Zavrieť

Porady

Ste ekonóm (účtovník) - piate koleso na voze?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Cítite sa, alebo cítili ste sa niekedy v práci ako piate koleso na voze? V škole, či už na SŠ alebo VŠ nám vtĺkali do hláv, že účtovník je najdôležitejšou osobou vo firme (vo výnimočných prípadoch druhou najdôležitejšou osobou :-)) ), ale ako teraz zisťujem, tak to vôbec tak nie je. A to už mám skoro 10 rokov praxe za sebou.
Skúste napísať svoje skúsenosti. Vďaka.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Možno v mestách, kde je nižšia nezamestananosť to ide... ale tu je to dosť biedne...robota žiadna, úrady práce plné...a keď niečo poviem..tak to skončí vetou...keď sa ti nepáči..tak môžeš skúsiť niekde inde.... za minimálnu mzdu...aj účto aj nemčinu aj pc..ako ja hovorím.. od upratovačky až po riaditeľku.../ roboty a povinností ako riaditeľka za plat upratovačky/
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Ja mám celkom fajn šéfa, ale:
keď Zákon o DPH bol v takom štádiu, že nebol ešte schválený (schválili ho 2 dni potom), tak ma vytočil s poznámkou: "Veď ho už máte mať dávno naštudovaný."
alebo:
keď zákon platil 2 dni, povedala som, že jedna pani mi poradí, ostatní mi nevedia poradiť, pretože máme špecifické služby, tak zahlásil:
"A to je jediná, ktorá to na Slovensku ovláda?"
Ale inak nie je zlý, aj zmrzlinu mi kúpi v lete...
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Neverím, že šikovný účtovník, ktorý na sebe stále maká a rozširuje si obzory a tým pádom má aj čo ponúknuť by bol nútený ísť na úrad práce ...
Pre zamestnávateľa je len dobre ak zamestnanec "drží h.... a krok" navyše za min.mzdu, viac mu ostane... Myslím to vážne, že každý poznáme svoju cenu a to že "tu" nedostaneme viac neznamená že "nikde" nedostaneme viac.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
lenže ja s účtom začínam...takže tak..
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pridám aj ja svoju skúsenosť. Mám niekoľko rokov našťastie stabilných klientov. Nikdy ma nenapadlo,že okrem účtovania si mám pýtať aj za personálnu agendu.Ak získam niečo nové, skúsim. Nemám zďaleka taký príjem ako sa prezentovalo už v dávnejšej téme o odmene účtovníka.To by som bola už milionár. Lenže na nezaplatenie je, že moji klienti majú záujem o svoju firmu v každom smere (žiaden neporiadok v igelitke a naháňanie chýbajúcich dokladov). Sledujú zákony, netúžia spraviť prešľap, niekedy mi pripadajú ako chodiace encyklopédie. Pravda je, že som v 93-ťom roku pri inzercii dopadla tak, že sa mi ozvali tiežpodnikatelia, ktorí chceli za 500 korún mesačne podpísať,že všetku zodpovednosť beriem na seba. Vtedy som si povedala, že si počkám, až mi ten prvý slušný človek dohodí niekoho zo svojho okolia, koho si on sám váži. Vyplatilo sa počkať, aj keď za nižšiu cenu mám teraz dobrých priateľov - už to nie sú len klienti.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Takže takto, Katty, -vieš koľko žien prišlo na ten náš inzerát? Nepoviem presné číslo, ale veľa,veľa, desiatky, a to bol len maličičký v jednom ani nie veľmi čítanom regionálnom dvojtýždenníku. A verím, že tam boli aj "dobré" účtovníčky, aj také, ktoré by mohli byť dobrými, keby... Ale to je už debata na inú tému. Ja som to už tu niekde napísala: "ZLATÁ BRATISLAVA!" -aspoň čo sa zamestnania týka...
Tým v žiadnom prípade nechcem povedať, aby sme si dali na sebe drevo rúbať, to ROZHODNE NIE! Hlavu hore, ale podľa možností nie veľmi tvrdú...
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

dobre dobre nechcem tu robiť žiadne rozbroje

vali mier?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Presne tak..s tou Bratislavou je to pravda... robota sa tam zháňa ľahšie ..ale zase je problém s ubytovaním../ pre nie Bratislavčanov/
však to su iba naše názory..žiadne rozbroje...
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Ále jaj! To som bola taká ostrá? To som nechcela, len si vymieňame názory, niekedy ohnivejšie, ale vôbec nie v zlom. Jasne, že mier, skúsim sa trochu ovládať.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Dobre teda ak by sme sa vyhli bratislave, tak čo hovoríte na založenie vlastnej firmy, tam by už nebol problém že zamestnávateľ je držgroš a vy nedostávate to čo vám patrí???
Nové firmy a firmičky predsa vznikajú dennodenne aj živnostníkov je dosť, začať s dobrými cenami a kvalitná práca sa predsa šíri sama...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Katty, žiaľ firmičky nielen vznikajú, ale aj zanikajú... čím ďalej tým viac živnostníkov je likvidovaných vrámci globalizácie. Mám kamarátov, ktorí mali živnosť a kvôli "obrom" .......skončili na dlažbe, pretože nemohli udržať cenu tovaru (potraviny, nábytok..atd), z ktorej živili rodinu, nájom predajných priestorov, odvody za seba a zamestnancov ....atd. Obávam sa, že maturanti, ktorí išli študovať s tým, že sa budú živiť účtovníctvom nebudú mať ľahké nájsť si prácu.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Halooo trošku optimizmu by sa nenašlo???
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Keď som vyšla zo školy /je to 10 rokov/ pri každom pohovore to skončilo asi tak:
že prax 20 rokov, mať 20 rokov a robiť za minimálnu mzdu....toto je slovenská realita!!
dôvod na optimizmus, asi ťažko...po škole príde riadne vytriezvenie..
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Silvi, máš úplnú pravdu, a ešte si zabudla pripomenúť reči. Ja som zo školy vonku nejaký piatok,vlastne pár stoviek piatkov. Naša reč ruština. Určite mi dáte za pravdu, že veľký handicap. V našom regione sa začína teraz aj zle podnikať. Trh je akosi rozobratý. Kde sú dobré pracovné príležitosti lepšie ohodnotené , no tak tam sú rodinný príslušníci a známi známych. Dnes keď idete na výberové konanie, je to iba stráta času, lebo dopredu vedia, kto to miesto dostane. Je mi z toho niekedy zle. Môj muž pracoval na hraniciach do 30.4., vždy mal reči typu, robotu si nenajde iba kto nechce. A teraz po 6 mesiacoch vytriezvel. A to sme region s pomerne malou nezamestnanosťou.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ja som zo školy 7 rokov od začiatku som v účtovníckom fachu a zbieram skúsenosti, dnes už vediem kompletne PÚ a premýšlam, že sa osamostatním, nájdem si klientov a budem účtovať doma.
Zatial sa mi ale zadarilo vydupať si svoje peniažky a tak uvidíme čo bude...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
HANKA, bola som v Nemecku rok takže problém s tým nemám..a angličtinu ovládam tak, že to čo potrebujem si napíšem..ale je to počítačová angličtina..
Také reči milujem.. "že robotu nájsť nie je problém"... ja viem ako to chodí aj na úrade práce..mám to už za sebou, bola som tam 6 mesiacov..našťastie som už len čakala na vízum, keď budem môcť vycestovať..
ale kto nebol nezamestnaný..ten to ťažko pochopí...a kto nebýva v regióne ako ja a v podobnom
a o tých výberových konaniach... ani nehovorím... je to presne tak, ako si napísala...cez postel a známosti...a keď človek na to nemá žalúdok..tak smola
teda tak to chodí väčšinou..aby som sa niekoho nedotkla
Naposledy upravil Hlinkovx : 12.11.04 at 13:47
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
panstvo, ked tak sledujem diskusiu na tému zlatá bratislava...je mi divne okolo žalúdka...prihadzujem moju skúsenosť: som rodená blaváčka, celý život som s z tejto veľkodiery nevytiahla päty-tu som vyrastla, študovala strednú školu, zo zdravotných dôvodov nedokončila vysokú školu, tu som sa vydala, tu bývam...mám 44 rokov a pre každého potenciálneho zamestnávateľa som bola "debil" čo má len maturitu...čo vie len po rusky...čo vie robiť len mzdy...čo nemá papiere a hlavu na počítače/veď nás učili písať na mechanických písacích strojoch a výpočtová technika bola v obrovských miestnostiach.../atď...to, že mám 25 rokov praxe bola zbytočná a zaťažujúca maličkosť...žiadna zlatá bratislava, ale len kusisko šťastia prípadne protekcie vám zaručí prácu v bratislave...a inžiniersky diplom

takže teraz som na živnosti ako mzdárka a na staré kolená sa na sebe učím jednoduché účtovníctvo a snažím sa udržať si klientelu aj za cenu nízkej fakturácie...sumy 20-30 sk za účtovné položky alebo 250-500 sk za osobu sú tu v blave asi raritou...aspoň medzi malými účtovníkmi/živnostníkmi...a keby som mala vypýtať 500-1000 sk za daňové priznanie tak by mi asi dotyčný vyškriabal oči a nechal mi lajstrá na stole...veď sa nájde lacnejší účtovník...je to tu o hubu...nie zlatá bratislava...

ale keep smilling...my prežijeme aj neutron...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Karkulka..s tým diplomom a protekciou máš pravdu...to sa musí uznať..mám dojem..ako keby táto naša vlasť bola postavená na hlavu...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Nie postavená na hlavu, ale má tu zemeguľa r.......
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
rosemary
Nie postavená na hlavu, ale má tu zemeguľa r.......
Aj tak sa to dá nazvať...ale je to menej slušné... a nechcem..aby moje príspevky niekto nahlásil...bo ja by som to tam napísala ako full verziu... /čiže v plnom znení/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať