Zavrieť

Porady

Zmena súpisného čísla

Ahojte, potrebovala by som radu. Neviem, ci ste sa niekto uz s tymto stretli ale ak ano tak budem rada ak mi poradite. Naša firma sídli v budove, v ktorej sídli ešte jedna firma. Donedávna sme platili prenájom čiže sme používali to isté súpisné číslo ako ta firma. Ale druhú časť budovy sme už odkúpili, a pridelili nám nové súpisné číslo. Namiesto 262 ,- 947. Čo musíme spraviť aby sa to dalo do poriadku? Myslím, že asi prvé nahlásiť to na obchodný register že? A potom kde všade?
Ide mi o to, či musím každej organizácii, napr. poistovnam listy, ze sme zmenili supisné číslo-čiže adresu alebo stací len pri vypisovaní tlačív už používať nove číslo?
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
List: Oznámenie o zmene adresy - všetkým. Na poisťovne sa to robí pomocou registračného listu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A na obchodný register?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Na OR, ŽÚ ..... kým nie je zmena zapísana v OR, zbytočne by ste zasielali oznámenia o zmene adresy, ibaže by ste tú adresu označili ako korešpondenčnú.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

benka
Na OR, ŽÚ ..... kým nie je zmena zapísana v OR, zbytočne by ste zasielali oznámenia o zmene adresy, ibaže by ste tú adresu označili ako korešpondenčnú.
Aha, takze najprv na OR a až ked to tam bude zmenené tak ostatným.
A na OR sa to oznamuje listom, ze mame nove supisne cislo, ziadame zmenit a poslat novy Vypis z OR s novym supisnym cislom?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
nikulik
Aha, takze najprv na OR a až ked to tam bude zmenené tak ostatným.
A na OR sa to oznamuje listom, ze mame nove supisne cislo, ziadame zmenit a poslat novy Vypis z OR s novym supisnym cislom?
Originál tlačivo - návrh na zápis zmien v Obchodnom registri.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Zmenu sídla je potrebné nahlásiť najprv na živnostenský register, až potom na obchodný register a následne všetkým ostatným organizáciám, banke a partnerom. Myslím, že takáto zmena v obchodnom registri je aj spoplatňovaná.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

vieroslava
Zmenu sídla je potrebné nahlásiť najprv na živnostenský register, až potom na obchodný register a následne všetkým ostatným organizáciám, banke a partnerom. Myslím, že takáto zmena v obchodnom registri je aj spoplatňovaná.
spoplatnovana? to nemyslite vazne
nestaci im 200 sk kolok za novy vypis z OR??
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ale ďakujem za Vaše príspevky, veľmi ste mi pomohli. Asi sa do toho na budúci tyzden pustim.
Pekny slnecný den prajem.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Chcela by som sa ešte opýtať, ci to tlacivko co je na stranke www.orsr.sk na zmenu adresy ma 15 stran a to treba vsetkych tych 15 stran tlacit ak vypisem len 2?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nikulik
Chcela by som sa ešte opýtať, ci to tlacivko co je na stranke www.orsr.sk na zmenu adresy ma 15 stran a to treba vsetkych tych 15 stran tlacit ak vypisem len 2?
Bohužiaľ áno. Musíš to vytlačiť celé a vyplniť len príslušné časti. Alebo to vyplniť elektronicky v PC a potom vytlačiť. My keď to vytlačíme, dáme to podpísať štatutárom, ich podpis overuje notár a celé to zviaže trikolórou. Také to potom predkladáme na OR. Je to síce škoda papiera, ale je to asi kvôli tomu, aby sa nestratila žiadna strana.

Poplatok za návrh zápisu (predloženie toho mnohostránkového dokumentu bez ohľadu na to, koľko zmien sa robí) je 2000,- SKK (v kolkoch).
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

c) z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny ... orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla... 2 000 Sk
.
kedze je to zmena v supisnom cisle a nedochadza k zmene sidla, podla mna ten kolok nie je nutny.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Musi to tlačivo byt este aj overe notarom?? Myslim tie podpisy? To nemaju dost tych 2 000,- sk?
Ale teraz vazne, takze to vytlacim, vyplnim, vezmem konatelku ku notarovi nech overi podpis a tak to poslem postou do Prešova?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze mam kupovat ten 2 000,- sk kolok alebo nie?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=josh]c) z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny ... orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla... 2 000 Sk
.
kedze je to zmena v supisnom cisle a nedochadza k zmene sidla, podla mna ten kolok nie je nutny.

P.S. "Kopyrajt" = josh.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

nekupuj, nie je treba
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A vedel by mi niekto poradiť kto už vypisoval to tlačivko na zmenu do obchodného registra? Mna sa teda bude tykat strana prvá a druhá len. A ako to na tej druhej strane napisat ak chcem zmenit len cislo? Do stlpca výmaz dám to stare cize 262, a do stlpca zápis dam 947? Alebo to tak nemozem spravit?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

tazko takto radit na dialku, ale vypln radsej vsetko co sa tyka adresy. napriklad
zapis: ulica-, číslo-947, obec-horná dolná, psc-99999
vymaz: ulica-,číslo-262, obec-horná dolná, psc-99999
atd.
pripadne vratia, opravis. nic sa nedeje.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

josh
c) z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny ... orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla... 2 000 Sk
.
kedze je to zmena v supisnom cisle a nedochadza k zmene sidla, podla mna ten kolok nie je nutny.
a kde v zákone by som to nasla?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Zákon č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch, v prílohe, položka 17, písm. c)
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

josh
Zákon č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch, v prílohe, položka 17, písm. c)
Pod položkou 17, pism.c) som našla že za zmenu v OR sa plati 500 Kčs. To akoze ta suma ešte platí? A odkiaľ ste mi potom napísali to znenie zákona, čo je vyššie uvedené v príspevkoch, že 2 000 ale aj to len pri zmene sídla nie supisneho císla len.
Teraz uz fakt neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať