Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
korela
buchač
korela
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvor...fanovi-hribovi
Počuj moja.. ...a tí traja sú kto ?
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom.
...a zasa sa potvrdilo, že si nečítala poriadne môj text.
...a pochopila si ho vôbec ?

Ozaj, kto je to vlastne Páleš ???
V roku 2008 udelil Český klub skeptikov SISYFOS Pálešovi bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za údajný „objev andělů“.

P.S.:
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý.
bulvár spomínal že prvý raz od roku cca 1880
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
Keď tu beží taká téma, tak sa spýtam, od koho dostal takmer smrteľnú ranu ten revízor v Košiciach? To išla práve nejaká gazdinka z domácich potrieb s kudlou?
Ja nemám dôvod chodiť s nožom v kabelke, teda aspoň zatiaľ. :-)
Možno niesla kudlu ala damascénska oceľ, od známeho košického výrobcu poľovníckych nožov
Možno, ale sotva... :-) Aspoň dúfam, že si vyberá klientelu.
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
korela
Keď tu beží taká téma, tak sa spýtam, od koho dostal takmer smrteľnú ranu ten revízor v Košiciach? To išla práve nejaká gazdinka z domácich potrieb s kudlou?
Ja nemám dôvod chodiť s nožom v kabelke, teda aspoň zatiaľ. :-)
Možno niesla kudlu ala damascénska oceľ, od známeho košického výrobcu poľovníckych nožov
Možno, ale sotva... :-) Aspoň dúfam, že si vyberá klientelu.
však sa ho spýtaj
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý.
To pisal bulvar. Nebol ani taky ani onaky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
buchač
korela
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvor...fanovi-hribovi
Počuj moja.. ...a tí traja sú kto ?
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom.
...a zasa sa potvrdilo, že si nečítala poriadne môj text.
...a pochopila si ho vôbec ?

Ozaj, kto je to vlastne Páleš ???
V roku 2008 udelil Český klub skeptikov SISYFOS Pálešovi bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za údajný „objev andělů“.

P.S.:
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý.
Včera bol. Spln 31.1.2018 14:27:46
Ale pes dnes leží ozaj ako pes, ani o ňom neviem.
.
Ty si ešte nepochopil, že udelenie balvana je poctou?
.
Prečítaj si radšej niečo o ňom, čo vyštudoval, ako predbehol svojimi prácami a výskumom dobu, svetové univerzity mu dávajú postupne za pravdu, posúvajú dátumy v histórii. Prišiel na to, že existujú cykly, je to zaujímavé, stojí to aspoň za zbežné informácie z wiki
https://sk.wikipedia.org/wiki/Emil_P%C3%A1le%C5%A1
https://sk.wikipedia.org/wiki/Angelo...gia_dej%C3%ADn

Komentuješ, pritom si nezistíš základné informácie o autorovi, bol pravidelným hosťom asi v 90. r. v košickom štúdiu STV veľmi dlho, moderovala Galová, neustále publikuje...
Na to isté prišiel pred časom jeden Američan, proti nemu sa nevzniesla vlna kritiky, ja by som si aj dovolila si pomyslieť, že mohol svoj výskum založiť na Pálešovi, vo vede sa to často stáva, že sa vykrádajú, dnes už spolupracujú, Páleš sa mu ozval.
Na Slovensku netreba vytŕčať z davu ešte stále a ešte hneď vedľa našich susedských bratov. Tak dopadol aj Ilkovič. Malo by aj Slovensko Nobelovku.
.
Ešte raz zopakujem z jeho otvoreného listu Hríbovi "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." Veľmi sa mi to páči.
Mala som 10, brat 20, keď mi pár vetami vysvetlil viacrozmerný priestor, odvtedy v tom mám jasno.

.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Mala som 10, brat 20, keď mi pár vetami vysvetlil viacrozmerný priestor, odvtedy v tom mám jasno.
.
Takže teda už vieš aj to, kde je sever....
Lebo niekedy to ale tak nevyzerá...

Že Ťa ako 10ročnú zaujímali také "sprostosti", tak to sa čudujem.

Poznámka :
Pre dieťa je to teda sprostosť ale určite...leda, ak by dieťa bolo génius...čo v Tvojom prípade (bez urážky) vylučujem.

--------------------------------
Balvan je poctou ?...a to odkedy ?
...už len názov samotný niečo znamená, že nejde o poctu ale o opak.

Tu si prečítaj dôvody udelenia Balvana Pálešovi.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1237222740
Naposledy upravil buchač : 01.02.18 at 17:16
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

prvý novinár na slovensku

https://dennikn.sk/1013511/nasli-naj...ackou/?ref=mpm
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

niečo pre tých,čo čerpajú zaručené info z BÁDATEĽA a DOMÁCEJ LIEČBY
https://dennikn.sk/1008402/kto-zarab...50-eur/?ref=cl
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.
Grygar ? Ono to máš asi tak...to bolo dosť dávno, keď bol na vrchole slávy.
Vtedy veľa informácií ešte nebolo...nebol ešte ani internet...

Pálešova kniha ?
Niečo som už dávnejšie pozrel, keď korela dala niečo o ňom.
Tak poviem...kuknem laickým okom, pomyslím si niečo tým sedliackym rozumom a zvyšok ma nejak netrápi.
Ale sorry...nejaký výskum ohľadom existencie anjelov ? Myslím si, že to je skôr otázka viery.
Páleš a jemu podobný by sa mali venovať iným problémom, ktorých je na svete teda vcelku dosť.

Ak niekto niečomu verí, mne je jedno a určite aj iným.
No trochu ma zaráža, že sa tu realizuje propaganda balvanov a iných šarlatánov.
Je to každého osobná vec, no nie je vhodné presvedčovať iných o svojom názore.
Naposledy upravil buchač : 01.02.18 at 19:55
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.
ten z Okná vesmíru dokorán?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Hm ...

http://www.porada.sk/t304965-platba-...aly-pobyt.html

Badám, že tajka tu niet. Ale vždy sa nájde nejaký Lojzo, čistič, ktorý uplatní svoje právo čističa a odpad odprace, nedá mu to moc práce.

S odpadom, to je asi základ, ako s poplatkom za RTVS. Kto má prípojku na elektrinu ma aj povinnosť zo zákona platiť príspevok pre RTVS. Elektirnu má, ale čo ak mená signál na príjem RTSV. Pritom rozhlas má predpoklad pokrytia príjmu 100 % územia SR. Televízie?

Logicky, kto má niekde trvalý pobyt, tak tam aj býva a teda aj v tom mieste produkuje odpad ako osoba. Tá osoba býva v nejakej nehnuteľnosti, či už v byte, či rodinnom dome. Miestny úrad im vyrúbi poplatok nie na dom, nehnuteľnosť, ale na počet osôb, prípadne si obec dohodne v obci VZN, ktoré urči cenu na osobu a cyklus odvozu odpadu. Zastupiteľstvo obce, mesta môže dohodnúť, že občania ak, sa počas roka v mieste trvalého bydliska nezdržujú a môžu to písomne úradu doložiť, môže čiastku určenú zastupiteľstvom znížiť o čiastku dohodnutom zastupiteľstvom. Ak povie, že nie, vlastník bytu, rodinného domu, trvalej adresy obyvateľov prihlásených na adrese byru, domu je povinný uhradiť náklady za odvoz odpadu aj za osobu, ktorá sa v byte, rodinnom dome nezdružuje časť roka počas roka.

Morálne? Je to trocha inak, že? Každý má zadok, riť! Je to ako niť, tiahne sa to k ústam, venuje sa pozornosť sústam. Ak tie sú v EU normami, len poriadok zostane za nami. Aj po nás?

Ide občan SR po Košicoch, nevidí koš. Odhodí odpad na ulicu, nie do koša na ulici. A čo, však je v koši ...
Naposledy upravil sito : 02.02.18 at 13:55
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ojoj buchy : s balvanami si tu začal predsa ty...
kopretinke: áno, ten.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
otočme list, máme tu pochúťku pre bio-samovrahov
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ing. Ľubomír Janoška
otočme list, máme tu pochúťku pre bio-samovrahov
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
Bio, bio. Pra, pra, aj dedovia poznali, nevedeli, učili sa, ich kone tiež, vijo, vijo, vijo. Aj živio, živio, živio, teda krok vpred. A ako možno chápať samovraha, ktorý sa rozhodne pre bio? Či humanitu? Neuškodím, pomôžem?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
ojoj buchy : s balvanami si tu začal predsa ty...
kopretinke: áno, ten.
Ojojojooooj...a nože zbehni trochu históriu príspevkov spätne.
Ja som začal s médiami, s novinármi, s ich zavádzaním čitateľov.

Balvana vytiahol niekto iný a nie ja.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
buchač
korela
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvor...fanovi-hribovi
Počuj moja.. ...a tí traja sú kto ?
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Zasa sa potvrdilo aj tvojím prístupom, ak si vôbec čítal ten text, že nikto nebýva doma prorokom.
...a zasa sa potvrdilo, že si nečítala poriadne môj text.
...a pochopila si ho vôbec ?

Ozaj, kto je to vlastne Páleš ???
V roku 2008 udelil Český klub skeptikov SISYFOS Pálešovi bronzový Bludný balvan v kategórii jednotlivcov za údajný „objev andělů“.

P.S.:
...a bacha...dnes je spln....dokonca krvavý a modrý.

Aby bolo jasno, kto tu prvý spomenul balvan, ja ho nemám príčinu spomenúť. Mňa tí ľudia čo ho udeľujú, vonkoncom nezaujímajú.
Ide o tvoj príspevok zo včera (1.2. - 14.34).
V poslednej dobe si robíš prievan z úst, už ti na to ani nereagujem.
Ani ten spln nebol.
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Aby bolo jasno, kto tu prvý spomenul balvan, ja ho nemám príčinu spomenúť. Mňa tí ľudia čo ho udeľujú, vonkoncom nezaujímajú.
Ide o tvoj príspevok zo včera (1.2. - 14.34).
V poslednej dobe si robíš prievan z úst, už ti na to ani nereagujem.
Ani ten spln nebol.
No vidíš ? Mňa a určite aspoň 90% prispievajúcich nezaujíma nejaký Páleš.
---------------------
Páleš - Balvan = súvislosti.
---------------------
Ja možno v poslednej dobe...ty pekných pár rokov.
---------------------
Spln doznieva...
Apropó...tak toto rozvinúť, to by bolo žúžo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
kukučka
Ojoj, buchy, slniečkár Grygar sa ti páči? Pozri si lepšie tých, ktorých ocenil. Aspoň sa pozri do Pálešovej knihy.
Grygar ? Ono to máš asi tak...to bolo dosť dávno, keď bol na vrchole slávy.
Vtedy veľa informácií ešte nebolo...nebol ešte ani internet...

Pálešova kniha ?
Niečo som už dávnejšie pozrel, keď korela dala niečo o ňom.
Tak poviem...kuknem laickým okom, pomyslím si niečo tým sedliackym rozumom a zvyšok ma nejak netrápi.
Ale sorry...nejaký výskum ohľadom existencie anjelov ? Myslím si, že to je skôr otázka viery.
Páleš a jemu podobný by sa mali venovať iným problémom, ktorých je na svete teda vcelku dosť.

Ak niekto niečomu verí, mne je jedno a určite aj iným.
No trochu ma zaráža, že sa tu realizuje propaganda balvanov a iných šarlatánov.
Je to každého osobná vec, no nie je vhodné presvedčovať iných o svojom názore.
Každý si tu spomína, koho chce. Prečo by som mala byť výnimkou?
Pekne si sa priznal, ... "kuknem laickým okom", ak laickým, tak sa k nemu ani nevyjadruj a sedliacky ti pri jeho výskume tiež nápomocný veľmi nebude.
Páleš nie je totiž jediným angeológom na svete. A čo sa nachádza v archívoch Vatikánu, sa ti tiež nesníva ako aj ostatným ovečkám. Takže byť tebou by som na túto tému vôbec nereagovala.
Je kybernetik, a svoje práce rozvíjal na základe štúdia teórie dejín umenia, histórie, a iných vedných odborov, o ktorých si dovolím tvrdiť, že ich ani nepoznáš.
.
Okrem toho, ja tu už vôbec nepropagujem balvany a ani nikomu nepodsúvam šarlatánov. To si vyprosujem. Pokiaľ tu budeš dokola apelovať na túto oblasť, ja ti tu budem zasa v rámci svojej obhajoby zakaždým spomínať, ako otca v jeho 46 r. pustili lekári z onkológie domov po operácii s rezom cca 20 cm dlhým a hlbokým iba MHD, ani sanitku mu neposkytli. Metastázy po celom tele, išlo o najzhubnejší typ CA kože a vybral sa k lekárom iba preto, že niekto z onkológie urobil prednášku v podniku. Išlo o 50. r. Dnes ľudia majú možnosť sa takmer o všetkom dočítať kdekoľvek.
Moje dieťa dostalo ako 3 r. ekzém na dlaň, a liečba nereagovala na mastičky od deckárky, mama ho vzala rovno na kožné na onkológiu, po rokoch si ju pamätali, keď som prišla s potom s ním na kontrolu, bolo po probléme, ale píšem to kvôli tomu, že mi lekárka povedala, že otcove bunky ešte stále skúmajú. Čerstvo nastúpené lekárky, ktoré boli pri jeho operácii pracujú ešte podnes.
.
Keďže ho skúmali ako druhého najdlhšie žijúceho pacienta na Slovensku v tej dobe až do jeho smrti (cca 16 r.) namiesto 3 týždňov, ako predpovedali lekári, tak si láskavo odpusti svoje nevhodné podžubáky, len sa tu s nimi zosmiešňuješ, pretože ho z toho nedostali lekári, ale liečitelia, t.j. alternatíva.
Dokonca od tohto týždňa viem, čo som vždy tušila, že používal metódu, s ktorou vychádzajú na svetlo božie lekári z nových generácií ako napr. Lissa Rankin (vrelo odporúčam každému https://www.martinus.sk/?uItem=162531#description) a pod.
Dedukovala som to iba preto, že jeho otec bol v štátoch 6 rokov a v tej dobe bol už Cayce známy.
.
Nemám dôvod nikoho presviedčať, všetci sa učíme na sebe na základe svojich alebo cudzích skúseností. Skôr robím osvetu. A v tom mi nezabrániš.
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
a ani nikomu nepodsúvam šarlatánov. To si vyprosujem.
-----------------------
Pokiaľ tu budeš dokola apelovať na túto oblasť, ja ti tu budem zasa v rámci svojej obhajoby zakaždým spomínať, ako otca v jeho 46 r. pustili lekári z onkológie domov po operácii s rezom cca 20 cm dlhým a hlbokým iba MHD, ani sanitku mu neposkytli. Metastázy po celom tele, išlo o najzhubnejší typ CA kože a vybral sa k lekárom iba preto, že niekto z onkológie urobil prednášku v podniku. Išlo o 50. r. Dnes ľudia majú možnosť sa takmer o všetkom dočítať kdekoľvek.
-----------------------
Nemám dôvod nikoho presviedčať, všetci sa učíme na sebe na základe svojich alebo cudzích skúseností. Skôr robím osvetu. A v tom mi nezabrániš.
...a to vážne ?
Ja tu nedávam Badatela, ktorý je vrcholným druhom šarlatána v súbehu so šmejdom.
------------------------
Tvoj foter mal 46 a koľko si mala Ty vtedy rokov ? Akademická otázka, na ktorú neočakávam odpoveď. Tým chcem povedať, že si asi bola v mladšom veku (najmladšie dieťa) a tým pádom máš informácie zreprodukované - ergo neúplné a nepresné.
Ja Ti mám rez trochu väčší...dokonca 2x na jednom mieste. A chiroteam sa realizoval nie na koži, ale šiel fest do hlbky. Nie jeden odišiel na hentú diagnózu...mne dávali len 5%.
Internet bol vtedy len v plienkach a nie všetko bolo uverejňované, nie každý mal PC a aj pripojenie.
Veď to je to...každý si má možnosť prečítať si...len kto vie tvrdiť na 100%, že uvedený článok je pravdivý ? Teda okrem Badatela.....
--------------------------
Konečne sme sa zhodli...každý sa učí na základe niečoho, len nie každá osveta je aj správna.
Ja nebránim nikomu nič a v ničom...povedal by som takým jedným citátom, ktorý som použil vo svojej publikácii.

" Nedovoľ, aby sa ťarcha celého sveta zniesla na Tvoje plecia ! "
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať