Zavrieť

Porady

SZCO-problém so Sociálnou poisťovňou

Ahojte, potreboval by som poradiť v súrnej veci. Som SZCO, v roku 2005 som sa prihlásil do SP ako platca poistného a zaplatil som odvody od júla 2005 do júla 2006. Lenže nastal problém, lebo SP tvrdí, že som im neposlal výpis z DP za r 2004 (čo som samozrejme poslal) a podľa mojej prihlášky ma v r2005 zaevidovali ako dobrovoľne poistenú osobu, nie ako povinne poistenú. Výsledok je taký, že teraz chcú odo mňa, aby som znova zaplatil už raz zaplatené odvody (júl 2005-júl 2006), t.j. 12 mesiacov x mesačná poistka, čo je horor pre mňa. Pomôžte mi!
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
pcraft
MajaP: podľa všetkého teda nie som jediný, ktorý sa ocitol v takejto situácii, podľa môjho názoru však je to na hlavu postavené, ja musím zaplatiť 2x12 mesiacov a tí čo nezaplatili odvody za 12 mesiacov, v konečnom dôsledku im stačí zaplatiť menej a o odpustení stotisícových dlhov na poistnom neplatičom v r2005 už ani nemám chuť hovoriť...
ALDA, ďalšie kroky sú teda zbytočné?
Nikdy nič nie je zbytočné!!!!
V SP som jednej p. riaditeľke ukázala sťažnosti na SP tu na Porade, ale bohužiaľ píšeme anonymne. Treba uviesť pobočku a meno prac. s ktorým jednáme, potom je možne to riešiť.
Ospravedlňujem sa, ale mám veľa práce a až teraz sm sa dostala na Poradu.
0 0
pcraft pcraft

pcraft je offline (nepripojený) pcraft

ALDA: je to pobočka SP v Nitre, meno pracovníčky Ing.Mojtová, môžeš mi prosím Ťa poradiť ako mám postupovať? Ide mi aspoň o to, aby som to mohol napadnúť, lenže keď nevydajú rozhodnutie v tejto veci, tak sa nemôžem ani odvolať
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
pcraft
ALDA: je to pobočka SP v Nitre, meno pracovníčky Ing.Mojtová, môžeš mi prosím Ťa poradiť ako mám postupovať? Ide mi aspoň o to, aby som to mohol napadnúť, lenže keď nevydajú rozhodnutie v tejto veci, tak sa nemôžem ani odvolať
Poslala som Ti meil, ale bohužiaľ momentálne je dotyčná pani na dovolenke asi ešte týždeň.
0 0
pcraft pcraft

pcraft je offline (nepripojený) pcraft

Hela ďakujem za mail, tak nabudúci týždeň sa pokúsim s ňou spojiť, pri prvom kontakte sa môžem odvolať na Teba?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Prišiel za mnou jeden môj známy s prosbou,či mu neviem poradiť v nasledujúcej veci:
Jeho účtovník zanedbal odovzdávanie štvrťročných výkazov na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu......................................
Ide o 8 výkazov r.2002,2003. Suma poistného v jeho prípade by bola pri riadnych platbách cca 560.- SK Výkazy som mu dodatočne urobila na pôvodných tlačivách/ ešteže som vetešník starý,ktorý si necháva "už" neplatné tlačivá/ lebo SP to tak chcela. Dnes mi známy zavolal,že mu to robí na zvýšenom poistnom vyše 32.000.- áno dobre vidíte. Chcem sa opýtať ,nemáte niekto skúsenosť či vôbec bolo niekomu takéto zvýšenie odpustené? Moja info je ,že toto sa odpustiť nedá. Ale čo ak???????????
Vďaka za každú radu - on je totiž teraz nezamestnaný,takže je z toho
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Melnick
Prišiel za mnou jeden môj známy s prosbou,či mu neviem poradiť v nasledujúcej veci:
Jeho účtovník zanedbal odovzdávanie štvrťročných výkazov na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu......................................
Ide o 8 výkazov r.2002,2003. Suma poistného v jeho prípade by bola pri riadnych platbách cca 560.- SK Výkazy som mu dodatočne urobila na pôvodných tlačivách/ ešteže som vetešník starý,ktorý si necháva "už" neplatné tlačivá/ lebo SP to tak chcela. Dnes mi známy zavolal,že mu to robí na zvýšenom poistnom vyše 32.000.- áno dobre vidíte. Chcem sa opýtať ,nemáte niekto skúsenosť či vôbec bolo niekomu takéto zvýšenie odpustené? Moja info je ,že toto sa odpustiť nedá. Ale čo ak???????????
Vďaka za každú radu - on je totiž teraz nezamestnaný,takže je z toho
No áno, my sme tiež nedávno mali kontrolu a SP nám poslala rovnako rozhodnutie o zvýšenom poistnom na poistnom zodpovednosti zamestnávateľa za škodu .... Boli tam neskoro zaplatené platby, najnižšia pokuta za každý začatý mesiac je 100,-Sk. Vyšlo to len nejakých 700,-Sk ktoré by bolo treba zosobniť pracovníčke, ktorá to spôsobila, bohužiaľ už tu pár rokov nepracuje.
Takže tiež sa pokúšame to riešiť cestou odvolania, vraj SP dosť penálov odpúšťa ale rovnako nám bolo povedané, že toto je niečo iné, že toto sa odpustiť nedá. Ale dôvod, to neviem.
Inak toho tvojho známeho ľutujem, 32000,-
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jankasm
No áno, my sme tiež nedávno mali kontrolu a SP nám poslala rovnako rozhodnutie o zvýšenom poistnom na poistnom zodpovednosti zamestnávateľa za škodu .... Boli tam neskoro zaplatené platby, najnižšia pokuta za každý začatý mesiac je 100,-Sk. Vyšlo to len nejakých 700,-Sk ktoré by bolo treba zosobniť pracovníčke, ktorá to spôsobila, bohužiaľ už tu pár rokov nepracuje.
Takže tiež sa pokúšame to riešiť cestou odvolania, vraj SP dosť penálov odpúšťa ale rovnako nám bolo povedané, že toto je niečo iné, že toto sa odpustiť nedá. Ale dôvod, to neviem.
Inak toho tvojho známeho ľutujem, 32000,-
Veď práve,penále sa odpustiť dajú ,ale zvýšené poistné vraj nie.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Melnick
Veď práve,penále sa odpustiť dajú ,ale zvýšené poistné vraj nie.
Ak to tak skutočne je, tak mu nepomôže žiadna dobrá rada.
no čo, nech sa dohodne so SP na nejakom splátkovom kalendári.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

jankasm
No áno, my sme tiež nedávno mali kontrolu a SP nám poslala rovnako rozhodnutie o zvýšenom poistnom na poistnom zodpovednosti zamestnávateľa za škodu .... Boli tam neskoro zaplatené platby, najnižšia pokuta za každý začatý mesiac je 100,-Sk. Vyšlo to len nejakých 700,-Sk ktoré by bolo treba zosobniť pracovníčke, ktorá to spôsobila, bohužiaľ už tu pár rokov nepracuje.
Takže tiež sa pokúšame to riešiť cestou odvolania, vraj SP dosť penálov odpúšťa ale rovnako nám bolo povedané, že toto je niečo iné, že toto sa odpustiť nedá. Ale dôvod, to neviem.
Inak toho tvojho známeho ľutujem, 32000,-
Po kontrole zo soc. poisťovne KE mi došliel takýto dorub:
V jednom mesiaci som zaplatila poistenie za škody podľa skutočnosti 58,- sk a nie najmenej ako to bolo: 70,- Sk. Po zistení som v ďalšom mesiaci doplatila 12 Sk a automaticky som doplatila aj pokutu 100 Sk, ako to bolo dané na výkaze. Po kontrole minulý mesiac mi dorúbili za tých zmeškaných 12 Sk pokutu 200,- Sk a mnou zaplatenú pokutu mi odrátali. Takže mám doplatiť 100 Sk. Pýtam sa za čo? Veď to nie je penále za tých zopár dní.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Zvýšené poistné sa v žiadnom prípade na 100% nedá odpustiť. Dá sa len penále, pokuta v súvislosti s tým .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať