Zavrieť

Porady

Čo je Intrastat

ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Čo je to intrastat?Môžete mi to podrobnejšie vysvetliť?Ďakujem.
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

dhuisman Pozri príspevok
ahojte. o nejakom intrastate som sa dozvedela asi len minuly tyzden (nesmejte sa..) a kedze neprekracujeme prah oslobodenie, nasa firma vlastne ani hlasenie podavat nemusi.
ale aj tak som sa chcela opytat...
pri zjednodusenom hlaseni uvadzam len 10 najvyznamnejsich poloziek? (ak ano, preco je na hlaseni az 20 riadkov)
v pripade nezjednoduseneho hlasenia uvadzam prehlad uplne vsetkych poloziek (prijatych/odoslanych), alebo aj tam len urcity pocet najvyznamnejsich?
To bolo dobré.
1. Prečo sú na daňových priznaniach všade kolónky na deväť (či viac? ) číslic? To aby som mala v každom zdaňovacom období daň z príjmu aj daň z pridanej hodnoty minimálne 100.000.000,- Sk povinnosť?! A to sme mesačný platcovia DPH!
2. Položka v ponímaní intrastatu je číslo podľa colného sadzobníka. V jednej položke colného sadzobníka môže byť aj viac druhov tovaru podľa vašej evidencie. Napr. nakupujete chladničky, ktoré delíte na jednokompresorové a dvojkompresorové, biele, nerezove a čierne, 100l alebo 250 l a pod a pritom toto všetko môže byť podľa colného sadzobníka jedna položka.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas,
vytvoril som jedno hlasenie o prijati tovaru. Dal som ho kumulovat. Ale teraz som prisiel na to ze som zabudol este zapocitat poslednu fakturu o prijati. Cize vytvorim nove hlasenie s poradovym cislom "2" vygenerujem spravu a poslem.
Mozem to tak urobit? Alebo ako by som to mohol vyriesit prosim?
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zdravím všetkých pohoďákov...našla som si jeden problém a poprosím o radu. Náhodou som prišla na to, že s.r.o. v r.2005 mala 2 dodávky zo zahraničia, spolu presiahli 3mil.Sk. Nikdy predtým ani potom už nič nedoviezli, aj vtedy sa jednorazovo doviezol nejaký manipulačný prístroj a nábytok, nie na predaj, ale na vlastnú spotrebu firmy. Mal sa podať ten intrastatový výkaz? Čo s tým, keď sa nepodal?Vie niekto poradiť? Ďakujem
Naposledy upravil JM1968 : 03.03.08 at 17:21
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

prosím, vie mi niekto poradiť čo so zabudnutým (asi sa mal podať) intrastatovým výkazom za r.2005?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja by som volala na colný úrad, kam sa zasiela intrastat a tam sa popýtala o radu.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Gabi03 Pozri príspevok
Ja by som volala na colný úrad, kam sa zasiela intrastat a tam sa popýtala o radu.
aj ja som podobne rozmýšľala, ale šéf vraj aby sme na to zbytočne neupozorňovali, tak nerobiť nič....tak sa aspoň snažím zistiť či mal niekto podobný problém a čo bolo, keď mu na to prišli (možno by ho to presvedčilo)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JM1968 Pozri príspevok
aj ja som podobne rozmýšľala, ale šéf vraj aby sme na to zbytočne neupozorňovali, tak nerobiť nič....tak sa aspoň snažím zistiť či mal niekto podobný problém a čo bolo, keď mu na to prišli (možno by ho to presvedčilo)
No už dlhšiu dobu sa ti nikto neozval, tak asi sa takýto prípad nestáva. Ak by sa dalo, skús zavolať anonymne. Okrem toho intrastat je "len" nejaká štatistika na kontrolovanie DPH, takže ja by som sa až tak nebála sa ozvať.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Gabi03 Pozri príspevok
No už dlhšiu dobu sa ti nikto neozval, tak asi sa takýto prípad nestáva. Ak by sa dalo, skús zavolať anonymne. Okrem toho intrastat je "len" nejaká štatistika na kontrolovanie DPH, takže ja by som sa až tak nebála sa ozvať.
díky moc, vyspím sa na to a asi tam zavolám
0 0
skrznaskrz skrznaskrz

skrznaskrz je offline (nepripojený) skrznaskrz

uz nikam nevolaj hlasenie za 2005 je uz pasé pre vsetky strany ! ak sa colny urad neozval sam !! colnica ma povinost poslat 1 upomienku na 28 den po skonceni sledovaneho obdobia (mesiac) .
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Orsz Pozri príspevok
Pozri sa na webovú stránku www.statistics.sk - s registráciou sú v pohode, my sme si to neuvedomili a po 4 mesiacoch nám sami napísali, aby sme sa zaregistrovali. Keď som potom osobne podonášala intrastat za 4 mesiace a ospravedlňovala sa, že sme si to neuvedomili, pracovník z CÚ, povedal, nech nás netrápi, že to je ich povinnosť to odsledovať - na základe daňových priznaní DPH. No ťažko povedať, či to tak naozaj je, ale žiaden problém z toho nebol.
Niečo podobné mám aj ja, len ja som ešte nič nikomu nevykazovala - jednoducho som na to zabudla.Takže sa mi len teraz ozvali listom - zaslali mi uživ.meno a heslo a že mám viesť zjednodušené hlásenie pre prijatie.
Za rok 2007 mám vyše 6.000.000 SK prijatie tovaru z EÚ, len neviem či teraz mám teraz spätne vyplniť to Hlásenie za rok 2007? (však ho ani neviem vyplniť)
- za Január, Február, Marec - musím do 15.04.2008 ?, kedže mám asi zmeškané
Naposledy upravil Maxinka : 03.04.08 at 11:18 Dôvod: oprava
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Niečo podobné mám aj ja, len ja som ešte nič nikomu nevykazovala - jednoducho som na to zabudla.Takže sa mi len teraz ozvali listom - zaslali mi uživ.meno a heslo a že mám viesť zjednodušené hlásenie pre prijatie.
Za rok 2007 mám vyše 6.000.000 SK prijatie tovaru z EÚ, len neviem či teraz mám teraz spätne vyplniť to Hlásenie za rok 2007? (však ho ani neviem vyplniť)
- za Január, Február, Marec - musím do 15.04.2008 ?, kedže mám asi zmeškané
Prosím o pozriete sa mi na to - vôbec si neviem rady!
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Za rok 2007 mám vyše 6.000.000 SK prijatie tovaru z EÚ, len neviem či teraz mám teraz spätne vyplniť to Hlásenie za rok 2007? (však ho ani neviem vyplniť)
- za Január, Február, Marec - musím do 15.04.2008 ?, kedže mám asi zmeškané
Ahojte, prosím poradte mi
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Maxinka Pozri príspevok
Ahojte, prosím poradte mi

MAxinka zavolaj tam, sú tam milí ľudia, nerobia straľiakov zo všetkého. (Keď som nevedala, pán zo ZA, ma navigoval, dokonca mi pomohol začleniť výrobky, kt. sú u nás ešte takmer v plienkach.)
Bola som tiež vystresovaná, keď sme kúpili stroj, tak mi vznikla povinnosť, pánovi som povedala, že to nestihnem spracovať, povedal, že nvadí, stačí do týždňa....." A nebudete ma pokutovať, keď prešvihnem? Nie nebojte sa, poznačím si Vás a viem o Vás."

PS: Spýtaj sa, či to máš urobiť i spatne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať