Zavrieť

Porady

Postup pri pracovnom úraze

Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako mám postupovať, keď zamestnanec mal pracovný úraz. ( pri výpočte úrazového príplatku a pod.).
Ďakujem
Usporiadat
drdrdr1 drdrdr1

drdrdr1 je offline (nepripojený) drdrdr1

pri pracovnom úraze sa posiela PN na sociálnu poisťovňu ihneď.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

drdrdr1 Pozri príspevok
pri pracovnom úraze sa posiela PN na sociálnu poisťovňu ihneď.
Tlačivo DPN II. Žiadosť sa posiela po 10. dni DPN. Prvých 10 dní platí zamestnávateľ tak, ako je písané v predchádzajúcich príspevkoch.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

chcem sa spýtať, ohľadom tejto témy, dôfam, že som to dobre pochopila a prosím o potvrdenie či áno

- ak má zamestnanec pracovný úraz, tak ja mu vyplatím PN u nás vo firme normálne
- 3 dni 25%
- 7 dní 55%

a následne mu sociálna poisťovňa doplatí od 1.dňa nástupu na PN 3 dni 55% a 3 dni 25%?

dakujem za odpovede
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Má z-teľ pri pracovnom úraze povinnosť platiť zamestnancovi nejakú náhradu za stratu na zárobku? Ďakujem za odpovede.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Daniela12345 Pozri príspevok
Má z-teľ pri pracovnom úraze povinnosť platiť zamestnancovi nejakú náhradu za stratu na zárobku? Ďakujem za odpovede.
Nie
0 0
chivas chivas

chivas je offline (nepripojený) chivas

Dobrý večer,
chcela by som sa spýtať.Kolegyni sa stal pracovný úraz,pošmykla sa na podlahe na ktorej bola voda vytekajúca z prasknutého vodovodného sifonu a spôsobila si úraz na palci-utrhnutá šľacha.Stalo sa to 23.12.2010.Uraz sa hlasil v nasledujúci pracovný den bezpečnostnému technikovi.Dnes je 12.1.2011 a do dnešného dňa nešla hlasenka ani na Inšpektorát práce ani na soc.posťovňu.Vyjednávajú s ňou,aby neuviedla,že sa šmykla na vode.Kolegyňa je ešte stále PN.Býva mimo Ba a nik ju nenavštívil,aby spísali okolnosti úrazu.Ako má postupovať,aby boli práva zamestnanca uspokojené?Ďakujem za odpoveď.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Ešte prosím zorientovať sa v roku 2003 - pr. úraz - náhradu za stratu na zárobku z-teľ vyplácal? ( ZP - § 211 - rok 2003 )
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, mala by som takú otázku, že prac. úraz sa stal 1.feb. potom zamestnanec ešte robil celý týždeň a od 7.feb. je uznaný za práceneschopného, lebo mu zhoršil stav. Do soc. poist. na Oznámenie poistnej udalosti treba písať aký dátum? Môžete mi poradiť, Ďakujem
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
chivas Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcela by som sa spýtať.Kolegyni sa stal pracovný úraz,pošmykla sa na podlahe na ktorej bola voda vytekajúca z prasknutého vodovodného sifonu a spôsobila si úraz na palci-utrhnutá šľacha.Stalo sa to 23.12.2010.Uraz sa hlasil v nasledujúci pracovný den bezpečnostnému technikovi.Dnes je 12.1.2011 a do dnešného dňa nešla hlasenka ani na Inšpektorát práce ani na soc.posťovňu.Vyjednávajú s ňou,aby neuviedla,že sa šmykla na vode.Kolegyňa je ešte stále PN.Býva mimo Ba a nik ju nenavštívil,aby spísali okolnosti úrazu.Ako má postupovať,aby boli práva zamestnanca uspokojené?Ďakujem za odpoveď.
Doporučujem kontaktovať Inšpektorát práce v Bratislave. Inšpektorát práce musí riešiť všetky podnety, aj anonymné.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Daniela12345 Pozri príspevok
Ešte prosím zorientovať sa v roku 2003 - pr. úraz - náhradu za stratu na zárobku z-teľ vyplácal? ( ZP - § 211 - rok 2003 )
Stratu na zárobku vypláca zamestnávateľ a zdravotná poisťovňa + sociálna poisťovňa vypláca úrazový príplatok.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, mala by som takú otázku, že prac. úraz sa stal 1.feb. potom zamestnanec ešte robil celý týždeň a od 7.feb. je uznaný za práceneschopného, lebo mu zhoršil stav. Do soc. poist. na Oznámenie poistnej udalosti treba písať aký dátum? Môžete mi poradiť, Ďakujem
Podľa bodu vo formulári Oznámenie poistnej udalosti: "dátum vzniku pracovného úrazu:"
Naposledy upravil erzet : 11.02.11 at 05:57
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Prosím poradiť : vo firme sa stal pracovný úraz 17.03.11. Zamestnanec odpracoval 1 hodinu. PN lekár vystavil od 17.03.11.Od ktorého dňa platím náhradu príjmu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Daniela12345 Pozri príspevok
Prosím poradiť : vo firme sa stal pracovný úraz 17.03.11. Zamestnanec odpracoval 1 hodinu. PN lekár vystavil od 17.03.11.Od ktorého dňa platím náhradu príjmu?
Od 17.3..
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Daniela12345 Pozri príspevok
Prosím poradiť : vo firme sa stal pracovný úraz 17.03.11. Zamestnanec odpracoval 1 hodinu. PN lekár vystavil od 17.03.11.Od ktorého dňa platím náhradu príjmu?
zvyčajne lekár vystavuje PN-ku nasledujúci deň po tom, ako vznikne úraz. Keďže vystavil mu dnešným dňom, tak platíš od 17.3.2011 /prípadne tú 1 hodinu mu budeš viesť ako náhradné voľno - ak sa toho bude z-c veľmi domáhať/
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Prosím poradiť: SZČO čaká operácia oboch kolien v dôsledku vykonávania jeho hlavnej pracovnej činnosti. Vyradený bude cca 3 mesiace - podľa vyjadrenia svojho lekára. Poctivo si platí všetky odvody do SP aj ZP. Má nárok okrem nemocenského z povinného nemoc. poistenia aj na nejaké dávky za "znemožnenie spoločenského uplatnenia" alebo "bolestné", alebo toto má len zamestnanec v TPP? Roky poctivo pracuje - manuálne, vo svojom "fachu" a má aj patričné zdrav. problémy, môže si niečo uplatniť? Ďakujem za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dobrava Pozri príspevok
Prosím poradiť: SZČO čaká operácia oboch kolien v dôsledku vykonávania jeho hlavnej pracovnej činnosti. Vyradený bude cca 3 mesiace - podľa vyjadrenia svojho lekára. Poctivo si platí všetky odvody do SP aj ZP. Má nárok okrem nemocenského z povinného nemoc. poistenia aj na nejaké dávky za "znemožnenie spoločenského uplatnenia" alebo "bolestné", alebo toto má len zamestnanec v TPP? Roky poctivo pracuje - manuálne, vo svojom "fachu" a má aj patričné zdrav. problémy, môže si niečo uplatniť? Ďakujem za odpoved.
nie nemá. Na to nemá nárok ani zamestnanec, ak neide o úraz ...
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

jedna otázočka pracovný úraz bez práceneschopnosti ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať