Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Inak to mínuskovanie, že sa nad tým pozastavujete, aj to môže byť jedna z foriem umelého vedenia diskusií, prečo by mali byť usmerňované iba v médiách, diskusie zostanú vždy iba diskusiami, jedno kde. Ak chce niekto vedome odkloniť tému, zmariť, či si dokonca urobiť doktorát, treba byť nad vecou.
Sekanie sa pre nepodstatné veci. Pre niečo, načo tu nikto z diskutujúcich nemá žiadny dosah.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
kramart
jar88
Sito ty my píšeš, či neviem? Či diskriminácia?
Oznamuješ my, že okolo každého je diskriminácia, dokonca aj okolo mňa.
To akože aj ja som nejako diskriminovaný? Len o tom neviem?
----------------------
Veď daj vedieť, ako som diskriminovaný. Rád sa nechám poučiť.
"my" či "mi"
Mi (mne)
To by ma zaujímalo ktori minuskari potrebuju doučiť gramatiku...
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Keď sa darí, tak sa darí! -kari!





0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jar88
Sito ty my píšeš, či neviem? Či diskriminácia?
Oznamuješ my, že okolo každého je diskriminácia, dokonca aj okolo mňa.
To akože aj ja som nejako diskriminovaný? Len o tom neviem?
----------------------
Veď daj vedieť, ako som diskriminovaný. Rád sa nechám poučiť.

Sito s malým s, teda sito!

Z tvojej odpovede mi vychádza, som si všimol, že nie si ako bubkoch. Ty nevieš čítať s pochopením, on si myslí, že vie, ty nie! Všimol som si, že ty nevieš ani písať s pochopením. K tomu písaniu sa nevyjadrujem, všeobecne " kôň má štyri nohy a potkne sa." V tej veci ťa poučili iní. Ale, poradím ti, nepíš "my" napíš "mne"! Takže už vieš.

Pri čítaní mojich príspevkoch sa niektorí škriabu za ušami. Nepýtal som sa ťa či vieš čo je diskriminácia, len otáznik som za to slovo napísal. Nepísal som ti, že ty si diskriminovaný!
No ty si to tak pochopil, ale necítiš sa, nevieš o tom. V tom to je, v tvojej odpovedi " len o tom neviem" s otáznikom. Takže nevidíš tú okolo seba, tých diskriminovaných, môžno aj tebou, alebo nepriamo, nechceš ju vidieť. Diskriminácia môže byť aj pasívna vyjadrená potleskom povýšencovi, ktorý diskriminuje, prípadne aj týra.

"Veď daj vedieť, ako som diskriminovaný."

No neviem či si to prečítaš s pochopením. "mi" a "My"

"Rád sa nechám poučiť."

Už si bol, ale či si to zapamätáš?

1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na jednej strane evidentná realita, na druhej zahmlievanie. Aby jeden minister nevedel, o čo v skutočnosti ide, tomu nemôže hádam nikto uveriť. Tu nie sú namieste žiadne dedukcie, ale fakty.
Dôvod museli mať a poriadny.

https://dennikn.sk/863120/z-narodneh...estorov-penty/
http://www.hlavnespravy.sk/z-nusch-o...nahodu/1114714
https://www.etrend.sk/ekonomika/z-us...pod-pentu.html
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Na jednej strane evidentná realita, na druhej zahmlievanie.
Vždy lepšie, ako keby odišli do zahraničia...
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Pri riešení úplne inej otázky som zistil, že na Slovensku neexistuje zákon, ktorý by položil jednoznačnú deliacu čiaru medzi subjektmi súkromného a verejného práva. Je na to iba právna teória. A tak si hovorím, toto je náhoda alebo nedopatrenie alebo zámer? Všeobecne neviem odpovedať, ale napríklad u takej SAV je to jasné...

Vyťahujem túto tému, lebo tiež neviem, či poskytovanie zdravotnej starostlivosti je oficiálne na Slovensku verejný záujem alebo kšeft.
Najskôr "ako kedy".
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

http://www.porada.sk/t300662-byt-v-o...stnictve.html#

"182/1993, § 10, ods. (7) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorý sa neužíva, sa nemôže domáhať upustenia od povinnosti uhrádzať preddavky do fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrady za plnenia a platby za správu.

§ 11


(1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný na svoje náklady byt a nebytový priestor v dome udržiavať v stave spôsobilom na riadne užívanie, najmä včas zabezpečovať údržbu a opravy. Je povinný konať tak, aby pri užívaní, udržiavaní, zmenách, pri prenajatí bytu alebo nebytového priestoru v dome, prípadne jeho časti a pri inom nakladaní s bytom a nebytovým priestorom v dome nerušil a neohrozoval ostatných vo výkone ich vlastníckych, spoluvlastníckych a spoluužívacích práv.


(3) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním."


Čo vyplýva z citácie uvedeného zákona?

1. Musí platiť poplatok za správu domu, jeho spoločné časti, spoločné zariadenia správcovi domu.
2. Musí platiť mesačné preddavky do spoločného (FPÚaO) Fond prevádzky, údržby a opráv.
3. Musí platiť zálohové platby za plnenie (primerane) napočítané podľa podielu bytu na spoločných nákladov domu. (vykurovanie, teplá voda, voda podľa spoločných meračov v byte, výťah, osvetlenie spoločných priestorov, poistenie domu, atď.)

Musí zabezpečiť aby jeho osobný majetok v byte nepoškodil dom, a ostatné byty v ňom.

Musí umožniť vstup do bytu na odstránenie poruch na spoločných zariadeniach domu nachádzajúcich sa v jeho byte ( vykurovací systém domu, radiátory, ventily,termostatické hlavice, merače tepla, rozvody plynu, rozvody vody, vodomery na teplú a studenú vodu.

Musí umožniť odpis spoločných meracích zariadení v byte (merače tepla, vodomery na teplu a studenú vodu.)

Ak si povie ze nemusí, nemusí! Ale, ak vyčíslená dlžoba na neúhrade mesačnej úhrady za užívanie bytu prekročí únosnú sumu, môžu mu byt dať spoluvlastníci do dražby!

Takže, počula si dobre. Vysvetli mu, že byt je len priestor v dome na bývanie, a v byte treba dodržiavať dohodnuté pravidlá spoluvlastníkov domu, ktoré musia byť v súlade so zákonom, zákonmi súvisiace s bývaním v bytovom dome.

1 3
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

http://www.porada.sk/t300665-sused-p...v-z-roka.html#

Už som si myslel, že ti nechcel uliať. Zavolaj financov kým to nezruší. Či on je? Pod lampou býva najväčšia tma, že?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Na jednej strane evidentná realita, na druhej zahmlievanie.
Vždy lepšie, ako keby odišli do zahraničia...
Omrvinka. Čiastočne, ale celok to nezachráni. Ak sa čo najskôr nezastaví rozkrádanie, nerozprášia sa porevolučné prísavky a vykrádači po svete, tak tu poriadok a normálny slušný chod nenastane. Vo všetkom.
Myslím, že Ing. Ľubomír Janoška chápe o čo ide, ak som ho správne pochopila ja.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dnes som sa prekliklala náhodou na
PROCARE JE V BRATISLAVE OKAMŽITE PRIPRAVENÝ POMÔCŤ ŠTÁTNYM NEMOCNICIAM S CT VYŠETRENIAMI
https://www.procare.sk/procare-je-v-...-vysetreniami/, zaujímalo by ma, koľko inkasujú od poisťovní.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
korela
buchač
korela
Na jednej strane evidentná realita, na druhej zahmlievanie.
Vždy lepšie, ako keby odišli do zahraničia...
Omrvinka. Čiastočne, ale celok to nezachráni. Ak sa čo najskôr nezastaví rozkrádanie, nerozprášia sa porevolučné prísavky a vykrádači po svete, tak tu poriadok a normálny slušný chod nenastane. Vo všetkom.
Myslím, že Ing. Ľubomír Janoška chápe o čo ide, ak som ho správne pochopila ja.
rozumieme si
nepomôžeme si
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

korela
buchač
korela
Na jednej strane evidentná realita, na druhej zahmlievanie.
Vždy lepšie, ako keby odišli do zahraničia...
Omrvinka. Čiastočne, ale celok to nezachráni. Ak sa čo najskôr nezastaví rozkrádanie, nerozprášia sa porevolučné prísavky a vykrádači po svete, tak tu poriadok a normálny slušný chod nenastane. Vo všetkom.
Myslím, že Ing. Ľubomír Janoška chápe o čo ide, ak som ho správne pochopila ja.

"Dnes 14:14
Ing. Ľubomír Janoška

... lebo tiež neviem, či poskytovanie zdravotnej starostlivosti je oficiálne na Slovensku verejný záujem alebo kšeft.
Najskôr "ako kedy"."

Keďže verejný záujem na Slovensku zabezpečujú, vykonávajú ľudia, vždy ide o kšeft a veľmi výnosný.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Pamätám si, ako začala takzvaná privatizácia zdravotníctva.
Doktori z polikliník dostali "ponuku, aká sa neodmieta" - keď nesprivatizuješ ty, tak sa ľahko niekto nájde, kto si to zoberie.
U štátnych nemocníc bolo vtedy ešte jasné, že zdravotná starostlivosť sa rozčlení na nutnú v réžii štátu a na "bonus", ktorý sa sprivatizuje.
Namiesto toho, kde sme dnes - párni ministri privatizujú nahlas, nepárni potichu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pred 89 boli najefektívnejšie v celej republike kúpele, vrátane priemyslu. Keď sa už spomína privatizácia.
(Teraz som si nie už istá, či sa to nevzťahovalo iba na získanie valút.)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na začiatku augusta som si vygooglila veľmi dobré pracovisko s pár ľuďmi, s dlhoročnou praxou na excelentnom pracovisku, manžel jednej lekárky, ktorí to pracovisko spolu zakladali robí prednostu na ňom podnes ..., prvá otázka, z ktorej ste poisťovne. Majú zmluvu aj s mojou, takže problém nebol nikde. ...Berieme iba zo všeobecnej. Otázka prečo ... Lebo z mojej neberú do konca roka. Reklamovala som v svojej poisťovni, preverili, nie sú vybookovaní, aj aj keby boli, tak by im to poisťovňa preplatila nad rámec. Tak sa pýtam, pretože sa mi to začína zlievať do zmysluplnej logiky, čo sa deje a prečo zaujali k Dôvere takýto postoj? Zádrheľ tam bude, ak nie doslova protest. (Dôvera im nemôže prikázať, aby ma vyšetrili.)

Tak z iného pracoviska bola správa 2 a pol riadková bez dátumu (pri konzultácii ešte pred príchodom k internistke mi bolo povedané, že to bolo odfláknuté), internistka po prečítaní správy ... A toto je čo? To je všetko? Že popisy bude vyšetrujúci lekár zasielať lekárom tvrdil všetkým prítomným pacientom, pretože má údajne niečo nefunkčné a zašle neskôr. K internistke nič nedorazilo elektr. poštou.
Je fakt, že predtým pracoval vo vojenskej, po jej zavretí zrejme klesol, tak sa možno v jeho prístupe domnievať o čomkoľvek.
.
Takže zlatá alternatíva, nič sa u nich elektr. nepokazí, každý tam zodpovedá za seba a svoju povesť. Živia sami seba. A podmienky dopredu dohodnuté.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Dnes som sa prekliklala náhodou na
PROCARE JE V BRATISLAVE OKAMŽITE PRIPRAVENÝ POMÔCŤ ŠTÁTNYM NEMOCNICIAM S CT VYŠETRENIAMI
https://www.procare.sk/procare-je-v-...-vysetreniami/, zaujímalo by ma, koľko inkasujú od poisťovní.
Nehorázne veľa.....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela




http://www.dobrenoviny.sk/c/109106/s...ladovu-bublinu
LONDÝN/RIMAVSKÁ SOBOTA 28. augusta - Úchvatná snímka ľadovej bubliny od Daniely Rapavej očarila britský denníkGuardian aj porotu Royal Photographic Society. Tú zaujalo celkovo 100 snímok, ktoré sa objavia na výstave Royal Photographic Society v Londýne a práve fotografia 61-ročnej Rapavej z Rimavskej Soboty bude medzi nimi.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kukučka
Krásny deň je za nami, ale že tu nájdem šesť mínusiek pod jednou z mojích najmilších Matuškových piesní? Aspoň ste si ju vypočuli? No veru ste ma poraďáci nepotešili. Vďaka sitečko za pripomenutie. Máš odo mňa bodík. Tie drasťáky nekukám, ale mínusky nedávam.
Noo, to mínuskovanie je vraj korenie porady. Aj veľký šéf to nejak tak propagoval, omlúval keď propagoval tu revolučnú novinku AURORU. Myslím, že ju tu na porade použil jeden človek dva krát a dosť, zatiaľ. Kam sa hrabe aurora na tajné, anonymné mínuskovanie!

"Čo sa mi dnes stalo, ..." No nič, nič zvláštne.

" ..., čo ma rozčúlilo, ..." Mňa už na porade nemôže nič rozčúliť.

" ..., čo ma potešilo?" No, všetko čo ma na porade poteší, aj v iných témach napíšem, opíšem, vyjadrím v tejto časti témy, svojim spôsobom. Ak niekto mínuskuje nie nemravnú pieseň je to na zamyslenie, ale to zamyslenie je každého osobná vec, mínuska je jeho osobná propagácia, seba prakticky to vie len on, že on ...! Nedeľa je nedeľa a treba zmenu, preto pieseň. Niektorí si ju aj vypočuli, zaspomínali. Ale niektorí len čo prečítali sito, bez váhania si to vychutnali mínuskou, niektorí aj viac krát podľa svojich možností. A to aj pri názoroch, ktoré sú podložené citáciou zákona. Nedá sa povedať, že nie neúmyseľne, z mladíckej nerozvážnosti. No zgustnú si! Písomná vďaka poteší, bodík tiež.

Tie drasťáky tu nedávam aby sa na ne niekto pozeral, ale môže keď má čas a chce. Podstata je v tom, že keď niekam prídem, objavím sa, treba niečo povedať, aspoň pozdrav. Hlavne si treba všimnúť to malé mínus a názov toho klipu " najväčší blbci " Niektorí si ten titul nezaslúžia, proste mali smolu, ale niektorým sadne ako ... Na porade, hovado sa im nesedelo.

Niektorí mali problém pochopiť šustra, a pritom to je také jednoduché pochopiť. " ... tady se dejou vieci, poď ..." A kto príde, alebo to tu poznal pred anonymným hodnotením, len hlavou krúti, kam sa ta porada dostala, kam napreduje, smeruje? Isto smerom dopredu, či zadku?
Prajem porade ten správny smer, smer ktorý si vyberie.

Nuž čo, ďakujem Ti za zdrobnelinu, aj vďaku, aj bodík.
4 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sito
..................Aj veľký šéf to nejak tak propagoval, omlúval keď propagoval tu revolučnú novinku AURORU. Myslím, že ju tu na porade použil jeden človek dva krát a dosť, zatiaľ. Kam sa hrabe aurora na tajné, anonymné mínuskovanie!............................
Nuž ja som to použil (AUTORU) viac ako dva krát - aspoň 5-6x.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať