Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
bjuty smis
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vicktor
bjuty smis
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.
Bjuty smis písal, že to nerobí za naše peniaze.
Ty si snáď akcionár, alebo investor Tesly?
Popisuješ to ako ponziho schľmu (letadlo), ale oni vyrábajú a dobre draho predávajú.
Ceny okolo 130 až 200 tisíc za kus. Pritom podvozok a pohonná jednotka je lacnejšia, ako u klasického auta v cene 15 000 €. Vlastne predávajú batérie a softvér za super dobrú cenu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
bjuty smis
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
Ešte pár strán a dopracuješ sa k traktoru, ktorý ťahá dobre živený kôň.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
bjuty smis
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
Ešte pár strán a dopracuješ sa k traktoru, ktorý ťahá dobre živený kôň.
alebo somár a vieš ako sa volá?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niekomu riadne ležím v žalúdku...


Žeby nový rekord?
Snímok 001 2017,08,08 19_08.jpg  
2 5
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A už dnes 14-ta....
Pozdravujem dilinov!

Naposledy upravil misoft : 08.08.17 at 19:56
1 4
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat oba boli s gánkom..revem
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat oba boli s gánkom..revem
Neblbni...
Myslíš, že okamžite nájdeš taký, ktorý bude vyhovovať po všetkých stránkach ?
Cenovo, vzdialenosťou, polohou, rozlohou, prostredím....etc ?
0 3
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač
lujza.j
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat oba boli s gánkom..revem
Neblbni...
Myslíš, že okamžite nájdeš taký, ktorý bude vyhovovať po všetkých stránkach ?
Cenovo, vzdialenosťou, polohou, rozlohou, prostredím....etc ?
Ja iba v jedenej konkretnej dedine-osade....takze tak....ani na mape....nikam sa tade neprechadza....skapal pes,koniec sveta......ale ja to tam milujem....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mne sa tiež páčia obce na konci dolín. Vidím v tom výhody.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Mne sa tiež páčia obce na konci dolín. Vidím v tom výhody.
Dokonaly klud....idu tam iba ti co byvaju...alebo nasteva
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

No halo halo , ako sa tu mate? Zijete ? :-) :-) :-)
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

žijeme, žijeme...a ty ako?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
korela
Mne sa tiež páčia obce na konci dolín. Vidím v tom výhody.
Dokonaly klud....idu tam iba ti co byvaju...alebo nasteva
V prípade nejakého konfliktu sa tam nebude trepať ani cudzie vojsko, aspoň v stredoveku to tak bolo. :-)
Dnes síce všetko inak, ale i tak. Iba ak by zháňali partizánov z kopcov.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nepotešilo, že to dnes ráno do mňa chalanisko nakalil na semafóroch...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko
Rozmyslam, ci v DHL su tupe hlavy, alebo snilkovia

https://cleantechnica.com/2017/04/13...an-production/

Po NL uz chodia jedna radost
NL ma zaujima asi tak, ako vcerajsi Jarov exkrement. Ak by ho zajtra zatopilo tak ma ani nehne.
ako suvisi fakt, ze Ta NL nezaujima, s faktom, ze DHl uz pouziva elektromobily pre svoj business ? DHL pouziva elektromobily aj v Nemecku, kde ich spolocne s Fordom aj bude vyrabat. Ci ani Nemecko Ta nezaujima ? Je tento Tvoj argument je z toho sudka, z ktoreho si cerpal, ked si udajne argumentcne odstavil jar88 ?
Nemozes mat averziu k NL len preto ze tam zije niekto, s kym z kazdej diskusie vyjdes ako maly najedovany chlapec , ktory ked nema co povedat, tak obvini oponenta z fajcenia travy
Ja rozumiem, ze zijes na SK a chodis na nakupy do CZ, ale ako som pisal. Za Tvojim chotarom je daleky svet a z neho postupne pridu inovacie aj na Slovensko.
A tymto s Tebou diskusiu na temu elektromobilov koncim.
5 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
bjuty smis
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
ale pavol aj jajaj. To si trosku zgeneralizoval. Aky typ odpadu vznika vyroboou energie v solarnych paneloch, ci palivovych clankoch ?
BTW. Ellon Musk ma ideu ze si ludia budu svoju Teslu nabijat doma zo slnecnych kolektorov, ktore budu tvorene stresnou krytinou a uchovavane v powerstation.
Ale je pravda, ze nemam potuchy, aku uhlikovu stopu zanecha vyrobenie takej stresnej krytiny.
Verim , vsak, ze ak vezmeme do uvahy ze aj prve auta so spalovacim motorom boli "cmudiace monstra" s kontroverznou ucinnostou a postupne sa zlepsovali, s nastupom a novych technologii sa odstrania muchy aj v elektrickom pohone, resp v jeho napajani
3 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
Som smutko.....sen o domceku na vejkend sa rozplynul...jeden mokry....druhy,ze na teraz ho nebudu predavat oba boli s gánkom..revem
ved nerev. Ved najdes iny. Kukni sa mozno aj mimo Bratislavskeho kraja
4 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
pavol54
bjuty smis
pri elektrautách nie je problém účinnosť, ale elektrina a ekologia....

mne to pripadá, ako ochrana lesov výrobou umelých vianočných stromčekov a tvrdenie, že je to ekologické.....

a pár tupých hláv to samozrejme nepochopí.....
pod pojmom tupé hlavy myslím politikov, ktorý už zakazujú klasické motory za pár rokov ....potom, čo momentálne ruinujú europsky priemysel nezmyselnými ekonormami....

snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Presne. Svet nie je perpetum mobile. Ak sa vyrobí nejaký typ energie musí vzniknúť odpad, pri spaľovacích je to výroba na mieste trakcie, odpad každý cíti vo vzduchu. vozidlá poháňané elektrickou energiou spotrebovávajú elektrickú energiu vyrobenú mimo naše zmyslové vnímanie = čistá. TRT veľký, odpad je, len ho nevidíme a jej využívanie je vďaka jej dopravným cestám drahšie.
Spaľovací motor vyrobí energiu s ktorou sa priamo poháňa pohybový mechanizmus, Elektrický pohon - vyrobená energia sa mechanickou cestou premení na elektrickú, tá sa na vzdialenom mieste v musí naakumulovať(u áut) a znova premeniť na mechanickú ktorá poháňa pohybový mechanizmus.
Záver: cesta je len vo vývoji účinných pohonov vytvárajúcich pohybovú energiu v mieste trakcie
ale pavol aj jajaj. To si trosku zgeneralizoval. Aky typ odpadu vznika vyroboou energie v solarnych paneloch, ci palivovych clankoch ?
BTW. Ellon Musk ma ideu ze si ludia budu svoju Teslu nabijat doma zo slnecnych kolektorov, ktore budu tvorene stresnou krytinou a uchovavane v powerstation.
Ale je pravda, ze nemam potuchy, aku uhlikovu stopu zanecha vyrobenie takej stresnej krytiny.
Verim , vsak, ze ak vezmeme do uvahy ze aj prve auta so spalovacim motorom boli "cmudiace monstra" s kontroverznou ucinnostou a postupne sa zlepsovali, s nastupom a novych technologii sa odstrania muchy aj v elektrickom pohone, resp v jeho napajani
už si videl niekedy sajrajt, ktorý vznikne pri rozobratí lipolky, prípadne ak tú batériu niekto "ekologicky zlikviduje v slanej vode" ?
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
vicktor
bjuty smis
snílek je elon tusk.......pretože to robí za svoje a nie za naše....
Preco myslis ze on to robi za svoje?
Firma stale emituje nove akcie a funguje z penazi stale novych akcionarov snivajucich ze raz zbohatnu. Jeho prvotna investicia sa mu uz vratila v podobe manazerskeho platu.
Az dalsi novi snilkovia sa nenajdu, firma spadne ako domcek z karat. Otazne je co nastane skor - ci firma zacne byt ziskova alebo sa dalsi investori sa uz neprihlasia. Kumulovana strata zatial narasta.
Bjuty smis písal, že to nerobí za naše peniaze.
Ty si snáď akcionár, alebo investor Tesly?
Popisuješ to ako ponziho schľmu (letadlo), ale oni vyrábajú a dobre draho predávajú.
Ceny okolo 130 až 200 tisíc za kus. Pritom podvozok a pohonná jednotka je lacnejšia, ako u klasického auta v cene 15 000 €. Vlastne predávajú batérie a softvér za super dobrú cenu.
no zase az tak dobre zatial nepredavaju. Nova firma, mlada firma, ucia sa. Ale s Ellonom za chrbtom to podla mna pojde .
@victor Ale na druhej strane investovanie akcionarov predsa nie je nic zle. Nik ich predsa nenuti. Sam mam akcie TESLY a som zato veru rad
Keby nebolo snilkov, tak zijeme doposial v jaskyni a kreslime na jej steny uhlikom.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať