Zavrieť

Porady

Stravné lístky pri odchode zo zamestnania

Adka
Dobrý podvečer,
chystáme vo firme od 1.augusta zaviesť "dežanérky". Bude to horor, každý je naštartovaný. Lenže ja mám hlavu v smútku, ako to čo najefektívnejšie zorganizovať. 1. augusta chcem každému zamestnancovi dať 22 stravných lístkov, podľa počtu augustových pracovných dní a začiatkom septembra pri nároku na september mu chcem odratávať z tohto nároku dni PN, dovolenky a vôbec neprítomnosti na pracovisku (nemáme kol. zmluvu a zamestnávateľ nechce poskytovať SL za dni dovolenky) , ktoré mal počas augusta. Je to v poriadku?
Druhá vec je čo s lístkami odchádzajúcich zamestnancov, ktorí si neodpracujú príslušný počet dní a napr. v polovici augusta odídu a za neodpracované dni lístky nevrátia? Môžem od nich žiadať plnú náhradu SL ? Teda aj podiel zamestnávateľa?
Ďakujem za rady, viem že sa najdete viacerý, ktorí s tým máte skúsenosti.
Usporiadat
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

potrebujem vycistit ucet 33530

kedze som mu strhla 331/33530
0 0
nicolek nicolek

nicolek je offline (nepripojený) nicolek

prosim vas poradte
0 0
Eva59 Eva59

Eva59 je offline (nepripojený) Eva59

nicolek 33530 vyčistiš takto 33530/213 vydané stravné lístky.
V príspevku 20 to máš správne napísané len 472/213 a nie 231
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

[QUOTE=Diamant;274643Zamestnancom chcem stahnuť za stravné lístky normálne v augustovej výplate, ktorú odvádzam začiatkom septembra.
Čiže prvého augusta dostanú nárok na mesiac august a vo výplate za august im ich uplatním, no a 1.septembra dostanú nárok na pracovné dni v septembri mínus neprítomnosť v auguste.[/QUOTE]
To je OK. Ale ak mi zamest. odíde k 01.10. tak mu samoszrejme nedám na 10/09 SP.
Ale čo s tými čo som mu dala na 09/09 a on v sept. čerpal ešte 6 dní dovolenku?Môžem mu 6 SP strhnúť z výplaty, ktorú mu budem tobiť za 09/09?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tých 6 stravných lístkov strhni z výplaty v plnej výške (nomin.hodnotu str.lístka)
0 0
nadika nadika

nadika je offline (nepripojený) nadika

Celkom dobre tomu nerozumiem.
Napríklad, v januári príjmem zamestnanca a dám mu za január lístky, to je január má 20 pracovných dní, tak ma dám 20 lístkov. A čo ak sa po týždni zdvihne a odíde?
Nemôžem mu vo februári vyplatiť stravné lístky za odrobené dni? Niečo ako s výplatou?
Pýtam sa preto,lebo ked som nastúpila do zamestnania, mesiac som nedostala lístky s týmto odôvodnením. Ďakujem za Vaše odpovede
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Andyke Pozri príspevok
Tých 6 stravných lístkov strhni z výplaty v plnej výške (nomin.hodnotu str.lístka)
Dobre tomu rozumiem? V plnej výške? A ak si zamestnanec za lístky zaplatil určitú hodnotu, to by sa mu malo vrátiť.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Neporadí nikto? Ak zamestnancovi zrazím pri odchode zo zamestnania za prečerpané a nevrátené stravné lístky v plnej hodnote, pričom on si určitú sumu zaplatil, je to správne?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Príklad: dostal 20 lístkov, nárok mal iba na 14 (lebo čerpal dovolenku za to, že mu končí PP k 30.11) Za 14 lístkov zrazíš koľko bežne platia zamestnanci a tých 6 prečerpaných lístkov v plnej sume (lebo nevznikol mu nárok)
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Jasné, ďakujem, ja som si to zle vysvetlila.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Mám teraz dilemu ohľadom straveniek a preto prosím o radu. Zamestnanec končí PP a prečerpal SL, pričom za ne zaplatil v hotovosti /sumu po odrátaní príspevku ZĽ a SF/ . Zamestnávateľ ale netrvá na vrátení SL a ani vrátení sumy zaplatenej za ZC-a. Ako to daňovo vysporiadať? Príspevok zamestnávateľa za prečerpané lístky dám ako nedaňový náklad, ale nemal by to byť zároveň aj nepeňažný príjem zamestnanca? A čo s príspevkom zo SF?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Leila2006 Pozri príspevok
Mám teraz dilemu ohľadom straveniek a preto prosím o radu. Zamestnanec končí PP a prečerpal SL, pričom za ne zaplatil v hotovosti /sumu po odrátaní príspevku ZĽ a SF/ . Zamestnávateľ ale netrvá na vrátení SL a ani vrátení sumy zaplatenej za ZC-a. Ako to daňovo vysporiadať? Príspevok zamestnávateľa za prečerpané lístky dám ako nedaňový náklad, tak ale nemal by to byť zároveň aj nepeňažný príjem zamestnanca? nie A čo s príspevkom zo SF? ten môžeš preúčtovať tiež na nedaň. náklad.
Odpovede v texte.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať