Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Akože v amerike sa netuneluje, tam sú všetci krásne poctiví, morálne založení. A zrejme chodia aj do kostola a nekradnú, čo? Len prečo sa tiež topí v sračkách a FEDU sa už niekoľko rokov prehrievajú tlačiarne!
To je pokrok, milánku. Jednoducho pokrok.
Veď nám prezraď, ako by sa to dalo bez FEDu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
Nandrolon
jar88
Nandrolon
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...
BMW i8 ti asi nič nenapovedá.
Na čom sa tvoj otec vozil a na čom sa vozíš ty. Myslím v tom istom veku, ako ty.
Ako telefonoval on, a ako telefonuješ ty?
Stále nedochádza?
---------------------------------
Skús pogúgliť niečo o nových technologiach v oblasti elektrických batérií.
Budeš prekvapkaný.
Myslíš, že keď sa vozil môj otec, že neplatilo 1 + 1 = 2 presne rovnako ako to platí teraz?
BMW i8 je rovnaký nezmysel ako TESLA. Ide o prestíž a čerpanie fondov. Ak zalovím v pamäti, tak toľko už bolo vymyslených 10 rokov späť nových batérií, ktoré mali mať až 10 a viac násobné kapacity, mali sa nabíjať za pár minút a jediné čo tie AJ české firmy urobili, boli, že vyčerpali fondy a zanikli.
akeze to fondy cerpa Tesla ?
Asi rovno z FEDu.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dúfam, že vy dvaja si pod slovom fondy nepredstavíte eurofondy :-) som sa nasmial
Fondy, dotácie na výskum, daňové úľavy. Hádam mi nechce niekto tvrdiť že si to samy platia? Veď dnes si "nikto veľký" sám všetko neplatí. INA, KIA, VW, PSA a všetky veľké firmy v SR...
Naposledy upravil Nandrolon : 07.08.17 at 13:13 Dôvod: čiarka medzi slovom Fondy a dotácie :-)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Dúfam, že vy dvaja si pod slovom fondy nepredstavíte eurofondy :-) som sa nasmial
Fondy, dotácie na výskum, daňové úľavy. Hádam mi nechce niekto tvrdiť že si to samy platia? Veď dnes si "nikto veľký" sám všetko neplatí. INA, KIA, VW, PSA a všetky veľké firmy v SR...
A čo tým chceš povedať?
Veď každému, kto si spomínané autá kupuje, je šuma fuk, či sú, alebo nie sú nejako dotované. Dokonca na tom nezáleží ani Američanom. Radi si ho kúpia, veď určitú časť im zaplatia sami Slováci, alebo iní Európania.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Dúfam, že vy dvaja si pod slovom fondy nepredstavíte eurofondy :-) som sa nasmial
Fondy, dotácie na výskum, daňové úľavy. Hádam mi nechce niekto tvrdiť že si to samy platia? Veď dnes si "nikto veľký" sám všetko neplatí. INA, KIA, VW, PSA a všetky veľké firmy v SR...
no ved vsak som sa pytal, ze ake fondy cerpa Tesla ? Ak mas nejake clanky, ci linky, tak daj.
Neslobodno vsak vlastne dedukcie za moje nazory vydavat, aj ked je to lakave.
0 3
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88: Dotácie poškodzujú ten tvoj neustále ospevovaný trh. Či zrazu ti to nevadí??? Keď na tom možno aj ty osobne profituješ?
Naposledy upravil Nandrolon : 07.08.17 at 13:49 Dôvod: Doplnenie slova Jar88
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88. Ty profitujes na dotaciach pre Teslu ? Ech Ty betar To uz musis byt za vodou
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
jar88. Ty profitujes na dotaciach pre Teslu ? Ech Ty betar To uz musis byt za vodou
Ešte mám zo 2 minúty čas, tak ti odpíšem.
Ak by si pozornejšie čítal, tak tento môj príspevok sa týkal viacerých automobiliek ako som vyššie uviedol a aj Jar88 reagoval v tom zmysle. Takže zase si fajčil tie staré trávy, či?
Doplnenie: citácia od Jar88: "Veď každému, kto si spomínané autá kupuje, je šuma fuk, či sú, alebo nie sú nejako dotované."
No a v príspevku, na ktorý Jar88 reagoval tak som konkrétne spomínal z áut KIA, VW, PSA /citroen, peugeot/ a INA, ktorá dodáva svoj tovar ešte do automobiliek celého sveta....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ja tým elektromobilom až tak moc nefandím. Jediné využitie ako "nákupná taška do mesta". Určite nie ako seriózny sedan na diaľkové trasy. Ono je to dnes viac biznis a prestíž. Nie je zatiaľ v najbližších rokoch možné ani teoreticky vymeniť všetky autá v SR za elektromobily. Nemal by kto pre ne vyrábať elektrinu a nemala by sa ako tá elektrina distribuovať do tých áut.
Vieš si predstaviť tú spotrebu akumulátorov? A odkiaľ na ich výrobu nabrať suroviny. Kým sa nepríde na nejaký lacný, všeobecne dostupný spôsob akumulácie tak je to fakt o prestíži bohatých, tak ako keď boli prvé autá
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Myslel som, že tu pripnem z jedného modelárskeho fóra jednu diskusiu elektro-inžinierov, kde sú aj konkrétne príklady výpočtov prúdov atď.
Pre jednotlivca to význam má. Ak si ale niekto myslí, že jedného dňa bude v SR, v ČR alebo hociktorej inej krajine namiesto XYZ vozidiel XYZ elektromobilov, tak zatiaľ to pár desaťročí nie je technicky uskutočniteľné, ani za predpokladu, že by ich tu vysadili mimozemšťania z marsu. Jednoducho by ich nebolo možné nabíjať, prevádzkovať a celkovo vyrábať pre ne energiu. Pritom ak zoberieme elektromobil ako CELOK, tak je ekologicky viac škodlivé ako benzínové auto. Ako celok myslím aj výrobu batérií a ich likvidáciu, výrobu elektriny, ťažbu lítia a všetko okolo toho.
Vidíš to strašne primitívne jednoducho...
Budúcnosť majú elektrobicykle, elektrokolobežky, nejaké "kyvadlové nákupné tašky". Ale kamióny, dodávky, terénne vozidlá, SUV, sedany = NEHROZÍ...
Presne tak. ako elektrické podlahové kúrenie je najdrahšie a tie elektrorozvody pre masovú spotrebu a cena hodín distribučkám a pod.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No sranda. Ako sme sa dostali od radosti z inovacii a pokroku, ktore TESLA nepochybne prestavuje ku kuvikaniu o bohatych, k akymsi fondom, ktore cerpa Tesla na svoj vyskum z penazi vsetkych tazko pracujucich na Slovensku a k udajnym dotaciam z ktorych udajne profituje jar88. To nam potom to Slovensko aj tak vyzera.
0 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88. Ty profitujes na dotaciach pre Teslu ? Ech Ty betar To uz musis byt za vodou
Ako inak, keď to napíše nando,tak to musíbyť overený fakt.
Asi tak,že babe sa prisnilo.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
No sranda. Ako sme sa dostali od radosti z inovacii a pokroku, ktore TESLA nepochybne prestavuje ku kuvikaniu o bohatych, k akymsi fondom, ktore cerpa Tesla na svoj vyskum z penazi vsetkych tazko pracujucich na Slovensku a k udajnym dotaciam z ktorych udajne profituje jar88. To nam potom to Slovensko aj tak vyzera.
Ani po vysvetlení si nepochopil môj príspevok? Asi poškodený mozog z častého fajčenia marihuany, čo už...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Pacilo. Asi sa idem prihlasit na nejake stavebne uciliste
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Spomienky su zamknute ako diskusie na SME, tak napisem sem - nepotesilo, po 25(?) rokoch ze pouzijem moridlo, ale vytieklo - je normalne ze lieh prezral plech?
WP_20170702_12_06_11_Pro.jpg  
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
vicktor
Spomienky su zamknute ako diskusie na SME, tak napisem sem - nepotesilo, po 25(?) rokoch ze pouzijem moridlo, ale vytieklo - je normalne ze lieh prezral plech?
no to si toho teda za poslednych 25 rokov vela nenamoril
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Spomienky su zamknute ako diskusie na SME, tak napisem sem - nepotesilo, po 25(?) rokoch ze pouzijem moridlo, ale vytieklo - je normalne ze lieh prezral plech?
Lieh nie, ale rôzna vlhkosť i vzdušná. Skondenzovala a za 25 rokov mala dosť času vykonať svoje dielo. Lieh len potom vytiekol a vyparil sa....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Prehrdzavel spodok a vytieklo to.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

krátko z historie...:
Prvý elektromobil bol zostrojený zhruba 50 rokov pred spaľovacím motorom a zostrojil ho Holandský profesor Sibrandus Stratingen s asistentom Christopherom Beckerom roku 1835.

Jeho vtedajšia dojazdová vzdialenosť bola asi 70km. V roku 1899 potom Belgičan Camille Jenatzy so svojim elektromobilom prekonal ako prvý na svete hranicu 100km/h (presne 105,878km/h). Auto vážilo 1450kg a malo tvar torpéda.

Zaujímavosťou je, že v USA na počiatku 20. storočia jazdilo viac aut na elektrinu ako tie so spaľovacím motorom..


za 180 rokov sa nedokázali presadiť...ale teraz, teraz to príde !
lebo pár tupých hláv a snílkov to chce......
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

priplávala loďka..
DSC_5937.JPG  
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať