Zavrieť

Porady

Zmeny u dohodárov

Ahojte!
Neviete mi niekto povedať aké zmeny sa chystajú pre platenie odvodov u dohodárov? Vraj sa už nemá platiť len úrazové poistenie. Aké ešte?
Od kedy to platí a o akú konkrétnu zmenu sa jedná?
Ďakujem.
Usporiadat
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

bulnova
Po odpracovaní 100 hod. na dohodu o brig.práci môže študent uzatvoriť u toho
istého zamestnávateľa ešte dohodu o vyk.práce
Prečo by to robil?! Kým má štatút študenta, môže pracovať 20 hodín týždenne u toho istého zamestnávateľa na DOBPŠ po celý rok.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Chcem sa opýtať: študenti môžu pracovať len na DOBPŠ alebo aj na DVP. Aký je v tom rozdiel. Ďakujem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
certik
Chcem sa opýtať: študenti môžu pracovať len na DOBPŠ alebo aj na DVP. Aký je v tom rozdiel. Ďakujem
Môžu aj na DoVP, ale výhodnejšie je na DoBPŠ, lebo môže odrobiť viac hodín.

na DoVP - 300 hodín do roka
na DoBPŠ - polovicu fondu pracovného času
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

certik
Chcem sa opýtať: študenti môžu pracovať len na DOBPŠ alebo aj na DVP. Aký je v tom rozdiel. Ďakujem
Môžu robiť aj na DVP, len tá sa uzatvára len na výkon nejakej konkrétnej práce, nie opakovanej.
Ale DOBPŠ je určite výhodnejšia v tom, že na ňu môže študent normálne pracovať aj celý rok, ako zamestnanec.
Čo sa týka odvodov a zdanenia nie je medzi nimi žiadny rozdiel.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jankasm
Môžu robiť aj na DVP, len tá sa uzatvára len na výkon nejakej konkrétnej práce, nie opakovanej.
Ale DOBPŠ je určite výhodnejšia v tom, že na ňu môže študent normálne pracovať aj celý rok, ako zamestnanec.
Čo sa týka odvodov a zdanenia nie je medzi nimi žiadny rozdiel.
Dohody o prácach vykonávaných
mimo pracovného pomeru
§ 223

Na začiatok

(1) Zamestnávateľ môže na plnenie svojich úloh alebo na zabezpečenie svojich potrieb výnimočne uzatvárať s fyzickými osobami dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohodu o vykonaní práce a dohodu o brigádnickej práci študentov), ak ide o prácu, ktorá je vymedzená výsledkom a ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný alebo nehospodárny. Na pracovnoprávny vzťah založený dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohoda o vykonaní práce a dohoda o brigádnickej práci študentov) sa vzťahujú ustanovenia prvej časti.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Čiže keď som prijal dve študentky na DVP na dva mesiace (cez prázdniny), tak je to v poriadku, nie? A mám na DVP predavačky - to asi nebude celkom v poriadku, alebo hej ak v roku nepresiahnu 300h.?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
certik
Čiže keď som prijal dve študentky na DVP na dva mesiace (cez prázdniny), tak je to v poriadku, nie? A mám na DVP predavačky - to asi nebude celkom v poriadku, alebo hej ak v roku nepresiahnu 300h.?
Pri študentkách to bude v poriadku, ak neodrobia za tie dva mesiace viac ako 300 hodín.

Pokial ide o tie predavačky, tak je to opakujúca sa činnosť, ale na druhej strane, v zákone je napísané, že sa to smie, ak je zamesntávanie na zmluvu nerentabilné - ale na toto neviem, či berú ohľad...
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

a keď chcem uzatvoriť s vysokoškolákom dohodu o vykonaní práce, tá nie je podmienená mať uzatvorený aj nejaký hlavný pracovný pomer?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Lucka F.
a keď chcem uzatvoriť s vysokoškolákom dohodu o vykonaní práce, tá nie je podmienená mať uzatvorený aj nejaký hlavný pracovný pomer?
Vysokoškolák sa berie ako študent, čiže stačí dohoda. Či je to podmienené denným štúdiom, to neviem.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Nie ak študujú na dennej forme štúdia
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
enave
Prečo by to robil?! Kým má štatút študenta, môže pracovať 20 hodín týždenne u toho istého zamestnávateľa na DOBPŠ po celý rok.
Mám takúto pomôcku o brigádnikoch. Snáď vám to pomôže a dúfam, že je to dobré .

Ja mám študenta, ktorý má zmluvu od 1.1. do 31.12. a napríklad teraz v auguste odrobil 176 hodín, ale inak počas roka tak 17 hodín do mesiaca. V priemere za rok mu to robí menej ako polovicu normálneho prac.času.
Naposledy upravil jess : 03.09.06 at 10:30
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať