Zavrieť

Porady

Žiadosť o rozvod

Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod?
Ďakujem
Usporiadat
alejandra alejandra

alejandra je offline (nepripojený) alejandra

Ahojte,
rada by som sa opytala, ci je mozne podat ziadost o rozvod aj v mieste prechodneho pobytu. Trvale bydlisko mame este spolocne na vychode slovenska, ale obaja uz byvame v Bratislave a bolo by obtiazne stale cestovat kvoli rozvodu na vychod. Preto by sme chceli podat ziadost tu v BA.

Dakujem za odpoved.
0 0
josova josova

josova je offline (nepripojený) josova

Ahojte, ako tak citam nikoho nenapadol navrh ci je to az tak zleee. Raz to uz mam zasebou a hrozi mi to druhy krat snad som jak filmova hviezda alebo nemam stastie na chlapov. Polozte si otazku ci to fakt stoji za to. Rozvod je svinstvo a mozno to nieje az take zleee.
0 0
alencek1 alencek1

alencek1 je offline (nepripojený) alencek1

Ahojte. Idem sa rozvádzať,lebo manžel ma celé manželstvo podvádza. Urobila som už nejaké kroky,aby som nezostala úplne bez peňazí a neviem,ci to bolo aj na niečo dobré. 1.Auto,kt.mi manžel kúpil a bolo písané na mňa,som dala prepísať na syna. Takisto spoločnú vkladnú knižku som zrušila a dala na syna. Čo mam urobiť? Dík
0 0
marcela21 marcela21

marcela21 je offline (nepripojený) marcela21

mám tiež taký problém. manžel sa chce somnou rozviesť a máme aj malé dieťa. neviem čo robiť. a ako mám začať.
0 0
janulqa janulqa

janulqa je offline (nepripojený) janulqa

Potrebujem poradiť s rozvodom. S manželom sme sa vzali po krátkej známosti, bývali sme u svokry, ale boli problémy, tak sme boli nútení sa presťahovať do vlastného bytu. Hneď po svadbe to prestalo fungovať. Manžel za mnou nestál, jeho rodina na mňa nadávala. Začal mi aj on nadávať,nedôveruje mi,s ničím nebol spokojný a nedokázal zniesť to, že sme sa presťahovali a bývali sami v byte, stále mu išlo len o materiálne veci a peniaze, ktoré vložil do bytu, to mi vyčíta, že som ho využila.Máme ročného syna, no stále sa hádame od kedy sme spolu. Už nedokážem znášať jeho nadávky a výstupy keď sa mu niečo nepáči, vtedy dokáže aj všetko porozbíjať. Mám z neho strach. Chcela by som sa rozviesť, ale neviem či to stačí na rozvod. Raz som ho už opustila, no dala som mu druhú šancu , ale všetko ostalo ako bolo , žiadna zmena.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

josova Pozri príspevok
Ahojte, ako tak citam nikoho nenapadol navrh ci je to az tak zleee. Raz to uz mam zasebou a hrozi mi to druhy krat snad som jak filmova hviezda alebo nemam stastie na chlapov. Polozte si otazku ci to fakt stoji za to. Rozvod je svinstvo a mozno to nieje az take zleee.
Je lepšie byť 100 krát Šťastne rozvedená ako jeden krát Nešťastne vydatá.

Držím palce.
Naposledy upravil 02Michaela : 02.12.08 at 08:36 Dôvod: preklep
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

forma žiadosti o rozvod
0 0
jankopavlik jankopavlik

jankopavlik je offline (nepripojený) jankopavlik

Niečo jednoduch šie by sa nenašlo?
mne povedali že si to musím napísať sám, tak hádam nebudem písať aj rozsudok...
chcem len vzor žiadosti o rozvod...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
tu nájdeš návrh na rozvod -link .: http://www.porada.sk/t15168-navrh-na...anzelstva.html
Naposledy upravil alla66 : 16.05.09 at 14:15 Dôvod: úprava textu
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

jankopavlik Pozri príspevok
Niečo jednoduch šie by sa nenašlo?
mne povedali že si to musím napísať sám, tak hádam nebudem písať aj rozsudok...
chcem len vzor žiadosti o rozvod...
...veď si vyber len to, čo potrebuješ...
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

prosím, za aký dlhý čas može byt vytýčené pojednávanie na súde, od podania žiadosti na rozvod?ako dlho vlastne všetko trvá? manžel dal žiadost na rozvod minulý piatok, ja budem ešte tri týždne v zahraničí a musím ešte s právnikom jednat. dá sa mi to všetko stihnúť?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

arimi Pozri príspevok
prosím, za aký dlhý čas može byt vytýčené pojednávanie na súde, od podania žiadosti na rozvod?ako dlho vlastne všetko trvá? manžel dal žiadost na rozvod minulý piatok, ja budem ešte tri týždne v zahraničí a musím ešte s právnikom jednat. dá sa mi to všetko stihnúť?
No to záleží od viacerých faktorov okrem iného aj od toho v akom meste to je myslím koľko sudcov je na to pridelených a aké množstvo obyvateľov tam je, čim viac, tym viac to môže trvať.
Ja som sa rozvadzala v BA a termín prvého pojednávania bol stanovený za šesť mesiacov. Kamaratka sa rozvadzala v Galante vo februari poziadala o rozvod a v aprili bola rozvedená.
Možno by bolo dobre sa spojiť s právnikom aj takto zo zahraničia a aspoň predbežne sa pripraviť.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
vygoogli si Žiadosť o rozvod a tam nájdeš všetko čo potrebuješ, dokonca aj tlačivo na stiahnutie, komu ho musíš adresovať, čo musíš doložiť aké doklady a tak ďalej.... je tam toho veľa. Veľa šťastia a dobré nervy
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
pVzor: Žiadosť o rozvod (návrh ženy)
Vzor žiadosti, kedy je navrhovateľom manželka

--------------------------------------------------------------------------------


Okresnému súdu presný názov a adresa príslušného súdu



Navrhovateľka: meno, priezvisko rodená: pôvodné priezvisko

narodená: dátum narodenia

bytom: adresa bydliska



Odporca: meno, priezvisko

narodený: dátum narodenia

bytom: adresa bydliska



O rozvod manželstva a úpravu práv a povinností rodičov k maloletému dieťaťu


1.

S odporcom som uzavrela manželstvo dňa .... pred Miestnym úradom ........ U obidvoch účastníkov ide o prvé manželstvo. Z manželstva sa nám dňa ..... narodil syn ...... Obidvaja účastníci sme slovenskí štátni občania a naše spoločné posledné bydlisko bolo v ......



Dôkaz:

- Sobášny list

- Rodný list maloletého

- Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov



2.

Zoznámili sme sa ...(dátum, obdobie).......... Manželstvo sme uzavreli po ....(dĺžka chodenia)......... známosti. Okrem menších nedorozumení bolo naše manželstvo harmonické až do roku ......... K vážnemu narušeniu manželských vzťahov došlo .........., keď odporca nadviazal dôvernú známosť s ........... Od uvedenej doby sa odporca voči mne správa agresívne a viackrát ma aj udrel. Začal požívať alkoholické nápoje a nedáva mi peniaze na vedenie domácnosti. Často sa zdržiava mimo našej domácnosti.



-na Google existuje toho viac!!!!! Chcela som ukázať len časť ..... snáď som pomohla!!!!
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

vdaka, ja som práveže v nevýhode, lebo on podal na rozvod hned ako som odišla, mám tu byt na mesiac a čas beží...s právnikom som si písala, ale trvá na osobnom stretnutí...ved ako inak,,,písat mu može ktokolvek,...ja som z púchova, patríme do považskej bystrice, idem mrknút, či nenájdem niečo ohladne tej dlžky...a aká je rozvodovost u nás :-)))
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
arimi Pozri príspevok
vdaka, ja som práveže v nevýhode, lebo on podal na rozvod hned ako som odišla, mám tu byt na mesiac a čas beží...s právnikom som si písala, ale trvá na osobnom stretnutí...ved ako inak,,,písat mu može ktokolvek,...ja som z púchova, patríme do považskej bystrice, idem mrknút, či nenájdem niečo ohladne tej dlžky...a aká je rozvodovost u nás :-)))
Za pár minút, ale aj mesiacov
Doba trvania rozvodu však závisí aj od ďalších faktorov. "Výrazne sa urýchli rozvod, ak sa rodičia dohodnú na úprave pomerov k maloletým deťom z ich manželstva na čas po rozvode. Ďalšou dôležitou skutočnosťou, ktorá môže urýchliť celý proces, je aj riadne sa zúčastňovať na súdnom pojednávaní," doplnil Ján Zanovit.
Ak nechcú manželia pred súdom rozoberať detaily zo svojho intímneho života a chcú sa obaja bez prieťahov rozísť, právnici majú zaručené rady, ako to urobiť. Dobrým argumentom je podľa nich, že manželia už spolu dlhší čas nezdieľajú spoločnú domácnosť, intímne spolu nežijú a navyše si nerozumejú. Vo viacerých prípadoch po uvedení týchto argumentov súd rozhodol o rozvedení manželstva na prvom pojednávaní a celý proces netrval dlhšie ako hodinu.
- záleží na tom, či máš deti vtedy to býva dlhšie, a najlepšie je dopredu sa s manželom na všetkom dohodnúť a ako hotovú vec to dať právnikovi, v opačnom prípade sa to bude naťahovať....
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
arimi Pozri príspevok
vdaka, ja som práveže v nevýhode, lebo on podal na rozvod hned ako som odišla, mám tu byt na mesiac a čas beží...s právnikom som si písala, ale trvá na osobnom stretnutí...ved ako inak,,,písat mu može ktokolvek,...ja som z púchova, patríme do považskej bystrice, idem mrknút, či nenájdem niečo ohladne tej dlžky...a aká je rozvodovost u nás :-)))
Ako dlho trvajú rozvody:

* priemerná dĺžka súdneho konania o rozvodoch v SR - 7,8 mesiaca
* najdlhšie trvajú rozvody v Bratislave - 10,5 mesiaca
* najkratšie trvajú rozvody v Nitre a Banskej Bystrici - 4,8 mesiaca
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

no u nás to bude vojna roseovcov...
takže nerátam s hodinovým pojednávaním...ale možno ma aj muž prekvapí a bude to rýchle...
mám maloletého ešte jednoho syna a tam je problém, lebo muž je alkoholik,sice po liečení,ale neseká dobrotu a navyše syna chce do oaptery,čo ja nemienim dopustit...takže problém za problémom...
mne ide práve o to, kedy može byt vytýčené prvé pojednávanie, lebo ešte som v zahraničí a ani som nezačala hovorit s právnikom, neviem, či to bude možné v priebehu týždna ked sa vrátim, zvládnut...robím to prvýkrát:-)
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
priprav sa nato i keď si v cudzine: zober pero a papier a spisuj všetko čo ťa napadne o vašom spolužiťí, lebo keď pôjde do tuhého potom ťa nič nenapadne!!!! Právnik ti potom pomôže z toho vybrať to potrebné a dôležité. Kto sa bude starať o tvojho syna keď si v cudzine? Pre teba by bolo dobre zostať na Slovensku počas rozvodu aby nemal argumenty, že sa nestaráš. Nechceš nechať syna alkoholikovi? Moja kamarátka tiež zostala počas rozvodu doma - pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku, ale nechcela nahrať mužovi, že opúšťa 4-ročnú dcérku kvôli robote hoci jej ju varovala mama. Máš to teraz veľmi zložité. Držím palčeky a neboj zvládneš to!!!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať