Zavrieť

Porady

Odvody konateľ

Chcem sa opýtať, ak konateľ má zmluvu o výkone funkcie na minimálnu čiastku, a z nej platí odvod na ZP, ktorý je oveľa nižší ako 61,81 (minimum v 2017) eur, tak má povinnosť doriešiť si výšku ZP ako samoplatiteľ do výšky minima? Iný príjem nemá.
veronikasad Minimálna čiastka je koľko?
Leila Minimalna je, ze chce mat odmenu 100,- eur a z toho odvod je 14,- mesacne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nemusí doplácať zdr.poistenie ako samoplatitel, preddavky platí zo skutočne vyplatenej odmeny konateľa.
    Len pozor, ak takto bude postupovať viac rokov, výrazne si pokazí osobný mzdový bod v SP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leila dakujem za odpoved. Ano, o SP som ho informovala.
    Leila Aj tak mi to neda, ze SZCO musi, samoplatitel musi, ale konatel na zmluvu VF nemusi. Ma potom rovnake postavenie ked potrebuje osetrit atd... ? Teraz ma zaujima len pohlad zdravotneho poistenia. Nie je v tom nikde hacik? Dakujem vopred. A este ma napada otazka : od akej sumy si ten mzdovy bod udrzi ? Od minimalnej mzdy?
    veronikasad Aspoň aby boli splnené podmienky pre započítanie roka do nároku na minimálny dôchodok, t.j. ročný príjem vo výške 24,1% priemernej rocnej mzdy
    veronikasad Z pohľadu zdr.poistenia nie je v tom žiadny háčik. Nedoplacas do minima ani zamestnanec s kratším pracovným časom, ani dohodár s rovnomerne rozvrhnutym pracovným časom na všetky pracovné dni v týždni bez ohľadu na dĺžku úväzku
    Leila velmi pekne ti dakujem. Pomohlo.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.