Zavrieť

Porady

PN ka

Dobry chcem sa spytat ci niekto nevie poradit prijal som zamestnanca doteraz som bol sam a ten omarodil co treba urobit ? myslim tym zaniest do socialnej papier o prace neschopnosti treba ktomu aj nieco este vyplnat? a iba do socialnej alebo treba nieco aj do zdravotnej ?
dakujem
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Dank
... V prípade, že zamestnávateľ platí prvých 10 dní PN, môže zamestnanca navštíviť v domácnosti? Je na to nejaký paragraf, že ho môže skontrolovať?...
§9 ods. 4 zákona 462/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov O náhrade príjmu pri dočasnej práceneschopnosti.

P.S. Zitka, ma predbehla počas hľadania presného čísla §§§
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

a ako je to stou nahradou mzdy ked vypocitam tych 25 a 55% s tej sumy sa platia aj odvody ?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Martinbiro
a ako je to stou nahradou mzdy ked vypocitam tych 25 a 55% s tej sumy sa platia aj odvody ?
Z náhrady mzdy počas DPN sa neodvádza nič. Ani daň, ani odvody.
0 0
Martinbiro Martinbiro

Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

Zita4
Z náhrady mzdy počas DPN sa neodvádza nič. Ani daň, ani odvody.
myslel som si ale nebol som si isty

dakujem
0 0
adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

Ahojte,
ak je zamestnanec na PN 8 kalendárnych dní - program vypočítal náhradu mzdy - odvody neplatí nikto? Ani zamestnanec, ani zamestnávateľ?
Robím to prvýkrát, tak prosím o trpezlivosť.
Ďakujem.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
adus
Ahojte,
ak je zamestnanec na PN 8 kalendárnych dní - program vypočítal náhradu mzdy - odvody neplatí nikto? Ani zamestnanec, ani zamestnávateľ?
Robím to prvýkrát, tak prosím o trpezlivosť.
Ďakujem.
Odvody počas PN nerobí ani zamestnanec /§140 odst. 2 zákona 461/2003 Z.z. / ani zamestnávateľ /§140 odst. 6 zákona 461/2003 Z. z./.

Ak zamestnanec ostatné pracovné dni z mesiaca odpracoval, z dosiahnutej mzdy sa odvody samozrejme vypočítajú a odvedú.
0 0
adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

Ďakujem. Tak neodvádzame ani do ZP, ani do SP...
Pekný deň
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Je to tak.
0 0
Denisa Holla Denisa Holla

Denisa Holla je offline (nepripojený) Denisa Holla

človek
Ahojte, mozte mi prosim poradit? Ak zamestnanec ochorel a je na PN-ke na PRELOME mesiacov.Cize od 29.1. do 5.2.2007. Posielam v takom pripade nieco do Soc.poistovni?Zamestnanec bol chorý 8 dní.
Ako sa dni prerataju ked je v tom zahrnutý víkend?To znamená 29.1 bol pondelok a 3.a 4. bola sobota a nedela. Do práce nastúpil v utorok. Ako sa to vyrata v mzde? DVZx počet prac dní...a co vikend?
Dakujem nza odpoved.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Na SP sa nič nenahlasuje, a PN sa vypláca za kalendárne dni a nie za pracovné. Takže ak bol zamestnanec na PN od 29.1. - 5.2. tak sa mu vyplatí za prvé 3 dni /29,30,31.1/ 25% a za ďalšie dni /1,2,3,4,5.2./ 55%. Vypláca sa to preto za kalendárne dni, lebo aj vymeriavací základ z minulého roka sa delí počtom kalendárnych dní.
0 0
Denisa Holla Denisa Holla

Denisa Holla je offline (nepripojený) Denisa Holla

človek
A preco sa to vyplaca aj cez vikend,ked zamestnanec cez vikendy nepracuje?Mozme to vypocitat tak? 29-31.1 = DVZ x 3 dni x 0,25% A dalej 1.,2.,a 5.2(kedy sú prac. dni)=DVZ x 3 x 0,55% a vikend DVZ x 2 x 0,10% . Mne to tak nejak vypocital program. Je to spravne??
Este raz dakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Nie je to správne, PN sa vypláca za kalendárne dni, takže aj za sobotu a nedeľu.
0 0
Denisa Holla Denisa Holla

Denisa Holla je offline (nepripojený) Denisa Holla

človek
Takze este raz:Zamestnanec ma DVZ 580,35 SK a pokracoval v PNS v novom mes. dalsích 5 dní. T.j.580,35 x 5 x 0,55%. Co činí 1.595,96 zaokruhlene 1.600. Ale program mu vypocital len 1.074,-SK Preco??Alebo to zle ratam ja?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Denisa Holla Pozri príspevok
Takze este raz:Zamestnanec ma DVZ 580,35 SK a pokracoval v PNS v novom mes. dalsích 5 dní. T.j.580,35 x 5 x 0,55%. Co činí 1.595,96 zaokruhlene 1.600. Ale program mu vypocital len 1.074,-SK Preco??Alebo to zle ratam ja?
Musela si do programu zadať začiatok DPN od 1.2.2007, preto ti vypočítal za prvé 3 dni 25 % a za ďalšie 2 dni 55 % - tých 1074 Sk.
0 0
Denisa Holla Denisa Holla

Denisa Holla je offline (nepripojený) Denisa Holla

človek
A ako mam zadat do programu, aby mi uz zvysne dni vypocitavalo tych 55%.nemozem predsa zadat datum od 25-ho...
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Denisa Holla Pozri príspevok
A ako mam zadat do programu, aby mi uz zvysne dni vypocitavalo tych 55%.nemozem predsa zadat datum od 25-ho...
Prepáč, ale otázka je veľmi zvláštna. V každom mzdovom programe môžu byť použité odlišné spôsoby nahrávania vstupných údajov. Predpokladám, že máš k dispozícii užívateľské príručky k programu a v nich si dokážeš nájsť a preštudovať kapitolu o spôsobe nahrávania práceneschopnosti.

Okrem toho odporúčam absolvovať školenie k základom mzdového účtovníctva.
Všetky podrobnosti sa tu asi nebudú dať vysvetliť formou písomných otázok a odpovedí.
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Zamestnanec mal 15dni PN. Oznam na SP bol splneny, o ZP neviem, takze asi nebol splneny oznam. Ma minimalnu mzdu. Denny vymer. zaklad ma v MRP 696,60Sk, ale PN-ku mu to nevypocitalo. Ako je to mozne a ci vobec z minimalnej mzdy vypocitava nahrady PN???

Dakujem za odpoved!
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Lucida Pozri príspevok
Zamestnanec mal 15dni PN. Oznam na SP bol splneny, o ZP neviem, takze asi nebol splneny oznam. Ma minimalnu mzdu. Denny vymer. zaklad ma v MRP 696,60Sk, ale PN-ku mu to nevypocitalo. Ako je to mozne a ci vobec z minimalnej mzdy vypocitava nahrady PN???

Dakujem za odpoved!
Jasné že vypočítava PN aj z minimálnej mzdy. Ak má v programe dobre zadaný DVZ tak mu musí vypočítať z neho náhradu príjmu. Ak ti nevypočítalo, treba zavolať správcom programu, určite poradia v čom je problém.
Ak nebol splnený oznam na ZP, tak treba dodatočne. PN stačí na ZP oznámiť do konca nasledujúceho mesiaca.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať