat kolko zato platil jej (len orientacne)... ak by to bola suma, za kt. by si to mesacne robila aj ty, tak by som si za promptne prerabanie vypytala aspon dvojnasobok... presne kvoli tomu, ze to treba spravit okamzite... a kedze ho nepoznam, tak zrejme by som pytala aj zalohu vopred...
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ono to nechce prerabat po nikom, to asi boli len jeho reci.... pretoze on nic nema.....
tiez sa snazim pridrziavat cennika, ktory je tu na porade..... ja som pocitala takych 2500 - 3000 sk a neviem, ci je to malo alebo vela... lebo ak sa nemylim, tak vykazy mu treba len do SP no a plus tie pasky a mzdove listy. kedze ide o dohodarov, tak to nie je az take komplikovane.... myslite, ze ta suma je prehnana alebo adekvatna?
no a este perlicka na zaver..... teraz mi volal, ze ci neviem, kedy sa podava dphcko..... a ja na nho, že ked je štvrťročny, tak aj tak dnes.... a on, ze to vazne??? som myslela, ze ma porazi.... no a on na to, ze ci mu to nespravim.... ma krčmu.... takze blockov do bludu.... som mu povedala, ze mozem, ale bez zauctovania, ze si to pekne vsetko vypisem na papier a tak vypocitam dphacko, ale s tym, ze to dnes nebude.... a rozmyslam, ze kolko si za to vypytat.... moze byt 3000 za cely stvrtrok.... podotykam, ze to bude len cisto dphcko, bez zauctovania.... a dam mu to tak v strtok.... povedal, ze nevadi, ze to bude po termine, ze on to vsetko berie na seba.... takze moj podpis nebude nikde..... mam z toho zmiesane pocity.... ale.... napiste mi prosim svoj nazor..... dakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
V takýchto prípadoch sa netreba báť k danej bežnej cene prirátať expresné príplatky - ak treba, tak aj 100%. Inač sa môže stať, že uvedenú metodu bude používať ako zabehnutú - po ohlásení kontroly nájde prvnú dobrú dušu, čo to za drobné spraví a bude mať pokoj. Ja by som takýchto klientov nechcel účtovať. Cenovú ponuku v takýmto prípade chápem ako určitý nástroj, aby sa zamyslel nad potrebou pravidelného vedenia si zákonom stanovených evidencií...
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
V takýchto prípadoch sa netreba báť k danej bežnej cene prirátať expresné príplatky - ak treba, tak aj 100%. Inač sa môže stať, že uvedenú metodu bude používať ako zabehnutú - po ohlásení kontroly nájde prvnú dobrú dušu, čo to za drobné spraví a bude mať pokoj. Ja by som takýchto klientov nechcel účtovať. Cenovú ponuku v takýmto prípade chápem ako určitý nástroj, aby sa zamyslel nad potrebou pravidelného vedenia si zákonom stanovených evidencií...
dakujem vam za nazory, chcela som sa uistit, ze ta suma, ktoru pytam je na hranici minima, ze by som to mohla urobit aj za ovela viac.....
najhorsie na tom je, ze to je zat mojej tety.... ale povedala som si, ze kaslem na rodinne vztahy, tiez nie som zavisla na peniazkoch od neho..... viem, ze jemu sa budu aj tie sumy, co som spominala vyssie budu zdat prehnane, ale ja to zadarmo robit nebudem..... urobim mu to bud za tu cenu, co som pisala, pre pokoj v rodine alebo vobec a este mu poviem, ze je to prvy a posledny krat, co to robim.... viem, ze ma bordel v ucte, takze mu aj hned poviem, nech si hlada niekoho, kto mu spravi danove priznanie na konci roka, pretoze ja to robit urcite nebudem.... ze to by sa nenaplatil....
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Prosím poraďte. Mám klientku, ktorá má 2 predajne potravín, priemerne má okolo 220 pohybov za mesiac k tomu má 2 pracovníčky, jednu na hlavný prac.pomer a druhú na dohodu. Okrem mesačných výkazov vystavujem aj potvrdenia na UP a Soc.poisťovňu, lebo tá na dohodu je v evidencií UP.
Klientka je štvrťročným platcom DPH.Doklady mi každý mesiac donesie v jednej taške samozrejme nepotriedené a všetky dokopy.
Prepočítavala som to na položky podľa cenníka no budem rada, ak mi poradíte koľko by ste pýtali za to vy.
Ide o klientku z východu.
Ďakujem.
EMILY04
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

janka.mo Pozri príspevok
ono to nechce prerabat po nikom, to asi boli len jeho reci.... pretoze on nic nema.....
tiez sa snazim pridrziavat cennika, ktory je tu na porade..... ja som pocitala takych 2500 - 3000 sk a neviem, ci je to malo alebo vela... lebo ak sa nemylim, tak vykazy mu treba len do SP no a plus tie pasky a mzdove listy. kedze ide o dohodarov, tak to nie je az take komplikovane.... myslite, ze ta suma je prehnana alebo adekvatna?
no a este perlicka na zaver..... teraz mi volal, ze ci neviem, kedy sa podava dphcko..... a ja na nho, že ked je štvrťročny, tak aj tak dnes.... a on, ze to vazne??? som myslela, ze ma porazi.... no a on na to, ze ci mu to nespravim.... ma krčmu.... takze blockov do bludu.... som mu povedala, ze mozem, ale bez zauctovania, ze si to pekne vsetko vypisem na papier a tak vypocitam dphacko, ale s tym, ze to dnes nebude.... a rozmyslam, ze kolko si za to vypytat.... moze byt 3000 za cely stvrtrok.... podotykam, ze to bude len cisto dphcko, bez zauctovania.... a dam mu to tak v strtok.... povedal, ze nevadi, ze to bude po termine, ze on to vsetko berie na seba.... takze moj podpis nebude nikde..... mam z toho zmiesane pocity.... ale.... napiste mi prosim svoj nazor..... dakujem
Na Tvojom mieste by som mu vycucala z prsta priznanie DPH dnes, treba ho poslať dnes, aby nebola pokuta 2000.-Sk za oneskorené podanie a vo štvrtok treba podať dodatočné - to už by malo byť so správnymi číslami. A nech si uvedomí, že si mu tie peniaze ušetrila.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Na Tvojom mieste by som mu vycucala z prsta priznanie DPH dnes, treba ho poslať dnes, aby nebola pokuta 2000.-Sk za oneskorené podanie a vo štvrtok treba podať dodatočné - to už by malo byť so správnymi číslami. A nech si uvedomí, že si mu tie peniaze ušetrila.
ja som mu to tiez navrhla takym sposobom, ale on povedal, ze on nechce davat nieco na dvakrat, ze radsej neskor.... povedal mi, ze to bude jeho problem, ze on si to zariadi..... pozri, mne je to suma fuk ci dostane pokutu alebo nie.... to je jeden z tych, co si myslia, ze su najmudrejsi na svete.... a to by si neuvedomil, ze som mu usetrila peniaze...., toho sa ani nebojim....
mne je len luto tej mojej tety a zoberiem to hlavne kvoli nej, kedze ma o to poprosila.... inak by som mu povedala, ze dovidenia.... ale aj tete som uz povedala, ze je to posledny krat....
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
EMILY04 Pozri príspevok
Prosím poraďte. Mám klientku, ktorá má 2 predajne potravín, priemerne má okolo 220 pohybov za mesiac k tomu má 2 pracovníčky, jednu na hlavný prac.pomer a druhú na dohodu. Okrem mesačných výkazov vystavujem aj potvrdenia na UP a Soc.poisťovňu, lebo tá na dohodu je v evidencií UP.
Klientka je štvrťročným platcom DPH.Doklady mi každý mesiac donesie v jednej taške samozrejme nepotriedené a všetky dokopy.
Prepočítavala som to na položky podľa cenníka no budem rada, ak mi poradíte koľko by ste pýtali za to vy.
Ide o klientku z východu.
Ďakujem.
EMILY04
Po prepočítaná pložiek 220 mesačne a výkaz DPH + mzdy HPP a DOPC + výkazy, SP, ZP a štvrťročné prehľady ( a to som nepočítala rôzne menšie služby) mi mesačne vyšlo cca 246 €. A to som sa snažila, že ani veľa a ani málo...
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Gabika ďakujem za radu. EMILY04
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať